Průvodce začátečníky k protokolům VPN – vše, co potřebujete vědět!

[ware_item id=33][/ware_item]

S postupujícím světem roste i potřeba zabezpečení webu a jeho různých kanálů. To také vede k tomu, že ho jednotlivci zneužívají, ať se jim líbí jakýkoli. Pro vyřešení tohoto problému byla vytvořena VPN.


VPN poskytuje soukromí všem sítím, ať už veřejným nebo soukromým. VPN byla zpočátku používána velkými korporacemi k ochraně svých dat, která neměla být zobrazena veřejnosti. Když si VPN získaly na popularitě, velký počet lidí se k ní obrátil kvůli bezpečnosti osobních údajů a hledal nejlepší VPN, kterou by mohl použít.

Lidé získali více informací o EU výhody VPN a jak je vlastní IP adresa uživatelů nahrazena IP adresou serveru poskytujícího VPN. Zabezpečený průchod je vytvářen sítí VPN, jejímž prostřednictvím se veškerý internetový provoz prosazuje.

Nejlepší VPN k použití je ta, která nabízí řadu funkcí, které zahrnují vyšší zabezpečení a ochranu důvěrných dat.

Sítě VPN se silnými protokoly

NordVPN

 • Bez protokolu
 • Dvojitá VPN (umožňuje skrýt za 2 zabezpečené servery místo pouze 1)
 • CyberSec (řešení blokování malwaru)
 • Přepínač automatického zabíjení
 • SmartPlay (pro pomoc uživatelům s přístupem na webové stránky, které by jinak nebyly dostupné kvůli internetové cenzuře a blokování VPN)
 • Šifrování vojenské třídy

ExpressVPN

 • Zero-znalost DNS (je to jejich soukromý šifrovaný DNS)
 • Rozdělené tunelování (umožňuje vám směrovat provoz zařízení přes VPN, zatímco ostatní mají přímý přístup k internetu)
 • Zabijte spínač
 • Žádné protokoly aktivity
 • Nejlepší šifrování ve své třídě
 • 30denní záruka vrácení peněz

IPVanish

 • Bez protokolu
 • Anonymní torrenting
 • Ochrana z více platforem
 • 256bitové šifrování AES

navštivte web

Kompletní průvodce protokoly VPN

Když je vytvořen bezpečný průchod, jsou informace uzavřeny z jednoho protokolu v datech do jiného typu protokolu. VPN často používá protokol PPTP, který uzavírá IP pakety přes internet.

Různé typy protokolů VPN mají různé vlastnosti a nabízejí různé úrovně zabezpečení. Seznam protokolů VPN obsahuje všechny široce používané a uživatelsky přívětivé protokoly. Některé z těchto protokolů zahrnují PPTP, L2TP, IPsec, SSL, SSH, TLS a OpenVPN.

Každý protokol slouží mírně odlišnému účelu podle potřeby uživatele. Porovnání protokolu VPN lze provést mezi PPTP & L2TP, PPTP & openvpn a mezi ostatními protokoly pro zvýraznění funkcí, které je oddělují.

Stručný průvodce různými dostupnými protokoly VPN

Níže jsou uvedeny různé dostupné protokoly VPN:

 • OpenVPN (nejoblíbenější VPN protokol)
 • L2TP / IPSec (nejpoužívanější alternativa)
 • SSTP (solidní volba pro uživatele Windows)
 • PPTP (nejstarší a široce používaný protokol VPN)
 • IKEv2 (rychlá a bezpečná alternativa, zejména pro mobilní zařízení)

PPTP & L2TP

Dva typy protokolů VPN, které se běžně používají, jsou PPTP a L2TP. PPTP umožňuje korporacím roztahovat svou vlastní síť prostřednictvím bezpečných a soukromých tunelů.

PPTP byl původně vyvinut společností Microsoft pro vytáčené sítě. Díky nižšímu šifrovacímu standardu je PPTP jedním z nejrychlejších a nejjednodušších protokolů VPN. Rozsáhlá síť je používána velkými společnostmi jako jediná velkoplošná síť.

Vzhledem k tomu, že VPN se dnes běžně používají, korporace nemusí pronajímat vlastní linky a jsou schopny bezpečně spotřebovat veřejné sítě pro komunikaci po celé oblasti.

Kromě protokolu PPTP je dalším známým protokolem L2TP, který znamená „tunelovací protokol vrstvy 2“, což je rozšíření protokolu PPTP a často se kombinuje s jiným protokolem, který svým uživatelům nabízí vysoce zabezpečené připojení VPN..

Neposkytuje bezpečný tunel svým uživatelům, když je sám. Pouze sloučením funkcí dvou tunelových protokolů může L2TP dosáhnout svého potenciálu.

SSTP

SSTP je zkratka pro protokol Secure Socket Tunneling Protocol. Je to také oblíbený protokol VPN.

Pozoruhodnou výhodou SSTP je, že je od Windows Vista Service Pack1 plně integrován do všech operačních systémů Microsoft. To znamená, že jej můžete používat s Winlogonem a smart čipem.

Je stejně rychlý jako OpenVPN. Jeho ruční nastavení je také poměrně snadné. SSTP je celkově docela bezpečný.

Zabezpečení internetového protokolu

IPsec je protokol, který slouží k zabezpečení internetové komunikace v síti IP. Komunikace je zabezpečena ověřením relace a datový paket je během připojení šifrován.

Pro IPsec existují dva režimy, ve kterých pracuje, jeden je režim přenosu a druhý je režim tunelování. Tyto režimy zajišťují přenos dat mezi různými sítěmi. Transportní režim hraje svou roli šifrováním zprávy obsažené v datovém paketu a tunelovací režim šifruje celý datový paket.

Stejně jako L2TP lze i IPsec kombinovat s dalšími protokolovými funkcemi pro zajištění bezpečného připojení.

OpenVPN

Otevřít VPN? Co je to vlastně? Jedná se o software, který má otevřený zdroj, který používá metody VPN pro vytvoření zabezpečeného připojení. Otevřená síť VPN umožňuje přístup ke svým kolegům pomocí předem sdíleného klíče.

S OpenVPN může být jakákoli síť IP tunelována přes jediný port UDP. Výhody OpenVPN zahrnují:

 • Kompatibilita se všemi operačními systémy
 • Mít vyšší rychlost
 • Poskytování vysoké bezpečnosti
 • Dobrá kompatibilita s firewallem
 • Podpora Dokonalé dopředné tajemství (tato metoda šifrování hackerům velmi komplikuje dekódování)
 • Řada možností tunelování atd.

IKEv2

IKEv2 znamená Internet Key Exchange verze 2. Je to také protokol VPN vyvinutý společností Microsoft a Cisco.

Sama o sobě je to pouze tunelovací protokol, který zajišťuje bezpečnou výměnu klíčů. To je důvod, proč je často spárována s IPSec pro šifrování a ověřování.

Není tak populární jako jiné protokoly, ale je skvělý pro mobilní připojení.

IPSec

IPSec je krátká forma zabezpečení internetového protokolu. Používá se pro více účelů a jedním z nich jsou VPN.

Za účelem šifrování je často spárována s jinými protokoly VPN. Lze jej použít i samostatně. Obecně se považuje za rychlejší než SSL.

SSL & TSL

Když SSL & TSL jsou kombinovány, vytvářejí tak silné připojení VPN, kde se webový prohlížeč stává klientem a uživatelé nemají přístup k celé síti. Jejich přístup je omezen na konkrétní aplikace.

Webové stránky pro online nakupování a weby, kde jsou tyto služby poskytovány jeho uživatelům, používají hlavně protokoly SSL a TSL. Tyto protokoly jsou bezproblémové a uživatelsky přívětivé. Prohlížeče se přepnou na SSL a uživatel vyžaduje minimální akci.

Protokol Secure Shell

SSH také známý jako bezpečný shell socket je protokol, který má způsob přístupu ke vzdálenému počítači tím, že poskytuje správcům bezpečnou cestu.

Silná autentizace je zajištěna zabezpečeným shellem spolu s chráněnou šifrovanou datovou komunikací, která probíhá mezi dvěma počítači připojenými přes internet, což je vysoce nejistá síť.

SSH pomáhá správcům při správě aplikací, pomáhá jim při přihlášení z jiného počítače v síti a přesouvá soubory z jednoho místa na druhé.

2 typy VPN a jejich úrovně zabezpečení

Pokud hledáte způsoby přístupu k kanálům a aplikacím bez blokování, měli byste hledat nejlepší VPN, které chcete použít. Nejlepší VPN může zajistit bezpečný průchod s velkou rychlostí pro jeho uživatele, aniž by sledoval jeho původní IP adresu.

Existují různá místa, na která se lze podívat při vyhledávání nejlepší VPN k použití, existují však dva typy sítí VPN, které slouží jejím uživatelům a nacházejí rychlý a bezpečný tunel.

 • Vzdálený přístup VPN

V tomto případě uživatel přistupuje ke službám vzdáleně připojením se k soukromé síti. Prostřednictvím sítě je navázáno spojení mezi sítí a jejími uživateli a toto spojení je vysoce zabezpečené.

Tento typ VPN je uživatelsky přívětivý jak pro uživatele, kteří sedí doma, tak pro ty, kteří mají přístup ze svých kanceláří. Zaměstnanec mimo své kancelářské prostory má snadný přístup do soukromé sítě pomocí VPN.

Uživatelé doma i venku mají přístup k blokovaným webům prostřednictvím této VPN. Uživatelé, kteří jsou citlivější na zabezpečení Internetu, mohou tuto službu VPN použít jako způsob, jak se chránit a svá data přes internet.

 • Směrovač k routeru VPN

Tuto VPN používají hlavně společnosti, které mají své kanceláře na různých místech. Tato VPN pomáhá při navazování spojení mezi sítěmi všech kanceláří na různých místech. Když jsou všechny kanceláře stejné společnosti připojeny pomocí sítě VPN mezi servery, stává se „intranetovou sítí VPN“.

Navíc, když se společnosti připojí k síti dalších společností používajících tuto VPN, nazývá se to extranetová VPN. Spojení mezi těmito společnostmi je vysoce zabezpečené a chráněné.

V této formě spojení jsou ve hře dva směrovače; jeden z nich funguje jako klient, zatímco druhý slouží jako server.

Všechno to bylo o protokolech VPN. Nyní víte, proč jsou tyto protokoly používány a které je třeba hledat v VPN pro vaše potřeby. Pokud nám chybí jiný protokol, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments