Różnica między hostingiem w chmurze a VPS – co jest lepsze?

[ware_item id=33][/ware_item]

Hosting staje się powszechny, ale brakuje świadomości, jeśli chodzi o zrozumienie terminologii z nim związanej. Większość osób często źle rozumie różne warunki, ponieważ są one synonimem niedoświadczonych konsumentów. Prowadzi to do złego podejmowania decyzji, co może wpłynąć na wydajność i zyski firmy w długim okresie.


Serwery wirtualne ułatwiają życie firmom. Łączysz się z dostawcą usług w chmurze połączonym z dużą siecią. Virtual Private Server (VPS) to serwer dedykowany, który tworzy więcej serwerów dedykowanych dla konkretnego systemu operacyjnego. Hosting w chmurze jest również hostingiem VPS, ale pod pewnymi względami bardziej szczegółowy. Możesz uzyskać przestrzeń potrzebną do pracy bez bezpośredniego połączenia z serwerem fizycznym. Brzmi niesamowicie, prawda? Jednak ważne jest, aby przeczytać o różnicach między hostingiem w chmurze a VPS, abyś wiedział, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak działa hosting w chmurze & VPS Differ?

Przyjrzymy się bliżej różnym aspektom serwerów wirtualnych z punktu widzenia konsumenta, aby lepiej zrozumieć wybór, który należy podjąć.

Przeczytaj także: Najlepsza usługa VPN do zmniejszania pingów graczy - VPNS dla graczy

Struktura

Największą różnicą między hostingiem w chmurze a VPS jest podstawowa zasada ich frameworka. Hosting VPS obejmuje podział jednego serwera głównego na kilka dedykowanych serwerów wirtualnych. Hosting w chmurze nie dotyczy jednego dużego serwera, raczej dostawca usług w chmurze wynajmuje część dużych sieci publicznych. Gdy klienci napływają, otrzymują ułamki tych części.

Zasoby fizyczne

Dostawca usług hostingowych VPS ma kontrolę tylko nad jednym serwerem fizycznym. Mogą dać ci tylko części tego serwera. Natomiast dostawcy usług hostingowych w chmurze mają dostęp do całych sieci w zależności od tego, ile chcą wynająć. Gdy klient prosi o więcej, może łatwo rozwinąć, aby pomieścić swojego klienta.

vps vs cloudhosting

Skalowalny

Jak wspomniano wcześniej, hosting VPS jest ograniczony do jednego konkretnego serwera. Twój usługodawca nie ma z czym współpracować. Więc nie ma mowy, żeby dali ci więcej, jeśli o to poprosisz. Dostawcy usług hostingowych w chmurze mogą uzyskać więcej w zależności od potrzeb. Co więcej, dostarczą go w ciągu kilku minut.

Stosowność

Ponieważ hosting VPS nie jest tak elastyczny i konfigurowalny jak hosting w chmurze, nie jest zalecany dla większych firm. Gdy popyt jest ogromny i nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek spowolnienie, hosting VPS może stanowić ryzyko, którego nie chcesz podejmować. Ponadto hosting VPS nie jest skalowalny, więc zdecydowanie nakłada niepotrzebne ograniczenia na znaczącą markę.

Dostępność

Poleganie na jednym serwerze oznacza, że ​​utkniesz z nim, nawet jeśli napotka on trudności techniczne. Musisz tylko poczekać, aż wyzdrowieje. Z tego powodu hosting VPS jest kłopotliwy. W przypadku hostingu w chmurze przekierują Cię na inny serwer wirtualny, aby upewnić się, że nie napotykasz żadnych ograniczeń prędkości.

Prędkość

Jak można się domyślać, utrzymywanie systemu do momentu rozwiązania problemu z głównym serwerem spowalnia działanie hostingu VPS. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na opóźnienia w codziennych operacjach biznesowych, nie zapisuj się na hosting VPS. Hosting w chmurze jest pod tym względem znacznie szybszy.

Przeczytaj także: Najlepsza sieć VPN dla małych firm i startupów

Udostępnianie zasobów

W chmurze otrzymujesz dokładnie to, za co płacisz. Jesteś całkowicie oddzielony od innych użytkowników i możesz korzystać z własnych zasobów. Nie dotyczy to hostingu VPS, gdzie oczywiście dzielisz zasoby z tego samego głównego serwera. Współdzielisz ten sam procesor i pamięć, co inni klienci twojego dostawcy usług hostingowych VPS.

Bezpieczeństwo

Hosting w chmurze jest znacznie bezpieczniejszy niż hosting VPS. Jeśli bezpieczeństwo stanowi dla Ciebie przełom, wiesz na pewno, czy wybrać hosting w chmurze, czy VPS. Przyczyną zagrożenia bezpieczeństwa w hostingu VPS jest to, że procesor jest taki sam dla wszystkich rozgałęzionych z niego serwerów wirtualnych. Jeśli się na to składa, dotyczy to wszystkich.

System operacyjny

Jedną z największych różnic między hostingiem w chmurze a VPS jest opcja systemu operacyjnego. Hosting w chmurze ma szeroki wybór systemów do wyboru, więc możesz wybrać system operacyjny. Podczas gdy hosting VPS nie oferuje nic takiego, niestety.

Zapłata

Chmura prywatna jest droga, ale chmura publiczna jest dostępna. Hosting VPS jest znacznie tańszy niż prywatna chmura. Po dokonaniu płatności połączenie z wirtualnym serwerem zajmuje kilka sekund. Masz swój własny dostosowany kawałek z sieci w chmurze. Każdy cent wydajesz dobrze na hosting w chmurze, jednak tego samego nie można powiedzieć o hostingu VPS.

Czy powinienem zapisać się na hosting w chmurze lub VPS? To dość częste pytanie wśród nowych użytkowników. Odpowiedź jest taka, że ​​żadna nie jest lepsza. Istnieją pewne aspekty, w których jeden jest lepszy od drugiego, ale nie dotyczy to dużego obrazu.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments