Jsou všichni poskytovatelé VPN důvěryhodní? – Průvodce transparentností VPN a zabezpečením online

[ware_item id=33][/ware_item]

Internet není bezpečné místo. On-line zabezpečení vždy hrozí. Z tohoto důvodu organizace a společnosti používají k ochraně soukromí a dat online bezpečnostní nástroje. A jedním z populárních bezpečnostních nástrojů na dnešním trhu je VPN.


VPN znamená virtuální privátní síť. Použití VPN je jednoduché. Pokud prohlížíte internet, váš provoz je směrován na veřejné servery. Tyto veřejné servery, protože jsou veřejné, lze je snadno hacknout a zachytit. Role VPN je umístit váš webový provoz do šifrovaného tunelu, aby nikdo nemohl zachytit váš webový provoz a můžete bezpečně procházet internet, aniž by se obával někoho, kdo by slíbil vaše online aktivity a informace..

V posledních letech se však poskytovatelé služeb VPN soustředili na hlavní pozornost. Místo poskytnutí jistoty, kterou jednotlivci, organizace a podniky potřebují, některé z nich ve skutečnosti dělají pravý opak. Přestože poskytují šifrovaný tunel pro váš webový provoz, takže nikdo nemůže zachytit nebo sledovat vaše online aktivity, zase naopak přistupují k tomuto šifrovanému tunelu a sledují každou vaši aktivitu.

U některých poskytovatelů služeb VPN se ve skutečnosti vyskytly problémy s uchováváním protokolů a dat od jejich zákazníků. Tyto údaje používají k prodeji inzerentům, aby mohli vkládat reklamy na nezabezpečené stránky. Tito poskytovatelé služeb VPN mohou dokonce ukrást vaši identitu a další důležité informace. Nejhorší, co mohou tito poskytovatelé služeb VPN udělat, je poskytnout orgánům údaje svých zákazníků. Úřady mohou používat svá data ke sledování každého jejich pohybu a činnosti.

To se stalo s mužem, který byl zatčen, protože FBI dokázala vysledovat jeho polohu prostřednictvím informací, které jim poskytl jeho poskytovatel služeb VPN. Muž byl obviněn ze sexuálního obtěžování a dalších trestných činů. Člověk si může myslet, že je to v pořádku, protože VPN pomáhá úřadům vystopovat špatné lidi. Ale i když se to stalo z dobrého důvodu, skutečnost, že VPN může stále přistupovat k vaší poloze a dalším informacím a dát je někomu, je přesto děsivá.

Poskytovatelé služeb VPN by měli být ti, kteří zajišťují online zabezpečení lidí a soukromí, které potřebují, a nejlepší jsou jen některá velká jména v odvětví VPN, zatímco ostatní z nich pouze využívají své značky VPN a krást informace, zejména v případě bezplatných sítí VPN..

Další temnou věcí, kterou někteří neobvyklí poskytovatelé služeb VPN dělají, je lež o jejich zásadách ochrany osobních údajů. Řeknou svým zákazníkům o důležitosti soukromí v podmínkách jejich používání a že neukládají protokoly, data ani nic o svých zákaznících, a přesto jsou obviňováni, že dělají totéž, například: skandál Hola VPN, který se stal virovým v 2015.

Horší je, že tyto VPN sítě utrácejí spoustu peněz jen proto, aby zaplatily za dobré recenze a doporučení, aby mohly klienty přimět k využívání svých služeb. Takže pokud nám VPN, kterou známe, neposkytuje ochranu, kterou potřebujeme, co mohou lidé udělat pro ochranu svého online soukromí? Použití VPN je samozřejmě povinné, pokud potřebujete zabezpečení online. Za tímto účelem existují někteří důvěryhodní poskytovatelé VPN, kteří jim nedávají důvěru zákazníků. Kromě toho by měl být každý uživatel internetu poučen o několika krocích, aby se zachránil před možnými online bezpečnostními hrozbami.

3 způsoby, jak zajistit zabezpečení online

Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste svůj webový provoz skrýt před veřejností a případně před útočníky, je samozřejmě použití VPN. To však není vše, co s tím můžete udělat. Existuje několik dalších způsobů, jak se ujistit, že jste všichni v bezpečí online! Samozřejmě, nejdůležitější věcí je použití důvěryhodné VPN, která dosud nebyla v žádné špatné knize. V případě, že si nejste jisti, jak se odlišit, máme seznam takových důvěryhodných poskytovatelů VPN, kteří se snaží udržet vaši bezpečnost online. Za druhé, jsou zde tři způsoby, kterými můžete zajistit maximální zabezpečení online kromě použití důvěryhodné VPN.

1. Zkontrolujte HTTPS

Jeden instaluje HTTPS všude. Víte, že procházíte bezpečným webem, pokud má tento web na konci svého odkazu HTTPS. Kromě toho by vedle ní měla být ikona zámku, která zajistí, že procházíte na bezpečném místě.

2. Instalace blokování reklam

Dalším způsobem je instalace blokování reklam. Blokátor reklam je dobrý způsob, jak blokovat možné reklamy a malware, které mohou při procházení Internetu vstoupit do vašeho počítače nebo webového provozu. S blokováním reklam se nemusíte starat o reklamy, které se najednou objeví na obrazovce, a nemusíte se obávat, pokud na ně omylem kliknete, protože blokování reklam ho zablokuje ještě předtím, než budou obtěžující, Na obrazovce se objevují škodlivé reklamy.

3. Změňte nastavení DNS

Poslední věcí je změna nastavení DNS. DNS znamená server doménových jmen. Chcete-li zajistit bezpečné připojení, musíte změnit DNS na Quad9 nebo 1.1.1.1 Cloudflare.

Toto jsou některé ze způsobů, jak můžete chránit své soukromí online spolu s použitím důvěryhodné služby VPN.

Dejte si pozor na transparentnost VPN

Naše výběry pro nejlepší poskytovatele VPN, kteří jsou na rozdíl od jiných běžných sítí VPN, se snaží přinést průhlednost v odvětví VPN. Existují také společnosti zabývající se kontrolou odpovědnosti, které volají po všech poskytovatelích VPN, aby za své produkty byli transparentnější a odpovědnější. Používají AWS CloudWatch ke sledování podezřelé aktivity serveru. To je pro uživatele, kteří věří VPN. Pokud je některá VPN nedůvěryhodná, novinky se jim vyhýbají, stejně jako případ Hola VPN.

Je ověřeno, že VPN jsou v souladu se svými zásadami ochrany osobních údajů. Vyzývají také společnosti VPN, aby poskytovaly lepší informace o svých společnostech a produktech. S rostoucím používáním VPN v této éře digitálních bezpečnostních hrozeb je však na pláži tolik poskytovatelů VPN, jako jsou pískové granule. Proto je důležité být opatrný a obezřetný s těmito VPNmi tím, že důkladně prohledáte VPN, kterou chcete koupit. Ujistěte se, že nestahují ani neukládají záznamy o činnosti svých uživatelů.

Závěrečné slovo

Zabezpečení online a soukromí jsou opravdu velkým problémem. A tam, kde je mnoho VPN, je těžké vědět, které značce nebo společnosti důvěřovat. To je důvod, proč uživatelé potřebují důkladný průzkum, aby věděli o některých z nejlepších poskytovatelů VPN, kteří splní jejich bezpečnostní požadavky. Kromě používání důvěryhodné VPN by měli také podniknout některá výše uvedená bezpečnostní opatření, aby zdvojnásobili svou bezpečnostní zeď a vyhnuli se možným útokům maximálně.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments