Nejlepší VPN směrovače 2020 – kompletní průvodce nastavením

[ware_item id=33][/ware_item]

Aby směrovače VPN zasáhly hřebík na hlavě, zabezpečte vaše zařízení, ať už jste doma nebo na pracovišti. Tento pár vytvořený pro sebe nabízí všechny výhody, které chce klient VPN. Jako spojler chrání všechna zařízení, která jsou k nim připojena. Nabízejí také rychlé, bezpečné a spolehlivé připojení pro více zařízení. Nejvýhodnější věcí na routeru VPN je to, že všechna zařízení, která jsou k němu připojena, mohou využívat výhod VPN, aniž by na každé zařízení instalovala VPN samostatně..


Všichni pokročilí uživatelé internetu raději instalují VPN do svého routeru, než aby ji instalovali samostatně na každé zařízení. Tímto způsobem získají výhody VPN všechna zařízení, která jsou připojena k routeru. Nezní to moc chytřeji? Směrovače VPN chrání váš digitální život a poskytují úplnou anonymitu. Ale to je kombo, o kterém mluvíme obecně, pojďme mluvit o spřízněných duších jeden po druhém.

Co je směrovač?

Směrovače jsou bránou k internetu. Jedná se o síťové zařízení. Předává datové pakety mezi počítačovými sítěmi. Je připojen k nejméně 2 sítím, nejběžnějšími sítěmi jsou WAN nebo LAN, nebo LAN a její ISP síť. Směrovač spojuje sítě dohromady. Směruje provoz mezi těmito sítěmi.

Základní směrovač vás jednoduše připojí k webu bez dalších funkcí. Existuje také spousta high-fi routerů. Jsou náročné na funkce a překračují základní funkce. Pokročilé směrovače mohou bezpochyby vylepšit vaše online prostředí, ale měli byste použít router, který podporuje VPN klienty. Existují různé typy směrovačů. Někteří z nich jsou;

Core Router

Používají je poskytovatelé internetových služeb (ISP). Tento směrovač předává datové pakety počítačovým hostitelům v síti. Je navržen pro provoz v páteři nebo jádru internetu. Nazývá se také páteř sítě. Poskytuje více rychlých datových komunikačních rozhraní.

Edge Router

Je také znám jako přístupový router. Jedná se o zařízení s nízkou kapacitou. Připojuje LAN k veřejnému internetu nebo WAN. Jedná se o specializovaný router, který sídlí na okraji sítě. Zajišťuje propojení své sítě s externími sítěmi. Používá protokol brány externí hranice.

Branch Routers

Tyto směrovače propojují vzdálené pobočky organizace s WAN. Často poskytují další funkce jako; možnosti správy bezdrátových sítí LAN, multiplexování s časovým dělením a akcelerace aplikací WAN.

Logický směrovač

Tento router je softwarová kontrakce fyzického routerového zařízení. Pomáhá vytvářet různé druhy funkcí, které fungují spíše logicky než fyzicky. Ve virtualizovaných sítích je to velmi důležité. Pracuje s mnoha moderními protokoly pro vytváření sítí jako; protokol hraniční brány a přepínání štítků s víceprotokoly.

Bezdrátové směrovače

Tento router funguje stejným způsobem jako LAN nebo router v pevně zapojeném domě. Umožňuje však větší mobilitu přenosných počítačů nebo notebooků než LAN nebo router v pevně zapojených domácnostech. Používá specifikaci 802.11g. Provádí funkce routeru. Zahrnuje také funkce bezdrátového přístupového bodu.

Proč společnost potřebuje VPN směrovače na podnikové úrovni?

Připojení k internetu je nezbytné pro každé pracoviště. Každé podnikání musí být vybaveno routerem, který propojuje více sítí a směruje provoz mezi nimi. Nejen žádný router, ale router, který je rychlý, efektivní a spolehlivý.

Firemní router často přichází ve formě integrovaného servisního zařízení. Poskytuje síťové, aplikační a bezpečnostní služby vše na jednom zařízení. Pro lepší zabezpečení by měl být alespoň dvoumístný nebo trojpásmový směrovač.

Další důležitou věcí je, že firma potřebuje router, který je kompatibilní s VPN, aby se důležité informace společnosti nedostaly do nesprávných rukou.

Některé top business VPN routery

Na trhu jsou k dispozici různé možnosti pro obchodní směrovače. Je však velmi důležité zvolit rychlý, spolehlivý a bezpečný obchodní směrovač. Tímto způsobem budete moci zabránit možným ztrátám.

Některé z nejlepších obchodních směrovačů jsou:

  • Synology RT2600ac
  • Netgear Nighthawk X10
  • Linksys Max-Stream AC1900 Wi-Fi router
  • NETGEAR Nighthawk X10 Smart WiFi Router (R9000)
  • NETGEAR Orbi Pro AC3000
  • a Linksys EA6350 Smart Wi-Fi bezdrátový dvoupásmový + router

Proč byste měli nainstalovat VPN do směrovače

Každý běžný uživatel internetu by měl používat VPN. Pokud vám nebude vadit, že lidé vědí, co děláte online, a mít vaše data otevřená hackerům, musíte zvážit použití VPN. Když si koupíte VPN, budete si ji muset stáhnout samostatně na každém ze svých zařízení.

Je to v pořádku, pokud máte 1 nebo 2 zařízení, ale pokud máte mnoho zařízení, budete potřebovat router. Stačí si stáhnout a zaplatit za VPN nainstalovanou ve vašem routeru. Všechna zařízení, která budou připojena k routeru, získají výhody VPN. Pokud tedy vážně uvažujete o anonymitě, zabezpečení a soukromí online, potřebujete pouze směrovač podporující síť VPN.

Výhody VPN routerů

VPN routery mají několik výhod. Jednou z nejviditelnějších výhod routeru VPN je schopnost chránit nespočet zařízení. To je velká výhoda, protože poskytovatelé VPN obvykle omezují počet zařízení, která lze připojit. Další výhodou routeru VPN je to, že chrání každý gadget, který je k němu připojen. Směrovače VPN také šifrují veškerý provoz, takže jste zcela v bezpečí před třetími stranami, které vám mohou způsobit škodu.

Pro jemnější poznámku je třeba nainstalovat VPN do routeru pouze jednou. Tímto způsobem budete osvobozeni od stahování samostatného VPN na každém zařízení. To je obrovská výhoda, pokud musíte pracovat s mnoha miniaplikacemi. Můžete také poskytnout ochranu svým klientům a zaměstnancům pomocí VPN routeru. A konečně, nemusíte si dělat starosti, pokud je vaše VPN zapnutá nebo ne, vždy to bude.

Jak si vybrat VPN router

Nyní víte, že instalace VPN do routeru je opravdu výhodná. Zde přichází skutečná otázka: „Jak vybrat router VPN?“. Odpověď na tuto otázku je, že existuje několik způsobů, jak získat router kompatibilní s VPN. Nejjednodušší je koupit si ji přímo od vašeho poskytovatele VPN. Mnoho poskytovatelů VPN nyní nabízí směrovače. Existují však pouze určité modely směrovačů, které jsou kompatibilní s VPN. To znamená, že je důležité znát druhy protokolů, které VPN, které jste si vybrali, podporuje. Je nutné vědět, zda můžete nainstalovat tuto VPN do routeru.

Nákup předběžného blesku je také skvělá volba. Když si koupíte router s předzábleskem, umístí prodejce na router DD-WRT. Tímto způsobem víte, že to bylo úspěšně provedeno. Nezapomeňte také, že procesor ve vašem routeru musí být rychlý, protože instalace VPN do routeru na něj bude značně zatěžovat. Čím rychleji je tedy procesor vašeho routeru, tím lepší.

Dalším důležitým faktorem je rychlost vaší sítě. Je nutné zvolit router, který má správnou úroveň dosahu a rychlosti, která je požadována pro vaše potřeby. Ještě jedna věc je, aby se ujistil, že váš router obsahuje alespoň dvoupásmový režim (2 antény).

5 nejlepších VPN routerů

Chcete-li dokonale využít připojení VPN, měli byste použít dobrý VPN router. Nákup dobrého routeru VPN vám umožní anonymně a bezpečně procházet internet. Toto je naše 5 nejlepších VPN routerů, které vám usnadní připojení k internetu přes VPN;

Linksys - WRT AC3200 Dual-Band WiFi 5 Router - Black / Blue

Je to jeden z nejlepších VPN routerů vůbec. Má funkce jako; Tříproud, 512 MB RAM, 1,8 GHz dual-core a 256 MB flash paměti. Toto jsou některé z vynikajících funkcí, které může VPN router obsahovat. Je to všestranný a výkonný router. Je to skvělá volba pro použití VPN. Jeho připojení je 4x gigabitový ethernet, 1xUSB 3.0, 1X ESATA / USB 2.0. Dodává se se 4 anténami a 3 pásmy pro vysoké rychlosti sítě. Pro kompatibilitu VPN můžete nainstalovat firmware DD-WRT.

Směrovač Asus RT-AC5300

Jedná se o vysoce výkonný router. Je to skvělé pro VPN. Je dodáván s řadou pokročilých funkcí, jako; agregace spojení, analyzátor provozu, podpora MU-MIMO, WPS, 512 MB RAM a 8 externích antén. To je populárně známé jako high-end herní router. Zbavuje vás online a síťových her frustrace. Je to také skvělý VPN router. Jeho konektivita je 4x gigabitový ethernet, 1x WAN, 1x USB 2.0, 1X USB 3.0. Tento router má také vynikající dosah.

TP-Link Archer C7 AC1750 bezdrátový dvoupásmový gigabitový směrovač

Tento směrovač je nejlepší pro kanceláře, které vyžadují rychlý výkon. Prostřednictvím tohoto routeru můžete snadno sdílet soubory a média se zařízeními připojenými k síti. Nastavení je snadné. Podporuje standard 802.11ac, který je třikrát rychlejší než rychlost bezdrátového N. Má neuvěřitelný rozsah. Tento pokročilý směrovač je určen pro online aktivity s vysokým provozem. Má 4 kabelové LAN porty. Je kompatibilní také s IPv6.

Asus RT-AC86U Router

Je to také skvělý VPN router. Jeho výkon je stejně hlasitý jako jeho design. Nabízí velkou rychlost a pokrytí. Je to rychlý výkon a má některé pokročilé funkce VPN. Mezi vlastnosti patří; adaptivní QoS WTFast Gamers Private Network, MU-MIMO a Traffic Analyzer. Jeho konektivita je 5x gigabit LAN, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0. Jedná se o vysoce kvalitní herní router. Nastavení je také velmi snadné. Je to rychlý a efektivní router.

Směrovač D-Link DIR-885L / R

Je to skvělý všestranný VPN router. Má dobrý výběr funkcí jako; pokročilé bezdrátové tvarování střídavých paprsků, MU-MIMO a SmartConnect. Jeho připojení je 4x gigabitový ethernet, 1x USB 3.0. Jedná se o spolehlivý router střední třídy VPN. Má také velký rozsah Wi-Fi. Uživatelské rozhraní je pěkně navrženo a velmi snadno použitelné. Jedná se o výkonný a flexibilní VPN router. Podporuje také open-source firmware DD-WRT.

3 nejlepší nabídky VPN pro směrovače

Níže jsou uvedeny tři nejlepší poskytovatelé VPN pro směrovače, kterým můžete důvěřovat;

NordVPN

NordVPN je oblíbená a důvěryhodná VPN. Má politiku bez protokolu. Má některé úžasné funkce, jako; kill-switch, dvojité šifrování, vysoká rychlost, ochrana proti úniku DNS, neomezená šířka pásma, uživatelsky přívětivé rozhraní, přizpůsobené protokoly VPN pro různé účely a CyberSec (používá se pro blokování reklam), takže jste dvakrát tak bezpeční!

Je kompatibilní s iOS, Android, Windows, MacOS, Chrome a Firefox. Přijímají také platby prostřednictvím bitcoinů. Pokud jde o jeho cenu, 11,95 $ / měsíc skutečně zní drahé. V těchto dnech však můžete získat 80% slevu na jejich 3-roční a 3-měsíční plán za pouhých 3,49 $ / měsíc s 30denní zárukou vrácení peněz, což je upřímně velká dohoda!

Kromě toho stojí jejich dvouletý plán v těchto dnech 4,99 $ / měsíc, což je sleva 58%. Jednoletý plán stojí nyní 6,99 $ / měsíc se 41% slevou.

ExpressVPN

ExpressVPN je také jedním z nejlepších žebříčků mezi VPN. tato VPN nepotřebuje chválu, aby si uplatnila své místo v odvětví VPN, všichni si toho jsou dobře vědomi. Má vynikající rychlost. Jeho nejlepší ze všech funkcí je, že je velmi bezpečný a bezpečný. Je velmi univerzální a podporuje všechna zařízení. Můžete navštívit jakýkoli omezený obsah, protože Express VPN může snadno obejít geografická omezení. Nabízí některé úžasné funkce, jako jsou žádné protokoly, neomezené přepínání serverů, nejlepší šifrování ve své třídě, DNS s nulovými znalostmi, zabíjení přepínačů, rozdělení tunelů a neomezená šířka pásma.

Funguje to také s Netflixem. Poskytuje také nepřetržitý zákaznický servis. Je také velmi uživatelsky přívětivý. Kromě toho je vynikající pro streamování zejména díky své úžasné rychlosti. Rovněž poskytuje svým uživatelům 30denní záruku vrácení peněz.

IPVanish

V současné době nabízejí úžasný obchod pro svůj roční plán. Stojí to 6,67 $ / měsíc a 3 měsíce bezplatného servisu.

IPVanish je také důvěryhodná a široce známá VPN. Je to jedna z prvních služeb VPN na trhu a je stále široce používaná a důvěryhodná. Poskytuje vysokou bezpečnost a je velmi spolehlivý. Mají více než 1000 serverů ve více než 60 zemích.

Mezi jejich úžasné funkce patří anonymní torrenting, neomezený přenos P2P, ochrana více platforem, žádné protokoly, neomezené přepínání serverů a neomezená šířka pásma.

Vždy je dobré mít slušnou sedmidenní záruku vrácení peněz, jakou nabízí IPVanish. Bezpečnost protokolů VPN OpenVPN a L2TP / IPsec VPN si můžete vychutnat na 5 zařízeních současně s IPVanish. Roční tarif Express VPN v současné době stojí 4,87 $ / měsíc s úžasnou 60% slevou.

Podívejte se na recenze VPN

Jak nainstalovat VPN do routeru

Chcete-li vědět, jak nainstalovat VPN do routeru, musíte postupovat podle níže uvedených kroků;

Krok 1

V dnešní době existují některé směrovače VPN, které jsou znovu prodávány třetími stranami. Někteří poskytovatelé VPN instalují svého klienta VPN přímo na firmware routeru. Je však možné, že jste již mohli být spokojeni se svým současným směrovačem a výdaje některých dolarů za zcela nový směrovač jen za získání sítě VPN nemusí být pro vás lákadlem..

To vám umožní hledat alternativní firmware, který bude podporovat klienta vybraného poskytovatele VPN nebo OpenVPN. Nejoblíbenější je DD-WRT. Funguje na různých směrovačích, bez ohledu na to, zda jsou staré nebo nové. Pokud jste připraveni na další úsilí, můžete ze starého počítače x86 změnit směrovač přidáním dalšího síťového portu. Jedná se o skvělý způsob, jak si vytvořit vysoce přizpůsobitelný směrovač podnikové třídy pro sebe, aniž byste museli platit jakékoli dodatečné náklady.

Krok 2

Nyní můžete začít upgradovat router. Před upgradem routeru se ujistěte, že se jedná o plnohodnotný router. Po provedení upgradu na 3 směrovačích byly dva směrovače nesoucí značky Linksys úspěšně upgradovány, ale upgrade LAPAC1200 selhal. Selhalo, protože nejde o plnohodnotný router.

Krok 3

Všechny směrovače se od sebe trochu liší, ale většina z nich se podobá vzoru, pokud jde o přihlášení a provádění změn v konfiguraci. První věc, kterou musíte udělat, je zjistit, jaká je vaše IP adresa. Chcete-li vědět, jaká je vaše IP adresa (v systému Microsoft Windows 10), klikněte na „Nabídka Start“. Zadejte „Příkazový řádek“ a poté klikněte na Enter. Poté zadejte „ipconfig“ a znovu klikněte na Enter. IP adresa routeru bude uvedena jako výchozí brána.

Krok 4

Poté otevřete prohlížeč. Jako adresu URL zadejte IP adresu routeru. Zobrazí se výzva k přihlášení. Jakmile získáte přístup k funkcím správce routeru, musíte najít konzolu, která umožňuje aktualizaci firmwaru. Najdete ji na kartě Správa.

Krok 5

Nainstalujte DD-WRT. Po instalaci DD-WRT zadejte výchozí adresu IP nového DD-WRT do webového prohlížeče počítače jako URL. Poté se otevře obrazovka, kde můžete resetovat výchozí heslo a uživatelské jméno. Poté přejděte k základům procesu konfigurace nového routeru.

Krok 6

Jakmile router plně bzučí, teprve poté zvažte instalaci klienta VPN. Za tímto účelem budete muset přejít na kartu VPN v části Služby. Poté zaškrtněte políčko Enable Bubble (Povolit bublinu) vedle položky „Start OpenVPN Client“. Po tomto bodě neexistují žádné pokyny, jak tuto práci provést. Nastavení bude zcela přizpůsobeno poskytovateli VPN. Postupujte podle pokynů pro značku VPN a budete na správné cestě.

Krok 7

V DD-WRT je sekce „Stav“ s částí VPN. Tato karta vám řekne, zda jste připojeni nebo ne. Nyní můžete procházet internet s větší anonymitou na všech svých zařízeních.

Obrazový kredit: Pinterest

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments