Rozdiel medzi proxy, VPN a Tor – čo je lepšie?

[ware_item id=33][/ware_item]

Žijeme v digitálnom veku, kde vo všetkom dominuje internet a online služby. Služby online sú nesmierne dôležité a využívané, ale s nimi prichádzajú aj niektoré z najnebezpečnejších a najstrašidelnejších rizík pre používateľov týchto služieb online..


Niekedy je použitie skrytých nebezpečenstiev pomocou online zdrojov na splnenie určitej úlohy. Internet dnes nie je taký bezpečný, aký bol kedysi. V poslednej dobe, každú ďalšiu chvíľu počujeme o hackerskom útoku na bezpečnosť a súkromie používateľa.

V tomto scenári je najchytrejší spôsob, ako zabezpečiť vaše súkromie využívať služby online anonymne so skrytou identitou. Na tento tajný účel používajú ľudia na celom svete tri základné služby. Patria sem:

  • Tor
  • zastupovanie
  • VPN

Pred ich porovnaním a poskytnutím informácií o skutočnostiach týkajúcich sa toho, ktorá z nich je nadradená alebo nižšia, je dôležité mať predstavu o tom, čo tieto služby vlastne sú a čo ponúkajú. Nižšie je uvedené stručné vysvetlenie týchto troch služieb.

ZHRNUTIE VPN TOR PROXY!

Tor: Slovo Tor je odvodené od pôvodného softvéru s názvom „cibuľový smerovač“. Ide v podstate o bezplatný softvér, ktorý používateľom umožňuje zostať v anonymite pri používaní služieb online. Tor sa dá použiť ako robustná, extra bezpečnostná vrstva na zachovanie anonymnosti online, ak sa používa spolu so serverom VPN.

Proxy servery: Proxy server je v podstate stredná entita medzi osobou používajúcou službu online na koncovom zariadení (napríklad v osobnom počítači osoby) a serverom, od ktorého sa požadujú služby pripojenia. Tieto servery sa vyhýbajú obmedzeniam siete, a preto umožňujú používateľom prístup k všetkému, čo chcú.

VPN: VPN je skratka pre Virtual Private Network. Základným účelom VPN je vygenerovať bezpečné kódované spojenie medzi počítačom používateľa a serverom. Toto prepojenie možno považovať za tunel, ktorý spája váš počítač so serverom, na ktorom beží služba VPN.

Porovnanie! VPN vs Proxy vs Tor

Teraz sa pozrime na výhody a nevýhody týchto troch služieb a urobíme medzi nimi kontrast.

Tors boli vôbec prvými službami, ktoré sa používajú na získanie anonymity online, ale v súčasnosti sa toľko nepoužíva. Tieto služby zvyčajne vyžadujú ďalšie doplnky VPN, aby sa zabezpečila vysoká bezpečnosť. Tors boli hackermi mnohokrát napadnutí. Akonáhle ich FBI zaútočila aj na ne, spoľahlivosť a bezpečnosť ich siete sú pochybné.

Proxy servery sú zvyčajne bezplatné, ak sú verejné. Môžu tiež pomôcť pri odomykaní väčšiny uzamknutého obsahu. Prístup na server typu proxy je možný aj v prípade obsahu, ktorý je v oblasti používateľa obmedzený. Zvyčajne postačujú na prehliadanie jednoduchého pripojenia. Vo väčšine prípadov však na serveroch proxy neexistuje šifrovanie. Existuje teda riziko, že k vašim údajom budú mať prístup tretie strany, pred ktorými ich skrývate. Ľudia, ktorí prevádzkujú tento server, môžu čítať všetky informácie, čo predstavuje riziko pre vašu bezpečnosť, pretože osoba, ktorá server prevádzkuje, môže byť hacker. Keď sa tento server stal slávnym, zablokovalo ho aj mnoho webových stránok, a preto ani pomocou proxy servera niekedy nemáte prístup k obsahu podľa vášho výberu.

Najmä z týchto dôvodov sú VPN najlepším poskytovateľom anonymity doposiaľ online. Zvyčajne nie sú zadarmo, najmä ak sú dobrí, ale ich službám sa dá ľahko veriť. VPN poskytujú výnimočnú anonymitu a tiež šifrujú vašu sieť. Môžu dodatočne vykonávať prácu serverov proxy. Môžete tiež získať nejaké informácie o zásadách poskytovateľa VPN. Niekedy spotrebujú viac pamäte, ale majú mnoho úžasných doplnkových funkcií, ako je ochrana proti úniku DNS, súkromné ​​DNS a brány firewall NAT.

Tu nájdete niekoľko neuveriteľných sietí VPN a ich vlastnosti:

ExpressVPN

Toto je jedna z najbežnejšie používaných sietí VPN na celom svete. Túto sieť VPN môžete získať za cenovo dostupnejšiu značku, môžete sa však 100% spoľahnúť na jej služby a efektívnosť. ExpressVPN je k dispozícii pre akékoľvek zariadenie od PC po Mac knihy, mobilné telefóny atď. Express VPN bola založená v roku 2009 a teraz sa považuje za jednu z najlepších tajných služieb online. Medzi základné funkcie ExpressVPN patrí prístup k blokovaným webovým serverom kdekoľvek a kedykoľvek, viac ako 100 serverových umiestnení umožňujúcich viac a viac prístupu, mimoriadne rýchla rýchlosť a nepretržitý živý podporný systém vo forme rozhovorov. Môžete si stiahnuť aplikáciu Express VPN pre akékoľvek zariadenie.

NordVPN

Je to ďalšia úžasná online bezpečnostná služba na svete. Považuje sa za najjednoduchšie použiteľné spomedzi všetkých služieb VPN. Poskytuje dvojité šifrovanie dátumu, bleskovú rýchlosť, užívateľsky prívetivú službu, nízke náklady a mnoho ďalších výhod.

VyprVPN

VyprVPN je ďalší úžasný poskytovateľ bezpečnostných služieb na svete. Ľahko k nemu získate prístup z ľubovoľného zariadenia. VyprVPN má veľmi rýchle pripojenie. Medzi ďalšie vlastnosti VyprVPN patrí riziko tretích strán, regulácia zvrhnutia, neobmedzená služba, užívateľsky prívetivé aplikácie, viac ako 3 vrstvy šifrovacieho postupu, Nat firewall a nepretržitá dostupnosť, 365 dní v roku.

Súkromný prístup na internet

Súkromný prístup na internet má vôbec najlepšie bezpečnostné služby. Patria sem niektoré základné služby, ako napríklad jednoduchý klient VPN, pripojenie VPN jedným kliknutím a detekcia najlepšieho servera. Medzi ďalšie pokročilé služby patrí forwardovanie portov, ochrana pred únikom DNS, ochrana pred odpojením, alternatívne konfigurácie, bezpečný a bezpečný nákup VPN. Súkromný prístup na internet má niektoré veľmi výnimočné funkcie, ako je účet zabezpečený VPN, šifrovanie WIFI, podpora P2P, PPTP, otvorená VPN a L2TP / IP Sec, blokuje sledovače reklám, chráni pred škodlivým softvérom, má viac brán VPN a mnoho ďalších vynikajúcich zostáv..

Skryť moju IP

Táto služba VPN vám umožňuje prístup k blokovaným webovým stránkam, vychutnajte si súkromné ​​surfovanie, surfujte po internete a zostaňte v anonymite a tiež zašifrujte svoje pripojenie. Základným princípom je, že zmeníte svoju IP adresu pomocou Hide my IP, a na oplátku získate anonymný prístup ku všetkému, čo potrebujete.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments