Najlepšie VPN routery 2020 – Kompletná príručka nastavenia

[ware_item id=33][/ware_item]

Aby smerovače VPN narazili na klinec, zabezpečia vaše zariadenia, či už ste doma alebo na pracovisku. Táto dvojica vytvorená pre každého ponúka všetky výhody, ktoré chce klient VPN. Ako spojler chránia všetky zariadenia, ktoré sú k nim pripojené. Poskytujú tiež rýchle, bezpečné a spoľahlivé pripojenie pre viac zariadení. Najvýhodnejšia vec, ktorá sa týka smerovača VPN, je to, že všetky zariadenia, ktoré sú k nemu pripojené, môžu využívať výhody VPN bez toho, aby si na každé zariadenie nainštalovali VPN osobitne..


Všetci pokročilí používatelia internetu uprednostňujú inštaláciu VPN na smerovač pred inštaláciou osobitne na každé zariadenie. Týmto spôsobom získajú všetky zariadenia pripojené k tomuto smerovaču výhody VPN. Neznie to oveľa inteligentnejšie? Smerovače VPN chránia váš digitálny život a poskytujú úplnú anonymitu. Ale to je kombo, o ktorom hovoríme všeobecne, poďme sa teraz po jednom rozprávať o kamarátoch duše.

Čo je smerovač?

Smerovače sú bránou na internet. Je to sieťové zariadenie. Preposiela dátové pakety medzi počítačovými sieťami. Je pripojený k najmenej 2 sieťam, najbežnejšie sú siete WAN alebo LAN alebo sieť LAN a jej poskytovatelia internetových služieb. Router spája siete dohromady. Smeruje prenos medzi týmito sieťami.

Základný smerovač vás jednoducho pripojí k webu bez ďalších funkcií. Existuje tiež veľa vysokorýchlostných smerovačov. Sú náročné na funkcie a idú nad rámec základných funkcií. Pokročilé smerovače môžu bezpochyby vylepšiť vaše online skúsenosti, mali by ste však použiť smerovač, ktorý podporuje klientov VPN. Existujú rôzne typy smerovačov. Niektoré z nich sú;

Core Router

Používajú ich poskytovatelia internetových služieb (ISP). Tento smerovač preposiela dátové pakety počítačovým počítačom v sieti. Je navrhnutý tak, aby fungoval v chrbtici alebo jadre internetu. Nazýva sa tiež chrbtica siete. Poskytuje viaceré rýchle dátové komunikačné rozhrania.

Edge Router

Je známy aj ako prístupový smerovač. Je to zariadenie s nízkou kapacitou. Pripája LAN k verejnému internetu alebo WAN. Je to špecializovaný smerovač, ktorý sa nachádza na okraji siete. Zabezpečuje konektivitu svojej siete s externými sieťami. Používa protokol brány vonkajšej hranice.

Pobočkové smerovače

Tieto smerovače spájajú vzdialené pobočky organizácie s jej sieťou WAN. Často poskytujú ďalšie funkcie ako; možnosti správy bezdrôtovej LAN, multiplexovanie s časovým delením a akcelerácia aplikácií WAN.

Logický smerovač

Tento smerovač je softvérová kontrakcia fyzického smerovacieho zariadenia. Pomáha vytvárať rôzne druhy funkcií, ktoré pracujú skôr na logickom než fyzickom základe. Pri virtualizovaných sieťach je veľmi dôležitý. Pracuje s mnohými modernými protokolmi pre vytváranie sietí ako; protokol hraničnej brány a prepínanie multiprotocolných štítkov.

Bezdrôtové smerovače

Tento smerovač funguje rovnako ako LAN alebo smerovač v pevne zapojenom dome. Umožní to však väčšiu mobilitu prenosných počítačov alebo prenosných počítačov ako LAN alebo router v domácom prostredí s pevným pripojením. Používa špecifikáciu 802.11g. Vykonáva funkcie smerovača. Zahŕňa tiež funkcie bezdrôtového prístupového bodu.

Prečo spoločnosť potrebuje smerovače VPN so stupňom podnikania?

Pripojenie na internet je nevyhnutné na každom pracovisku. Každá firma musí byť vybavená smerovačom na spojenie viacerých sietí a smerovanie prenosu medzi nimi. Nielen router, ale aj router, ktorý je rýchly, efektívny a spoľahlivý.

Firemný smerovač často prichádza vo forme integrovaného servisného zariadenia. Poskytuje sieťové, aplikačné a bezpečnostné služby na jednom zariadení. Pre lepšiu bezpečnosť by mal byť aspoň dvojpásmový alebo trojpásmový smerovač.

Ďalšou dôležitou vecou je, že firma potrebuje smerovač, ktorý je kompatibilný s VPN, aby sa dôležité informácie spoločnosti nedostali do nesprávnych rúk.

Niektoré špičkové podnikové VPN smerovače

Na trhu existujú rôzne možnosti pre obchodné smerovače. Je však veľmi dôležité zvoliť rýchly, spoľahlivý a bezpečný firemný smerovač. Týmto spôsobom sa budete môcť vyhnúť možným stratám.

Niektoré z najlepších obchodných smerovačov sú:

  • Synology RT2600ac
  • Netgear Nighthawk X10
  • Linksys Max-Stream AC1900 Wi-Fi router
  • NETGEAR Nighthawk X10 Smart WiFi Router (R9000)
  • NETGEAR Orbi Pro AC3000
  • a Linksys EA6350 Smart Wi-Fi bezdrôtový dvojpásmový + smerovač

Prečo by ste mali nainštalovať VPN do smerovača

Každý bežný užívateľ internetu by mal používať VPN. Pokiaľ vám nebude vadiť, že ľudia vedia, čo robíte online a že vaše údaje nie sú prístupné hackerom, musíte zvážiť použitie siete VPN. Keď si kúpite sieť VPN, budete si ju musieť stiahnuť osobitne na každom zo svojich zariadení.

Je to v poriadku, ak máte 1 alebo 2 zariadenia, ale ak máte veľa zariadení, budete potrebovať smerovač. Stačí si stiahnuť a platiť za sieť VPN nainštalovanú na vašom smerovači. Výhody všetkých zariadení, ktoré budú pripojené k tomuto smerovaču, budú mať výhody VPN. Takže, ak máte vážne pochybnosti o anonymite, zabezpečení a súkromí online, všetko, čo potrebujete, je smerovač s podporou VPN.

Výhody smerovačov VPN

VPN routery majú niekoľko výhod. Jednou z najzreteľnejších výhod smerovača VPN je schopnosť chrániť nespočetné množstvo zariadení. Toto je veľká výhoda, pretože poskytovatelia VPN zvyčajne obmedzujú počet zariadení, ktoré sa môžu pripojiť. Ďalšou výhodou smerovača VPN je to, že chráni každý modul gadget, ktorý je k nemu pripojený. Smerovače VPN tiež šifrujú všetku vašu komunikáciu, takže ste úplne v bezpečí pred tretími stranami, ktoré vám môžu spôsobiť škodu.

Pre jemnejšiu poznámku musíte VPN nainštalovať na smerovač iba raz. Týmto spôsobom sa zbavíte bremena samostatného sťahovania VPN na každom zariadení. To je obrovská výhoda, ak musíte pracovať s mnohými pomôckami. Môžete tiež poskytnúť ochranu svojim klientom a zamestnancom pomocou smerovača VPN. Nakoniec si nemusíte robiť starosti, ak je vaša VPN zapnutá alebo nie, vždy to bude.

Ako si vybrať smerovač VPN

Teraz viete, že inštalácia VPN na router je skutočne výhodná. Tu prichádza skutočná otázka: „Ako zvoliť router VPN?“. Odpoveď na túto otázku je, že existuje niekoľko spôsobov, ako získať router kompatibilný s VPN. Najjednoduchšie je kúpiť ho priamo od vášho poskytovateľa VPN. Mnoho poskytovateľov VPN teraz ponúka smerovače. Existujú však iba niektoré modely smerovačov, ktoré sú kompatibilné s VPN. To znamená, že je dôležité poznať druhy protokolov, ktoré sieť VPN, ktorú ste vybrali, podporuje. Je potrebné vedieť, či môžete nainštalovať túto sieť VPN do smerovača.

Kúpa vopred smerovaného smerovača je tiež vynikajúcou možnosťou. Keď si kúpite router s predzábleskom, predajca za vás umiestni DD-WRT. Týmto spôsobom viete, že sa to podarilo úspešne. Nezabúdajte tiež na to, že procesor vo vašom smerovači musí byť rýchly, pretože inštalácia VPN do smerovača naň bude mať veľký tlak. Čím rýchlejšie teda bude CPU vášho smerovača, tým lepšie.

Ďalším dôležitým faktorom je rýchlosť vašej siete. Je potrebné zvoliť smerovač, ktorý má správnu úroveň dosahu a rýchlosti, ktorá je požadovaná pre vaše potreby. Ešte jedna vec je zabezpečiť, aby váš smerovač obsahoval aspoň dvojpásmový režim (2 antény)..

5 najlepších VPN smerovačov

Ak chcete dokonale využívať pripojenie VPN, mali by ste použiť dobrý smerovač VPN. Nákup dobrého smerovača VPN vám umožní anonymne a bezpečne prehliadať internet. Toto je našich 5 najlepších VPN smerovačov, ktoré vám uľahčia pripojenie k internetu prostredníctvom VPN;

Linksys - dvojpásmový smerovač WiFi 5 WRT AC3200 - čierny / modrý

Je to jeden z najlepších VPN routerov vôbec. Má vlastnosti ako; Trojprúd, 512 MB RAM, 1,8 GHz dvojjadrový a 256 MB flash pamäť. Toto sú niektoré z vynikajúcich funkcií, ktoré môže smerovač VPN obsahovať. Je to univerzálny a výkonný smerovač. Je to vynikajúca voľba pre použitie VPN. Jeho pripojenie je 4x gigabitový ethernet, 1xUSB 3.0, 1x ESATA / USB 2.0. Dodáva sa so 4 anténami a 3 pásmami pre vysoké rýchlosti siete. Kvôli kompatibilite VPN môžete nainštalovať firmvér DD-WRT.

Asus RT-AC5300 Router

Jedná sa o vysoko výkonný smerovač. Je to skvelé pre VPN. Je dodávaný s radom pokročilých funkcií, ako; agregácia liniek, analyzátor prenosu, podpora MU-MIMO, WPS, 512 MB RAM a 8 externých antén. To je populárne známe ako high-end herný router. Zbavuje vás online a sieťových hier frustrácie. Je to tiež skvelý router VPN. Jeho pripojenie je 4x gigabitový ethernet, 1x WAN, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0. Tento router má tiež vynikajúci dosah.

TP-Link Archer C7 AC1750 Bezdrôtový dvojpásmový gigabitový smerovač

Tento smerovač je najlepší pre kancelárie, ktoré potrebujú rýchly výkon. Prostredníctvom tohto smerovača môžete ľahko zdieľať súbory a médiá so sieťovými zariadeniami. Nastavenie je ľahké. Podporuje štandard 802.11ac, ktorý je trikrát rýchlejší ako bezdrôtové rýchlosti N. Má neuveriteľný rozsah. Tento pokročilý smerovač je navrhnutý pre online aktivity s vysokou návštevnosťou. Má 4 káblové LAN porty. Je kompatibilný aj s IPv6.

Asus RT-AC86U router

Je to tiež skvelý smerovač VPN. Jeho výkon je rovnako hlasný ako dizajn. Ponúka veľkú rýchlosť a pokrytie. Je to rýchly výkon a má pokročilé funkcie VPN. Medzi vlastnosti patrí; adaptívna súkromná sieť QoS WTFast Gamers, MU-MIMO a Traffic Analyzer. Jeho pripojenie je 5 x gigabit LAN, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0. Jedná sa o vysoko kvalitný herný smerovač. Nastavenie je tiež veľmi jednoduché. Je to rýchly a efektívny router.

Smerovač D-Link DIR-885L / R

Je to skvelý všestranný smerovač VPN. Má dobrý výber funkcií ako; pokročilé bezdrôtové tvarovanie striedavých lúčov, MU-MIMO a SmartConnect. Jeho pripojenie je 4x gigabitový ethernet, 1x USB 3.0. Jedná sa o spoľahlivý router strednej triedy VPN. Má tiež veľký dosah Wi-Fi. Používateľské rozhranie je pekne navrhnuté a veľmi ľahko použiteľné. Je to výkonný a flexibilný smerovač VPN. Podporuje tiež open-source firmvér DD-WRT.

3 najlepšie ponuky VPN pre smerovače

Nižšie sú uvedené 3 najlepší poskytovatelia VPN pre smerovače, ktorým môžete veriť;

NordVPN

NordVPN je populárna a dôveryhodná VPN. Má politiku bez prihlásenia. Má niektoré úžasné vlastnosti, ako; kill-switch, dvojité šifrovanie, vysoká rýchlosť, ochrana proti úniku DNS, neobmedzená šírka pásma, užívateľsky prívetivé rozhranie, prispôsobené protokoly VPN na rôzne účely a CyberSec (používané na blokovanie reklám), takže ste dvakrát bezpečnejší!

Je kompatibilný s iOS, Android, Windows, MacOS, Chrome a Firefox. Prijímajú aj platby prostredníctvom bitcoínov. Pokiaľ ide o jeho ceny, znie 11,95 dolárov mesačne naozaj drahé. V týchto dňoch však môžete získať zľavu 80% na svoj 3-ročný + 3-mesačný plán za pouhých 3,49 $ mesačne s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, čo je úprimne veľká dohoda!

Okrem toho ich dvojročný plán stojí v týchto dňoch 4,99 $ / mesiac, čo predstavuje zľavu 58%. Jednoročný plán teraz stojí 6,99 dolárov mesačne so 41% zľavou.

ExpressVPN

ExpressVPN je tiež jedným z top rebríčkov medzi VPN. táto VPN si nevyžaduje chválu na to, aby si uplatnila svoje miesto v odvetví VPN, všetci si to veľmi dobre uvedomujú. Má vynikajúcu rýchlosť. Jeho najlepšie zo všetkých funkcií je, že je veľmi bezpečný a bezpečný. Je veľmi univerzálny a podporuje všetky zariadenia. Môžete navštíviť akýkoľvek obmedzený obsah, pretože Express VPN môže ľahko obísť geografické obmedzenia. Ponúka niektoré úžasné funkcie, ako sú protokoly, neobmedzené prepínače serverov, najlepšie šifrovanie vo svojej triede, DNS s nulovými znalosťami, zabíjanie prepínačov, rozdelenie tunelov a neobmedzená šírka pásma..

Funguje to aj s Netflixom. Poskytuje tiež 24/7 zákaznícky servis. Je tiež veľmi užívateľsky príjemný. Iné ako to, že je vynikajúci pre streamovanie, najmä vďaka svojej úžasnej rýchlosti. Poskytuje tiež svojim používateľom 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

IPVanish

V súčasnosti ponúkajú úžasný obchod pre svoj 1-ročný plán. Stojí to 6,67 $ mesačne a 3 mesiace bezplatnej služby.

IPVanish je tiež dôveryhodnou a všeobecne známou sieťou VPN. Je to jedna z prvých služieb VPN na trhu a je stále široko využívaná a dôveryhodná. Poskytuje vysokú bezpečnosť a je veľmi spoľahlivý. Majú viac ako 1 000 serverov vo viac ako 60 krajinách.

Medzi ich úžasné funkcie patrí anonymný torrenting, neobmedzený prenos P2P, ochrana viacerých platforiem, žiadne záznamy, neobmedzené prepínanie serverov a neobmedzená šírka pásma..

Vždy je dobré mať slušnú 7-dňovú záruku vrátenia peňazí, akú ponúka spoločnosť IPVanish. S protokolmi IPVanish si môžete vychutnať bezpečnosť protokolov VPN OpenVPN a L2TP / IPsec VPN na 5 zariadeniach súčasne. Jednoročný tarif Express VPNs stojí 4,87 $ mesačne s úžasnou 60% zľavou.

Vyskúšajte recenzie VPN

Ako nainštalovať VPN do smerovača

Ak chcete vedieť, ako nainštalovať sieť VPN na smerovač, musíte postupovať podľa krokov uvedených nižšie;

Krok 1

V súčasnosti existujú niektoré smerovače VPN, ktoré znova predávajú predajcovia tretích strán. Niektorí poskytovatelia VPN inštalujú svojho klienta VPN na firmvér smerovača sami. Existuje však možnosť, že ste už mohli byť spokojní so svojím súčasným smerovačom a výdavky za celý nový smerovač iba za získanie siete VPN nemusia byť pre vás lákadlom..

To vám umožní vyhľadať alternatívny firmvér, ktorý bude podporovať klienta vybraného poskytovateľa VPN alebo OpenVPN. Najobľúbenejší z nich je DD-WRT. Funguje na rôznych smerovačoch, bez ohľadu na to, či sú staré alebo nové. Ak sa chystáte na ďalšie úsilie, môžete starým počítačom x86 zmeniť smerovač pridaním ďalšieho sieťového portu. Je to skvelý spôsob, ako si môžete vytvoriť vysoko prispôsobiteľný smerovač v podnikovej triede bez toho, aby ste platili akékoľvek ďalšie náklady.

Krok 2

Teraz môžete začať upgradovať smerovač. Pred aktualizáciou smerovača sa uistite, že ide o plnohodnotný smerovač. Po vykonaní inovácie na 3 smerovačoch boli úspešne úspešne inovované dva smerovače, ktoré nesú značky Linksys, ale aktualizácia LAPAC1200 zlyhala. Neúspešné, pretože nejde o plnohodnotný smerovač.

Krok 3

Všetky smerovače sa od seba trochu líšia, ale väčšina z nich sa podobá vzoru, pokiaľ ide o prihlásenie a vykonanie zmien v konfigurácii. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zistiť, aká je vaša adresa IP. Ak chcete vedieť, aká je vaša adresa IP (v systéme Microsoft Windows 10), kliknite na ponuku „Štart“. Zadajte príkazový riadok a kliknite na Enter. Potom zadajte „ipconfig“ a znova kliknite na Enter. IP adresa smerovača bude uvedená ako predvolená brána.

Krok 4

Potom otvorte prehliadač. Ako webovú adresu zadajte adresu IP smerovača. Zobrazí sa výzva na prihlásenie. Keď získate prístup k správcovským funkciám smerovača, musíte nájsť konzolu, ktorá umožňuje aktualizáciu firmvéru. Nájdete ho na karte Správa..

Krok 5

Nainštalujte DD-WRT. Po nainštalovaní DD-WRT zadajte ako webovú adresu predvolenú IP adresu nového DD-WRT do webového prehľadávača vášho počítača. Potom sa otvorí obrazovka, kde môžete resetovať predvolené heslo a užívateľské meno. Potom prejdite k základom procesu konfigurácie nového smerovača.

Krok 6

Akonáhle bude smerovač plne bzučať, zvážte inštaláciu svojho klienta VPN. Ak to chcete urobiť, budete musieť prejsť na kartu VPN v časti Služby. Potom začiarknite políčko Povoliť bublinu vedľa položky „Spustiť klienta OpenVPN“. Po tomto bode neexistujú žiadne pokyny, ako túto prácu vykonať. Nastavenia sa úplne prispôsobia poskytovateľovi VPN. Postupujte podľa pokynov pre svoju značku VPN a budete na správnej ceste.

Krok 7

V DD-WRT je časť „Karta stavu“ s časťou VPN. Táto karta vám oznámi, či ste pripojení alebo nie. Teraz môžete prehľadávať internet s väčšou anonymitou na všetkých svojich zariadeniach.

Obrazový kredit: Pinterest

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments