Tüm Meraklı Gözlerden Kaçınarak Güvenli ve Yasal Olarak Nasıl Gidilir

[ware_item id=33][/ware_item]

Son zamanlarda yasal torrentler hakkında zorla veya gönüllü olarak kapatılan en büyük torrent web siteleriyle ilgili çok fazla konuşma yapıldı. İçerik oluşturucular, dolaylı olarak telif haklarına tecavüz etmekle ne kadar torrent web sitesinin kaçtığından öfkeleniyorlar. Birçok torrent web sitesinin, sahipleri kendileriyle şikayette bulunmaya teşvik ettiğini belirtmek önemlidir. İçerik sahiplerinin isteklerine uyuyorlar ve içerik oluşturucular bu tür istekleri öne çıkarırsa rahatsız edici torrentleri kaldırıyorlar.


Torrent Filmlerini Yasadışı İndiriyor?

Sorun, torrent web sitelerinin bir aracı olarak başkalarının mülkünü çalmasını sağlamakla suçlanmasıdır. Torrent web siteleri olmasaydı, benzer siber suçları izlemek ve yasal yollara başvurmak çok daha kolay olurdu. Torrent göndermeden önce, kullanıcılar yalnızca telif hakkıyla korunan içeriği internete yükleyecek ve içerik oluşturucu bunları kolayca belirleyebilecektir. Yasal torrentleri çevreleyen spekülasyon miktarı, torrentin ABD'de yasa dışı olup olmadığını merak edebilir.

oku: Kickass Torrent için alternatifler

Torrent'ler Nasıl Çalışır??

Film indirmenin kişisel kullanım için yasa dışı olup olmadığı gibi soruları cevaplamak için torrent mekanizmasını anlamalısınız? Temel olarak, eşler arası dosya paylaşımı veya (kısaca P2P) fikri üzerine inşa edilmiş bir ağ oluşturma şeklidir. On yıldan uzun bir süredir var ve telif hakkı alınmış olsa bile ücretsiz içerik bulmanın en iyi yolu olmaya devam ediyor. Torrent web siteleri telif hakkı ihlallerinin sorumluluğunu üstlenmez, ancak etkilenen sahiplerden torrentleri kaldırma isteklerini kabul eder.

Ayrıca Oku: Torrent IP Adresinizi Kontrol Etme

Sorunu burada görmek oldukça kolay. İçerik oluşturduktan ve bu sitenin tüm haklarını edinmek istediğinizde, yetkililerden resmi bir telif hakkı sertifikası alırsınız. Bugünün maruz kalan çevrimiçi dünyasındaki Torrent kullanıcıları için para kaybı gibi görünebilir, ancak ilgili yönetim organı tarafından verilen yasal bir sahiplik belgesidir. Genellikle geçicidir, ancak telif hakkı sertifikasında belirtilen herhangi bir süre için bu içerik, başvuruda bulunan kişiye aittir. Bu zor, çünkü bazı içerik oluşturucular uygun telif haklarına başvurmayı göze alamaz veya bu konuda çok kaygısızdır. Boşluğu görüyor musun? Yasal telif hakkı sertifikası için başvurmadan önce herkes içeriklerini çalabilir veya benzer içerik geliştirebilir. Şimdi, bu içerik asıl sahibine değil taklitçi partisine aittir. Belirtildiği gibi, herkes bu belge için geçerli değildir, bu da herkesin seçtiği platformda alabileceği ve yükleyebileceği sonsuz içerik olduğu anlamına gelir. Torrenting web siteleri daha sonra kolayca bulabilir ve orada her Torrent kullanıcısı için kullanılabilir hale getirir. Sonuç, içeriğin geliştiricinin açık izni olmadan çalınması, ancak sahibinin bu içeriğe yasal olarak sahip olmadıkları için kimseye telif hakkı talebinde bulunamamasıdır. Bu Torrenting web sitelerinin yararlandığı boşluk. Etik değil mi? Evet. Torrent yasadışı mı? Hayır. İçerik oluşturucu ücretsiz içerik yüklemediği veya telif hakkı sınırlarının süresi dolmadığı sürece suçsuz indirme olmaz.

Tek bir kaynaktan veri toplamak yerine, her dosya birkaç farklı çevrimiçi kaynaktan parça toplanarak oluşturulur. Bu eylem eşzamanlı olarak gerçekleştirilir ve sonuç mükemmel şekilde organize edilir ve size yolsuzluk içermeyen eksiksiz bir dosya verir. Sadece bir torrent web sitesini ziyaret edin ve ne istediğinizi arayın. Size yardımcı olacak filtreler ve kategoriler vardır. İndirme işleminiz sona erdiğinde, eding tohumlamaya ’izin verebilirsiniz, bu da tam dosyanın dağıtımının gerçekleştiği anlamına gelir. Böylece, bir 'ekici' verileri hem indirir hem de yükler. Öte yandan bir 'sülük', indirdikten sonra tohumlamaya izin vermeyen bir kullanıcıdır, bu nedenle sistem üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Dolayısıyla, 'sülük' olmak gurur duyulacak bir şey değildir. Kullanıcılar yazılım, müzik, videolar, oyunlar ve uygulamalar dahil her türlü dosyayı bulabilir. Tamamen ücretsizdir ve kullanıcılar için harika, ancak çalışmaları için telif hakkı almayan içerik oluşturucular için korkunçtur..

torrent vpn'yi kontrol et

ABD'de Torrent Yasadışı mı??

Telif hakkıyla korunan içeriği çalmak ve ücretsiz olarak dağıtmak, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede kesinlikle yasa dışıdır. Bu, sahiplerinin haklarını ihlal eden torrentlerden uzak durmanız gerektiği anlamına gelir. Bir dosyanın telif hakkının korunup korunmadığını kontrol etmek zor değildir. Resmi web sitesinde bir fiyata indirilebiliyorsa, kesinlikle telif hakkına sahiptir. Sahipler her zaman bir dosyanın ücretsiz olup olmadığını belirtirler, bu yüzden bunu aramak daha iyidir. Ayrıca, bir kitabın eski sürümlerini veya son sürümünün gerçek yayınlanmadan önce torrentler arasında incelenmek üzere gönderildiğini görebilirsiniz. Bu tür içerikleri yüklemek ve indirmek yasalara aykırıdır.

Güvenli VPN'lerle güvenli torrent

Telif hakkının süresinin dolduğu veya yükleyicinin mazeret olarak kullanmak için bir çeşit boşluk bulduğu zamanlar vardır. Torrentler bir bütün olarak yasadışı değildir, ancak telif haklarına saygı göstermediklerinde, federal ABD hükümeti için bir hedef haline gelirler. Yetkililer geçmişte torrent web sitelerine karşı katı önlemler almış ve bunları yakından izlemeye devam etmişlerdir. Özellikle bu dosyayı uygun kanallardan satın alabileceğiniz durumlarda, yasadışı bir torrent indirmesi sırasında kendinizi riske atmamaya çalışmalısınız..

IPV 728 × 90 (set 8)

Yasal Torrentler nedir?

Yalnızca ülkenizin torrentin yasal olup olmadığını söyleyen telif hakkı kanunlarına bağlıdır. Bu, onları önceden aramanız gerektiği anlamına gelir. ABD, sahiplerinin haklarını koruma konusunda oldukça katı. Bu nedenle, bu yasaları ayrıntılı olarak okumalısınız. ABD'de ikamet ediyorsanız, yasal hale getirmenin yollarını bulma şansınız çok az. Telif hakları on yıllarca veya bir ömür boyu geçerlidir. Film indirmenin kişisel kullanım için yasa dışı olup olmadığı sorusu hala devam ediyor mu? Evet! Bir DVD kiralamak veya Netflix gibi bir akış hizmetine abone olmak zor değil. Sadece bir film için en kötü senaryoda uyarılar veya yasal işlemlerle karşılaşmak istemezsiniz. Yasal olarak müzik satın almak ve en sevdiğiniz sanatçıları desteklemek için bazı harika uygulamalar var. Birçok yazılım ürünü resmi web sitelerinde virüs içermez. Bir kitapçıyı ziyaret etmek istemiyorsanız, kitaplar diğer kitap solucanlarından veya kütüphanelerden ödünç alınabilir.

Ayrıca Oku: Bittorrent ve UTorrent Karşılaştırması

Kitaplarını bazen sınırlı bir süre için ücretsiz sunan yazarlar var, bu yüzden bundan yararlanın. Ayrıca gözden geçiren olmak için kaydolabilirsiniz. Müzisyenler, yeni sanatçıları keşfetmek için harika bir yer olan SoundCloud'a müziklerini ücretsiz akış için yüklüyor. Uygulama içi satın alımlara sahip mobil uygulamalar da ücretsiz olarak indirilebilir ve çalıştırılabilir. Ücretsiz içerik ve yasal torrentler bulmanın birçok yolu vardır.

Güvenli Torrent Nasıl Yapılır?

Her zaman sisteminizi bozan virüs tehlikesi vardır, bu yüzden torrent kullanmaya başlamadan önce iyi bir anti-virüs gereklidir. Yüksek kaliteli torrentleri diğer kullanıcıların geri bildirimlerinden tanımayı öğreneceksiniz. Yasadışı sellerden emin değilseniz, kendinizi yetkililerin gazabından korumak için fazladan bir adım atabilirsiniz..

VPN, sizi çevrimiçi olduğunuzda hassas veriler toplamak isteyen bilgisayar korsanlarından ve kuruluşlardan koruyan sanal bir özel ağdır.

Konum, kullanılabilirlik veya ödeme yöntemi sorunları nedeniyle yasal olarak elde edemediğiniz içerik varsa, güvenilir bir VPN güvenli bir şekilde Torrent için en iyi yoldur. Normalde, internet verileriniz cihazlar arasında serbestçe hareket eder. Bu, sizinle aynı ağı kullanan herkesin (ister kablosuz ister yerel ağ olsun) ağa hızla erişip sisteminize girebileceği anlamına gelir. VPN, tüm verilerinizin geçtiği güvenli bir şifreli kanal üretir. Bu, sisteminizi ve verilerinizi istihbarat ajansları veya bilgisayar korsanları gibi meraklı gözlerden korur.

Torrent'i En İyi Nasıl Kullanabilirsiniz

Olumsuz kullanıcı gizliliği yasalarına sahip bir ülkede yerleşik olmayan bir VPN seçmeye çalışın. ABD, gizli tutmayı tercih ettiğiniz verileri toplarken dikkat çekiyor.

Bir Torrent VPN seçin müşteri verilerini teslim etmek zorunda olmadıkları bir ülkede bulunan.

torrent vpn'yi kontrol et

Bu VPN şirketinin kullanıcılarının kayıtlarını tutmaması mükemmel olurdu. VPN'ler torrent hızını düşüren internet hızını yavaşlatır. Bu nedenle, yüksek hızı ile popüler olan bir VPN arayın, özellikle torrent gibi internet üzerinden ağır görevlere dayanmak için daha güçlü hale getirin. En iyi senaryo, P2P paylaşımı için özel özelliklere sahip bir VPN seçmek olacaktır.

Genel olarak torrent uygulamasının her ülkede yasa dışı olduğunu söylemek yanlış olur. Torrent yakalanmamanız için akıllı yollar seçmeniz gerekecek.

Ayrıca Oku: En İyi BitTorrent İstemcisi

Torrentin Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Fransa, vb.Gibi yasadışı bir yerde yaşıyorsanız, önerimiz kendinizi Hindistan, Pakistan, İsviçre, Bangladeş vb. Bu, Torrent'i kullanırken herhangi bir kısıtlamadan kaçınmanıza ve ücretsiz bir deneyimin tadını çıkarmanıza olanak tanır..

Genellikle oldukça kafa karıştırıcı olan son adımı kolaylaştırmak için birkaç Torrent web sitesini inceledik. 2019'un en iyi torrent web sitelerini inceleyelim, bir VPN kullanarak torrentleri güvenle indirebilirsiniz.

2019'un En Güvenli Torrent Web Siteleri

Bir torrent web sitesi arıyorsanız ve hangisinin en iyi seçim yapabileceğini seçmekte zorlanıyorsanız, sizin için derlediğimiz en iyi torrent web sitelerinin listesine yer imi koyabilirsiniz. Bunların da yasal olup olmadığını merak ediyorsanız, o zaman tekrar bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Ama kesinlikle, torrent için bir VPN kullanıyorsanız, neden yapmanız gerektiğine ikna oldunuz, sizi anonim ve hiçbir hükümet bir VPN kullanarak hiçbir yere ait olmadığınız için yasaları ihlal ettiğinizi söyleyemez. Yani, bingo!

Bu listeyi yaptığımız kriterler, bu torrent web sitelerinin kaliteli torrentler sağlayıp sağlamadığı ve tüm torrentlerin aradığı bol miktarda ekici olup olmadığıdır. Daha fazla uzatmadan, 2019'un en iyi torrent web sitelerinin listesi.

Özel Koy

Tabii ki, bu klasik listemizin başında geliyor çünkü oldukça fazla fide ile oyunun en eskisi. Öncülerden biri olduğu için, kullanıcılar torrentlerine her şeyin üstünde güveniyor ve biz de!

RARBG

Aradığınız tek şey pikselli kalitedeyse, bu sizin için doğru torrent sitesidir. Artık peşinde olduğunuz HD içeriğe sahiptir. Bir şey daha, çok fazla torrent olmayabilir ve miktar düşük olabilir, ancak kalite herhangi bir P2P meraklısını tatmin edecek.

Ayrıca Kontrol: 2019'un En İyi Torrent Siteleri

ExtraTorrent

Bu hayatta kalmak için mücadele ve mücadele bu torrent web sitelerinden biridir. Torrent endüstrisinde sadece onu değil, aynı zamanda yıllar boyunca iyi yapan bir başka büyük hit.

LimeTorrents

Bu, kullanıcılara göre büyük bir veritabanı torrent sitesidir. Sıklıkları oldukça iyi, bu yüzden torrentleri geri gelmeye devam ediyor ve bu yüzden aradığınız meşru torrentlerin büyük bir koleksiyonunun muazzam bir veritabanını oluşturdular. Kesinlikle bu popüler olanı kaçırmak istemezsiniz.

1337X

Bu en iyi torrent web sitesi vintage sevenler için en iyisidir. Eski ve belirsiz videolar arıyorsanız, bu sizin için doğru seçimdir. Veritabanları bu listedeki diğer birkaç dev kadar büyük olmasa da, boşuna her yerde aradığınız o eski maddenin.

TorrentDownloads

Sonuna bir tane koymak zorunda kaldık, ama bu tipik olarak “son fakat en az değil” klişe uyar. Biz de dahil herkes cesur torrent detay sayfasını seviyor. Bu onların güvenilirliği hakkında bir fikir verir, bunun yanı sıra, kaliteli içerik ve arama yapmak için büyük bir veritabanı alırsınız. Bütün bunlar kesinlikle bu seçeneği en iyi torrent web siteleri listesinin bir parçası yapar.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments