BitTorrent vs uTorrent – کدام یک بهتر است؟

[ware_item id=33][/ware_item]

وقتی پروتکل BitTorrent برای اولین بار ایجاد شد ، به یک مشتری BitTorrent نیاز داشت که باعث شد Bram Cohen و BitTorrent، Inc. آن را در سال 2001 منتشر کنند. امروزه گزینه های مختلفی وجود دارد اما مشتری BitTorrent هنوز به عنوان Mainline شناخته می شود. شما ممکن است اطمینان داشته باشید که مشتری اصلی باید بهترین انتخاب باشد اما همیشه اینگونه نیست. درصد بالایی از کاربران تورنت μTorrent را توصیه می کنند. هر دو مشتری شباهت های زیادی با یکدیگر دارند اما اختلافاتی نیز دارند که ممکن است به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای شما بهتر است.


رابط کاربری قطعاً یکسان است. دلیل این امر است که μTorrent چهار سال بعد توسط همان تیم جایگزین BitTorrent شد. با گذشت سالها ، نسخه های مختلفی از μTorrent بطور خاص منتشر شده است. از قبل ویژگی های مختلفی بین این دو وجود دارد اما اخیراً ، تقریباً در یک سطح قرار دارند. BitTorrent vs μTorrent 2019 بعد از این همه سال هنوز موضوع داغی است. به نظر می رسد اکثر کاربران هنوز از ویژگی های این سرویس گیرندگان بی اطلاع هستند.

همچنین بخوانید: بهترین سایت های تورنت برای تورنت

یک کاربر تورنت قبل از انتخاب μTorrent یا BitTorrent ، چندین فاکتور را در نظر می گیرد. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه این دو مشتری محبوب بعد از آخرین به روزرسانی های خود با یکدیگر مقایسه می شوند.

تبلیغات & VPN

هیچ کس طرفدار تبلیغات در هنگام بارگیری تورنت نیست. متأسفانه ، نه BitTorrent و نه μTorrent منبع باز نیستند. پیش از این ، BitTorrent بدون تبلیغات عمل می کرد و کاربران μTorrent دائما از موضوعات مربوط به تبلیغات شکایت می کردند. آنها ادعا كردند كه تبلیغات به طور خودکار آن را كاهش داده و جریان آنها را مختل می كند. وقتی صحبت از تبلیغات است ، هیچ یک از دیگری برتر نیست. اگر به بسته های آنها توجه کنید ، متوجه می شوید که تقریباً یکسان هستند. به منظور حذف تبلیغات ، به شما پیشنهاد می شود هر دو طرح قیمتی 4.95 دلار در سال در هر سال داشته باشند.

همچنین بخوانید: VPN ارزان برای BitTorrent

تنها فایده ای که دارد این است که دیگر لازم نیست تبلیغات را نگران کنید. بسته حرفه ای تبلیغات را حذف می کند ، به شما امکان می دهد فایل ها را فوراً پخش کنید ، امنیت را فراهم می کند ، به شما امکان می دهد تا پرونده ها را تبدیل کرده و آنها را به صورت HD پخش کنید. این ویژگی ها برای هر دو برابر است و سالانه 19/95 دلار برای شما هزینه دارد. تنها چیزی که مقیاسها را به نفع μTorrent راهنمایی می کند ، سومین برنامه قیمت "PRO + VPN" است که با قیمت 69.95 دلار در سال موجود است. ممکن است خیلی به نظر برسد اما در مورد پیدا کردن و اتصال VPN دیگری با سرویس تورنت خود فکر کنید. این یک سردرد اضافی خواهد بود و ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. کارشناسان در هنگام بارگیری تورنتها استفاده از VPN قابل اعتماد را بسیار توصیه می کنند. این از داده های ورودی و خارج از سیستم شما در برابر هکرهای شبکه عمومی محافظت می کند. همچنین مانع از ردیابی شما از طریق آدرس IP می شود که با توجه به سرکوب اخیر وب سایت های تورنت غیرقانونی ، عاقلانه خواهد بود.

تورنت vpn را بررسی کنید

سرعت دانلود

دلیلی که کاربران نسبت به بارگیریهای معمولی تورنت را انتخاب می کنند ، سرعت است ، بنابراین این موضوع در بحث مشتری BitTorrent در مقابل μTorrent مورد توجه زیادی است. هنگامی که BitTorrent هنوز منبع باز بود ، مردم می گویند که سریعتر از μTorrent با گرفتگی تبلیغات. این دیگر قضیه اینگونه نیست ، پس چگونه اکنون هردو با یکدیگر خداحافظی می کنند؟ کاربران گزارش داده اند که BitTorrent هنوز سریعتر از دو مشتری باقی مانده است. ظاهراً BitTorrent در مدیریت تبلیغات بهتر است بنابراین به همان اندازه که در μTorrent اتفاق می افتد ، بر روند تورنت تأثیر نمی گذارد. هر دو دارای مدیریت پهنای باند داخلی هستند تا سرعت بارگیری تورنت را به حداکثر برساند. به یاد داشته باشید که VPN ها سرعت سیستم شما را نیز کاهش می دهند. VPN یک کانال رمزگذاری شده را برای همه اطلاعات ورودی و خروجی شما برای عبور از آن آماده می کند. هرچه سرور VPN شما نزدیک تر باشد ، اتصال قوی تر و سرعت آن سریع تر خواهد بود. بنابراین می توانید در هنگام بارگیری تورنت و روشن بودن همزمان VPN ، سرعت خود را کاهش ندهید..

همچنین بخوانید: تورنت با خیال راحت و ناشناس

اندازه برنامه

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است در نبرد بین مشتری BitTorrent و μTorrent نسبت به μTorrent تکیه کنید ، اندازه است. از آنجا که کاربران این روزها با وسواس برنامه ها مواجه هستند ، برای ذخیره و اجرای آنها به فضای دستگاه خود نیاز دارید. مرتباً برای تمیز کردن حافظه نهان برنامه ها مطلوب نیست. آنها یک مشتری تورنت می خواهند که سبک وزن باشد و منابع زیادی از سیستم آنها بخورد. اگر در مورد اندازه پرونده بسیار آگاه هستید ، آنگاه μTorrent مناسب شما خواهد بود. به دلیل داشتن تقریباً 2 مگابایت مشهور است. BitTorrent بسیار مهمتر از این است ، بنابراین احتمالاً می خواهید در این حالت فضای بیشتری را در دستگاه خود ذخیره کنید.

بارگیری همزمان

کاربرانی که مرتباً فایلها را از طریق torrent بارگیری می کنند ، می توانند کمی بی تاب و مایل باشند که کار را سریعتر انجام دهند. قبلاً نیز گفته شد که به نظر می رسد BitTorrent در دسته سرعت بحث BitTorrent vs μTorrent 2019 پیروز شده است. با این حال ، این چیزی بیش از سرعت است. احتمالاً چندین پرونده را برای بارگیری در یک بازه زمانی خاص دارید. اگر پیوند تورنت را در μTorrent باز کنید ، بلافاصله شروع به بارگیری آن خواهد کرد. شما قادر خواهید بود پیشرفت را در قالب درصد و وضعیت بارگیری خود مشاهده کنید. اگر می خواهید همزمان یک پرونده دیگر را در μTorrent بارگیری کنید ، باید یکی از موارد فعال را به حالت مکث قرار دهید یا دیگری را در صف قرار دهید. حدس بزن چی شده؟ BitTorrent باعث نمی شود شما مانند آن صبر کنید. به سادگی چندین لینک تورنت را در BitTorrent باز کنید و آنها به صورت بارگیری بارگیری شوند. این یک مشکل بزرگ BitTorrent است.

سیستم های عامل

بحث در مورد سیستم عامل ، چیز زیادی برای افزودن به مشتری BitTorrent در مقابل μTorrent وجود ندارد ، زیرا هر دو با چندین سیستم عامل رایج سازگار هستند. ممکن است BitTorrent و μTorrent را در دستگاههایی با Microsoft Windows ، Mac OSX ، Linux و Android نصب کنید. ممکن است آنها را روی رایانه رومیزی ، رایانه لوحی یا تلفن های خود اجرا کنید. آنها در تمام دستگاه ها به همان اندازه عملکرد خوبی دارند و برای هر سیستم عامل بهینه شده اند. در صورتی که به دنبال یک سرویس تورنت برای یک سیستم عامل مبهم تر هستید ، انتقال را امتحان کنید.

هر دو سرویس گیرنده BitTorrent و μTorrent ویژگی های فوق العاده ای را برای کاربران تورنت ارائه می دهند. آنها عملکردی عالی و امنیت محکم را با قیمت مناسب فراهم می کنند.

مرجع دانش

ایلیوفوتو ، م. ، سیگانوس ، جی. ، یانگ ، ایکس., & رودریگز ، پ. (2010 ، آوریل). مقایسه مشتریان BitTorrent در طبیعت: مورد سرعت بارگیری. در IPTPS (صفحه 11).

Csernai، K. وضعیت حفظ حریم خصوصی در شبکه های P2P و BitTorrent.

ژانگ ، سی. ، دونگل ، پ. ، وو ، د., & راس ، K. W. (2010). پرده برداری از اکوسیستم BitTorrent. معاملات IEEE در سیستم های موازی و توزیع شده ، 22 (7) ، 1164-1177.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments