Tüm VPN Sağlayıcıları Güvenilir mi? – VPN Şeffaflığı ve Çevrimiçi Güvenlik kılavuzu

[ware_item id=33][/ware_item]

İnternet güvenli bir yer değil. Çevrimiçi güvenliğe her zaman bir tehdit vardır. Bu nedenle, çevrimiçi gizliliği ve verileri korumak için kuruluşlar ve şirketler güvenlik araçlarını kullanır. Ve bugün piyasadaki popüler bir güvenlik aracı VPN.


VPN, sanal özel ağ anlamına gelir. Bir VPN kullanmak basittir. İnternette geziniyorsanız, trafiğiniz genel sunuculara yönlendirilir. Bu ortak sunucular, halka açık oldukları için kolayca saldırıya uğrayabilir ve ele geçirilebilirler. Bir VPN'nin rolü, web trafiğinizi şifreli bir tünele koymaktır, böylece kimse web trafiğinizi kesemez ve çevrimiçi etkinliklerinizde ve bilgilerinizde gözetleme korkusu olmadan internette güvenle gezinebilirsiniz..

Ancak, geçtiğimiz yıllarda VPN servis sağlayıcıları dikkat çekiyor. Bireylerin, kuruluşların ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlamak yerine, bazıları aslında tam tersini yapıyor. Web trafiğiniz için şifreli bir tünel sağlasalar bile, hiç kimse çevrimiçi etkinliklerinizi engelleyemez veya izleyemez, buna karşılık bu şifreli tünele erişir ve her etkinliğinizi izler.

Aslında, bazı VPN servis sağlayıcıları ile müşterilerinin kayıtlarını ve verilerini tutma konusunda sorunlar olmuştur. Ve bu verileri, güvenli olmayan sayfalara reklam enjekte edebilmeleri için reklamverenlere satmak üzere kullanırlar. Bu VPN servis sağlayıcıları kimliğinizi ve diğer önemli bilgileri bile çalabilir. Ancak, bu VPN servis sağlayıcılarının yapabileceği en kötü şey, müşterilerinin verilerini yetkililere vermektir. Yetkililer verilerini her hareketlerini ve faaliyetlerini izlemek için kullanabilirler.

Tutuklanan bir adamda olan buydu, çünkü FBI, adamın VPN servis sağlayıcısı tarafından verilen bilgilerle yerini izleyebildi. Adam cinsel taciz ve diğer cezai suçlamalarla suçlandı. Bir VPN, yetkililerin kötü insanları izlemesine yardımcı olduğu için bunun iyi olduğunu düşünebilir. Ancak, iyi bir nedenden dolayı olmasına rağmen, bir VPN'in konumunuza ve diğer bilgilere hala erişebilmesi ve birisine verebilmesi yine de korkutucu bir şeydir.

VPN servis sağlayıcıları, insanların çevrimiçi güvenliğini ve VPN endüstrisinde sadece bazı büyük isimlerin en iyi olduğu gizliliği sağlayan kişiler olmalı, geri kalanları ise özellikle ücretsiz VPN'lerde VPN etiketlerini kullanıyor ve bilgileri çalıyorlar.

Bazı nadir VPN servis sağlayıcılarının yaptığı bir diğer gölgeli şey de gizlilik politikaları hakkında yalan söylemek. Müşterilerine, kullanım koşullarında gizliliğin önemini ve müşterileri hakkında günlük veya veri veya herhangi bir şey tutmadıklarını söylerler ve yine de bunu yapmakla suçlanırlar, örneğin: Hola VPN'in viral olan skandalı 2015.

Daha da kötüsü, bu tür VPN'lerin iyi değerlendirmeleri ve onayları ödemek için tonlarca para harcamasıdır, böylece müşterilerin hizmetlerini kullanmasını sağlayabilirler. Peki, bildiğimiz VPN bize ihtiyacımız olan korumayı sağlamazsa, insanlar çevrimiçi gizliliklerini korumak için ne yapabilir? Çevrimiçi güvenliğe ihtiyacınız varsa elbette bir VPN kullanmak zorunludur. Bunun için, müşterilerin kendilerine olan güvenini azaltmayan bazı güvenilir VPN sağlayıcıları var. Bunun dışında, her internet kullanıcısı potansiyel çevrimiçi güvenlik tehditlerinden kurtulmak için birkaç adım konusunda eğitilmelidir.

Çevrimiçi Güvenliği Sağlamanın 3 Yolu

Tabii ki, web trafiğinizi herkese açık ve muhtemelen saldırganlardan gizlemek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri VPN kullanmaktır. Ancak, bu konuda yapabileceğiniz tek şey bu değil. Çevrimiçi ortamda güvenli olduğunuzdan emin olmanın başka yolları da var! Tabii ki, en önemli şey, hiç kötü kitaplarda bulunmayan güvenilir bir VPN kullanmaktır. Nasıl farklılaşacağınızı bilmiyorsanız, çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için ellerinden geleni yapan güvenilir VPN sağlayıcılarının bir listesine sahibiz. İkinci olarak, güvenilir bir VPN kullanmak dışında maksimum çevrimiçi güvenliği sağlamanın 3 yolu aşağıdadır.

1. HTTPS'yi kontrol edin

Biri HTTPS Everywhere kuruyor. Bu web sitesinde kendi web sitesi bağlantısının sonunda HTTPS varsa güvenli web sitesine göz attığınızı biliyorsunuz. Ayrıca, güvenli bir yere göz attığınızdan emin olmak için yanında bir kilit simgesi olmalıdır..

2. Reklam Engelleyiciyi Yükleme

Başka bir yol, bir reklam engelleyici yüklemektir. Bir reklam engelleyici, internette gezinirken bilgisayarınıza veya web trafiğinize girebilecek olası reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engellemenin iyi bir yoludur. Bir reklam engelleyici ile, aniden ekranınızda açılan reklamlar için endişelenmenize gerek yoktur ve reklam engelleyici bu rahatsız edici durumlardan önce bile onu engelleyeceğinden endişelenmenize gerek yoktur. ekranınızda kötü amaçlı reklamlar açılır.

3. DNS Ayarlarını Değiştir

Son şey DNS ayarınızı değiştirmektir. DNS, alan adı sunucusunun kısaltmasıdır. Güvenli bir bağlantınız olduğundan emin olmak için DNS'nizi Quad9 veya Cloudflare’nin 1.1.1.1 olarak değiştirmeniz gerekir.

Bunlar, güvenilir bir VPN hizmeti kullanmanın yanı sıra çevrimiçi gizliliğinizi korumanın bazı yollarıdır.

VPN Şeffaflığına Dikkat Edin

Diğer sıradan VPN'lerin aksine en iyi VPN sağlayıcıları için seçtiklerimiz VPN endüstrisinde şeffaflık getirmeye çalışıyor. Tüm VPN sağlayıcılarını ürünleri için daha şeffaf ve hesap verebilir olmaya çağıran bazı hesap denetim şirketleri de vardır. Şüpheli sunucu etkinliğini izlemek için AWS CloudWatch kullanırlar. Bu, kullanıcıların VPN'lere güvenmesi içindir. Sonunda, herhangi bir VPN güvenilir değilse, Hola VPN’in durumu gibi, onlardan kaçınmak için haberler çıkıyor.

VPN'lerin gizlilik politikalarına uygun oldukları kontrol edilir. Ayrıca VPN şirketlerini şirketleri ve ürünleri hakkında daha iyi bilgi sağlamaya çağırıyorlar. Bununla birlikte, bu dijital güvenlik tehdidi döneminde VPN'lerin artan kullanımı ile sahilde kum granülleri kadar VPN sağlayıcısı var. Bu nedenle, satın alacağınız VPN hakkında ayrıntılı bir şekilde arama yaparak bu tür VPN'lere karşı dikkatli ve dikkatli olmak önemlidir. Kullanıcılarının etkinliklerinin kayıtlarını indirmediklerinden veya saklamadıklarından emin olun.

Son söz

Çevrimiçi güvenlik ve gizlilik gerçekten büyük bir endişe kaynağıdır. Ve birçok VPN ile hangi markaya veya şirkete güvenileceğini bilmek zor. Bu nedenle, kullanıcıların güvenlik gereksinimlerini karşılayacak en iyi VPN sağlayıcılarından bazılarını bilmek için kapsamlı bir şekilde araştırma yapmaları gerekir. Güvenilir bir VPN kullanmanın yanı sıra, güvenlik duvarlarını ikiye katlamak ve potansiyel saldırıları en fazla önlemek için yukarıda listelenen diğer güvenlik önlemlerini de almalıdırlar..

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments