SmartDNS Hakkında Her Şey – En İyi Sağlayıcılar Nelerdir ve Neden?

[ware_item id=33][/ware_item]

Geçmişte Tor, Proxy'ler, VPN'ler ve VPN Protokolleri hakkında çok tartıştık. Şimdi izleyicilerimizi SmartDNS hakkında aydınlatmanın zamanı geldi. SmartDNS tam olarak nedir ve Geo-Restriction'ı hızı etkilemeden kolayca atlamanızı sağlar? Yani, bizimle birlikte olun ve tam odaklanarak okuyun, teknoloji hakkında okumayı seviyorsanız, bu hem yararlı hem de bilgilendirici olacaktır..


Layman için SmartDNS - Açıklama!

Coğrafi olarak kısıtlanmış web sitesi içeriği can sıkıcıdır. İnsanlar için yapılan eğlencenin, hayranları tüm dünyada “Game of Thrones” gibi daha az kitleyle sınırlı olması çok hayal kırıklığı yaratıyor. Ardından İnternet özgürlüğü efsanesi önünüzde dans ederken, arka planda “engellenen içerik” veya “bölgenizde / bölgenizde kısıtlanmış içerik” gibi bildirimler görürsünüz.. 

Evet, geçmişte bu senaryo ile karşılaştığınızı ve gerçekte akışı yavaşlatan VPN'lere yakışıklı bir miktar harcadığınızı biliyorum! Bu nedenle, doğru şeyler için doğru teknolojiyi bilmeniz gerekir. Bu nedenle, coğrafi kısıtlamayı troll etmek ve sorunsuz bir şekilde akış yapmak için kullanabileceğiniz bir teknoloji hakkında sizi bilgilendirmek üzereyiz.. 

Bu teknolojinin kullanımı amacınıza bağlıdır. Coğrafi kısıtlamaları atlamak ve en sevdiğiniz filmleri izlemek, TV şovları (Narcos, Suits, Game of Thrones), Spor (Şampiyonlar Ligi, Premier Lig, La Liga), Müzik (Spotify / Pandora) veya herhangi bir video veya ses içeriği varsa, bunun için bir Akıllı DNS'ye ihtiyacınız vardır. Ancak Akıllı DNS nedir?

Ayrıca Oku: Online Oyun için En İyi VPN

SmartDNS Hakkında Her Şey

SmartDNS, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek için kullanabileceğiniz bir hizmettir. Akıllı DNS'nin son derece popüler olmasının nedeni, Netflix gibi içerik sağlayıcıları tarafından coğrafi engelleme teknolojisinin artan kullanımından kaynaklanmaktadır. Akıllı DNS, coğrafi konumunuzu gizler ve böylece coğrafi olarak engellenen içeriği dünyanın herhangi bir yerinden izleyebilirsiniz.

Geo-Restriction'ı kontrol etmek oldukça iyi bir teknolojidir. Akıllı DNS, coğrafi kısıtlamaları atlamanıza ve dünyanın dört bir yanından içerik akışı yapmanıza yardımcı olan bir teknolojidir. Aslında dünyanın herhangi bir yerinden yapabilirsiniz.

İşte en iyi bölüm! Akıllı DNS, herhangi bir kullanıcının İnternet Servis Sağlayıcısından (İSS) aldığı hızı etkilemez. Akıllı DNS, DNS'nizi değiştirmenize yardımcı olur ve engellenen web sitelerinin erişilebilir olduğu özel DNS sunucularını kullanmanıza olanak tanır. DNS ayarlarınızı değiştirdiğinizde, cihazınız coğrafi kısıtlamaları aşma gücüne sahip olur. İnternet hızınızı yavaşlatmaz, çünkü verilerinizi şifrelemez. Böylece, ISS'nizden aldığınız tam hızı elde edebilirsiniz.. 

Film, TV Şovu, Spor, Müzik veya bölgelerinde engellenen diğer içerikleri yayınlamayı seven tüm eğlence severler için en iyi seçimdir. SmartDNS uygulamalarının ve yazılımlarının çoğu birden fazla cihaz için kullanılabilir, bu nedenle yalnızca iO'larda, Android'de ve Windows'ta mevcut yazılımlarda uygulamaları olan hizmetleri listelediğimizden emin oluruz. 

Acınızı anlıyoruz ve tercih ettiğiniz cihazda eğlenceye tam olarak erişmenize yardımcı olacak doğru çözümleri sunmak için buradayız, böylece en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

SmartDNS Hizmetlerinin Avantajları

 1. Neredeyse tüm cihazlarda çalışırlar
 2. Akıllı DNS, İnternet bağlantı hızınızı yavaşlatmaz
 3. Bu hizmetler oldukça uygun
 4. Farklı bölgelerden engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar
 5. Hızlı servis
 6. Kullanımı kolay
 7. Yasal
 8. Rastgele Proxy sunucularından daha güvenli
 9. İş amaçlı seyahat edenler için ideal
 10. Çin gibi engellendiği yerlerde sosyal medyaya erişim.

SmartDNS İnternet Bağlantı Hızınızı Etkiler mi??

Hayır, hiç de değil. Bir VPN'den farklı olarak, Akıllı DNS herhangi bir şifreleme türü kullanmaz, bu nedenle orijinal ISS hızınızı kullanabilir ve istediğiniz internet içeriğinin keyfini çıkarabilirsiniz..

SmartDNS Proxy Nasıl Çalışır??

DNS, Alan Adı Sisteminin kısa şeklidir. Bir telefon rehberi gibi. Dile dayalı adı, bilgisayarın tanıyabileceği bir IP adresine dönüştürür.

Akıllı DNS, cihazınızın DNS'ini değiştirmek için özel proxy sunucuları kullanır, ancak IP adresinizi gerçekten değiştirmez veya gizlemez. Yalnızca bir web sitesinin IP adresinizi okuma biçimini değiştirir.

SmartDNS Güvenlik Duvarlarını Atlayabilir?

Akıllı DNS gerçek IP adresinizi gizlemez, bu yüzden Güvenlik Duvarlarını atlayamazsınız. Akıllı DNS kullansanız bile güvenlik duvarı kısıtlamaları kaldırılmayacak.

Şeffaf DNS Proxy Sorunu Nasıl Atlanır

ISS'nizin kullandığı Şeffaf DNS proxy çok rahatsız edici ve sinir bozucu olabilir, çünkü DNS sağlayıcınız tarafından atanan yerine kendi DNS'sini kullanmanızı sağlar. İyi haber şu ki, bu sorunu atlayabilirsiniz, ancak çözüm yalnızca IP tabletleri destekleyen bir DD-WRT yönlendiriciniz varsa işe yarayacaktır. DD-WRT yönlendiriciniz varsa, yönlendirici güvenlik duvarını yapılandırırken aşağıdaki komutu izleyin:

iptables -t nat -A SUNUM -i br0 -p udp -dport 23 -j DNAT -to 8.8.8.8:54

Ardından, DNS'nin cihazınızın göndermesini istediğinden, 53 numaralı bağlantı noktası yerine 54 numaralı bağlantı noktasını kullandığından ve bu sorunu atlayacağından emin olurlar..

Torrent için SmartDNS

Akıllı DNS, torrentleri indirmek için kullanırsanız sizin için hiçbir şey yapmaz. Bunun nedeni, Akıllı DNS'nin gerçek IP adresinizi maskelememesi ve trafiğinizi şifrelememesidir. ISS'niz, akıllı DNS kullandığınız halde bile torrent indirdiğinizi kolayca görebilir; bu, ülkenizde hassas bir yasal sorunsa sorun olabilir.

SmartDNS Hizmetinin 8 İşareti

 1. Kullanıcı dostu
 2. Platformlar arası uyumlu uygulamalar
 3. Çok sayıda engellenmemiş web sitesi
 4. İyi sayıda engellenmemiş bölge
 5. Güçlü DNS özellikleri
 6. Ekstra hizmetler
 7. Ücretsiz deneme
 8. Geri ödeme politikası
İPUCU: 

VPN ve proxy gibi diğer seçeneklerin yanı sıra bir Akıllı DNS'ye erişim sunan bir Akıllı DNS sağlayıcısı seçmek en iyisidir. Ayrıca platformlar arası uyumlu istemcilere erişim sağlamalı ve engellenmemiş web sitelerinin uzun bir listesine sahip olmalıdır.

SmartDNS ve VPN Arasındaki Fark Nedir??

VPN'lerin ve Akıllı DNS'nin birçok benzerliği vardır, ancak temel olarak farklı şekillerde çalışırlar. Bir VPN ile Akıllı DNS arasındaki farkların neler olduğunu görelim.

 1. Bir VPN şifreleme kullanıyor, Akıllı DNS kullanmıyor.
 2. Bir VPN servisi cihazınızdan gelen tüm bilgileri katmanlar, Akıllı DNS sadece bir web sitesi adresini bağlanmak istediğiniz sunucunun IP adresine dönüştürür.
 3. Bir VPN IP'nizi tamamen maskeler, Akıllı DNS IP'nizi tamamen maskelemez.
 4. VPN'ler ekstra güvenlik sunar, Akıllı DNS sağlamaz.

İşte Denemeniz Gereken En İyi SmartDNS + VPN Servisleri!

 1. NordVPN
 2. Getflix
 3. Unlocator

NordVPN

NordVPN şu anda mevcut olan en iyi VPN sağlayıcılarından biridir. Mükemmel özellikleri ve ilginç paketleri ile NordVPN dünya çapında ün kazandı. Üst düzey bir VPN olmasının yanı sıra, NordVPN zaten büyük çevrimiçi güvenliklerini daha da artırmak için kendi DNS'sine sahiptir. DNS'leri, yalnızca etkin bir VPN bağlantısıyla önlenemeyen IP adresi sızıntılarını önler ve üçüncü tarafların güvenli olmayan kablosuz erişim noktaları üzerinden VPN kullanıcısının verilerini toplamasına neden olabilir..

Özellikleri 
 1. Üst düzey güvenlik ve gizlilik
 2. Otomatik öldürme düğmesi
 3. DNS sızıntı koruması
 4. Kayıt tutmama politikası
 5. Çift VPN (maksimum güvenlik için 2 sunucu kullanır)
 6. Askeri düzeyde şifreleme
 7. CyberSec (kötü amaçlı yazılım engelleme çözümü)

siteyi ziyaret et

Getflix

Getflix, coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek için kullanılır. Dünyanın her yerinden kullanıcıların küresel videolara erişmesine ve müzik akışı yapmasına izin verir ve bu coğrafi kısıtlamaları atlamak için Akıllı DNS ve VPN teknolojisini kullanır. 

Getflix SmartDNS özellikleri:
 1. 200'den fazla kanalı destekler
 2. Tüm cihazlarda çalışır
 3. Hızlı
 4. Kullanıcı dostu
 5. 7/24 müşteri desteği
 6. Düşük aylık fiyatlandırma
 7. İstediğiniz zaman iptal edebilirsiniz
 8. Ücretsiz kaydolma
 9. 14 günlük deneme
 10. Kredi kartına gerek yok
Getflix VPN Özellikleri:
 1. Güvenlik ve gizlilik
 2. Hızlı
 3. Geniş küresel sunucu ağı
 4. Kullanıcı dostu
 5. Düşük aylık fiyatlandırma
 6. Hızlı ve güvenli sunucular

siteyi ziyaret et

Unlocator

Unlocator tam bir gizlilik, güvenlik ve engelleme paketidir. 

Özellikleri:
 1. Unlocator hibrit (Akıllı DNS akışını kullanırken bir VPN'nin güvenlik özelliklerinin keyfini çıkarın)
 2. Favori web sitelerinize sınırsız erişim
 3. 50 sanal konum
 4. 58 desteklenen platform ve cihaz
 5. Kullanımı kolay
 6. Kurulumu kolay
 7. Hızlı hız
 8. Basit kayıt
 9. Kredi kartına gerek yok
 10. 7 günlük ücretsiz deneme
 11. Canlı sohbet
 12. Torrent işlemine izin verir
 13. Engellemeyi kaldır Netflix
 14. 5 eşzamanlı bağlantı
 15. 24 saat müşteri desteği
James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments