Sú všetci poskytovatelia VPN dôveryhodní? – Sprievodca transparentnosťou VPN a bezpečnosťou online

[ware_item id=33][/ware_item]

Internet nie je bezpečné miesto. On-line bezpečnosť vždy hrozí. Z tohto dôvodu organizácie a spoločnosti používajú ochranné nástroje na ochranu súkromia a údajov online. Jedným z populárnych bezpečnostných nástrojov na súčasnom trhu je VPN.


VPN znamená virtuálnu súkromnú sieť. Používanie VPN je jednoduché. Ak prehľadávate internet, vaša prevádzka je nasmerovaná na verejné servery. Tieto verejné servery, keďže sú verejné, je možné ich ľahko napadnúť a zachytiť. Úlohou VPN je dať váš webový prenos do šifrovaného tunela, aby nikto nemohol zachytiť váš webový prenos a môžete bezpečne prehľadávať internet bez obáv z toho, že by niekto prepadol vaše online aktivity a informácie..

V posledných rokoch sú však poskytovatelia služieb VPN v centre pozornosti. Namiesto toho, aby poskytovali bezpečnosť, ktorú jednotlivci, organizácie a podniky potrebujú, niektorí z nich v skutočnosti robia pravý opak. Aj keď poskytujú šifrovaný tunel pre váš webový prenos, takže nikto nemôže zachytiť alebo sledovať vaše online aktivity, zasa naopak pristupuje k tomuto šifrovanému tunelu a monitoruje každú vašu aktivitu.

V skutočnosti sa vyskytli problémy s niektorými poskytovateľmi služieb VPN v súvislosti s uchovávaním protokolov a údajov od ich zákazníkov. Tieto údaje používajú na predaj inzerentom, aby mohli vkladať reklamy na nezabezpečené stránky. Títo poskytovatelia služieb VPN môžu dokonca ukradnúť vašu totožnosť a ďalšie dôležité informácie. Najhoršie, čo môžu títo poskytovatelia služieb VPN urobiť, je poskytnúť údaje svojich zákazníkov orgánom. Úrady môžu pomocou svojich údajov sledovať každý ich pohyb a aktivitu.

To sa stalo s mužom, ktorý bol zatknutý, pretože FBI dokázala vysledovať svoju polohu prostredníctvom informácií, ktoré im poskytol jeho poskytovateľ služieb VPN. Muž bol obvinený zo sexuálneho obťažovania a iných trestných činov. Jeden si môže myslieť, že je to v poriadku, pretože sieť VPN pomáha úradom vystopovať zlých ľudí. Ale aj keď sa to stalo z dobrého dôvodu, skutočnosť, že VPN má stále prístup k vašej polohe a iným informáciám a dáva ich niekomu, je napriek tomu niečo desivé.

Poskytovatelia služieb VPN by mali byť tí, ktorí zabezpečujú online bezpečnosť ľudí a súkromie, ktoré potrebujú, z ktorých najlepšie sú len niektoré veľké mená v odvetví VPN, zatiaľ čo ostatní jednoducho využívajú svoje značky VPN a kradnú informácie, najmä v prípade bezplatných sietí VPN..

Ďalšou tienistou vecou, ​​ktorú niektorí poskytovatelia služieb VPN robia, je lož o ich zásadách ochrany osobných údajov. Svojim zákazníkom hovoria o dôležitosti ochrany osobných údajov v podmienkach ich používania a o tom, že o svojich zákazníkoch nevedú záznamy alebo údaje, a napriek tomu sú obviňovaní, že robia to isté, napríklad: škandál spoločnosti Hola VPN, ktorý sa stal vírusovým v 2015.

Horšie je, že tieto druhy sietí VPN míňajú veľa peňazí len na to, aby zaplatili za dobré recenzie a odporúčania, aby mohli prinútiť klientov, aby využívali svoje služby. Ak nám VPN, ktorú poznáme, neposkytuje ochranu, ktorú potrebujeme, čo môžu ľudia urobiť, aby chránili svoje súkromie online? Používanie siete VPN je samozrejme povinné, ak potrebujete zabezpečenie online. Z tohto dôvodu existujú niektorí dôveryhodní poskytovatelia VPN, ktorí nedovolia zákazníkom dôverovať. Okrem toho by mal byť každý užívateľ internetu poučený o niekoľkých krokoch, aby sa zachránil pred potenciálnymi online bezpečnostnými hrozbami.

3 spôsoby, ako zaistiť bezpečnosť online

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoj webový prenos skryli pred verejnosťou a prípadne pred útočníkmi, je, samozrejme, použitie VPN. To však nie je všetko, čo s tým môžete urobiť. Existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako zabezpečiť, aby ste boli všetci v bezpečí online! Samozrejme, najdôležitejšou vecou je použitie dôveryhodnej siete VPN, ktorá nikdy nebola v žiadnej zlej knihe. V prípade, že neviete, ako sa odlíšiť, máme zoznam takých dôveryhodných poskytovateľov VPN, ktorí sa snažia zaistiť bezpečnosť online. Po druhé, nasledujú 3 spôsoby, ktorými môžete zaistiť maximálnu bezpečnosť online okrem použitia dôveryhodnej siete VPN.

1. Skontrolujte HTTPS

Jeden inštaluje HTTPS všade. Viete, že prehliadate bezpečnú webovú stránku, ak má táto webová stránka na konci svojho odkazu na web HTTPS. Vedľa nej by sa tiež mala nachádzať ikona zámku, aby ste sa uistili, že prehliadate na bezpečnom mieste.

2. Inštalácia blokovania reklám

Ďalším spôsobom je inštalácia blokovania reklám. Blokovač reklám je dobrý spôsob, ako blokovať možné reklamy a malware, ktoré môžu pri prehliadaní internetu vstúpiť do vášho počítača alebo na webovú prevádzku. S blokovaním reklám sa nemusíte starať o reklamy, ktoré sa náhle objavia na obrazovke, a nemusíte sa obávať, ak na ne omylom kliknete, pretože blokovanie reklám ho zablokuje ešte skôr, ako sa obťažujú, Na vašej obrazovke sa objavia škodlivé reklamy.

3. Zmeňte nastavenie DNS

Posledná vec je zmena nastavenia DNS. DNS je skratka pre server doménových mien. Ak chcete mať zabezpečené pripojenie, musíte zmeniť svoje DNS na Quad9 alebo 1.1.1.1 v Cloudflare.

Toto sú niektoré zo spôsobov, ako môžete chrániť svoje súkromie online spolu s použitím dôveryhodnej služby VPN.

Dajte si pozor na transparentnosť VPN

Naše výbery najlepších poskytovateľov VPN, ktorí sa na rozdiel od iných bežných sietí VPN snažia priniesť transparentnosť v odvetví VPN. Existujú aj spoločnosti zaoberajúce sa kontrolou zodpovednosti, ktoré požadujú od všetkých poskytovateľov VPN, aby boli transparentnejší a zodpovednejší za svoje produkty. Používajú AWS CloudWatch na sledovanie podozrivej aktivity servera. Je to pre používateľov, ktorí dôverujú VPN. Ak je niektorá sieť VPN nedôveryhodná, správy sa im vyhýbajú, rovnako ako prípad spoločnosti Hola VPN.

VPN sú skontrolované, či sú v súlade so svojimi pravidlami ochrany osobných údajov. Vyzývajú tiež spoločnosti VPN, aby poskytovali lepšie informácie o svojich spoločnostiach a produktoch. S rastúcim využívaním VPN v tejto ére digitálnych bezpečnostných hrozieb je však na pláži toľko poskytovateľov VPN, ako sú pieskové granule. Preto je dôležité byť opatrný a obozretný pri takýchto sieťach VPN dôsledným vyhľadávaním sietí VPN, ktoré chcete kúpiť. Uistite sa, že nestahujú ani neuchovávajú záznamy o činnosti svojich používateľov.

Záverečné slovo

Bezpečnosť online a ochrana osobných údajov sú skutočne hlavným problémom. A s mnohými sieťami VPN vonku je ťažké vedieť, ktorej značke alebo spoločnosti dôverovať. To je dôvod, prečo používatelia musia dôkladne skúmať, aby vedeli o niektorých z najlepších poskytovateľov VPN, ktorí splnia ich bezpečnostné požiadavky. Okrem použitia dôveryhodnej siete VPN by mali prijať aj ďalšie vyššie uvedené bezpečnostné opatrenia, aby zdvojnásobili svoju bezpečnostnú stenu a vyhli sa možným útokom najviac.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments