Uchovávajú poskytovatelia VPN údaje o používateľoch? – Posledné vyšetrovanie

[ware_item id=33][/ware_item]

Väčšina poskytovateľov služieb virtuálnej súkromnej siete (VPN) berie bezpečnosť online a súkromie veľmi vážne. Je to nevyhnutné, pretože ich samotné služby sa zameriavajú na poskytovanie online bezpečnosti prinajmenšom. Preto má väčšina týchto poskytovateľov služieb VPN prísnu bezpečnostnú politiku. Táto bezpečnostná politika zahŕňa neuchovávanie protokolov o užívateľských aktivitách, adresách IP a ďalších dôležitých informáciách svojich používateľov.


Preto sa nedávny prieskum zaoberal týmito sieťami VPN a ich politikami týkajúcimi sa zabezpečenia online a toho, ako dobre s nimi udržiavajú krok. Štúdia sa týkala viac ako 100 sietí VPN, ktoré sú medzi používateľmi dosť bežné. Zo štúdie sa zistilo, že viac ako 26 z týchto 100 služieb VPN uchováva a zhromažďuje informácie od svojich používateľov. Niektoré z informácií, ktoré uchovávajú, zahŕňajú IP adresu, skutočné umiestnenie, údaje o šírke pásma a dokonca aj časové značky pripojenia..

Hrozby pre súkromie online sa v priebehu rokov neustále zvyšujú. A so schopnosťou spoločností Google a Facebook získavať informácie a sledovať vaše aktivity je dnes ťažké byť na webe anonymný..

Z tohto dôvodu sa dopyt po VPN každým rokom zvyšuje a očakáva sa, že v roku 2019 sa bude ďalej zvyšovať. Náklady na dopyt sa pohybujú približne nad 70 miliónov dolárov.

Agentúry sledujúce vaše pohyby

Medzi najbežnejšie názvy sietí VPN, o ktorých je známe, že vedú záznamy o vašich aktivitách, patria BufferedVPN, HolaVPN, HotspotShield, AnonVPN, AceVPN a VPNGate. Ich bezpečnostné politiky však stanovujú inak.

Podľa svojej bezpečnostnej politiky monitorujú aktivitu používateľov, ale s ňou nevedú žiadne záznamy. Nemajú teda žiadne záznamy o svojich používateľských aktivitách.

U jedného poskytovateľa so sídlom v Hongkongu sa to však ukázalo ako nepravdivé. Toto je po Ryanovi Linovi, 24-ročnom, ktorého agenti FBI zatkli potom, čo jeho denníky zverejnil poskytovateľ VPN v Hongkongu..

Ryan Lin nemusí byť dobrý človek, ale skutočnosť, že poskytovatelia služieb VPN môžu poskytovať informácie agentúram alebo organizáciám (bez ohľadu na dôvod), je dosť znepokojivá. Je to jednoznačne v rozpore s ich bezpečnostnou politikou.

Aké sú bezpečnostné politiky, ak nie sú pravdivé?

Vyššie uvedení poskytovatelia VPN stále stoja na svojich bezpečnostných zásadách, že neuchovávajú žiadne protokoly, na základe preskúmania správy spoločnosťou VPNOverview. Vedie záznamy o aktivitách svojich používateľov a osobných údajoch (telefónne číslo, e-mailová adresa atď.). Tiež vedie IP adresy, údaje o šírke pásma a časové pečiatky..

Poskytovateľ so sídlom v Hongkongu bohužiaľ nie je jediný, kto to robí. Ďalšie známe siete VPN, ako napríklad Hotspot Shield a HolaVPN, údajne zhromažďujú údaje od svojich používateľov.

Z toho sa môžeme poučiť, že nie všetky VPN sú rovnaké. Nie všetky sú verné svojim slovám alebo dokonca bezpečnostným pravidlám. Pred výberom siete VPN je preto dobré si urobiť čas na rozhodovanie a štúdium ich funkcií a bezpečnostných politík. Je tiež dôležité skontrolovať, či VPN nemá nejaké zlé záznamy o predaji užívateľských informácií, alebo ich dokonca uchováva sama pre seba ako protokoly používateľov. A ako by ste to zistili pri výbere siete VPN? Tento článok bude určite v rozhodujúcom okamihu užitočný.

Veci, ktoré je potrebné skontrolovať pred zakúpením siete VPN

S mnohými sieťami VPN na dnešnom trhu je ťažké vybrať tú správnu, ktorá poskytne online bezpečnosť, ktorú hľadáme. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali skontrolovať pred zakúpením.

Ich bezpečnostná politika

Všetky siete VPN majú pravidlá zabezpečenia. Pred prihlásením sa na ich služby si ich prečítajte. Uistite sa, že neuchovávajú protokoly, údaje ani čokoľvek, čo je pre vás osobne. Môžete to skontrolovať niekoľkými spôsobmi. Jedným zo spôsobov je vyhľadávanie správ o nich porušujúcich ich vlastnú bezpečnostnú politiku.

Zadávať externým poskytovateľom

Existujú milióny zákazníkov, ktorí hľadajú siete VPN. Preto väčšina poskytovateľov služieb VPN obsluhuje stovky alebo dokonca tisíce zákazníkov. Na uspokojenie tohto veľkého počtu klientov niekedy potrebujú pomoc dátových centier tretích strán. Skontrolujte, či poskytovateľ služieb VPN spolupracuje s dôveryhodným dátovým centrom, ktoré má dobrú históriu zabezpečenia a pozadie. Niektoré siete VPN nevydávajú outsourcing svojich serverov; majú svoje vlastné, čo je to najlepšie, čo by ste mohli hľadať. Takéto špičkové VPN sú NordVPN, ExpressVPN, Private Internet Access (PIA), IPVanish a VyprVPN.

Virtuálne umiestnenia

Rozsah niektorých poskytovateľov služieb VPN je veľký. Niektoré z nich nie sú obmedzené iba na jednu krajinu, ale slúžia na mnohých miestach po celom svete. Niektorí dokonca majú tendenciu poskytovať virtuálne miesta alebo vytvárať falošné miesta. To by však mohlo byť pre používateľov škodlivé, pretože by to mohlo viesť k únikom DNS. Veľké mená v priemysle zabezpečujú, aby sa s týmto problémom zaobchádzalo opatrne so silnými servermi.

Zdieľanie peer to peer

Je tiež dobré vedieť, či poskytovateľ služieb VPN umožňuje spoločné zdieľanie alebo webový prenos zo stránok na zdieľanie súborov, ako je BitTorrent. Väčšina sietí VPN to umožňuje. Napríklad NordVPN umožňuje webový prenos na stránkach zdieľania súborov.

Spôsob platby

Najbežnejším spôsobom použitia VPN, ktorý používajú VPN, je PayPal. Niektoré z nich tiež akceptujú kryptomeny, ako je bitcoín. Ak teda chcete pri transakcii dosiahnuť úplnú anonymitu, odporúčame vám použiť kryptomenu.

V závislosti od vášho výberu platby je stále dobré vedieť, či poskytovateľ služieb VPN neuchováva vaše citlivé finančné informácie dodržiavaním správnych a bežne používaných spôsobov platby.

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu nájsť tú správnu sieť VPN. Nezabudnite, že sieť VPN vám môže poskytnúť potrebné zabezpečenie online. Odporúča sa tiež odstrániť súbory cookie zakaždým, keď ste hotoví pri surfovaní po internete, aby ste tiež chránili svoje údaje.

BestVPNDeals odporúča špičkové VPN, ktoré zaisťujú online bezpečnosť

  1. NordVPN
  2. ExpressVPN
  3. Súkromný prístup na internet
  4. VyprVPN
  5. IPVanish
James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments