Jak ukryć adres IP za pomocą VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Ten adres numeryczny stawia Cię w trudnej sytuacji za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu, od sprawdzania mediów społecznościowych do grania w gry i czatowania ze znajomymi, a TY JESTEŚ IDENTYFIKOWANY!


Całkowity brak prywatności, kradzieży tożsamości, oprogramowania szpiegującego i spamu pojawia się, gdy przeglądasz Internet z niemal dowolnego miejsca na świecie, ale masz opcję incognito. Ukryj swój adres IP! W kilku prostych krokach możesz bezpiecznie przeglądać prawie każdą witrynę z dowolnego miejsca na świecie, nawet jeśli korzystasz z bardziej publicznego połączenia Wi-Fi.

IP oznacza protokół internetowy, mówiąc wprost, jest to sposób na komunikację jednego komputera (tabletu lub telefonu) z innym komputerem w Internecie. Dosłownie łączy Cię teraz ze wszystkimi innymi urządzeniami cyfrowymi online. Twój adres IP składa się z czterech cyfr i każda zawiera od jednej do trzech cyfr. Może to być coś w rodzaju 76.103.2.567 lub 98.102.56.32. Niezależnie od tego, jaka jest twoja, to te cztery liczby pozwalają ci wysyłać i odbierać dane online.

Adresy IP są statyczne lub dynamiczne, co oznacza, że ​​albo się zmieniają, albo nie zmieniają. Statyczny adres IP pozostaje taki sam przez cały czas i zawsze informuje, gdzie się znajdujesz. Jednak adresy dynamiczne są zapożyczane z puli opcji przy każdym logowaniu.

Każdy komputer i Internet Gadżety, którym ISP ma przypisany unikalny adres IP do łączenia się z Internetem. Gdy odwiedzasz witrynę, Twój adres IP zostanie zalogowany na tych serwerach. Ilekroć korzystasz z Internetu, aby uzyskać dostęp do stron internetowych, twoje działania internetowe są rejestrowane i rejestrowane przy użyciu publicznego adresu IP.

Dlaczego potrzebujesz peleryny niewidzialności?

Cyberprzestępcy mogą pobierać nielegalne treści pod tożsamością Twojego adresu IP. Mogą pobierać pirackie filmy, muzykę i filmy - co spowodowałoby kłopoty z usługodawcą internetowym.

Po otrzymaniu adresu IP osoba atakująca może użyć technologii lokalizacji geograficznej, aby zidentyfikować region, miasto lub stan, w którym się znajdujesz. Wykorzystuje to, aby zdecydować, czy Twój obszar jest godnym celem przyszłych ataków. Na przykład mogą szukać adresów IP w bogatszych lokalizacjach lub obszarach o niskim poziomie bezpieczeństwa, aby uzyskać większą wypłatę z ataku lub łatwiej przeniknąć do systemu.

Rozważ ukrywanie swojego adresu IP jako priorytetu

Przestępcy mogą nie tylko używać Twojego adresu IP do ataków na większą skalę, ale także bezpośrednio atakować Twoją sieć i przeprowadzać różnorodne ataki. Jednym z najbardziej popularnych jest atak DDoS (rozproszona odmowa usługi). Ten typ cyberataku występuje, gdy złoczyńcy używają wcześniej zainfekowanych maszyn do generowania dużej liczby żądań zalania docelowego systemu lub serwera. W ten sposób tworzy zbyt duży ruch, aby serwer mógł go obsłużyć, co powoduje zakłócenie usług. Zasadniczo zamyka twój Internet.

Gracze online są szczególnie narażeni na to ryzyko, ponieważ ich ekran jest widoczny podczas przesyłania strumieniowego (na którym można znaleźć adres IP).

Zakażenie złośliwym oprogramowaniem? Strzec się!

Cyberprzestępcy mogą być okropnie sprytni w znajdowaniu adresu IP. Oto kilka sposobów, w jakie atakujący drążą w dół, aby zobaczyć tę magiczną liczbę.

Atakujący mogą wykorzystać socjotechnikę, aby oszukać cię do ujawnienia twojego adresu IP. Na przykład mogą Cię znaleźć za pośrednictwem Skype'a i innych aplikacji do komunikacji błyskawicznej, które używają adresów IP do komunikacji. Jeśli zdarzy ci się rozmawiać z nieznajomymi przy użyciu tych aplikacji, ważne jest, aby pamiętać, że mogą zobaczyć Twój adres IP. Atakujący mogą użyć narzędzia o nazwie Skype Resolver, w którym mogą znaleźć Twój adres IP, gdy wszystko, co wiedzą, to nazwa użytkownika.

Ponadto przestępcy mogą wyśledzić twój adres IP, po prostu śledząc Twoją aktywność online. Dowolna liczba działań online może ujawnić Twój adres IP, od grania w gry wideo po komentowanie na stronach internetowych i forach.

VPN - Bezpieczne niebo dla adresu IP

Wszystko zwęża się do kroków, które podejmujesz, aby zabezpieczyć swój adres IP. Oto jak możesz trzymać swój adres IP poza zasięgiem przestępców.

Korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej zabezpieczy twoje dane w Internecie za pomocą szyfrowania i tunelowania proxy. Ukrywa Twój adres IP i przekierowuje ruch przez oddzielny serwer, dzięki czemu jest o wiele bezpieczniejszy dla Ciebie w Internecie. Usługi VPN są bez wątpienia najlepszą praktyką ukrywania twojego adresu IP. Można je znaleźć online z miesięcznymi opłatami serwisowymi, jednak cena może nie być tego warta dla każdego użytkownika domowego. Dostępne są bezpłatne usługi VPN, ale nie oczekuj, że będą wystarczająco szybkie do transmisji strumieniowych lub gier.

ExpressVPN

ExpressVPN jako numer jeden w ukrywaniu twojego adresu IP dzięki funkcji kill switch jest genialny, który szyfruje Twój ruch internetowy i ukrywa twój adres IP przed hakerami i szpiegami.

Kolejnymi najlepszymi usługami VPN, których można użyć do ukrywania adresu IP, jest PIA (prywatny dostęp do Internetu), w którym można anonimowo przeglądać za pomocą ukrytego adresu IP, który umożliwia bezpieczeństwo Wi-Fi za pomocą usługi VPN. Anonimowe tunele VPN są najlepszym sposobem ochrony prywatności, a prywatny dostęp do Internetu ma najlepszą usługę VPN.

Vyprvpn

Dzięki VyprVPN masz do dyspozycji ponad 200 000 adresów IP, ponad 700 serwerów i łatwe, nieograniczone przełączanie serwerów. VyprVPN oferuje najwyższy poziom prędkości i bezpieczeństwa.

Sieci VPN działają z całym ruchem internetowym na twoim komputerze, w przeciwieństwie do internetowych serwerów proxy, które działają tylko przez przeglądarkę. Obejmuje to przesyłanie wiadomości i przesyłanie plików.

NordVPN

strona internetowa nordvpn

Szyfrowanie NordVPN chroni cię przed dostępem do twoich danych online, czy to cyberprzestępcami, szpiegami czy aspirującymi nastoletnimi hakerami.

Odwiedź stronę

Każdy z tych dostawców VPN ma serwery zlokalizowane w wielu krajach na całym świecie, co pozwala nosić pelerynę niewidoczności.

Wykorzystanie VPN

Możesz pobrać i zainstalować oprogramowanie VPN (Virtual Private Network). Będziesz potrzebował dostępu administratora na swoim komputerze. Większość oprogramowania VPN wymaga subskrypcji. W zamian zyskujesz dostęp do tysięcy anonimowych adresów IP, których możesz użyć.

VPN oferują znacznie wyższy poziom szyfrowania niż proxy internetowe. Jeśli wolisz nie pobierać oprogramowania i zamiast tego ręcznie wprowadzić szczegóły połączenia dla swojej sieci VPN, możesz skonfigurować sieć VPN z panelu sterowania systemu Windows. Wybierz Opcje internetowe. Nadal będziesz musiał uzyskać adres IP, aby się połączyć. Na karcie Połączenia kliknij Dodaj VPN. Spowoduje to otwarcie okna VPN. Wpisz adres IP, z którym się łączysz. Jeśli twoja sieć VPN wymaga nazwy użytkownika i hasła, zostaniesz poproszony o jej wprowadzenie. Altówka!

kredyty graficzne: www.Lifewire.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments