ProtonVPN İnceleme 2020

[ware_item id=33][/ware_item]

Artıları

 • Olağanüstü gizlilik politikaları
 • Mükemmel hız
 • İsviçre merkezli, güçlü yasal koruma
 • Güçlü şifreleme
 • DNS sızıntısını önleme
 • Kill Switch ve Her Zaman Açık
 • 10 adede kadar eşzamanlı bağlantı
 • Olağanüstü Ücretsiz Plan
 • P2P dostu
 • 30-gün para iade garantisi
 • Bitcoin ve nakit ödemeleri kabul eder
 • Netflix ve Hulu akışı
 • Çoklu Platform desteği

Eksileri

 • 30'dan fazla sunucu konumu
 • 7/24 canlı destek yok
 • BBC iPlayer engellendi

ProtonVPN Hakkında

ProtonVPN dünyanın en hızlı büyüyen, son derece güvenli VPN hizmetlerinden biridir. Dünyanın en büyük şifreli e-posta hizmeti olan ProtonMail'i inşa eden aynı CERN bilim adamları ekibi tarafından geliştirildi. Belirttikleri hedefler “çevrimiçi güvenliği, gizliliği ve özgürlüğü herkes için erişilebilir hale getirmektir”.


Güvenilir, özel bir VPN hizmeti arıyorsanız, ProtonVPN ilk tercihiniz olmalıdır. Kullanıcılarına benzersiz çevrimiçi güvenlik ve gizlilik sağlamak için gelişmiş şifreleme, sofistike güvenlik özellikleri, güçlü yasal korumalar ve katı kayıt tutmama ilkelerini birleştiriyorlar.

Kayıt Olmama Politikası ve Yasal Koruma

ProtonVPN, Gizlilik Politikalarında, kullanıcılarının çevrimiçi trafiği, IP adresleri veya iletişimleri hakkında herhangi bir bilgi kaydetmediklerini açıkça belirtmektedir. Bu, ProtonVPN'in herhangi bir üçüncü tarafla paylaşmak için herhangi bir kullanıcı etkinliği günlüğü olmadığı anlamına gelir. ProtonVPN bu sözü verebilir çünkü zorunlu veri saklama yasalarına bağlı olmadıkları İsviçre, Cenevre'de bulunmaktadır..

İsviçre, en sağlam gizlilik ve veri koruma yasalarının bazılarına ev sahipliği yapmaktadır ve 14 Gözlü istihbarat paylaşım anlaşmasının bir üyesi değildir. İsviçre yasaları, yetkililerin ProtonVPN'i kullanıcı verilerini günlüğe kaydetmeye zorlamasını önler, bu da diğer birkaç yasal yargı alanının sunduğu ek bir korumadır. Bu politikalar ve yasal korumalar, internet taramanızın gizli kalacağından emin olabileceğiniz anlamına gelir.

Veri güvenliği

ProtonVPN, kullanıcılarının verilerini AES-256 şifreleme ve 2048 bit RSA anahtar değişimi ile korur. Ayrıca PPTP gibi bilinen güvenlik açıklarına sahip protokollerden kaçınarak yalnızca IKEv2 / IPSec ve OpenVPN protokollerini kullanırlar. Son olarak, DNS sorgularınızın ziyaret ettiğiniz siteleri açmasını engelleyen DNS Sızıntısını Önleme sağlarlar. Bunların hepsi çok teknik, ancak ProtonVPN'in verilerinizi en son şifrelemeyle koruduğu anlamına geliyor.

ProtonVPN ayrıca birkaç benzersiz premium güvenlik özelliği sunar:

Güvenli Çekirdek

Güvenli Çekirdek'i etkinleştirirseniz, internet trafiğiniz İsviçre, İzlanda veya İsveç'teki bir sunucudan ve ardından seçtiğiniz ülkedeki bir çıkış sunucusuna yönlendirilecektir. Trafiğinizi iki sunucu üzerinden yönlendirerek Güvenli Çekirdek, internet taramanıza başka bir koruma katmanı ekler. Çok sekmeli VPN bağlantıları yaygın olsa da, Güvenli Çekirdek, ProtonVPN'in Güvenli Çekirdek sunucularının kurcalanmamasını sağlamak için çaba sarf ederek kendisini farklılaştırır.

Kill Switch ve Her Zaman Açık

Bu iki özellik, VPN sunucunuzla bağlantınız kesilmiş olsa bile verilerinizi korur. Kullanabileceğiniz özellik, ProtonVPN'e bağlanmak için hangi uygulamayı kullandığınıza bağlıdır, ancak Kill Switch bağlantısı kesilirse tüm ağ bağlantılarını durduracaktır..

VPN üzerinden Tor

ProtonVPN, bağlantınızı tek bir tıklamayla Tor ağı üzerinden yönlendirmenize izin verir. Tor, kullanabileceğiniz en anonim çevrimiçi ağdır ve bu özellik erişmeyi çok kolaylaştırır.

Ücretsiz Plan

ProtonVPN hakkında bizi en çok etkileyen şey eşsiz Özgür Planı oldu. Ücretsiz kullanıcılar gizlilik istila eden reklamlara, kötü amaçlı yazılımlara veya bant genişliği sınırlamalarına tabi değildir - ProtonVPN günlük tutmayacağından, verilerinizi satma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ücretli planları ücretsiz hizmetlerini desteklemektedir. Yalnızca bir bağlantıyla sınırlı olmanıza ve yalnızca üç ülkedeki sınırlı sayıda sunucudan seçim yapabilmenize rağmen, bu hala gördüğümüz en iyi ücretsiz plan.

Yüksek hız & Verim

ProtonVPN, kullanıcılarına hızlı bağlantı hızları sağlamak için yüksek bant genişliği bağlantılarına sahip ileri teknoloji sunucuları kullanmaktadır. Bu, web'e göz atarken, müzik dinlerken veya video izlerken internet bağlantınızı korumak için mükemmel VPN yapar.

Sunucularımızdaki farklı yükler nedeniyle hızlar Ücretsiz, Temel ve Artı planları arasında farklılık gösterir. ProtonVPN Plus kullanıcıları genellikle en yüksek performansa sahiptir, çünkü daha az Plus kullanıcısı vardır ve Plus sunucularının çoğu 10 Gb / sn ağlardadır.

Ek özellikler

ProtonVPN, sunduğu ek özelliklere baktığınızda da göze çarpıyor.

Güvenli Akış

Netflix, mümkün olduğu kadar çok VPN hizmetini engellemek için çok çalıştı, ancak ProtonVPN'yi değil. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki herhangi bir Plus sunucusuna bağlanırsanız, en sevdiğiniz Netflix programlarını güvenle izleyebilirsiniz. Bu Hulu için de geçerlidir.

P2P

ProtonVPN, P2P dosya paylaşımı için mükemmeldir. P2P trafiği için optimize edilmiş belirlenmiş sunuculara bağlanarak, dosyaları arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.

Uygulamalar & Uzantıları

ProtonVPN'in Android, Windows, macOS, Linux ve iOS ve yönlendiriciler için yerel istemcileri vardır.

ProtonVPN İnceleme 2020

Ağ Boyutu

ProtonVPN'in bir dezavantajı varsa, ağlarının boyutudur. Diğer VPN'lerde olduğu kadar çok ülkede çok fazla sunucu sunmuyorlar. Ancak, bunun çok daha uzun sürmeyeceği muhtemeldir. Hızlı bir şekilde yeni sunucular ekliyorlar ve zaten ülke seçimlerini önemli ölçüde geliştirdiler.

Fiyatlandırma

ProtonVPN aylık ve yıllık faturalandırma seçenekleri sunar. Yıllık bir seçenekle, aylık fiyattan% 20 indirim alırsınız.

Dört plan için fiyatlandırma aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz plan - ücretsiz
 • Temel plan - ayda 4 $ (aylık faturalandırılırsa 5 $)
 • Artı plan - ayda 8 $ (aylık faturalandırılırsa 10 $)

ProtonVPN İnceleme 2020Fiyatlandırma

Vizyon sahibi plan - yıllık abonelikte ayda 24 dolar veya aylık faturalandırılırsa 30 dolar.

ProtonVPN aşağıdaki ödeme yöntemlerini destekler:

Kredi ve banka kartları
PayPal
Bitcoin
Nakit
Elektronik transfer

ProtonVPN’in fiyatlandırması sektör ortalamasından biraz daha pahalı olsa da, premium özellikler buna değer veriyor ve plan seçimi size tam olarak istediğinizi alma esnekliği sunuyor. Tüm VPN planları, satın alma işleminizi risksiz hale getiren 30 günlük para iade garantisi içerir.

Sonuç

ProtonVPN, çevrimiçi verilerinin güvenli olmasını isteyenler için mükemmel bir seçimdir. İnternet güvenliğini herkesin kullanması için yeterince kolay hale getirme vaadini yerine getirdiler. ProtonVPN'i test ettiğimizde sezgisel tasarımından keyif aldık - giriş yapmak, bağlanmak ve farklı sunucular ve ülkeler arasında geçiş yapmak kolay bir süreçtir ve herkesin çevrimiçi verilerini güvence altına almak için ProtonVPN'i kullanmasını kolaylaştırır.

Gelişmiş güvenlik özellikleri, ödüllü Serbest Planları ve kullanıcılarının gizliliğini korumaya olan bağlılıkları, ProtonVPN'i çevredeki en iyi VPN'lerden biri haline getiriyor.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments