Čo je to VPN a ako to funguje

[ware_item id=33][/ware_item]

Aj keď internet hrá v našom každodennom živote obrovskú úlohu, pre údaje je stále často pre nás nebezpečný. Preto je bezpečnosť na internete nevyhnutnosťou. Mnoho služieb bolo aktualizovaných na vykonávanie online. Denne zdieľate citlivé informácie na internete. Tam sú hackeri a dravci tam, že musíte dávať pozor. Možno vás prekvapí, ako ľahké a cenovo dostupné je zostať v bezpečí online pomocou VPN.


Aby ste pochopili, ako funguje VPN, musíte najprv pochopiť, čo presne VPN robí.

Základné dve funkcie VPN

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je transakciou typu 2 v 1. Takže ak to potrebujete na jeden účel, dostanete spolu s tým aj ďalšiu službu. Čítajte ďalej, aby ste pochopili, čo sú tieto dve kľúčové funkcie a ako vám môžu celkovo priniesť lepší online zážitok.

Online ochrana

Antivírusový softvér sa každým dňom zvyšuje. Nie je teda dôvod na obavy, ak máte v zariadení nainštalovanú vynikajúcu, však? Zle! Medzi prácou na vašom zariadení offline a online je veľký rozdiel. Jediný spôsob, ako by sa vírus mohol dostať do systému offline, je, ak bol do systému zavedený prostredníctvom disku alebo USB. To by okamžite podnietilo váš antivírusový program k činnosti. Upozornilo by vás na nebezpečenstvo a pokračovalo v jeho opravovaní. Vírus nie je na webe jediným nebezpečenstvom. Existujú hackeri, ktorí na vás čakajú, aby ste sa nechali strážiť. Po pripojení k verejnej sieti Wi-Fi sa môže do vášho systému vkradnúť ktorýkoľvek iný užívateľ využívajúci rovnaké Wi-Fi. Predstavte si, že by ste ohrozili svoje účty sociálnych médií, bankové účty a únik vašich osobných údajov.

Ďalším stále frustrujúcim problémom je akt špionáže používateľov vládnymi agentúrami. Zákon môže rešpektovať súkromie používateľov, ale vláda vždy nájde medzery, ktoré by ho mohli obísť. Existuje mnoho organizácií, ktoré číhajú okolo vašich osobných údajov. Tieto informácie používajú na generovanie užívateľských profilov. Vedci marketingu pracujú podobne, hoci môžu mať menej zdrojov ako vláda. Váš užívateľský profil sa hodí, keď chcú pritiahnuť vybrané produkty / služby k vám. Netizens už zúria nad tým, akú kontrolu majú tieto organizácie nad svojimi súkromnými údajmi. Nepovažujú za prenasledované alebo neustále bombardovanie reklamami, ktoré sú žiaduce.

Na Facebooku došlo k veľkému rozruchu zhromažďovania údajov od jeho používateľov neeticky a ich využívaním na generovanie zisku. Facebook je iba jedna aplikácia. Predstavte si, že je vystavený každú sekundu, keď ste online. Facebook nie je ani uvedený ako zločinecká organizácia. Viete o organizovanej počítačovej kriminalite, ktorá profituje z vašej nevedomosti? Je to dosť strašidelná myšlienka a hrozba je skutočná

Čo možno urobiť, aby sa zabránilo tomuto neoprávnenému dohľadu?

Prečítajte si Sprievodcu: Ako vybrať službu VPN

Aj keď je najlepšie prenášať svoje vlastné internetové zariadenie, niekedy je nevyhnutné vyhnúť sa používaniu verejných sietí Wi-Fi alebo pripojeniu k sieti. Tu sa pripojí sieť VPN, aby ste zachránili deň! Normálne sa vaše prichádzajúce a odchádzajúce údaje pohybujú voľne a umožňujú vám prenechať kohokoľvek s vhodným softvérom. Ako VPN funguje, je to, že vytvára šifrovaný kanál výlučne pre vaše údaje. Vždy, keď odosielate alebo prijímate údaje, keď je sieť VPN zapnutá, prechádza týmto kanálom bezpečne. Týmto spôsobom žiadny iný užívateľ nemôže preniknúť do vášho systému. Počet zariadení, ktoré môžete zabezpečiť jedným účtom VPN, sa v jednotlivých spoločnostiach líši. K svojmu účtu VPN môžete prepojiť viacero zariadení doma alebo si môžete vreckové zariadenia na cestách chrániť vo verejnej sieti / Wi-Fi..

Možno sa obávate, že spoľahlivé VPN sú najdrahšie. Tu je rýchly tip: vyberte si dlhšie predplatné, aby sa mesačné poplatky účtované každý mesiac znížili o značné percento. Ďalším prínosom pri výbere dlhodobých záväzkov je to, že máte často povolené súčasne sa pripojiť k viacerým zariadeniam. Keď si uvedomíte, ako služby VPN fungujú pri poskytovaní požadovanej kvality pri nízkych sadzbách pri súčasnom udržaní zdravého zisku, pochopíte, ako ich využiť.

Prístup povolený

V prípade online obsahu často existujú obmedzenia v závislosti od toho, kde žijete. Môže to byť spôsobené zákonmi o autorských právach, ktoré sa líšia v rôznych lokalitách alebo vládnymi zákazmi. Možno ste si vedomí, že niektoré krajiny majú silný zákaz obsahu pre dospelých. Ostatné vlády majú naliehavejšie dôvody, ktoré sa točia okolo politiky. V opozícii sú často ľudia, ktorí zverejňujú obsah, ktorý môže byť urážlivý pre vládnucu stranu. Inokedy to nie je vnútorná situácia, ale vláda, ktorá sa snaží obmedziť prístup občana k zahraničnému obsahu.

V Číne je napríklad zakázaných niekoľko medzinárodných spravodajských webov. Ázijské drámy si v dnešnej dobe získavajú na popularite medzi masami, ale veľa populárnych kórejských webov o drámach neumožňuje prezeranie mimo Južnej Kórey. Samozrejme musíte vedieť, aký je japonský hudobný priemysel známy tým, že dôkladne obhajuje svoje autorské práva. Na YouTube alebo na iných bezplatných streamovacích platformách nájdete zriedka nejaké japonské albumy. Ich oficiálne hudobné videá sú krátke verzie a to je všetko. Určite si zaslúžia zachovať zisky, ktoré získali zo svojich investícií na ochranu hospodárstva svojej krajiny, ale tento zákaz je pre zahraničných fanúšikov príliš tvrdý.

Spoľahlivá sieť VPN je najlepším riešením takýchto problémov, a preto zistime, ako VPN funguje na oklamanie systému.

Ako VPN funguje pri udeľovaní prístupu k obmedzenému obsahu, funkcie tiež bránia sledovaniu vašej IP adresy. Preto je to priamo spojené s časťou o online ochrane a o tom, ako VPN poskytujú dvojnásobný úžitok. Najprv identifikujte vašu IP adresu. Ste pripojení k World Wide Web prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb (ISP). Pridelili vám server. IP adresa tohto servera je vaša skutočná IP adresa. Zobrazuje sa pri každej návšteve webovej stránky. Je k dispozícii každému na druhom konci. To vám umožní sledovať pre vládne monitorovanie alebo marketingové účely.

Aké je riešenie? Skryť svoju skutočnú IP adresu! Takto presne funguje VPN. Po zapnutí siete VPN vyberiete server na základe umiestnenia, ktoré chcete zobraziť na webových stránkach. Napríklad, ak chcete sledovať kórejské dráma, mala by byť viditeľná juhokórejská adresa IP; inak by vám web neumožnil prezerať video. V takom prípade by ste medzi možnosťami VPN mali vybrať preferovanú polohu Južná Kórea. Váš poskytovateľ VPN vám priradí server v Južnej Kórei. Z hľadiska tejto webovej stránky drámy vaša IP adresa preukáže, že ste aktuálne prihlásení z Južnej Kórey. Web vám teda nezabráni sledovať túto drámu. Stalo sa to, že adresa IP tohto juhokórejského servera sa teraz zobrazuje kdekoľvek, ak nezmeníte možnosti siete VPN, ako vaša adresa IP. Tým sa skryje vaša skutočná adresa IP a skutočná poloha dokonale.

Nerobte si starosti, ak nemôžete nájsť server, ktorý pracuje s vašou konkrétnou streamovacou aplikáciou alebo webom. Väčšina dobrých poskytovateľov VPN ponúka nepretržitý priamy rozhovor s vyškolenými profesionálmi. Môžu ľahko nájsť najvhodnejší server pre vás a poskytnúť radu o ideálnom protokole VPN pre váš účel. Server by mal byť blízko vás na vysokorýchlostné streamovanie a bolo by skvelé, keby poskytovateľ VPN vlastnil veľké množstvo serverov. Toto rozdelí záťaž medzi servery a umožňuje rýchlosť blesku pre Torrenting, hranie hier a streamovanie.

Teraz, keď ste sa dozvedeli, čo je to VPN a ako to funguje, mali by ste si byť vedomí svojich možností. Existuje niekoľko vynikajúcich poskytovateľov VPN, ale dajte si pozor, že mnoho webových stránok začína uvaliť zákaz na populárne spoločnosti VPN. Musíte urobiť trochu prieskumu v závislosti od toho, prečo požadujete sieť VPN. Vyskúšajte populárne siete VPN, ktoré sú známe tým, že zásobujú najmä vašich používateľov. Existuje ich niekoľko VPN známe pre hranie hier, streaming a Torrenting Location je nesmierne dôležité, ak sa tešíte na odomknutie obmedzených webových stránok / aplikácií. Skontrolujte, či výhody, ktoré ponúkajú, zodpovedajú vašim potrebám a či je cena správna. Neexistuje žiadna šanca, že v dnešnej dobe nenájdete dokonalú sieť VPN s rôznymi možnosťami.

Kredity obrázkov: wpbeginner.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments