Przegląd klienta VPN 2019

[ware_item id=33][/ware_item]

Dzisiaj tak dużo czasu spędzamy w Internecie przy większości codziennych działań online, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze bezpieczeństwo online i ochronę prywatności. Większość użytkowników Internetu jest z natury niepewna, ponieważ hakowanie danych użytkowników nie wymaga skomplikowanej wiedzy technicznej. W rzeczywistości nikt nie jest chroniony przed włamaniem. Jest to prawda, szczególnie w przypadku korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, które nie są tak bezpieczne, jak mogłoby się wydawać.


Aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu, zakupów online, korespondencji, przeglądania itp., Powinieneś korzystać z wirtualnej sieci prywatnej. W tym artykule przejrzymy aplikację klienta VPN od Nektony, dzieląc się jej zaletami i wadami, jej polityką cenową i ofertami, które oferuje.

krótki opis

Klient VPN to europejska usługa, która zapewnia ponad 90 serwerów VPN w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie. Istnieje na rynku od 2017 roku i zdobył zaufanie użytkowników komputerów Mac. Aplikacja ma doskonałą infrastrukturę i przyzwoitą cenę. Ze względu na silne zasady braku logowania i dużą bazę serwerów VPN o wysokiej prędkości połączenia, klient VPN zasługuje na Twoją uwagę.

 • Liczba serwerów VPN: 90+
 • Liczba lokalizacji serwerów: 60+
 • Dystrybucja: w App Store
 • System operacyjny: macOS
 • Ocena App Store: 4.3 / 5
 • Ceny: 8,99 USD / miesiąc i 39,99 USD / rok

Jednak wśród recenzji związanych z połączeniem jest kilka twierdzeń. Może to być mylące, ponieważ roszczenia pochodzą z Chin, gdzie VPN jest zabroniony przez rząd i nie może mieć tam stabilnego połączenia.

Interfejs użytkownika

Aby rozpocząć korzystanie z klienta VPN, wystarczy kliknąć przycisk Połączenie i wprowadzić swój adres e-mail. Domyślnie aplikacja łączy się z optymalnym serwerem VPN - co zostanie rozważone później. Możesz także użyć mapy lub listy lokalizacji po prawej stronie, aby wybrać inny serwer VPN i połączyć się ponownie z innym regionem.

Przeczytaj także: Recenzja NordVPN

Przewijając mysz, możesz powiększać lub pomniejszać mapę. Może to być wygodne, na przykład, gdy potrzebujesz adresu IP określonego stanu w USA.

Znajdziesz kilka krótkich informacji wyświetlanych dla każdego serwera VPN. Możesz wyświetlić podgląd obciążenia serwera i sprawdzić, czy serwer obsługuje szyfrowanie P2P. Po połączeniu się z każdym serwerem nowy wirtualny adres IP będzie również wyświetlany w oknie głównym.

W oknie jest jeszcze sześć kart oprócz karty „Wybierz serwer:”

 • Subskrypcje - w tej sekcji możesz wybrać i wykupić potrzebną subskrypcję. Dostępne są zarówno zwykłe serwery VPN, jak i osobiste serwery VPN.
 • Preferencje - tutaj możesz wyświetlić informacje o koncie, wybrać typ protokołu połączenia VPN, włączyć automatyczne połączenie w celu uruchomienia podczas uruchamiania i skonfigurować inne preferencje.
 • Wsparcie - tutaj znajdziesz przewodnik, jak zacząć korzystać z aplikacji, a także często zadawane pytania, rekomendacje dotyczące efektywnego użytkowania i inne przydatne informacje. Ponadto, jeśli masz jakieś indywidualne pytanie, po prostu kliknij przycisk Skontaktuj się z nami i napisz bezpośrednio do zespołu wsparcia. Klient VPN zapewnia całodobowe wsparcie przez siedem dni w tygodniu.
 • Optimal VPN - w skrócie, serwer Optimal VPN jest najszybszym serwerem zaproponowanym przez aplikację. Algorytm określa, aby znaleźć najbliższą i najmniej obciążoną lokalizację serwera VPN. Jeśli więc adres IP nie jest dla Ciebie ważny, po prostu kliknij przycisk serwera Optimal VPN, aby zapewnić wysoką szybkość połączenia.
 • Streaming VPN - klient VPN zapewnia wbudowaną opcję serwerów strumieniowych dla tych, którzy lubią słuchać muzyki lub oglądać swoje ulubione programy telewizyjne w czasie rzeczywistym w dowolnym miejscu. Kliknij przycisk Streaming VPN, wybierz serwer przesyłania strumieniowego i połącz się z nim.
 • Personal VPN - ta opcja jest dostępna dla użytkowników, którzy kupili serwer Personal. Takie serwery są używane przez tych, którzy potrzebują wyższego poziomu ochrony dla swojej aktywności online i większej prędkości ruchu. Personal VPN zapewnia dedykowany osobisty adres IP w wybranym kraju z czystą historią.

Klient VPN ma również okno szybkiego dostępu z paska narzędzi, w którym można szybko włączyć lub wyłączyć połączenie VPN, wyświetlić podgląd rzeczywistego adresu IP i wirtualnego adresu IP lub szybko przejść do okna, aby wybrać nowy serwer VPN.

cennik

Chcielibyśmy powiedzieć, że klient VPN ma prawie taką samą politykę cenową, jak większość popularnych usług VPN. Biorąc pod uwagę, że zapewnia niezawodną obsługę i szybkie połączenie, uważamy, że cena jest uczciwa i warta jakości.

Najlepszy plan, jaki zapewnia klient VPN, to roczna subskrypcja za 39,99 USD. Podróżującym spodoba się plan wakacji. Klient VPN oferuje subskrypcję na 7 dni, która kosztuje 3,99 USD. Jest to dobra opcja, gdy potrzebujesz sieci VPN, aby uzyskać dostęp do ulubionych stron domowych i kanałów transmisji strumieniowej podczas podróży zagranicznej, ponieważ niektóre zasoby mogą być zablokowane w określonych krajach lub niedostępne dla zagranicznych użytkowników.

I tak, klient VPN zapewnia bezpłatny okres próbny przez 7 dni. Karta kredytowa nie jest wymagana, ponieważ jest dystrybuowana w App Store. Wszystkie opcje są dostępne w wersji próbnej, więc możesz je przetestować przed zakupem.

Klient VPN oferuje również osobiste serwery VPN dla tych, którzy cenią sobie wysoką prędkość i jeszcze poważniej podchodzą do bezpieczeństwa online. Koszt osobistych serwerów VPN zaczyna się od 21,99 USD miesięcznie, w zależności od natężenia ruchu miesięcznie. Dla tych użytkowników, którzy nie są pewni swoich wymagań dotyczących ruchu, istnieje plan „Nieograniczony” z nieograniczonym ruchem w wysokości 28,99 USD miesięcznie.

Jak wspomniano powyżej, klient VPN można kupić tylko w App Store. Z jednej strony jest to dobre, ponieważ Apple zapewnia bezpieczne transakcje. Z drugiej strony, nie ma alternatywnych metod płatności dla tych, którzy chcieliby zapłacić, na przykład w krypto-walucie.

Prędkość

Przetestowaliśmy aplikacje pod kątem szybkości serwera i wyniki były świetne. Podczas przeglądania Internetu za pomocą klienta VPN nie wystąpiły żadne zakłócenia, a nawet treści multimedialne mogły być przesyłane strumieniowo bez żadnych problemów.

Przegląd klienta VPN 2019

Przegląd klienta VPN 2019

Spodoba ci się prędkość oferowana przez klienta VPN, ponieważ pozwala on bezproblemowo przeprowadzać wszystkie regularne czynności internetowe, w tym strumieniowanie multimediów i korzystanie z torrentów..

Używane protokoły

Klient VPN zapewnia stabilne, szybkie i bezpieczne połączenie za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES, a także protokołów IKEv2, iPSec, OpenVPN, Wise TCP i Wise UDP. Po połączeniu z klientem VPN aplikacja tworzy bezpieczny tunel VPN, przez który można przesyłać dowolne dane z urządzenia do Internetu.

Klient VPN szyfruje dane, uniemożliwiając ich odczytanie osobom trzecim. Szyfrowanie to pewność, że nikt nie może uzyskać twoich wrażliwych danych.

Ograniczenia urządzeń

Klient VPN jest dobrym wyborem, dopóki nie potrzebujesz VPN do ochrony bezpieczeństwa podczas pracy na komputerze Mac. Usługa umożliwia korzystanie z jednego konta na maksymalnie 5 komputerach Mac. Ale to nie znaczy, że możesz to zrobić jednocześnie. Musisz wyłączyć połączenie VPN na jednym z urządzeń, aby umożliwić połączenie VPN na innym komputerze Mac. Należy również pamiętać, że zgodnie z warunkami jednoczesne korzystanie z jednego konta przez dwie lub więcej osób jest zabronione.

Jeśli potrzebujesz sieci VPN nie tylko na komputerze, ale także na smartfonie lub tablecie, klient VPN nie spełni Twoich wymagań, ponieważ nie zapewnia jeszcze usługi na innych urządzeniach.

Polityka prywatności i rejestrowania

Klient VPN oświadcza, że ​​ma ścisłe zasady braku rejestrowania i nie zbiera żadnych działań użytkownika podczas korzystania z oprogramowania. Jednak sprawy są bardziej skomplikowane niż to. Na stronie Polityki prywatności wspomniano, że zbierają one pewne dane osobowe od zarejestrowanych użytkowników, takie jak prawidłowy adres e-mail i hasło rejestracyjne do konta w celu spersonalizowania użytkownika w kwestiach serwisowych i pomocy technicznej.

Ponadto dział wsparcia może poprosić o podanie dodatkowych informacji, na przykład typu połączenia, adresu IP lub lokalizacji, które są potrzebne do rozwiązania problemów technicznych. To jest rozsądne. Niemniej jednak zalecamy uważne przeczytanie ich polityki prywatności lub skontaktowanie się z nimi bezpośrednio, aby uzyskać wyraźniejszy obraz.

Gaming VPN

Klient VPN może być również używany do grania. W trybie gier online jakość i ciągłość połączeń internetowych są niezwykle ważne. Miłośnicy gier korzystają z VPN aby uzyskać dostęp do gier z ograniczeniami geograficznymi, ustanowić dobre połączenie ze zdalnymi serwerami lub po prostu zabezpieczyć się przed dostawcami Internetu i atakami DDoS.

W porównaniu z innymi usługami VPN, klient VPN ma dużą prędkość, jest bezpieczniejszy i nie wyświetla reklam. Wiedząc, że gracze szukają najszybszego połączenia VPN, klient VPN spełni twoje potrzeby.

VPN do przesyłania strumieniowego

Kanały strumieniowe są szczególnie popularne w USA i istnieje niezliczona ilość programów telewizyjnych, seriali i kanałów sportowych. Są one jednak w większości dostępne do oglądania tylko w USA i są zablokowane w większości obcych krajów. Jest to problem nie tylko dla obcokrajowców, którzy chcieliby uzyskać dostęp do kanałów transmisji strumieniowej w USA, takich jak Hulu, Netflix itp., Ale także dla amerykańskich podróżników, którzy wyjeżdżają za granicę i nie mogą oglądać swoich ulubionych kanałów transmisji strumieniowej. Na szczęście dzięki usłudze VPN możliwy jest dostęp do treści regionalnych nawet z zagranicy.

Przegląd klienta VPN 2019

Ponadto klient VPN zapewnia szybkie połączenie VPN szybkość i szeroki wybór serwerów VPN w USA, co jest ważne przy oglądaniu kanałów transmisji strumieniowej. Ponadto klient VPN ma wbudowaną funkcję, która pokazuje kanały przesyłania strumieniowego dostępne dla wybranego serwera. Jest to szczególnie wygodne i możesz szybko połączyć się z regionalnymi kanałami strumieniowymi za pomocą jednego kliknięcia.

Torrentowanie jest możliwe

Dzięki VPN CLient możesz swobodnie komunikować się z klientami torrent. Dzięki wydajnej prędkości dostarczania, a także anonimowości wszystkich danych użytkownika, klient VPN ma wszystko, czego potrzebujesz do udostępniania plików w Internecie.

Wsparcie

Z zespołem pomocy technicznej klienta VPN można się skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail, a oni bardzo szybko odpowiadają 24/7. Gwarantują odpowiedź w ciągu dwóch godzin, ale zwykle odpowiedź zajmuje rozwiązanie w ciągu 10-15 minut.

Skontaktowaliśmy się z pomocą techniczną, aby zadać kilka ogólnych pytań dotyczących usługi i bardzo szybko uzyskaliśmy odpowiedzi. Usługa działała dobrze, więc nie mieliśmy problemów technicznych do zgłoszenia.

Ponadto w witrynie aplikacji znajdują się strony Pomoc, FAQ i Rozwiązywanie problemów, na których można znaleźć wszystkie potrzebne informacje.

Korzyści

Największą wygraną dla klienta VPN jest to, że aplikacja nie prowadzi dzienników. Możesz także przyznać punkty aplikacji za obsługę serwerów przesyłania strumieniowego i 7-dniowy bezpłatny okres próbny z nieograniczoną przepustowością. Klient VPN pozwala na korzystanie z jednego konta z pięcioma jednoczesnymi połączeniami. Kolejną świetną opcją, której nie możemy nie podkreślić, jest opcja serwera Optimal. Po uruchomieniu klienta VPN lub kliknięciu przycisku Serwer optymalny aplikacja automatycznie wyszukuje serwer VPN o najszybszej prędkości połączenia w zależności od lokalizacji.

Plusy & Cons

Plusy: Cons:
 • Szybka prędkość połączenia
 • Polityka braku logowania
 • Opcja optymalnego serwera
 • Serwery osobiste
 • Serwery strumieniowe
 • Wiele opcji protokołu
 • Bezpłatna wersja próbna przez 7 dni
 • Niedrogie opłaty abonamentowe
 • Duża sieć serwerów
 • Wsparcie 24/7
 • Torrenting jest dostępny
 • Dostępne tylko dla systemu macOS
 • Brak opcji „Kill Switch”
 • Możliwe tylko do zakupu w Apple Store

Wniosek

Ponieważ klient VPN został stworzony specjalnie dla systemu macOS, może być idealnym wyborem dla użytkowników komputerów Mac, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie i prywatność w Internecie.

Ze względu na dobrą obsługę klienta i dodatkowe korzyści, takie jak streaming VPN serwery, serwery osobiste i stabilne połączenie, daliśmy aplikacji wynik 4,5 / 5.

Wadą jest to, że klient VPN wydaje się zbytnio koncentrować na użytkownikach komputerów Mac kosztem innych urządzeń, które w rzeczywistości są regularnie używane do łączenia się z Internetem. Mamy więc nadzieję, że programiści dodadzą obsługę platformy iOS w przyszłości, aby dać aplikacji wyższy wynik.

Biorąc wszystko pod uwagę, mając na uwadze wiele zalet klienta VPN, dlaczego nie wypróbować aplikacji? Zwłaszcza, że ​​zapewniają bezpłatną wersję próbną przez 7 dni? Przynajmniej niczego nie brakuje.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments