Najlepsze routery VPN 2020 – pełna instrukcja instalacji

[ware_item id=33][/ware_item]

Aby trafić w sedno, routery VPN zapewniają bezpieczeństwo urządzeń, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w miejscu pracy. Ta para stworzona dla siebie oferuje wszystkie korzyści, których chce klient VPN. Jako spoiler chronią wszystkie podłączone do nich urządzenia. Oferują również szybkie, bezpieczne i niezawodne połączenie dla wielu urządzeń. Najbardziej korzystną rzeczą w routerze VPN jest to, że wszystkie podłączone do niego urządzenia mogą korzystać z zalet VPN, bez instalowania VPN osobno na każdym urządzeniu.


Wszyscy zaawansowani użytkownicy Internetu wolą instalować VPN na swoim routerze niż instalować go osobno na każdym urządzeniu. W ten sposób wszystkie urządzenia podłączone do tego routera korzystają z VPN. Czy to nie jest mądrzejsze? Routery VPN chronią Twoje cyfrowe życie i zapewniają pełną anonimowość. Ale o tym zestawie mówimy ogólnie. Porozmawiajmy teraz o bratnich duszach jedna po drugiej.

Co to jest router?

Routery są bramą do Internetu. To urządzenie sieciowe. Przekazuje pakiety danych między sieciami komputerowymi. Jest podłączony do co najmniej 2 sieci, najczęściej sieciami są sieci WAN lub LAN lub sieć LAN i jej sieć ISP. Router łączy ze sobą sieci. Kieruje ruchem między tymi sieciami.

Podstawowy router po prostu łączy Cię z Internetem bez żadnych innych funkcji. Istnieje również wiele routerów high-fi. Są bogate w funkcje i wykraczają daleko poza podstawową funkcjonalność. Zaawansowane routery mogą bez wątpienia zwiększyć komfort korzystania z Internetu, ale powinieneś używać routera, który obsługuje klientów VPN. Istnieją różne typy routerów. Niektórzy z nich są;

Router podstawowy

Są używane przez dostawców usług internetowych (ISP). Router przekazuje pakiety danych do hostów komputerowych w sieci. Jest przeznaczony do działania w sieci szkieletowej lub rdzeniu internetowym. Jest również nazywany kręgosłupem sieci. Zapewnia wiele szybkich interfejsów komunikacji danych.

Edge Router

Jest również znany jako router dostępu. Jest to urządzenie o niższej pojemności. Łączy sieć LAN z publicznym Internetem lub siecią WAN. Jest to specjalistyczny router, który znajduje się na skraju sieci. Zapewnia łączność sieci z sieciami zewnętrznymi. Wykorzystuje protokół zewnętrznej granicy bramy.

Routery branżowe

Te routery łączą lokalizacje zdalnych biur organizacji z siecią WAN. Często zapewniają dodatkowe funkcje, takie jak; możliwości zarządzania bezprzewodową siecią LAN, multipleksowanie z podziałem czasu i przyspieszenie aplikacji WAN.

Router logiczny

Router jest skurczem oprogramowania fizycznego routera. Pomaga tworzyć różne rodzaje funkcjonalności, które działają na podstawie logicznej, a nie fizycznej. Jest to bardzo ważne w sieciach zwirtualizowanych. Działa z wieloma nowoczesnymi protokołami dla sieci takich jak; protokół bramki granicznej i wieloprotokołowe przełączanie etykiet.

Routery bezprzewodowe

Router działa w taki sam sposób, jak sieć LAN lub router w domu podłączonym na stałe. Umożliwia to jednak większą mobilność komputerom przenośnym lub notebookom niż sieć LAN lub router w domu podłączonym na stałe. Wykorzystuje specyfikację 802.11g. Pełni funkcje routera. Obejmuje również funkcje bezprzewodowego punktu dostępowego.

Dlaczego firma potrzebuje biznesowych routerów VPN?

Połączenie z Internetem jest niezbędne w każdym miejscu pracy. Każda firma musi być wyposażona w router do łączenia wielu sieci i kierowania ruchu między nimi. Nie tylko każdy router, ale router, który jest szybki, wydajny i niezawodny.

Router biznesowy często występuje w postaci zintegrowanego urządzenia serwisowego. Zapewnia usługi sieciowe, aplikacyjne i bezpieczeństwa na jednym urządzeniu. Dla większego bezpieczeństwa powinien to być router dwu- lub trzypasmowy.

Inną ważną rzeczą jest to, że firma potrzebuje routera zgodnego z VPN, aby ważne informacje firmy nie dostały się w niepowołane ręce.

Niektóre najlepsze routery VPN dla firm

Na rynku dostępne są różne opcje routerów biznesowych. Jednak bardzo ważne jest, aby wybrać szybki, niezawodny i bezpieczny router biznesowy. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć możliwych strat.

Niektóre z najlepszych routerów biznesowych to:

  • Synology RT2600ac
  • Netgear Nighthawk X10
  • Linksys Max-Stream AC1900 Router Wi-Fi
  • NETGEAR Nighthawk X10 Inteligentny router WiFi (R9000)
  • NETGEAR Orbi Pro AC3000
  • oraz bezprzewodowy dwupasmowy + router Linksys EA6350 Smart Wi-Fi

Dlaczego warto zainstalować VPN na routerze?

Każdy zwykły użytkownik Internetu powinien korzystać z VPN. O ile nie masz nic przeciwko, aby ludzie wiedzieli, co robisz online i masz dostęp do danych dla hakerów, musisz rozważyć użycie VPN. Kupując VPN, musisz pobrać go osobno na każde ze swoich urządzeń.

W porządku, jeśli masz 1 lub 2 urządzenia, ale jeśli masz wiele urządzeń, potrzebujesz routera. Musisz tylko pobrać i zapłacić za VPN zainstalowaną na routerze. Wszystkie urządzenia, które zostaną podłączone do tego routera, uzyskają korzyści z VPN. Jeśli więc naprawdę poważnie podchodzisz do anonimowości, bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, potrzebujesz routera z obsługą VPN.

Zalety routerów VPN

Istnieje kilka zalet routerów VPN. Jedną z najbardziej oczywistych zalet routera VPN jest możliwość ochrony niezliczonej liczby urządzeń. Jest to duża korzyść, ponieważ dostawcy VPN zwykle ograniczają liczbę urządzeń, które można podłączyć. Kolejną zaletą routera VPN jest to, że chroni on każdy podłączony do niego gadżet. Routery VPN również szyfrują cały Twój ruch, dzięki czemu jesteś całkowicie bezpieczny przed stronami trzecimi, które mogą wyrządzić ci krzywdę.

Mówiąc bardziej subtelnie, VPN musisz zainstalować tylko raz na routerze. W ten sposób uwolnisz się od pobierania VPN osobno na każdym urządzeniu. Jest to ogromna korzyść, jeśli musisz pracować z wieloma gadżetami. Możesz także zapewnić ochronę swoim klientom i pracownikom za pomocą routera VPN. Na koniec nie musisz się martwić, czy twoja sieć VPN jest włączona, czy nie, zawsze tak będzie.

Jak wybrać router VPN

Teraz wiesz, że instalacja VPN na routerze jest naprawdę korzystna. Pojawia się prawdziwe pytanie: „jak wybrać router VPN?”. Odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​istnieje kilka sposobów uzyskania routera zgodnego z VPN. Najłatwiej jest kupić go bezpośrednio od dostawcy VPN. Wielu dostawców VPN oferuje teraz routery. Istnieją jednak tylko niektóre modele routerów, które są kompatybilne z VPN. Oznacza to, że ważne jest, aby znać rodzaje protokołów obsługiwanych przez VPN. Należy wiedzieć, czy możesz zainstalować tę sieć VPN na routerze.

Zakup routera z pamięcią flash jest również świetną opcją. Kiedy kupujesz router z pamięcią flash, sprzedawca umieści dla Ciebie DD-WRT na routerze. W ten sposób wiesz, że udało się to zrobić. Pamiętaj również, że procesor w routerze musi być szybki, ponieważ instalacja sieci VPN na routerze spowoduje duże obciążenie. Im szybszy procesor routera, tym lepiej.

Innym ważnym czynnikiem jest szybkość sieci. Konieczne jest wybranie routera, który ma odpowiedni poziom zasięgu i prędkości, który jest wymagany do twoich potrzeb. Jeszcze jedną rzeczą jest upewnienie się, że router zawiera przynajmniej tryb dwupasmowy (2 anteny).

5 najlepszych routerów VPN

Aby w pełni wykorzystać połączenie VPN, należy użyć dobrego routera VPN. Kupując dobry router VPN, możesz anonimowo i bezpiecznie przeglądać internet. Oto nasze 5 najlepszych routerów VPN, które ułatwią ci połączenie z Internetem przez VPN;

Linksys - Dwuzakresowy router WiFi 5 WRT AC3200 - czarny / niebieski

Jest to jeden z najlepszych routerów VPN. Ma funkcje takie jak; Tri-stream, 512 MB pamięci RAM, dwurdzeniowy 1,8 GHz i 256 MB pamięci flash. Są to niektóre z doskonałych funkcji, które może zawierać router VPN. Jest to wszechstronny i wydajny router. To doskonały wybór do użycia VPN. Jego łączność to 4x Gigabit Ethernet, 1xUSB 3.0, 1X ESATA / USB 2.0. Wyposażony jest w 4 anteny i 3 pasma dla szybkich prędkości sieci. Aby zapewnić zgodność z VPN, możesz zainstalować oprogramowanie wewnętrzne DD-WRT.

Router Asus RT-AC5300

Jest to router o dużej mocy. Jest świetny dla VPN. Ma wiele zaawansowanych funkcji, takich jak; agregacja łączy, analizator ruchu, obsługa MU-MIMO, WPS, 512 MB pamięci RAM i 8 anten zewnętrznych. Jest znany jako wysokiej klasy router do gier. Dzięki temu frustracja gier online i sieciowych jest dla Ciebie bezpłatna. To także świetny router VPN. Jego łączność to 4x Gigabit Ethernet, 1x WAN, 1x USB 2.0, 1X USB 3.0. Ten router ma również doskonały zasięg.

Bezprzewodowy dwupasmowy router gigabitowy TP-Link Archer C7 AC1750

Ten router jest najlepszy dla biur wymagających szybkiej wydajności. Za pomocą tego routera możesz łatwo udostępniać pliki i multimedia urządzeniom sieciowym. Jest łatwy w konfiguracji. Obsługuje standard 802.11ac, który jest 3 razy szybszy niż bezprzewodowe N prędkości. Ma niesamowity zasięg. Ten zaawansowany router jest przeznaczony do działań online o dużym natężeniu ruchu. Posiada 4 przewodowe porty LAN. Jest również kompatybilny z IPv6.

Router Asus RT-AC86U

To także świetny router VPN. Jego wydajność jest tak głośna, jak jego konstrukcja. Oferuje dużą prędkość i zasięg. Jest szybki i ma kilka zaawansowanych funkcji VPN. Funkcje obejmują; adaptacyjna QoS WTFast Gamers Private Network, MU-MIMO i Traffic Analyzer. Jego łączność to 5x gigabit LAN, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0. Jest to wysokiej jakości router do gier. Jest również bardzo łatwy w konfiguracji. Jest to szybki i wydajny router.

Router D-Link DIR-885L / R

To świetny wszechstronny router VPN. Ma duży wybór funkcji, takich jak; zaawansowane bezprzewodowe formowanie wiązki prądu przemiennego, MU-MIMO i SmartConnect. Jego łączność to 4x Gigabit Ethernet, 1x USB 3.0. Jest to niezawodny router VPN średniego zasięgu. Ma również świetny zasięg Wi-Fi. Interfejs użytkownika jest ładnie zaprojektowany i bardzo łatwy w użyciu. Jest to potężny i elastyczny router VPN. Obsługuje także oprogramowanie typu open source DD-WRT.

3 najlepsze oferty VPN dla routerów

Poniżej podano 3 najlepszych dostawców VPN dla routerów, którym możesz zaufać;

NordVPN

NordVPN to popularna i zaufana sieć VPN. Ma zasadę braku dziennika. Ma niesamowite funkcje, takie jak; kill-switch, podwójne szyfrowanie, wysoka prędkość, ochrona przed wyciekiem DNS, nieograniczona przepustowość, przyjazny interfejs, niestandardowe protokoły VPN do różnych celów oraz CyberSec (używany do blokowania reklam), więc jesteś dwa razy bezpieczniejszy!

Jest kompatybilny z iOS, Android, Windows, macOS, Chrome i Firefox. Akceptują również płatności za pośrednictwem Bitcoin. Jeśli chodzi o cenę, 11,95 USD miesięcznie rzeczywiście wydaje się drogie. Jednak w dzisiejszych czasach możesz uzyskać 80% zniżki na abonament 3-letni + 3-miesięczny za jedyne 3,49 USD miesięcznie z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, co jest szczerze mówiąc dużą sprawą!

Poza tym ich dwuletni plan kosztuje obecnie 4,99 USD miesięcznie, co stanowi 58% zniżki. Abonament roczny kosztuje teraz 6,99 USD miesięcznie z 41% zniżką.

ExpressVPN

ExpressVPN jest również jednym z najlepszych rankingów wśród sieci VPN. VPN nie potrzebuje pochwały, aby zająć swoje miejsce w branży VPN, wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Ma doskonałą prędkość. Jego najlepszą cechą jest to, że jest bardzo bezpieczny. Jest bardzo wszechstronny i obsługuje wszystkie urządzenia. Możesz przeglądać dowolne zastrzeżone treści, ponieważ Express VPN może łatwo ominąć ograniczenia geograficzne. Oferuje niesamowite funkcje, takie jak brak dzienników, nieograniczona liczba przełączników serwerów, najlepsze w swojej klasie szyfrowanie, system DNS bez wiedzy, przełącznik zabicia, dzielone tunelowanie i nieograniczona przepustowość.

Działa również z Netflix. Zapewnia również całodobową obsługę klienta. Jest także bardzo przyjazny dla użytkownika. Poza tym doskonale nadaje się do przesyłania strumieniowego, szczególnie ze względu na niesamowitą prędkość. Daje również użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

IPVanish

Obecnie oferują niesamowitą ofertę na swój roczny plan. Kosztuje 6,67 USD miesięcznie wraz z 3 miesiącami bezpłatnej usługi.

IPVanish to także zaufana i powszechnie znana sieć VPN. Jest to jedna z pierwszych usług VPN na rynku i nadal jest powszechnie używana i godna zaufania. Zapewnia wysokie bezpieczeństwo i jest bardzo niezawodny. Posiadają ponad 1000 serwerów w ponad 60 krajach.

Niektóre z ich niesamowitych funkcji obejmują anonimowe torrentowanie, nieograniczony ruch P2P, ochronę wielu platform, brak dzienników, nieograniczone przełączanie serwerów i nieograniczoną przepustowość.

Zawsze dobrze jest mieć 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, taką jak ta oferowana przez IPVanish. Możesz korzystać z bezpieczeństwa protokołów VPN OpenVPN i L2TP / IPsec na 5 urządzeniach jednocześnie z IPVanish. Express VPN VPN Roczny abonament kosztuje 4,87 USD miesięcznie z niesamowitą 60% zniżką.

Sprawdź recenzje VPN

Jak zainstalować VPN na routerze

Aby wiedzieć, jak zainstalować VPN na routerze, musisz wykonać kroki podane poniżej;

Krok 1

Obecnie niektóre routery VPN są odsprzedawane przez zewnętrznych dostawców. Niektórzy dostawcy VPN sami instalują swojego klienta VPN na oprogramowaniu układowym routera. Jednak istnieje możliwość, że możesz już być zadowolony z obecnego routera i wydawanie pieniędzy za nowy router tylko po to, aby uzyskać VPN może nie być dla ciebie atrakcją.

Pozwoli ci to poszukać alternatywnego oprogramowania wewnętrznego, które będzie obsługiwać klienta wybranego dostawcy VPN lub OpenVPN. Najpopularniejszym z nich jest DD-WRT. Działa na różnych routerach, bez względu na to, czy są stare, czy nowe. Jeśli masz ochotę na dodatkowy wysiłek, możesz zmienić stary komputer x86 w router, dodając dodatkowy port sieciowy. To świetny sposób na zbudowanie samodzielnie konfigurowalnego routera klasy biznesowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Krok 2

Teraz możesz rozpocząć aktualizację routera. Przed uaktualnieniem routera upewnij się, że jest to pełnoprawny router. Po przeprowadzeniu aktualizacji na 3 routerach, dwa routery, które nosiły marki Linksys, zostały pomyślnie zaktualizowane, ale aktualizacja LAPAC1200 nie powiodła się. Nie powiodło się, ponieważ nie jest pełnoprawnym routerem.

Krok 3

Wszystkie routery różnią się nieco od siebie, ale większość z nich ma podobny wzór, jeśli chodzi o logowanie i wprowadzanie zmian w konfiguracji. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie adresu IP. Aby dowiedzieć się, jaki jest twój adres IP (w systemie Microsoft Windows 10), kliknij „Menu Start”. Wpisz „Wiersz polecenia”, a następnie kliknij Enter. Następnie wpisz „ipconfig” i ponownie naciśnij Enter. Adres IP routera zostanie wymieniony jako brama domyślna.

Krok 4

Następnie otwórz przeglądarkę. Wpisz adres IP routera jako adres URL. Spowoduje to przejście do monitu logowania. Po uzyskaniu dostępu do funkcji administratora routera musisz znaleźć konsolę, która umożliwia aktualizację oprogramowania układowego. Można go znaleźć w „zakładce Administracja”.

Krok 5

Zainstaluj DD-WRT. Po zainstalowaniu DD-WRT wprowadź domyślny adres IP nowego DD-WRT w przeglądarce internetowej komputera jako adres URL. Następnie otworzy się ekran, w którym możesz zresetować domyślne hasło i nazwę użytkownika. Następnie przejdź do podstaw konfiguracji nowego routera.

Krok 6

Gdy router będzie w pełni szumiał, dopiero wtedy rozważ zainstalowanie klienta VPN. W tym celu należy przejść do „karty VPN” w sekcji „Usługi”. Następnie zaznacz Enable Bubble, obok „Start OpenVPN Client”. Po tym punkcie nie ma instrukcji, aby to zadziałało. Ustawienia zostaną całkowicie dostosowane do dostawcy VPN. Postępuj zgodnie z instrukcjami dla swojej marki VPN, a będziesz na dobrej drodze.

Krok 7

W DD-WRT znajduje się „zakładka Status” z sekcją VPN. Ta karta powie ci, czy jesteś podłączony czy nie. Możesz teraz przeglądać Internet z większą anonimowością na wszystkich swoich urządzeniach.

Źródło zdjęcia: Pinterest

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments