Iesācēja rokasgrāmata par VPN protokoliem – viss, kas jums jāzina!

[ware_item id=33][/ware_item]

Tā kā pasaule kļūst modernāka, palielinās arī nepieciešamība pēc tīmekļa un dažādiem tā kanāliem. Tā rezultātā arī indivīdi to izmanto neatkarīgi no viņu vēlmēm. Lai atrisinātu šo problēmu, tika izveidots VPN.


VPN nodrošina privātumu visiem tīkliem, neatkarīgi no tā, vai tas ir publisks vai privāts. Sākotnēji lielas korporācijas izmantoja VPN, lai aizsargātu savus datus, kuri nebija jāuzrāda plašai sabiedrībai. Tā kā VPN ieguva popularitāti, liels skaits cilvēku pievērsās tam personas datu drošībai un meklēja labāko VPN, ko izmantot.

Cilvēki ieguva vairāk zināšanu par VPN priekšrocības un kā lietotāju IP adrese tiek aizstāta ar servera, kas nodrošina VPN, IP adresi. VPN nodrošina drošu eju, caur kuru visu interneta trafiku dara savs.

Vislabākais izmantojamais VPN ir tas, kas piedāvā vairākas funkcijas, kas paredz augstāku drošību un konfidenciālu datu aizsardzību.

VPN izlase ar spēcīgiem protokoliem

NordVPN

 • Nepieteikšanās politika
 • Double VPN (tas ļauj paslēpties aiz 2 drošiem serveriem, nevis tikai 1)
 • CyberSec (ļaunprātīgas programmatūras bloķēšanas risinājums)
 • Automātiskais slēdzis
 • SmartPlay (lai palīdzētu lietotājiem piekļūt vietnēm, kuras citādi nebūtu pieejamas interneta cenzūras un VPN bloķēšanas dēļ)
 • Militāras pakāpes šifrēšana

ExpressVPN

 • Nulles zināšanu DNS (tas ir viņu privātais šifrētais DNS)
 • Dalīta tunelēšana (tas ļauj novirzīt daļu ierīces trafika caur VPN, bet pārējie tieši piekļūst internetam)
 • Avārijas poga
 • Nav darbību žurnālu
 • Labākā šifrēšana klasē
 • 30 dienu naudas atdošanas garantija

IPVanish

 • Nepieteikšanās politika
 • Anonīma mocīšana
 • Vairāku platformu aizsardzība
 • 256 bitu AES šifrēšana

apmeklējiet vietni

Pilns VPN protokolu ceļvedis

Kad tiek izveidots drošs fragments, informācija tiek ievietota no viena protokola datos cita veida protokolā. Bieži vien VPN izmanto PPTP - protokolu, lai iesaiņotu IP paketes internetā.

Dažāda veida VPN protokoliem ir dažādas īpašības, un tie piedāvā atšķirīgu drošības līmeni. VPN protokolu sarakstā ir visi protokoli, kas tiek plaši izmantoti un ir draudzīgi lietotājam. Daži no šiem protokoliem ietver PPTP, L2TP, IPsec, SSL, SSH, TLS un OpenVPN.

Katrs protokols kalpo nedaudz atšķirīgam mērķim atkarībā no lietotāja vajadzībām. Var veikt VPTP protokola salīdzinājumu starp PPTP & L2TP, PPTP & openvpn un starp citiem protokoliem, lai izceltu funkcijas, kas tos atšķir.

Īsa rokasgrāmata dažādiem pieejamajiem VPN protokoliem

Zemāk ir norādīti dažādi pieejamie VPN protokoli:

 • OpenVPN (populārākais VPN protokols)
 • L2TP / IPSec (visplašāk izmantotā alternatīva)
 • SSTP (laba pieeja Windows lietotājiem)
 • PPTP (vecākais un plaši izmantotais VPN protokols)
 • IKEv2 (ātra un droša alternatīva, īpaši mobilajām ierīcēm)

PPTP & L2TP

Divu veidu VPN protokoli, kurus plaši izmanto, ir PPTP un L2TP. PPTP ļauj korporācijām izvērst savu tīklu caur drošiem un privātiem tuneļiem.

PPTP sākotnēji izstrādāja Microsoft iezvanes tīkliem. Zemākā šifrēšanas standarta dēļ PPTP ir viens no ātrākajiem un vienkāršākajiem VPN protokoliem. Plaša apgabala tīklu lielas korporācijas izmanto kā vienotu liela apgabala tīklu.

Tā kā VPN tagad tiek plaši izmantoti, korporācijām nav jānoīrē savas līnijas un tās var droši patērēt publiskos tīklus, lai sazinātos plašā apgabalā..

Papildus PPTP, vēl viens plaši pazīstams protokols ir L2TP, kas apzīmē “2. slāņa tunelēšanas protokolu”, kas ir PPTP paplašinājums un bieži tiek kombinēts ar citu protokolu, lai lietotājiem piedāvātu ļoti drošu VPN savienojumu..

Tas nenodrošina lietotājiem drošu tuneli, kad tas patstāvīgi darbojas. Tikai apvienojot divu tuneļošanas protokolu funkcijas, L2TP var sasniegt savu potenciālu.

SSTP

SSTP nozīmē Secure Socket Tunneling Protocol. Tas ir arī populārs VPN protokols.

Ievērojams SSTP ieguvums ir tas, ka kopš Windows Vista 1. servisa pakotnes tas ir pilnībā integrēts visās Microsoft operētājsistēmās. Tas nozīmē, ka jūs varat to izmantot kopā ar Winlogon un viedajām mikroshēmām.

Tas ir tikpat ātrs kā OpenVPN. Arī manuāla iestatīšana ir diezgan vienkārša. SSTP kopumā ir diezgan droša.

Interneta protokola drošība

IPsec ir protokols, kas kalpo, nodrošinot interneta komunikāciju IP tīklā. Komunikāciju nodrošina sesijas pārbaude, un savienojuma laikā datu pakete tiek šifrēta.

IPsec ir divi režīmi, kuros tas darbojas: viens ir transporta režīms, bet otrs ir tunelēšanas režīms. Šie režīmi nodrošina datu pārsūtīšanu starp dažādiem tīkliem. Transportēšanas režīms spēlē savu daļu, šifrējot datu paketē esošo ziņojumu, un tunelēšanas režīms šifrē visu datu paketi..

Līdzīgi kā L2TP, IPsec var kombinēt arī ar citām protokola funkcijām, lai nodrošinātu drošu savienojumu.

OpenVPN

Vai atvērt VPN? Eh kas tas patiesībā ir? Tā ir programmatūra, kurai ir atvērts avots, kura droša savienojuma izveidošanai izmanto VPN metodes. Atvērts VPN nodrošina piekļuvi saviem vienaudžiem, izmantojot iepriekš koplietotu atslēgu.

Izmantojot OpenVPN, jebkuru IP tīklu var tunelēt vienā UDP portā. OpenVPN ieguvumi ietver:

 • Saderība ar visām operētājsistēmām
 • Ar lielāku ātrumu
 • Nodrošinājums ar augstu drošības pakāpi
 • Laba ugunsmūra savietojamība
 • Atbalsts Perfekta priekšlaicīga slepenība (šī šifrēšanas metode ļoti sarežģī dekodēšanu hakeriem)
 • Daudzas tunelēšanas iespējas utt.

IKEv2

IKEv2 apzīmē Internet Key Exchange 2. versiju. Tas ir arī Microsoft un Cisco izstrādāts VPN protokols.

Tas pats par sevi ir tikai tunelēšanas protokols, kas nodrošina drošu atslēgu apmaiņu. Tāpēc šifrēšanai un autentifikācijai tas bieži tiek savienots pārī ar IPSec.

Tas nav tik populārs kā citi protokoli, bet ir lieliski piemērots mobilajiem savienojumiem.

IPSec

IPSec ir īsa interneta protokola drošības forma. To izmanto vairākiem mērķiem, un viens no tiem ir VPN.

Lai nodrošinātu šifrēšanu, tas bieži tiek savienots pārī ar citiem VPN protokoliem. To var izmantot arī pats. Parasti to uzskata par ātrāku nekā SSL.

SSL & TSL

Kad SSL & TSL tiek apvienoti, tie rada tik spēcīgu VPN savienojumu, kurā par klientu kļūst tīmekļa pārlūks, un lietotājiem nav atļauts piekļūt visam tīklam. Viņu piekļuve ir ierobežota ar noteiktām lietojumprogrammām.

Tiešsaistes iepirkšanās vietnes un vietnes, kurās šādi pakalpojumi tiek sniegti tās lietotājiem, galvenokārt izmanto SSL un TSL protokolus. Šie protokoli ir bez problēmām un ir ļoti draudzīgi lietotājam. Pārlūkprogrammas ieslēdzas SSL, un lietotājam ir jāveic minimālas darbības.

Drošs čaulas protokols

SSH, kas pazīstams arī kā drošs kontaktligzdas apvalks, ir protokols, kas ir veids, kā piekļūt attālam datoram, nodrošinot administratoriem drošu ceļu.

Spēcīgu autentifikāciju nodrošina drošs apvalks kopā ar aizsargātu šifrētu datu komunikāciju, kas notiek starp diviem datoriem, kuri savieno internetu, kas ir ļoti nedrošs tīkls..

SSH palīdz administratoriem pārvaldīt lietojumprogrammas, palīdz viņiem pieteikties no cita datora tīklā un pārvietot failus no vienas vietas uz otru.

2 VPN veidi un to drošības līmeņi

Ja jūs meklējat veidus, kā piekļūt kanāliem un lietojumprogrammām, nekļūstot bloķētiem, jums vajadzētu meklēt labākos izmantojamos VPN. Labākais VPN lietotājam var nodrošināt drošu pāreju ar lielu ātrumu, neizsekojot tā sākotnējai IP adresei.

Ir dažādas vietas, kuras var izpētīt, meklējot labākie izmantotie VPN, tomēr ir divu veidu VPN, kas kalpo tā lietotāju mērķiem, atrodot ātru un drošu tuneli.

 • Attālās piekļuves VPN

Šajā gadījumā lietotājs piekļuvi pakalpojumiem attālināti, pieslēdzoties pie privāta tīkla. Izmantojot tīklu, tiek izveidots savienojums starp tīklu un tā lietotājiem, un šis savienojums ir ļoti drošs.

Šis VPN tips ir lietotājam draudzīgs gan lietotājiem, kas sēž mājās, gan tiem, kuriem piekļūst no sava biroja. Darbinieks ārpus biroja telpām, izmantojot VPN, var viegli piekļūt privātajam tīklam.

Gan lietotājiem mājās, gan ārpus tām ir piekļuvi bloķētajām vietnēm caur šo VPN. Lietotāji, kuri jutīgāk reaģē uz interneta drošību, var izmantot šo VPN pakalpojumu kā veidu, kā pasargāt sevi un savus datus internetā.

 • Maršrutētājs uz maršrutētāja VPN

Šo VPN galvenokārt izmanto uzņēmumi, kuru biroji atrodas dažādās vietās. Šis VPN palīdz izveidot savienojumus starp visu biroju tīkliem, kas atrodas dažādās vietās. Tas kļūst par “iekštīklā balstītu VPN”, kad visi viena un tā paša uzņēmuma biroji ir savienoti, izmantojot vietni VPN.

Turklāt, kad uzņēmumi pieslēdzas citu uzņēmumu tīklam, kas izmanto šo VPN, to sauc par ekstraneta VPN. Starp šiem uzņēmumiem izveidotais savienojums ir ļoti drošs un aizsargāts.

Šajā savienojuma formā spēlē divi maršrutētāji; viens no tiem darbojas kā klients, bet otrs darbojas kā serveris.

Tas viss attiecās uz VPN protokoliem. Tagad jūs zināt, kāpēc šie protokoli tiek izmantoti un kuri no tiem jāmeklē VPN jūsu vajadzībām. Ja ir kāds cits protokols, kuru mēs esam nokavējuši, lūdzu, paziņojiet mums, komentāros zemāk.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments