Rozdiel medzi VPN a Seedboxom – čo si vybrať a prečo?

[ware_item id=33][/ware_item]

Online bezpečnosť je v tejto digitálnej ére rovnako dôležitá ako domáca bezpečnosť. Pri používaní internetu sa vážne nedá zabudnúť na zabezpečenie osobných údajov ani totožnosti. Keďže milióny používajú svoje kreditné karty a odosielajú alebo prijímajú osobné údaje naraz, existujú milióny ľudí, ktorí sa v tom okamihu snažia hacknúť účty alebo len špehovať osobné údaje..


Preto, čo si myslíte, že musíme urobiť v tejto pokročilej ére, v ktorej dominuje binárnosť - kde je každý technicky zdatný? Iste, hovorte o bezpečnostných nástrojoch, ktoré sú tak vyspelé, aby nás chránili online.

Ktorý bezpečnostný nástroj sa však najlepšie hodí? Ak hľadáte odpoveď na túto otázku, potom už nehľadajte. Keďže každá iná webová stránka zisťuje a skenuje vaše osobné informácie na internete, je takmer nemožné, aby ste sa chránili online, najmä bez technickej pomoci..

VPN a Seedbox sú dva najlepšie bezpečnostné nástroje ktoré majú všetky odpovede na vaše starosti online. Takže poskakovať priamo do týchto spasiteľov bude teraz najlepšie.

Poradíme vám, kedy, prečo a aký bezpečnostný nástroj by ste mali používať, aby ste boli pred počítačovými zločincami a ako najlepšie môžete tieto nástroje využiť na ochranu svojej online aktivity..

VPN - kráľ anonymity online

Čo je to VPN? Ak ste na tomto médiu nováčikom, rýchlo vám poskytneme prehľad o tom, čo je to VPN. Je to skratka pre Virtual Private Network. Dokážete uhádnuť podľa mena? Áno, užívateľsky prívetivý bezpečnostný nástroj. Pre laika však nie je ľahké pochopiť, ako presne funguje. Jednoducho povedané, VPN šifruje vaše internetové dáta. Dáta prechádzajú tunelom a pripájajú ich k inému serveru, ktorý následne zmení vašu IP adresu.

Predpokladajme teda, že ak sedíte v Číne a pripájate sa k sieti VPN so sídlom v USA, môžete slobodne používať akýkoľvek web, ktorý je blokovaný vo vašej existujúcej oblasti. Po pripojení k serveru VPN je pre kohokoľvek nemožné zistiť vašu skutočnú adresu IP. Zjednodušene povedané, VPN vám pomôže zostaňte anonymní pri prehliadaní alebo torrentovaní, Chráni vás pred verejnými nezdarmi Wi-Fi a únikom osobných informácií a umožňuje obísť geografické obmedzenia.

navštíviť webovú stránku

Veci, ktoré musíte zvážiť pri nákupe siete VPN

Výber VPN nie je neuveriteľne náročná úloha, ale nie je to ľahké, pretože tam sú tony a tony poskytovateľov. Ktorému dôverujete za lepšie služby a za čo stojí za to zaplatiť? Nechceli by ste strácať peniaze, či už ide o sieť VPN alebo chuť vašej pizze. Pri získavaní siete VPN je preto treba pamätať na niekoľko vecí.

 • Skontrolujte, či umožňuje torrentovanie
 • Vyhľadajte sieť VPN, ktorá neuchováva žiadne záznamy o vašej činnosti
 • Skontrolujte počet umiestnení servera, ktoré VPN ponúka
 • V neposlednom rade - rýchlosť, funkcia kill-Switch a protokoly atď., Vďaka ktorým bude VPN lepšie slúžiť

Poďme diskutovať o výhodách a nevýhodách používania VPN

Veríme, že nájdeme VPN s dobrými službami, ako aj lepšie náklady na záchranu niekoľkých dolárov. Niektoré VPN sú však v skutočnosti dosť lacné. Môžete si prezrieť množstvo poskytovateľov VPN a ľahko nájsť dostupnú, ale užitočnú VPN. S sieťou VPN môžete mať k dispozícii aj niekoľko umiestnení na serveri, čo vám uľahčí skrytie adresy IP na viacerých miestach. Našťastie je VPN tiež ľahko nastaviteľná a nemôže byť kontrolovaná žiadnym orgánom.

Použitie siete VPN si však vyžaduje osobitnú starostlivosť. Musíte sa uistiť, že ste k nej pripojení. Ak to zabudnete, zistí vašu skutočnú adresu IP. Okrem toho si musíte zvoliť sieť VPN, ktorá podporuje torrenting, aby ste sa nestretli s problémami s rýchlosťou.

Takže, ktoré VPN použiť?

Mnoho poskytovateľov VPN teraz tvrdí, že ponúka najlepšie služby. Preto sme zostavili niekoľko, aby ste si pre vás mohli ľahšie vybrať. Avšak náš výber je NordVPN z množstva.

 • P.I.A
 • VyprVPN
 • NordVPN
 • TorGuard

P.I.A

Fenomenálna rýchlosť streamovania
Ľahko použiteľné aplikácie / softvér
Jednoduché nastavenie & široká škála serverov
7-denná záruka vrátenia peňazí
$ 3,11 / mesiac

VyprVPN

Neobmedzené serverové prepínače
200 000+ IP & 700+ serverov
Jednoduché nastavenie aplikácie / softvéru
Ponúka sa trojdňová skúšobná verzia
$ 5.00 / mesiac

NordVPN

5 000 a viac serverov v 60 krajinách
Vynikajúca rýchlosť streamovania
Zákaznícka podpora 24/7
Viacnásobné prihlásenie pre 6 používateľov súčasne
$ Je 2.99 / mesiac

TorGuard

1-týždňová skúšobná verzia & Garancia vrátenia peňazí
1600+ serverov v 50+ krajinách
Ľahko použiteľné aplikácie / softvér
Vynikajúci podporný tím
$ 9,99 / mesiac

seedbox

Aby sme lepšie porovnali VPN so SeedBoxom, musíme najskôr vedieť, čo je SeedBox. Je to vzdialený server, ktorý je hosťovaný v dátovom centre. Ak máte prístup k SeedBoxu, môžete anonymne sťahovať a odosielať digitálne súbory a dokumenty do svojho osobného počítača. Je to server, ktorý je pripojený k vysokej rýchlosti internetu a ktorý si prajete bezpečne sťahovať obrovské súbory. Získate podiel vzdialeného počítača s vysokorýchlostným internetom a môžete ho použiť na sťahovanie súborov. Pošlete žiadosť o stiahnutie všetkého, čo vás baví a servery to spravia za vás. Jednoducho povedané, je to sprostredkovateľ, ktorý vám umožňuje sťahovať súbor zo servera prostredníctvom pripojenia HTTPS a podobne. To však nie je všetko. Niektorí používatelia seedboxu pristupujú k VPN serverom kvôli ďalšej bezpečnosti.

Veci, ktoré musíte zvážiť pri získavaní Seedboxu

 • Mal by povoliť SFTP, HTTP alebo FTP
 • Skontrolujte, či poskytuje VPN
 • Poloha je dôležitá. Na rozdiel od VPN, Seedbox funguje iba okolo existujúcich serverov, nie v rôznych umiestneniach serverov

Pozrite sa na výhody a nevýhody Seedboxu

Rovnako ako VPN, aj Seedbox ponúka vysokú rýchlosť v čase sťahovania a prenosu súborov. Taktiež nie je kontrolovaný žiadnym orgánom, takže sa naň môžete spoľahnúť pri ochrane svojich online údajov. Váš obsah je zabezpečený a uložený na serveri Seedbox, takže k nemu môžete kedykoľvek získať prístup. Niektoré zo Seedboxov ponúkajú funkcie VPN, ktoré vám pomôžu anonymne prehliadať internet.

čo je seedbox

Na rozdiel od serverov VPN však Seedbox neposkytuje prístup k viacerým miestam a väčšina používateľov radšej používa VPN pre väčšiu bezpečnosť.

VPN vs SeedBox

Váženie výhod VPN proti Seedboxes úplne závisí od toho, aký je váš bezpečnostný účel. Preto je Seedbox užitočný, ak chcete používať súkromné ​​sledovače torrentov a udržiavať požadovaný pomer sťahovania. Na druhej strane, VPN je jednoduché riešenie. Pretože aj keď dávate prednosť použitiu SeedBoxu, pre zvýšenie bezpečnosti musíte stále pripojiť server VPN.

Môžete si priamo stiahnuť torrent súbory pomocou VPN priamo a najlepšie ponúka anonymitu, šifrovanie a zabezpečuje vaše osobné informácie. Kým Seedbox má obmedzený prístup a funguje iba v regiónoch, v ktorých má sídlo.

Pokiaľ ide o prístup k miestam, VPN je ideálna, pretože je založená takmer vo všetkých krajinách po celom svete. Ďalšou nevýhodou Seedboxu je, že ak dôjde k zablokovaniu alebo sledovaniu, proces sťahovania zlyhá a môžete stratiť aj svoje údaje..

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments