VPN چیست و چگونه کار می کند

[ware_item id=33][/ware_item]

در حالی که اینترنت نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارد ، اما اغلب در مورد داده ها برای ما خطرناک است. بنابراین ، ایمنی در اینترنت ضروری است. بسیاری از خدمات به روز شده است تا بصورت آنلاین انجام شود. شما روزانه اطلاعات حساس را در اینترنت به اشتراک می گذارید. هکرها و شکارچیان در آنجا هستند که باید مراقب باشید. شاید تعجب کنید که می دانید ایمن ماندن آنلاین با استفاده از VPN چقدر آسان و مقرون به صرفه است.


برای درک نحوه عملکرد یک VPN ، ابتدا باید بفهمید که دقیقاً یک VPN چیست.

دو عملکرد اصلی یک VPN

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک نوع معامله 2 در 1 است. بنابراین اگر به یک منظور به آن احتیاج دارید ، سرویس دیگر را همراه خود دریافت می کنید. در ادامه بخوانید تا بفهمید این دو کارکرد کلیدی چیست و چگونه می توانند در کل یک تجربه آنلاین بهتر داشته باشند.

محافظت آنلاین

نرم افزارهای ضد ویروس روز به روز پیشرفته تر می شوند. بنابراین اگر یک دستگاه عالی روی دستگاه خود نصب کرده اید ، دلیلی ندارد که نگران باشید؟ اشتباه! تفاوت زیادی بین کار کردن روی دستگاه شما به صورت آفلاین و آنلاین وجود دارد. تنها راهی که ویروس می تواند به سیستم شما بصورت آفلاین وارد شود این است که اگر از طریق دیسک یا USB به سیستم شما معرفی شود. این بلافاصله باعث ضد ویروس شما در عمل می شود. این خطر را به شما هشدار می دهد و به دنبال رفع آن هستید. ویروس تنها خطر در شبکه جهانی وب نیست. هکرهایی هستند که فقط منتظر شما هستند تا نگهبان خود را رها کنید. پس از اتصال به یک Wi-Fi عمومی ، هر کاربر دیگری که از همان Wi-Fi استفاده می کند می تواند به سیستم شما وارد شود. تصور کنید که حساب های رسانه های اجتماعی ، حساب های بانکی و نشت اطلاعات شخصی خود را به خطر بیاندازید.

یکی دیگر از موارد ناامید کننده ، اقدام به جاسوسی کاربران توسط سازمان های دولتی است. این قانون ممکن است به حریم خصوصی کاربران احترام بگذارد اما دولت همیشه می تواند راه حل هایی برای کار در اطراف آن پیدا کند. سازمان های زیادی وجود دارند که توجه خود را به اطلاعات خصوصی شما می اندازند. آنها از این اطلاعات برای تولید پروفایل کاربر استفاده می کنند. محققان بازاریابی به طور مشابه کار می کنند ، گرچه ممکن است منابع کمتری از دولت داشته باشند. مشخصات کاربر شما وقتی می خواهد محصولات / خدمات منتخب را به سمت شما سوق دهد ، مفید واقع می شود. شهروندان از قبل چقدر کنترل چنین سازمان هایی بر داده های خصوصی خود دارند ، عصبانی هستند. آنها به هیچ وجه با تبلیغاتی که مطلقا مطلوب هستند ، بمباران مداوم یا بمباران مداوم نمی شوند.

فیس بوک از جمع آوری داده های کاربران به طور غیر اخلاقی و استفاده از آن برای ایجاد سود ، فاجعه بزرگی به وجود آورد. فیس بوک فقط یک برنامه است. تصور کنید که هر ثانیه را که آنلاین هستید ، در معرض دید قرار دهید. فیس بوک حتی به عنوان یک سازمان جنایی ذکر نشده است. آیا از جرایم سایبری سازمان یافته ای که سود جاهلیت شماست ، آگاه هستید؟ این یک فکر بسیار ترسناک است و تهدید واقعی است

بنابراین چه کاری می توان انجام داد تا از این نظارت ناعادلانه جلوگیری شود?

راهنمای مطالعه: نحوه انتخاب سرویس VPN

در حالی که بهتر است از طریق دستگاه اینترنت خود حمل کنید ، گاهی اوقات استفاده از Wi-Fi عمومی یا اتصال به یک شبکه غیرقابل اجتناب است. این جایی است که یک VPN برای صرفه جویی در روز از بین می رود! به طور معمول ، داده های ورودی و خروجی شما به راحتی آزاد می شوند و به نرم افزار مناسب اجازه می دهند تا کسی از شما نرم افزار بخورد. نحوه کار VPN این است که یک کانال رمزگذاری شده را منحصراً برای داده های شما ایجاد می کند. هر زمان که VPN شما روشن است داده را ارسال یا دریافت کنید ، با خیال راحت از این کانال عبور می کند. به این ترتیب ، هیچ کاربر دیگری نمی تواند وارد سیستم شما شود. تعداد دستگاه هایی که ممکن است با یک حساب VPN از آنها اطمینان دهید ، متفاوت است. شما ممکن است چندین دستگاه را به حساب VPN خود در خانه وصل کنید یا از دستگاه دستی در حین حرکت در شبکه عمومی محافظت کنید / Wi-Fi.

ممکن است نگران باشید که VPN های معتبر گرانترین باشند. یک نکته سریع: یک اشتراک طولانی تر را انتخاب کنید تا مبلغ شارژ شده در هر ماه با درصد قابل توجهی کاهش یابد. یکی دیگر از مشکلات انتخاب بلند مدت تعهدات طولانی مدت این است که شما اغلب مجاز به اتصال همزمان به دستگاههای بیشتری هستید. وقتی فهمید که چگونه خدمات VPN برای تأمین کیفیت مطلوب با نرخ پایین ضمن حفظ سود سالم کار می کنند ، می فهمید که چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

دسترسی به داده

بسته به مکانی که زندگی می کنید ، اغلب محدودیت هایی برای محتوای آنلاین وجود دارد. این ممکن است به دلیل قوانین حق چاپ در مکانهای مختلف یا ممنوعیتهای دولت متفاوت باشد. شما ممکن است آگاه باشید که برخی از کشورها محتوای اصلی بزرگسالان را ممنوع اعلام می کنند. دولت های دیگر دلایل مهم تری دارند که حول سیاست می چرخند. اغلب افراد مخالف مخالف هستند که مطالبی را منتشر می کنند که ممکن است برای حزب حاکم توهین آمیز باشد. در موارد دیگر ، این یک وضعیت داخلی نیست بلکه یک دولت در تلاش برای محدود کردن دسترسی شهروندان به محتوای خارجی است.

به عنوان مثال ، چندین وب سایت خبری بین المللی وجود دارد که در چین ممنوع است. درام های آسیایی این روزها در بین توده ها محبوبیت بیشتری پیدا می کنند ، اما بسیاری از وب سایت های معروف درام کره ای اجازه دیدن در خارج از کره جنوبی را نمی دهند. البته ، شما باید بدانید صنعت موسیقی ژاپن چقدر بدنام است که وقتی به شدت از کپی رایت خود دفاع می کند ، دفاع می کند. به ندرت می توانید آلبوم های ژاپنی را در YouTube یا دیگر سیستم عامل های جریان آزاد پیدا کنید. نسخه های موزیک ویدیوی رسمی آنها نسخه های کوتاهی وجود دارد و اینگونه است. آنها قطعاً سزاوار هستند تا سودهای حاصل از سرمایه گذاری های خود را برای محافظت از اقتصاد کشورشان حفظ کنند اما این ممنوعیت برای طرفداران بین المللی بسیار سخت است.

یک VPN قابل اعتماد بهترین راه حل برای چنین مواردی است ، بنابراین اجازه دهید کشف کنیم که چگونه یک VPN برای فریب سیستم کار می کند.

نحوه عملکرد یک VPN برای دسترسی به محتوای محدود نیز کار می کند تا مانع از ردیابی شما از طریق آدرس IP شما شود. بنابراین ، این ارتباط مستقیم با بخش مربوط به محافظت آنلاین و نحوه دسترسی VPN به مزیت مضاعف دارد. اجازه دهید ابتدا آدرس IP شما را شناسایی کنیم. شما از طریق ارائه دهنده خدمات اینترنت خود (ISP) به شبکه جهانی وب متصل هستید. آنها سرور را به شما اختصاص داده اند. آدرس IP آن سرور آدرس IP واقعی شما است. هر زمان که از یک وب سایت بازدید می کنید ، نشان داده می شود. از طرف دیگر در دسترس همه است. این اجازه می دهد تا شما را برای نظارت دولت یا اهداف بازاریابی ردیابی کنید.

راه حل چیست؟ آدرس IP واقعی خود را مخفی کنید! این دقیقاً نحوه عملکرد یک VPN است. وقتی VPN خود را روشن می کنید ، یک سرور را بر اساس محلی که می خواهید در وب سایت ها نمایش دهید انتخاب می کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک درام کره ای را تماشا کنید ، یک آدرس IP کره جنوبی باید قابل مشاهده باشد. در غیر این صورت ، وب سایت به شما امکان مشاهده ویدیو را نمی دهد. در این حالت ، شما باید کره جنوبی را به عنوان مکان مورد نظر خود در بین گزینه های VPN انتخاب کنید. ارائه دهنده VPN شما یک سرور در کره جنوبی به شما اختصاص می دهد. از نظر وب سایت درام ، آدرس IP شما نشان می دهد که شما در حال حاضر از کره جنوبی وارد سیستم شده اید. بنابراین ، وب سایت مانع از تماشای آن درام نخواهد شد. آنچه اتفاق افتاده این است که آدرس IP آن سرور کره جنوبی اکنون به عنوان آدرس IP شما در هر نقطه ظاهر می شود مگر اینکه گزینه های VPN خود را تغییر دهید. این آدرس IP واقعی شما را پنهان می کند و مکان واقعی کاملاً.

اگر نتوانید سروری را پیدا کنید که با برنامه یا وب سایت خاص جریان شما کار کند نگران نباشید. بیشتر ارائه دهندگان خوب VPN چت زنده 24/7 را با متخصصان آموزش دیده ارائه می دهند. آنها به راحتی می توانند مناسب ترین سرور را برای شما پیدا کنند و مشاوره ای در مورد پروتکل ایده آل VPN را برای اهداف خود ارائه دهند. سرور باید برای جریان با سرعت بالا به شما نزدیک باشد و اگر ارائه دهنده VPN شما صاحب تعداد زیادی سرور باشد ، عالی خواهد بود. این بار بین سرورهای قادر به سرعت رعد و برق برای تورنتینگ ، بازی و پخش جریان توزیع می کند.

اکنون که آموخته اید که VPN چیست و چگونه کار می کند ، باید از گزینه های خود آگاه باشید. چندین ارائه دهنده عالی VPN وجود دارد ، اما توجه داشته باشید که بسیاری از وب سایت ها شروع به اعمال ممنوعیت برای شرکت های محبوب VPN می کنند. بسته به دلیل نیاز به VPN ، باید کمی تحقیق کنید. از VPN های مشهور مشهور که برای تهیه غذا به ویژه با انواع کاربران شما مشهور هستند. چند وجود دارد VPN هایی که به بازی معروف هستند, اگر می خواهید قفل وب سایت ها و برنامه های محدود را محدود کنید ، جریان و مکان تورنت بسیار مهم است. بررسی کنید که آیا مزایایی که آنها ارائه می دهند با نیاز شما مطابقت دارد یا خیر و قیمت مناسب است یا خیر. هیچ فرصتی برای این وجود ندارد که شما VPN مناسب با تنوع موجود در این روزها پیدا نکنید.

اعتبار تصویر: wpbeginner.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments