פייסבוק עוקבת אחר מתחרותיה באמצעות VPN משלה

[ware_item id=33][/ware_item]

פייסבוק היא טרנד פופולרי כל כך של המאה ה -21, עד שמישהו שלא משתמש בו מסתכל על מצחו. ללא ספק, פייסבוק הפכה ל"בית דיגיטלי "של מרבית האנשים ברחבי העולם. אמנם תטען שאתה יודע הכל איך אתה יכול להשתמש בפייסבוק, אך אולי אינך מודע לאופן בו פייסבוק משתמשת ב"טכנולוגיה חכמה "שלה כדי לזכות בלב המשתמשים. משתמשים. הנה כמה עובדות על פייסבוק מה שאתה עשוי למצוא מעניין ואפילו מזעזע אם הן חדשות עבורך.


דינמיקת החשיבה של פייסבוק

בפייסבוק היו מספר של מעל 2.27 מיליארד משתמשים ברבעון השלישי של 2018, אך היא לא מתיישב בביטחון על הספה וצופה בפלטפורמה שלה עובדת כל יום. במקום זאת, הוא יושב בכיסא חשיבה, חושב מה יהיה הצעד הבא שלו להתחרות עם מתחרותיה הטכנולוגיות. לא רק זה, זה גם מתגנב באדיבות לביצועים של מתחרותיה.

זה נכון! למרות של- FB יש את הכוח, ההשפעה, המשאבים וכל מה שהחברה תחלום עליו אי פעם, היא עדיין משגיחה על מתחרותיה ועל האיומים הפוטנציאליים שלהם להשתלט עליה. כנראה שבגלל זה צמח לענק טכנולוגי שאנחנו מכירים כיום.

חומר למחשבה:

אמנם אין פסול בשמירה על המתחרים שלך בביצוע בענף כדי להתחרות טוב יותר איתם, אך עדיין מדובר בשאלה כיצד הם עושים זאת.

איך פייסבוק מסתובבת סביב מתחרים

לאחרונה, במסמך ציבורי, התברר כי פייסבוק עוקבת אחר מתחרותיה על ידי קבלת מידע באמצעות VPN משלה. כעת, באופן כללי, VPNs לא אמורים לשמור על יומנים ונתונים של המשתמשים שלה. למרות זאת, ה- VPN של פייסבוק הצליח להשיג את הנתונים של המשתמשים שלה, נותן לפייסבוק מושג כיצד הם מתחרותיה בשוק. וואלה! אז VPN הוא כל מה שבישל שם בסתר!

הוכחה מתועדת

מחוקקים בבריטניה פרסמו לאחרונה מטמון של מסמכים, וחלק מהמטמון של המסמכים הללו היו המסמכים משרתי פייסבוק. נמצא בתיקים אלה כי ענקית הטכנולוגיה שמרה עין על מתחרותיה הכוללות Snapchat ו- WhatsApp. כן, WhatsApp, שנרכשה מאוחר יותר על ידי פייסבוק בשנת 2014, אך בזמן הדיווח הזה היא עדיין הייתה מתחרה. בזכות המעקב, פייסבוק ידעה כמה חשוב לקנות WhatsApp!

אז המסמכים הפנימיים תויגו כ"חסויים ביותר ". מסמכים אלה כללו שקופית מצגת של נתוני 2013. הנתונים הם השוואה בין "טווח ההגעה" של פייסבוק לחברות המתחרות שלה - WhatsApp ו- Snapchat.

סטטיסטיקות הדוח

על פי מצגת השקופיות, אפליקציית האייפון של Snapchat דורגה 16 עם טווח של 13.2 אחוזים. מצד שני, פלטפורמת ההודעות של פייסבוק עצמה מדורגת 15 והייתה טווח של 13.7 אחוזים.

פייסבוק מצמצמת מתחרים באמצעות ה- VPN שלה

WhatsApp הצליחה לאבטח את השוק האמריקני מכיוון שיש לו יכולת להגיע ארה"ב משמעותית. זה למעשה מדורג במקום השלישי בכל הנוגע לאפליקציית המסרים המקוונים. סקייפ דורג ראשון ושליח פייסבוק דורג במקום השני במצגת המצגת שהוחזרה מחדש בשנת 2013.

כמו כן, המסנג'ר של פייסבוק הושאר מאחור על ידי WhatsApp מבחינת מעורבות, שכן WhatsApp הייתה גבוהה פי שניים מפייסבוק מבחינת סך ההודעות שנשלחו..

ה- Takeaway של פייסבוק

למרות שפייסבוק הקדימה במשחק הזה על פי המסמך הסודי ביותר הזה, אך עדיין ההבדל היה קטן מאוד. זו הסיבה שלא היה מפתיע אם שתי האפליקציות ישתלטו בקרוב. זו הסיבה שפייסבוק עוקבת מקרוב אחר שתי האפליקציות מכיוון שהן היו איום גדול על פייסבוק, מה שמגדיר בדיוק למה זה קנה רכישת WhatsApp וניסה לקנות סנאפצ'ט פעמיים.

מחלוקות נגד פייסבוק

כעת, אולי תוהה כיצד פייסבוק הצליחה לקבל את הנתונים החסויים והרגישים ביותר הזה. כמו שנאמר קודם, זה היה דרך VPN או רשת פרטית וירטואלית משלה, שנקראה Onavo (ראו מדוע קניית VPN לשימוש אישי הופכת כל כך נפוצה בימינו?).

אולם, ה רכישת פייסבוק, אנאבו, שנוי מאוד במחלוקת בענף כפי שתמיד נקשר אליו תוכנות ריגול ארגוניות. Onavo ידוע בשמירת יומני המשתמשים. זו הייתה הסיבה לכך שפייסבוק הצליחה להשיג את נתוני טווח ההגעה של מתחרותיה.

למרות שאינו חוקי באופן בלתי אפשרי ואי אפשר להשיג בגלל ההשלכות המשפטיות הכרוכות בכך, שמירת יומני משתמשים או מעקב הייתה לרוע המזל נפוצה מאוד במשחק גדול, כמו NSA, ארגון ממשלתי שסוקר אחר נתונים אישיים.

עם זאת, Onavo הוסר השנה מהאפליקציה של אפל. זה תואם את הנחיות המפתחים החדשות של אפל. על פי ההנחיות שלה, היא אוסרת על מפתחים או אפליקציות שאוספות נתונים ממשתמשיה.

מאוחר יותר, אפל הבהירה כי הסרתו של אנאבו בחנות אינה נובעת מהנושא של פייסבוק, אף על פי שהשינוי בהנחיות המפתחים שלהן הגיע לאחר שהנושא על פייסבוק שמשתמש באונבו כדי לחטוף מתחרותיה יצא.

למרות שאונאבו כבר לא נמצא בחנות אפל, מי שהוריד אותו לפני שינוי כזה, עדיין יכול לגשת אליו ולהשתמש בו. זה זמין גם בחנות Google Play.

הווידוי של פייסבוק

פייסבוק לא הודתה בשימוש שלה באונאבו בחטטנות על מתחרותיה. עם זאת, היא הודתה שהנתונים של אנאבו משמשים אתרים ואפליקציות אחרים לביצוע ניתוח ומחקר שוק במשך שנים רבות..

פייסבוק הוסיפה כי הם ברורים מאוד בתנאי השימוש של אנאבו. הם מודיעים בבירור למי שיוריד וישתמש ב- VPN על סוג המידע שייאסף וכיצד ישמש מידע זה.

עם זה, למשתמשים יש אפשרות לבחור אם הם יורידו את האפליקציה או לא. הם גם ציינו כי למשתמשים יש אפשרות לשנות את הגדרות הפרטיות שלהם בעת הורדת ה- VPN. הם יכולים להשבית כל סוג של איסוף נתונים בהגדרת ה- VPN שלהם.

עם זאת, למרות שלמשתמשים יש אפשרות לשנות את הגדרות האפליקציה שלהם, VPN שאוסף מידע ממשתמשים שלו מהווה איום על הפרטיות המקוונת.

אנשי ה- VPN קיבלו הודעה רצינית על אבטחה ופרטיות באינטרנט

לכן, מרבית ה- VPNs המסחריים, ובמיוחד הגדולים בשוק, הקדישו תשומת לב יתרה לביטחון מקוון ופרטיות. מלכתחילה, זה מיועד המוצרים שלהם בכל מה שקשור לשימוש אישי. עם זאת, אם VPN מקיים יומנים, פעילויות, חותמות זמן או מידע חשוב אחר על משתמשים, זה יכול לגרום נזק רב למשתמשים וגם ליצור בעיות משפטיות רציניות עבור חברה קטנה, אין פלא מתי היה זה עבור חברה כה גדולה כמו פייסבוק.

ניתן להשתמש ביומנים אלה, אם יושגו, כדי לאתר את המשתמש ולהזיק לו. אף על פי שהטענה של פייסבוק נוגעת למחקר שוק וכי משתמשים יכולים לבחור לשנות את הגדרת הנתונים האיסוף שלה, VPN לא אמור לשמור ביומנים או בנתונים של המשתמשים שלו..

נכון שלמשתמשים יש אפשרות להוריד את אפליקציית ה- VPN או לא. ולמשתמשים שמעריכים מאוד את פרטיותם המקוונת ולא היו רוצים להיות חלק ממחקר שוק, הם יכולים לחפש VPNs מהימנים אחרים בשוק כדי להוסיף הגנה למכשירים שלהם.

הרכישות של פייסבוק לאחר מעקב יסודי

בניסיון לשלוט לחלוטין בשוק, פייסבוק חיפשה אפליקציות או טכנולוגיה. הם מאוד אגרסיביים ברכישת חברות. זה נכון מאוד כאשר הם רכשו את אינסטגרם.

פייסבוק הציעה גם לרכוש את סנאפצ'אט בשנת 2013 תמורת 3 מיליארד דולר אמריקאי. עם זאת, מנכ"ל סנאפצ'אט אוון שפיגל ממהר לדחות את ההצעה.

פייסבוק ניסתה לחזר אחרי החברה במשך שנים. עם זאת, זה נכשל ופשוט החליט כדי לשכפל את תכונת הסיפור של אינסטגרם ולשלב אותה בפייסבוק.

פייסבוק ניסתה גם לרכוש WhatsApp בסכום של 16 מיליארד דולר אמריקאי, שם הצליחה לרכוש את האפליקציה שידועה כבעלי מסיביות ברחבי ארה"ב..

סוגרת מילה

הטכנולוגיה ממשיכה להשתנות ולהתפתח. שמות אלה אולי שולטים בשוק כיום, אך מי יודע בעתיד הקרוב פייסבוק תוכל לשלוט לחלוטין ולקנות את כל מתחרותיה. מצד שני, מתחרה אחד עשוי לצאת ולאתגר את שלטונו של פייסבוק ועלול לשנות את הגאות. אנחנו אף פעם לא יודעים. עם זאת, סקר מתחרותיה עשוי היה להיות משחק הוגן במלחמה הקרה בין מתחרים, אך זה בטוח לא הוגן למשתמשים שנלחמים לפרטיות בעידן הדיגיטלי הזה. היזהר מהמעקב המקוון!

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments