فیس بوک با استفاده از VPN خود در حال رقابتی کردن است

[ware_item id=33][/ware_item]

فیس بوک چنان روند محبوب قرن بیست و یکم است که کسی که از آن استفاده نمی کند با مرورگرهای اخم نگاه می کند. بدون شک ، فیسبوک به "خانه دیجیتال" اکثر مردم در سراسر جهان تبدیل شده است. در حالی که ادعا می کنید همه چگونگی استفاده از Facebook را می دانید ، ممکن است از نحوه استفاده Facebook از "فناوری هوشمند" خود برای جلب قلب کاربران خود آگاه نباشید. کاربران برخی از حقایق در مورد فیس بوک این موارد را آورده است که اگر تازه برای شما جالب باشد و حتی تکان دهنده است.


پویایی اندیشه فیس بوک

فیس بوک در سه ماهه سوم سال 2018 بیش از 2.27 میلیارد کاربر داشت ، اما با اطمینان نمی تواند روی نیمکت بنشیند و هر روز کارهای پلتفرم خود را تماشا کند. در عوض ، در صندلی تفکر نشسته است ، و به این فکر می کند که حرکت بعدی آن برای رقابت با رقبای فنی خود چه خواهد بود. نه تنها این ، بلکه از روی عملکرد رقبای خود نیز حیرت انگیز است.

درست است! اگرچه FB قدرت ، تأثیر ، منابع و هر آنچه را که شرکت از آن رویا می شود برخوردار است ، هنوز هم نسبت به رقبا و تهدیدهای احتمالی آنها برای تصاحب آن نظارت دارد. احتمالاً به همین دلیل به یک غول فناوری که امروزه می شناسیم تبدیل شده است.

غذا برای فکر:

در حالی که هیچ مشکلی در تماشای عملکرد رقبای شما در صنعت برای بهتر رقابت با آنها وجود ندارد ، هنوز سؤال بر این است که چگونه آنها این کار را انجام می دهند.

چگونه فیس بوک در اطراف رقبا کمین می کند

اخیراً در یک سند عمومی مشخص شد که فیس بوک مراقب رقبای خود است با گرفتن اطلاعات با استفاده از VPN خاص خود. اکنون ، به طور کلی ، VPN ها قرار نیست سیاههها و داده های کاربران خود را حفظ کنند. با این حال, VPN فیس بوک توانست داده های کاربران خود را بدست آورد, دادن فیس بوک در مورد چگونگی عملکرد رقبا در بازار. وولا! بنابراین ، VPN تمام چیزهایی است که مخفیانه در آنجا آشپزی می کنند!

اثبات مستند

قانونگذاران انگلیس اخیراً یک حافظه پنهان اسناد را منتشر کردند و بخشی از این حافظه نهان اسناد مربوط به اسناد سرورهای فیس بوک بود. در این پرونده ها مشخص شد که این غول فناوری در حال رصد رقبای خود از جمله Snapchat و WhatsApp است. بله واتس اپ ، که بعداً در سال 2014 توسط فیس بوک خریداری شد ، اما در زمان این گزارش ، همچنان رقیب بود. با تشکر از نظارت ، فیس بوک می داند که خرید واتس اپ چقدر مهم است!

بنابراین ، اسناد داخلی دارای "بسیار محرمانه" بودند. این اسناد شامل اسلایدی از داده های سال 2013 بود. داده ها مقایسه ای از "دسترس" فیس بوک و شرکت های رقیب آن یعنی WhatsApp و Snapchat است.

آمار گزارش

مطابق نمایش اسلایدها ، برنامه iPhone Snapchat با دستیابی به 13.2 درصد در رتبه 16 قرار گرفت. از طرف دیگر ، پلتفرم پیام رسان فیس بوک مسنجر در رتبه 15 قرار داشت و 13.7 درصد درصد از آن را در اختیار داشت.

فیس بوک با استفاده از VPN خود رقیبان را به تعویق انداخت

واتس اپ توانست بازار ایالات متحده را تضمین کند زیرا دسترسی قابل توجهی به ایالات متحده دارد. این در واقع در رده سوم وقتی که برنامه پیام رسانی آنلاین قرار گرفت ، قرار گرفت. اسکایپ رتبه اول و پیام رسان فیس بوک در رتبه دوم اسلایز ارائه شده در سال 2013 رتبه دوم را کسب کردند.

همچنین ، پیام رسان فیس بوک از لحاظ درگیری توسط WhatsApp پشت سر گذاشت ، زیرا واتس اپ از نظر تعداد پیام های ارسال شده دو برابر بالاتر از فیس بوک بود..

Takeaway فیس بوک

اگرچه طبق این سند بسیار محرمانه ، فیس بوک در این بازی جلوتر بود ، اما با این وجود تفاوت بسیار اندک بود. به همین دلیل تعجب آور نیست اگر به زودی این دو برنامه تسلط پیدا کنند. به همین دلیل است که فیس بوک از نزدیک این دو برنامه را زیر نظر داشته است زیرا تهدید بزرگی برای فیس بوک است ، و دقیقاً مشخص می کند که چرا در خرید واتس اپ رفت و دوبار اقدام به خرید اسنپ چت کرد.

اختلاف نظرها علیه فیس بوک

حال ممکن است بدانید که چگونه فیس بوک توانست این داده های بسیار محرمانه و حساس را به دست آورد. همانطور که قبلاً گفته شد ، این از طریق VPN شخصی یا شبکه خصوصی مجازی خود به نام Onavo بود (ببینید که چرا خرید VPN برای استفاده شخصی این روزها بسیار رایج است؟).

با این حال کسب فیس بوک, Onavo ، در صنعت بسیار بحث برانگیز است زیرا همیشه با آن ارتباط داشته است جاسوس افزارهای شرکتی. Onavo به خاطر داشتن سیاهههای مربوط به کاربران خود شناخته شده است. این دلیل دلیلی بود که فیس بوک توانست داده های قابل دستیابی از رقبا را بدست آورد.

اگرچه به دلیل عواقب قانونی ناشی از دستیابی خصوصی غیرقانونی و غیرممکن است ، اما نگه داشتن گزارش کاربر یا نظارت متأسفانه در یک بازی بزرگ مانند NSA ، یک سازمان دولتی که اطلاعات شخصی را انجام می دهد بسیار رایج است..

با این حال ، Onavo امسال از برنامه اپل حذف شد. این مطابق با دستورالعمل های جدید توسعه دهنده اپل است. طبق دستورالعمل آن ، برنامه نویسان یا برنامه هایی که داده های کاربران خود را جمع می کنند ممنوع است.

بعداً ، اپل توضیح داد كه حذف Onavo در فروشگاه به دلیل مسئله فیسبوك نیست ، حتی اگر تغییر در دستورالعمل های توسعه دهنده آنها پس از انتشار شماره مربوط به فیس بوك با استفاده از Onavo برای جاسوسی از رقبای خود انجام شود..

حتی اگر Onavo دیگر در فروشگاه اپل نباشد ، افرادی که قبل از چنین تغییراتی آن را بارگیری کرده اند ، هنوز هم می توانند به آن دسترسی داشته و از آن استفاده کنند. همچنین در فروشگاه Google Play موجود است.

اعتراف فیس بوک

فیسبوک استفاده خود از اوناوو را در جاسوسی از رقبای خود اذعان نکرد. با این وجود ، اعتراف کرد که داده های Onavo توسط سایر وب سایت ها و برنامه ها برای انجام تجزیه و تحلیل بازار و تحقیقات سالها مورد استفاده قرار گرفته است.

فیس بوک همچنین افزود که آنها در شرایط استفاده از Onavo کاملاً واضح هستند. آنها به طور واضح كسانی كه VPN را بارگیری و استفاده می كنند راجع به نوع اطلاعاتی كه جمع آوری می شوند و نحوه استفاده از این اطلاعات.

با این کار ، کاربران این برنامه را انتخاب می کنند که آیا برنامه را بارگیری می کنند یا خیر. آنها همچنین خاطرنشان كردند كه کاربران هنگام بارگیری VPN می توانند تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر دهند. آنها می توانند هر نوع مجموعه ای از داده ها را در تنظیمات VPN خود غیرفعال کنند.

با این حال ، حتی اگر کاربران گزینه تغییر تنظیمات برنامه خود را داشته باشند ، جمع آوری اطلاعات از کاربران آن VPN تهدیدی برای حفظ حریم خصوصی آنلاین است.

VPN ها توجه جدی به امنیت و حفظ حریم خصوصی آنلاین را در پیش گرفتند

بنابراین ، اکثر VPN های تجاری ، به ویژه بزرگترین بازار ، به امنیت و حریم خصوصی آنلاین توجه بیشتری می کردند. در وهله اول ، این است که محصولات آنها در هنگام استفاده شخصی از چه کالاهایی است. با این حال ، اگر یک VPN گزارش ها ، فعالیت ها ، زمان سنج یا سایر اطلاعات مهم کاربر را حفظ می کند ، این می تواند آسیب زیادی به کاربران وارد کند و همچنین برای یک شرکت کوچک مسائل حقوقی جدی ایجاد کند ، جای تعجب نیست که چه موقع برای چنین شرکت بزرگی مانند Facebook داشته باشد..

در صورت دستیابی به این سیاههها ، می توان برای ردیابی کاربر و آسیب رساندن به آنها استفاده کرد. حتی اگر ادعای فیس بوک در مورد تحقیقات بازار است و کاربران می توانند تغییر تنظیم داده های جمع آوری خود را انتخاب کنند ، یک VPN نباید اطلاعات یا اطلاعات کاربران خود را نگه داشته باشد.

درست است که کاربران گزینه بارگیری برنامه VPN را دارند یا خیر. و برای کاربرانی که به حریم شخصی آنلاین خود بسیار اهمیت می دهند و دوست ندارند بخشی از تحقیقات بازار باشند ، می توانند به دنبال سایر VPN های قابل اعتماد در بازار باشند تا از دستگاه های خود محافظت کنند..

پس اندازهای دقیق فیس بوک

در تلاش برای تسلط کامل بر بازار ، فیس بوک در جستجوی برنامه ها یا فناوری بوده است. آنها در خرید شرکت ها بسیار پرخاشگر هستند. این بسیار صحیح است که آنها اینستاگرام را به دست آوردند.

فیس بوک همچنین پیشنهاد داد اسنپ چت را در سال 2013 به 3 میلیارد دلار آمریکا خریداری کند. با این حال ، مدیر اجرایی Snapchat اوان اشپیگل همیشه سریع است که این پیشنهاد را رد می کند.

فیس بوک سالها سعی در جلب شركت كرد. با این حال ، شکست خورد و فقط تصمیم گرفت برای تکرار ویژگی Story اینستاگرام و گنجاندن آن در فیس بوک.

فیس بوک همچنین سعی کرد واتس اپ را با مبلغ 16 میلیارد دلار آمریکایی خریداری کند ، جایی که موفق شد این برنامه را بدست آورد که به نظر می رسد دنباله گسترده ای در سراسر ایالات متحده دارد..

بستن کلمه

فناوری همچنان در حال تغییر و توسعه است. این نامها ممکن است امروز بر بازار حاکم باشد ، اما کسی که می داند در آینده نزدیک فیس بوک قادر خواهد بود کاملاً بر همه رقبای خود مسلط شود و بخرد. از طرف دیگر ، ممکن است یکی از رقیبان ظهور کند و سلطنت فیسبوک را به چالش بکشد و ممکن است موج را تغییر دهد. ما هرگز نمی دانیم با این حال ، ممکن است نظرسنجی از رقبای خود یک بازی عادلانه در جنگ سرد بین رقبا باشد ، اما مطمئناً برای کاربرانی که در این دوره دیجیتال از حریم خصوصی پیروی می کنند ، عادلانه نیست. مراقب نظارت آنلاین باشید!

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments