Özel İnternet Erişimi İnceleme 2020 – PIA, Akıllıca Bir Seçim!

[ware_item id=33][/ware_item]

Özel İnternet Erişimi (PIA) şu anda mevcut olan en ünlü bütçe VPN'lerinden biridir. PIA, bazı ilginç özellikler, uygun hızlar sunar ve kullanıcılarının çevrimiçi güvenliğini artırmak için kendi DNS'sine sahiptir. Bunlar PIA'nın popülerliğinin ana nedenlerinden bazılarıdır.


Aslında, PIA sizi satın almaya ikna edecek bazı şaşırtıcı özellikler sunuyor, ancak bazı dezavantajları da var, çünkü hiçbir şey mükemmel değil. Özel İnternet Erişimi'nin (PIA) tüm yönlerini gözden geçireceğiz; iyi özellikleri ve dezavantajları ayrıntılı olarak, satın almadan önce bu VPN hakkında bilmeniz gereken tüm cazları. İncelememiz, aşağıda listelenen birçok nedenden dolayı genel olarak bu VPN lehine.

Özel İnternet Erişimi'nin belirli özelliklerine geçmeden önce, öncelikle VPN'lerde yeni olmanız durumunda neden genel olarak İnternet üzerinden bir VPN'e ihtiyacınız olduğunu anlayalım. Bir VPN'nin temel özelliklerinden zaten haberdarsanız aşağıdaki bölümü atlayabilirsiniz..

İnternet Üzerinden Neden VPN Kullanmalı?

Küresel bir ağ olan İnternet'e herkes ulaşabilir. Tüm dünyada en yaygın kullanılan yardımcı programdır. Dahası, yatağımızdan çıktıktan hemen sonra yaptığımız ilk şey interneti kullanmak ve birisine evlerine gittiğimizde sorduğumuz en kaçınılmaz şey onların Wi-Fi şifresi..

İnterneti kullanırken hepimizin dikkate aldığı ilk şey nedir? Bu elbette güvenlik. Veri kaybetme veya kötüye kullanma güvenlik açıklarından kaçınmak için, internette bazı şeyler yapmıyoruz ve kullanmıyoruz. Örneğin, cihazınızı yalnızca ücretsiz olduğu için bilinmeyen veya herkese açık bir ağa bağlamamalısınız..

Hepimiz biliyoruz ki dünyadaki hiçbir şey ücretsiz değildir, bu yüzden 'ücretsiz öğle yemeği diye bir şey yoktur' aslında klişe değildir. Halka açık Wi-Fi kullanma riski artık büyük bir tehdit haline geldi. Gizlice dinleyenlerin, siber suçluların, İSS'nin, hatta hükümetin kişisel bilgilerinize ve çevrimiçi etkinliğinize nasıl el attığını bilemezsiniz..

Dahası, bilgisayar korsanları artık her zaman bilginize erişme şansından sonra daha aktiftir. İnternetin güvenli olduğunu düşündüğümüzde, aslında büyük zamanların yanlış olduğu yer burasıdır..

Bu dönemde interneti kullanmaktan kaçınamazsınız, ama internet aksaklıklarından kesinlikle kaçınabilirsiniz. Siber suçluları kandırabilirsiniz ve bu çok büyük bir görev değildir. Her birimiz güvenlik bilincindeyiz ve pazarın bizim için bir çözümü var.

Siber saldırıların artmasıyla VPN kullanımı gittikçe daha önemli hale geldi. Bir VPN'nin ne olduğu ve sizi sorundan nasıl kurtarabileceği hakkında kısa bir giriş yapalım.

Ayrıca Oku: NordVPN İncelemesi Uzmanlardan

Bir VPN Tüm İnternet Endişelerinden Kurtarıcınızdır

İnternete erişmek için kullandığınız her cihazın bir IP adresi vardır. IP adresi konumunuzu izler. Ancak, bir VPN IP adresinizi maskeleme ve değiştirme yeteneğine sahiptir. Coğrafi kısıtlamaları atlamaya yardımcı olur, verileri şifreler ve verilerinizin güvenli olmasını sağlar.

Bir VPN kullanmak, görünen konumunuzu değiştirerek üçüncü tarafları kandırabileceğiniz anlamına gelir. Başka bir bölgenin VPN sunucusuna bağlanarak coğrafi kısıtlamalı web sitelerinin engelini kaldırabilir ve bunlara erişebilirsiniz. Herkese açık Wi-Fi kullanırken, bir VPN verilerinizin şifrelenmesini ve çevrimiçi etkinliklerinizin korunmasını sağlar.

Ancak, VPN pazarında çok fazla rekabet var. Böyle bir şeye yatırım yapmak zorundaysanız, buna değer olmalı. Sadece güvenlik göz önüne alındığında çok gerçekçi olmaz çünkü bir VPN'in birden fazla özelliği vardır ve her VPN sağlayıcısı iddia ettiği şeyi sunmaz.

Bu nedenle, bugün, biraz yardımcı olacağız ve bir VPN'de hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu ve başlamak için en iyi VPN türünü öğrenmenizi sağlayacağız..

Devamını Oku: En İyi Kodi VPN Hizmeti

Bu, en iyi VPN hizmetlerimizden biri olan PIA’nın İncelemesi.

Neden Özel İnternet Erişimi VPN'i?

Özel İnternet Erişimi, ABD tabanlı bir VPN yazılımıdır. Bu bir bütçe VPN'dir ve bazı ilginç özellikler sunar.

Güçlü şifreli güvenlik özellikleri, makul hızı ve dünya çapındaki sunucuların kullanılabilirliği nedeniyle pazardaki güvenilirliğini kanıtlamıştır..

Bunun dışında 10 cihazı aynı anda bağlayabilirsiniz, çoğu VPN'de alacağınızın iki katı.

PIA'nın DNS sızıntısı olasılığını azaltmak için kendi DNS'si de vardır.

Tüm bunlar PIA'yı pazardaki en büyük VPN hizmetlerinden biri yapar.

PIA'nın değerli VPN kullanıcılarına sunduğu özelliklere doğrudan girelim.

Omnipresent Sunucular

Özel İnternet Erişimi'nin tüm dünyada sunucuları vardır. Özel İnternet Erişimi'nin 3335+ sunucunun bulunduğu ve sunucu listesine sürekli olarak daha fazla sunucu eklediği 28'den fazla ülkede kökleri vardır. Birden çok sunucu, herhangi bir sunucuya istediğiniz yerden bağlanabilmenizi ve çevrimiçi etkinliğinizle tamamen anonim olmanızı sağlar. Seçtiğiniz bir sunucuya bağlanırsınız ve orijinal IP adresiniz sunucularınkine değişir. PIA'nın Asya, Orta Amerika, Güney Amerika, İngiltere, Avrupa ve ABD'de sunucuları var.

Daha Fazla Protokol - Daha Fazla Şeyh

Özel İnternet Erişimi OpenVPN, L2TP ve PPTP Protokolleri sunar ve Android, Mac, iOS, Linux ve Windows cihazlarıyla uyumluluğu paylaşır. Verilerinizi siber suçlulardan korumaya yardımcı olan güçlü AES 128 ve 256 bit şifreleme sağlar.

Android için PIA edinin>>

P2P ve BitTorrent'i paylaşmak kolaydır!

Özel İnternet Erişimi P2P dosya paylaşımına ve BitTorrent'e izin verir. İstediğiniz kadar dosya paylaşabilirsiniz.

Yeni Fiyatlandırma - PIA neden hala Ucuz Bir Seçenek?

Özel İnternet Erişimi VPN'i, diğer VPN'ler gibi, üç fiyatlandırma planı sunar. Aylık, altı aylık ve yıllık planlar.

Aylık plan maliyetleri Aylık 6,95 USD, ancak daha uzun bir dönem planıyla fiyatı düşürebilirsiniz, yıllık paket için aylık 3.33 dolara mal olur, bu da aylık teklif maliyetinin yarısıdır. Her fiyat planı aynı seviyede koruma ve güvenlik sunar.

Ücretsiz deneme

PIA'nın ücretsiz denemelere izin vermediğini ancak kullanıcıları 7 günlük para iade garantisi ile kolaylaştırdığını söylemek kötü bir haber..

Bununla birlikte, hizmetler söz konusu olduğunda ücretsiz VPN'lerin kötü kitaplarda olduğunu bilerek PIA gibi bazı VPN'ler, Ücretsiz VPN'lerin etiketini tamamen reddetmek için ücretsiz hizmetler sunmaz.

PIA VPN, ucuz VPN'ler kategorisinde kalmayı sever.

Kullanabileceğiniz Ödeme Yöntemleri

Özel İnternet Erişimi (PIA), kredi / banka kartı ödemeleri, PayPal, American Express, BitCoin ve Pay Garden gibi ödeme yöntemlerini kabul eder. Ancak Wal-Mart ve Starbucks'tan hediye kartları kullanarak da ödeme yapabilirsiniz..

PIA ve Netflix

Netflix tüm dünyada çok popüler ve özellikle VPN kullanıcılarını engellemeye karşı agresif. Netflix'i PIA ile birlikte kullanmanın bir nedeni var. Bazı ülkelerde Netflix'i yayınlamak için PIA kullanabilirsiniz, ancak genel olarak zaman zaman engellenir.

Kullanıcı dostu Müşteri Hizmetleri

Müşteri desteği anahtardır. Özel İnternet Erişimi (PIA) kullanıcıların güncel olmasını sağlar ve karmaşıklığı olan kullanıcılara yardımcı olmak için sorgulara yanıt verir.

Kullanıcılarla iletişim kurmak gerçekten önemlidir, bu şekilde hizmetlerinizi nasıl doğaçlama ve iyileştirebilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi, kullanıcılara rehberlik etmek ve yardımcı olmak için canlı sohbet özelliğine ve SSS bölümüne izin verir.

Tüm ayrıntılar ve öğreticiler de web sitesinde güncellenir, böylece kullanıcıların VPN'yi kurmasını kolaylaştırır.

DNS Kaçak Koruması ile Daha Fazla Güvenlik

PIA güvenliğiniz için bu özelliği sunar. DNS'inizi VPN üzerinden yönlendirerek verilerinizi korur, böylece gizliliğinizi korumaya devam edebilmeniz için DNS sızıntısından korunmanıza yardımcı olur.

Kolay Kayıt Yöntemi

Özel İnternet Erişimi için kayıt yöntemi kolaydır ve PIA, kullanıcılarına rehberlik edecek bir bilgi tabanına sahiptir. Sadece birkaç adım gerektirir ve seçtiğiniz fiyat paketine bağlıdır.

Kredi kartıyla ödeme yapmak istiyorsanız, e-posta adresiniz gibi ayrıntılı bilgiler ister.

Tamamen anonim kalmak istiyorsanız, bir hediye kartı veya BitCoin kullanarak ödeme yapmanız önerilir.

IPv6 Kaçak Koruması

Bu özellik IPv6 trafiğinde sızıntı ile karşılaşmamanızı sağlar. Özel İnternet Erişimi VPN'i kullandıkça, IPv6 üzerinden geçen trafiği devre dışı bırakır, böylece trafik sorununa girmezsiniz.

Oturum Açma Esnekliği

Özel İnternet Erişimi (PIA) ayrıca, yalnızca bir abonelik hesabıyla en fazla beş cihaz kullanma şansı verir. Bu özellik oldukça kullanışlıdır ve kullanılan cihazdan bağımsız olarak internet üzerinden kullanıcılara güvenlik ve kolaylık sağlar.

Reklam engelleme özelliği

Bu özellik yakın zamanda Özel İnternet Erişimi tarafından eklenmiştir. Mace adlı kendi reklam engelleme araçlarını dahil ettiler. Bu, web sayfasındaki gereksiz reklamları engelleyen bir tür araçtır. Sadece sinir bozucu reklamları engellemek için değil, aynı zamanda sizi de korur, çünkü siber suçlular reklamlarınızı ayrıntılarınıza atlamak için ayarladı.

Kill Switch Özelliği

Özel İnternet Erişimi'nin (PIA) sahip olduğu bir diğer önemli özellik de internet öldürme anahtarı özelliğidir. VPN aniden kesildiğinde, cihazınızdaki İnternet'e bağlı tüm siteleri ve uygulamaları durdurur.

Bu özellik yoksa, VPN bağlantısı kesildikten ve verileriniz internet dünyası tarafından görüldüğünde bir VPN tarafından yapılan tüm çabalar geçersiz kılınır.

Diğer VPN hizmetleri durumunda, bağlantısını kesmek istediğiniz uygulamaları seçmeniz istenir. Bununla birlikte, PIA’nın Kill Switch özelliği internete bağlı tüm uygulamaları daha güvenli hale getirir.

Kayıt Olmama Politikası

PIA ayrıca kullanıcının çevrimiçi etkinliğinin kayıtlarını tutmaz. PIA’nın gizlilik politikası, etkinliklerin kaydını veya kaydını tutmadan kullanıcılarına maksimum gizliliği garanti eder.

Kullanımı kolay

PIA kullanmak çok kolaydır ve teknik bilgisi olmasa bile herkes kolayca kullanabilir. Kullanıcıların sadece bağlanmak istedikleri konumu seçmeleri ve ana kontrol panelindeki “güç” düğmesine dokunmaları yeterlidir. En uygun konumu veya mevcut 52 konumdan birini seçebilirsiniz.

Altın bir puan kazanan PIA, rakiplerinin aksine, kullanıcıların ağı tercihlerine göre optimize edebilecekleri genişletilmiş bir ayar paneli sağlar. Program, kaliteli şifreli Wi-Fi sağlamak için OpenVPN, PPTP, L2TP ve IPSec gibi çok çeşitli protokolleri kullanır.

PIA, kullanıcıların Windows, Android, Mac, iOS ve Linux gibi uygulamanın kullanılabileceği tüm işletim sistemlerinde zahmetsizce bir VPN'yi tanımasını ve bağlanmasını sağlamak için temiz ve kullanıcı dostu bir arayüz oluşturdu.

Cihaz Desteği

PIA çeşitli işletim sistemleri için mevcuttur. Android, Windows (Windows 7 veya üzeri), macOS (en azından macOS 10), iOS ve Linux'ta (Ubuntu 16.4+ veya daha yeni) kullanılabilir.

PIA ayrıca Google Chrome, Opera ve Firefox için tarayıcı uzantıları sağlar.

Kullanıcılar uygulamayı daha fazla cihaza yükleyebilir ancak aynı anda yalnızca 10 cihaz bağlanabilir.

Hız ve Performans

Mükemmel diye bir şey yoktur, bu VPN'nin de hafif bir kusuru vardır. Hangi VPN'yi kullanırsanız kullanın, web tarama hızınızı etkiler. Bazıları hızınızı büyük ölçüde yavaşlatır ve bazıları hızı yavaşlatır, ancak fark edilmeyecektir.

Özel İnternet Erişimi'nin performansını ve hızını test ettikten sonra bazı sorunlar bulduk. Seçtiğimiz farklı sunuculara bağlanma sırasında orijinal hızları sunucunun hızıyla karşılaştırarak hızdaki değişiklikleri kontrol ettik.

İçeriğin indirilmesi ve akışı için hızın azaldığını gözlemledik. Bu, bu VPN ile ilgili bir dezavantajdı çünkü hız yüzde 40 azaldı ki bu fark edilir bir düşüş. Ancak, diğer görevler için hız oldukça iyiydi.

Sunucular ve Sunucu Konumları

Özel İnternet Erişimi'nin (PIA) 32 ülkede 52 konumda 3.341 sunucusu bulunmaktadır. PIA aboneliğiyle, tüm bu sunuculara erişirsiniz, yani bant genişliğini aynı VPN sunucusuna erişen diğer birçok kullanıcıyla paylaşmanız gerekmez. Bazı konumlar, konumunuzu değiştirmek için daha fazla seçeneğiniz olduğu anlamına gelir.

PIA’nın Sunucu Konumları

 • Asya
 • Orta Amerika
 • Avrupa
 • Hindistan
 • Güney Amerika
 • UK
 • BİZE
 • Afrika
 • Kanada
 • Avustralya
 • Japonya
 • BAE

İPhone için Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi iOS ile uyumluluğu paylaşır, bu nedenle PIA uygulaması Apple Store'daki iPhone kullanıcıları için mevcuttur. İOS uygulaması, VPN sunucusunun ağına bağlanmak için IPSec kullanır. IPSec, iOS tarafından desteklenen en zorlu VPN protokolüdür, ardından OpenVPN'dir.

İTunes'da, PIA for iOs uygulamasını indirin>>

Android İçin Özel İnternet Erişimi

Android için Özel İnternet Erişimi uygulaması, Windows'taki ile aynıdır. Güçlü bir şifreleme seçmeniz için bir kill switch özelliği ve seçenekleri sunar. Bu nedenle, Android güvenlik bilincine sahip kullanıcılar PIA’nın uygulamasını alma ve çevrimiçi etkinlikleriyle tamamen anonim olma kolaylığına sahiptir..

Google Play Store'da Android için PIA edinin>>

PIA Torrent için İyi mi?

PIA tam P2P desteği sunar. Torrent işlemine tüm sunucularında izin verilir. PIA’nın kesin kayıt tutmama politikası anonim torrentler için harikadır. VPN ayrıca, VPN bağlantısı aniden düşse bile P2P etkinliğinizi güvende tutacak bir öldürme anahtarı sunar..

Karar ve Sonuç

Özel İnternet Erişimi (PIA), satın alınabilirlik ve anonimlik konusuna çok dikkat eden bir VPN'dir. Bütçe VPN için oldukça iyi bir özellik sunar, ancak Apple TV desteği gibi birçok alanda iyileştirmeye ihtiyaç duyar. Genel olarak, yıllar boyunca iyi performans kaydına sahip iyi bir bütçe VPN'dir.

Bu nedenle, bu inceleme Özel İnternet Erişimi (PIA) hakkında size açıklık getirdi ve şüphesiz VPN'in dört gözle beklemek için en iyi özelliklerden bazılarına sahip olduğu şüphesiz. Özel İnternet Erişimi, güçlü şifreleme, gizlilik ve inanılmaz özellikler sunan bir VPN'dir. PIA, internetin bu döneminde güvenlik ihtiyacını anlıyor ve kullanıcılarını her türlü siber tehditten korumayı hedefliyor ve bir VPN bununla ilgili!

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments