تفاوت بین Cloud Hosting و VPS – کدام یک بهتر است؟

[ware_item id=33][/ware_item]

میزبانی وب متداول است اما هنگام درک اصطلاحات مرتبط با آن ، کمبود آگاهی وجود دارد. بیشتر افراد غالباً عبارات مختلف را اشتباه می فهمند زیرا آنها مترادف با مصرف کنندگان بی تجربه هستند. این امر منجر به تصمیم گیری ضعیفی می شود که می تواند در درازمدت کارایی و سود شرکت آنها را تحت تأثیر قرار دهد.


سرورهای مجازی زندگی را برای مشاغل راحت تر کرده اند. شما به یک ارائه دهنده سرویس ابری متصل می شوید که به یک شبکه بزرگ مرتبط است. سرور اختصاصی مجازی (VPS) یک سرور اختصاصی است که سرورهای بیشتری را برای سیستم عامل خاص ایجاد می کند. میزبانی ابر نیز میزبان VPS است اما از بعضی جهات خاص تر است. می توانید بدون اتصال مستقیم به یک سرور فیزیکی ، فضای مورد نیاز برای کار را بدست آورید. به نظر می رسد شگفت انگیز است ، درست است؟ با این حال ، مهم است که تفاوتهای بین میزبانی ابری و VPS را مطالعه کنید تا بدانید کدامیک به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.

چگونه Cloud Hosting & VPS Differ?

برای درک بهتر انتخابی که باید انجام شود نگاهی دقیق تر به جنبه های مختلف سرورهای مجازی خواهیم داشت..

همچنین بخوانید: بهترین سرویس VPN برای کاهش بازی های پینگ - Gamers VPNS

ساختار

بزرگترین تفاوت بین میزبانی ابری و VPS در اصل اساسی چارچوب آنهاست. میزبانی VPS شامل تقسیم یک سرور اصلی به چندین سرور مجازی اختصاصی است. میزبانی ابر در مورد یک سرور اصلی نیست ، بلکه ارائه دهنده خدمات ابری بخشی از شبکه های عظیم عمومی را اجاره می دهد. به محض ورود مشتری ، به آنها قسمتهایی داده می شود.

منابع بدنی

ارائه دهنده خدمات میزبانی VPS فقط کنترل یک سرور فیزیکی واحد را دارد. آنها فقط می توانند بخش هایی از آن سرور را به شما ارائه دهند. در حالی که ، ارائه دهندگان خدمات میزبانی ابری بسته به میزان تمایل به اجاره به تمام شبکه ها دسترسی دارند. وقتی مشتری درخواست بیشتری می کند ، می تواند به راحتی گسترش یابد تا مشتری خود را در آن جای دهد.

vps vs cloudhosting

مقیاس پذیر

همانطور که قبلاً ذکر شد ، میزبانی VPS محدود به یک سرور خاص است. ارائه دهنده خدمات شما چیز دیگری برای همکاری با آن ندارد. بنابراین به هیچ وجه امکان درخواست آنها وجود ندارد. ارائه دهندگان خدمات میزبانی ابر می توانند بسته به نیاز مورد نیاز شما را بیشتر کنند. علاوه بر این ، آنها ظرف چند دقیقه آن را تحویل می دهند.

مناسب بودن

از آنجا که میزبانی VPS به اندازه میزبانی ابری قابل انعطاف و قابل تنظیم نیست ، برای شرکتهای بزرگ توصیه نمی شود. هنگامی که تقاضا بسیار زیاد است و شما نمی توانید به هر طریقی سرعت خود را کاهش دهید ، میزبانی VPS می تواند خطری را که نمی خواهید از آن روبرو شوید را به وجود آورد. علاوه بر این ، میزبانی VPS مقیاس پذیر نیست ، بنابراین قطعاً محدودیت های غیر ضروری را برای یک مارک اصلی قرار می دهد.

دسترسی

تکیه بر یک سرور واحد به این معنی است که شما حتی اگر با مشکلات فنی روبرو باشد ، با آن گیر کرده اید. فقط باید منتظر بمانید تا بهبود یابد. میزبانی VPS به همین دلیل مشکل ساز است. در مورد میزبانی ابر ، آنها شما را مجدداً به سرور مجازی دیگری هدایت می کنند تا مطمئن شوند که با هیچگونه برآمدگی سرعت مواجه نیستید.

سرعت

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، تا زمانی که مشکل سرور اصلی مرتب نشود ، سیستم شما کم می شود و شما را در میزبانی VPS کم می کند. اگر نمی توانید زمان تأخیر در فعالیتهای کاری روزانه خود را داشته باشید ، برای میزبانی VPS ثبت نام نکنید. میزبانی ابر از این نظر بسیار سریعتر است.

همچنین بخوانید: بهترین VPN برای مشاغل کوچک و نوپا

به اشتراک گذاری منابع

در هاست ابری دقیقاً آنچه را برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. شما کاملاً از سایر کاربران جدا هستید و می توانید از منابع خود استفاده کنید. این مسئله در مورد میزبانی VPS در جایی که البته شما از همان سرور اصلی به اشتراک می گذارید صحیح نیست. شما همان CPU و حافظه را با سایر مشتریان ارائه دهنده خدمات میزبانی VPS خود به اشتراک می گذارید.

امنیت

میزبانی ابر نسبت به میزبانی VPS بسیار امن تر است. اگر امنیت برای شما معامله کننده است ، می دانید که آیا می خواهید میزبانی ابری یا VPS انتخاب کنید. علت ریسک امنیتی در هاست VPS این است که CPU برای تمام سرورهای مجازی که از آن جدا می شوند یکسان است. اگر یکی تشکیل شده باشد ، همه آنها تحت تأثیر قرار می گیرند.

سیستم عامل

یکی از بزرگترین تفاوت های میزبانی ابری و VPS ، گزینه یک سیستم عامل است. میزبانی Cloud انتخاب گسترده ای از سیستم ها برای انتخاب دارد ، بنابراین می توانید انتخاب خود را از سیستم عامل بردارید. در حالی که ، میزبانی VPS متاسفانه هیچی از این نوع ارائه نمی دهد.

پرداخت

ابر خصوصی گران است اما ابر عمومی مقرون به صرفه است. میزبانی VPS بسیار ارزان تر از Cloud cloud است. هنگامی که پرداخت را انجام دادید ، چند ثانیه طول می کشد تا شما به یک سرور مجازی وصل شوید. شما قطعه سفارشی خود را از شبکه ابر دارید. شما هر مرکز را به خوبی با میزبانی ابری می گذرانید ، با این وجود نمی توان برای میزبانی VPS همین حرف را زد.

آیا باید برای میزبانی ابری یا VPS ثبت نام کنم؟ این یک سؤال بسیار رایج در بین کاربران جدید است. پاسخ این است که نه برتر است. جنبه های خاصی وجود دارد که یکی از دیگری بهتر است اما این موضوع در مورد تصویر بزرگ صدق نمی کند.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments