Rozdíl mezi Proxy, VPN a Tor – Co je lepší?

[ware_item id=33][/ware_item]

Žijeme v digitálním věku, kde vše dominuje internet a online služby. Online služby jsou nesmírně důležité a využívají se, ale s nimi přicházejí některá z nejnebezpečnějších a nejděsivějších rizik pro uživatele těchto online služeb..


Někdy se použití online zdrojů k dosažení určitého úkolu ukáže jako skryté nebezpečí. Nyní internet není tak bezpečný, jak tomu bývalo. V poslední době každý druhý okamžik slyšíme o hackerském útoku na bezpečnost a soukromí uživatele.

V tomto scénáři je nejchytřejší způsob, jak zajistit své soukromí používat online služby anonymně se skrytou identitou. Pro tento tajný účel používají lidé na celém světě tři základní služby. Mezi ně patří následující:

  • Tor
  • Proxy
  • VPN

Před jejich porovnáním a před tím, než se dozvíte o faktech o tom, která z nich je lepší nebo nižší než jiná, je důležité mít představu o tom, co tyto služby ve skutečnosti jsou a co nabízejí. Níže je uvedeno stručné vysvětlení těchto tří služeb.

VPN TOR PROXY The Sum Up!

Tor: Slovo Tor je odvozeno od původního softwaru s názvem „cibulový směrovač“. Jde v podstatě o bezplatný software, který uživatelům umožňuje zůstat anonymní při používání online služeb. Tor lze použít jako robustní, extra bezpečnostní vrstvu pro zachování anonymity online, pokud se používá společně s VPN serverem.

Proxy servery: Proxy server je v podstatě prostředník mezi osobou využívající online službu na koncovém zařízení (například v osobním počítači osoby) a serverem, od kterého jsou služby připojení požadovány. Tyto servery se vyhýbají omezením sítě, a proto uživatelům umožňují přístup ke všemu, co chtějí.

VPN: VPN znamená Virtual Private Network. Základním účelem VPN je vygenerovat bezpečné, kódované spojení mezi počítačem uživatele a serverem. Tento odkaz lze považovat za tunel, který spojuje váš počítač se serverem, který je spuštěn služba VPN.

Srovnání! VPN vs Proxy vs Tor

Podívejme se nyní na výhody a nevýhody těchto tří služeb a vytvořme mezi nimi kontrast.

Tors byly vůbec prvními službami, které byly použity pro získání anonymity online, ale teď se toho tolik nevyužívá. Tyto služby obvykle vyžadují dodatečné přidání VPN, aby poskytovaly silné zabezpečení. Torsové byli hackeri mnohokrát napadeni. Jakmile na ně FBI zaútočila, je spolehlivost a bezpečnost jejich sítě pochybná.

Proxy servery jsou obvykle zdarma, pokud jsou veřejné. Mohou také pomoci při odemykání většiny zamčeného obsahu. I na typ obsahu, který je v uživatelské oblasti omezen, lze přistupovat také pomocí serveru proxy. Obvykle stačí na procházení jednoduchým připojením. Ve většině případů však v proxy serverech neexistuje šifrování. Existuje tedy riziko, že k vašim údajům budou mít přístup třetí strany, před kterými je schováváte. Lidé, kteří tento server provozují, si mohou přečíst všechny informace, což představuje riziko pro vaši bezpečnost, protože osoba provozující server může být hacker. Poté, co se tento server stal slavným, zablokovalo ho také mnoho webových stránek, a proto ani někdy pomocí proxy serveru nemůžete přistupovat k obsahu dle vašeho výběru.

Zejména z těchto důvodů jsou VPN nejlepším poskytovatelem anonymity do dneška. Nejsou obvykle bez nákladů, zejména pokud jsou ti dobří, ale jejich službám lze snadno věřit. Sítě VPN poskytují výjimečnou anonymitu a také šifrují vaši síť. Mohou také vykonávat práci serverů proxy. Můžete také získat některé informace o zásadách poskytovatele VPN. Někdy spotřebovávají více paměti, ale mají mnoho úžasných doplňkových funkcí, jako je ochrana proti úniku DNS, soukromé DNS a brány firewall NAT.

Zde se podívejte na některé neuvěřitelné VPN a jejich vlastnosti:

ExpressVPN

Toto je jedna z nejčastěji používaných VPN po celém světě. Tuto VPN můžete získat za trochu dražší značku, ale můžete se 100% spolehnout na její služby a efektivitu. ExpressVPN je k dispozici pro jakékoli zařízení od PC přes Mac Books po mobilní telefony atd. Express VPN byla založena v roce 2009 a nyní je považována za jednu z nejlepších tajných služeb online. Mezi základní funkce ExpressVPN patří přístup k blokovaným webům kdekoli a kdykoli, více než 100 serverových umístění umožňujících větší a větší přístup, výjimečně vysokou rychlost, a nepřetržitý živý podpůrný systém ve formě chatů. Můžete si stáhnout aplikaci Express VPN pro jakékoli zařízení.

NordVPN

Je to další úžasná online bezpečnostní služba na světě. Je považován za nejsnadněji použitelný mezi všemi službami VPN. Poskytuje vám dvojité šifrování dat, rychlou blesky, uživatelsky přívětivou službu, nízké náklady a mnoho dalších takových výhod.

VyprVPN

VyprVPN je další úžasná služba poskytovatele zabezpečení na světě. Snadno se k němu dostanete i na jakémkoli zařízení. VyprVPN má velmi rychlé připojení. Mezi další funkce VyprVPN patří žádné riziko třetích stran, regulace svržení, neomezená služba, uživatelsky přívětivé aplikace, více než 3 vrstvy šifrovacího postupu, Nat firewall a dostupnost 24/7, 365 dní v roce.

Soukromý přístup k internetu

Soukromý přístup k internetu má vůbec nejlepší bezpečnostní služby. Patří sem některé základní služby, jako je jednoduchý VPN klient, připojení VPN jedním kliknutím a detekce nejlepšího serveru. Mezi další pokročilé služby patří předávání portů, ochrana proti úniku DNS, ochrana před odpojením, alternativní konfigurace, bezpečný a bezpečný nákup VPN. Soukromý přístup k internetu má některé velmi výjimečné funkce, jako je účet Secure VPN, šifrování WIFI, podpora P2P, PPTP, Open VPN a L2TP / IP Sec, blokuje sledování reklam, chrání před malwarem, má více bran VPN a mnoho dalších vynikajících sestav.

Skrýt moji IP

Tato služba VPN vám umožňuje přístup k blokovaným webům, vychutnejte si soukromé surfování, surfujte na internetu a přitom zůstaňte anonymní a také zašifrujte připojení. Základním principem je, že změníte svou IP adresu pomocí Hide my IP, a na oplátku získáte anonymní přístup ke všemu, co potřebujete.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments