Rozdiel medzi cloudhostingom a VPS – čo je lepšie?

[ware_item id=33][/ware_item]

Webhosting sa stáva bežným javom, ale pokiaľ ide o porozumenie terminológií, ktoré s ním súvisia, je nedostatok povedomia. Väčšina jednotlivcov často nerozumie iným pojmom, pretože sú synonymom neskúsených spotrebiteľov. To vedie k zlému rozhodovaniu, ktoré môže z dlhodobého hľadiska ovplyvniť efektívnosť a zisky spoločnosti.


Virtuálne servery uľahčili život podnikom. Pripájate sa k poskytovateľovi cloudových služieb, ktorý je pripojený k veľkej sieti. Virtuálny súkromný server (VPS) je vyhradený server, ktorý vytvára viac serverov vyhradených pre konkrétny operačný systém. Cloud hosting je tiež hosting VPS, ale v niektorých ohľadoch konkrétnejší. Priestor, ktorý potrebujete, môžete získať bez priameho pripojenia k fyzickému serveru. Znie to úžasne, však? Je však dôležité prečítať si o rozdieloch medzi hostingom v cloude a serverom VPS, aby ste si uvedomili, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Ako funguje Cloud Hosting & VPS Rozdiel?

Podrobnejšie sa pozrieme na rôzne aspekty virtuálnych serverov z pohľadu spotrebiteľa, aby sme lepšie porozumeli výberu, ktorý sa musí urobiť..

Prečítajte si tiež: Najlepšie služby VPN pre zníženie počtu hier v hrách - VPNS hráčov

štruktúra

Najväčší rozdiel medzi cloudhostingom a VPS je základným princípom ich rámca. Hosting VPS zahŕňa rozdelenie jedného hlavného servera na niekoľko vyhradených virtuálnych serverov. Cloud hosting nie je o jednom významnom serveri, ale poskytovateľ cloudových služieb prenajíma časť obrovských verejných sietí. Keď klienti nalejú, dostanú zlomky týchto častí.

Fyzický zdroj

Poskytovateľ hostiteľských služieb VPS má kontrolu iba nad jedným fyzickým serverom. Môžu vám poskytnúť iba časti tohto servera. Zatiaľ čo poskytovatelia cloudových služieb majú prístup do celých sietí v závislosti od toho, koľko si prajú prenajať. Keď klient požiada o viac, môže sa ľahko rozšíriť, aby vyhovoval svojmu klientovi.

vps vs cloudhosting

škálovateľné

Ako už bolo uvedené, hosting VPS je obmedzený na jeden konkrétny server. Váš poskytovateľ služieb nemá s tým nič spoločné. Neexistuje teda spôsob, ako by vám mohli dať viac, ak o to požiadate. Poskytovatelia služieb cloudhostingu vás môžu získať viac v závislosti od toho, čo potrebujete. A čo viac, dodajú ho za pár minút.

vhodnosť

Pretože hosting VPS nie je tak flexibilný a prispôsobiteľný ako cloud hosting, neodporúča sa pre väčšie spoločnosti. Ak je dopyt obrovský a nemôžete si dovoliť nijako spomaliť, hosting VPS môže predstavovať riziko, ktoré nechcete podstúpiť. Hosting VPS navyše nie je škálovateľná, takže rozhodne predstavuje zbytočné obmedzenia pre hlavnú značku.

Dostupnosť

Spoliehanie sa na jediný server znamená, že ste s tým prilepení, aj keď má technické ťažkosti. Musíte len počkať, kým sa uzdraví. Z tohto dôvodu je hosting VPS nepríjemný. V prípade hostenia v cloude vás presmerujú na iný virtuálny server, aby ste sa uistili, že sa nestretávate s nárazmi rýchlosti..

rýchlosť

Ako ste asi uhádli, pozastavenie systému až do vyriešenia problému s hlavným serverom vás spomalí pri hostovaní VPS. Ak si nemôžete dovoliť časové oneskorenie vo svojich každodenných obchodných operáciách, nezaregistrujte sa na hosťovanie VPS. Cloud hosting je v tomto ohľade oveľa rýchlejší.

Prečítajte si tiež: Najlepšie VPN pre malé podniky a začínajúce podniky

Zdieľanie zdrojov

Pri hostovaní v cloude získate presne to, za čo platíte. Ste úplne oddelení od ostatných používateľov a môžete si vychutnať svoje vlastné zdroje. Toto neplatí pre VPS hosting, kde samozrejme zdieľate prostriedky z toho istého hlavného servera. Zdieľate rovnaký procesor a pamäť ako ostatní klienti vášho poskytovateľa hostiteľských služieb VPS.

zabezpečenia

Je známe, že cloud hosting je oveľa bezpečnejší v porovnaní s hostingom VPS. Ak je pre vás zabezpečenie istotou, určite viete, či zvoliť cloud hosting alebo VPS. Príčinou bezpečnostného rizika pri hostovaní VPS je to, že CPU je rovnaký pre všetky virtuálne servery, ktoré sa z neho oddeľujú. Ak je zahrnutý, sú postihnutí všetci.

Operačný systém

Jedným z najväčších rozdielov medzi cloudhostingom a VPS je možnosť operačného systému. Cloud hosting má široký výber systémov, z ktorých si môžete vybrať, takže si môžete vybrať z vášho operačného systému. Vzhľadom k tomu, VPS hosting neponúka nič tohto druhu, bohužiaľ.

platba

Súkromný cloud je drahý, ale verejný cloud je cenovo dostupný. VPS hosting je oveľa lacnejší ako súkromný cloud. Po vykonaní platby sa pripojenie na virtuálny server trvá niekoľko sekúnd. Máte vlastný prispôsobený výrez z cloudovej siete. S cloudhostingom trávite každý cent dobre, ale to isté sa nedá povedať o hostovaní VPS.

Mal by som sa prihlásiť na cloud hosting alebo VPS? Toto je pomerne častá otázka medzi novými používateľmi. Odpoveď je, že ani jeden z nich nie je lepší. Existujú určité aspekty, kde jeden je lepší ako druhý, ale to neplatí pre celkový obraz.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments