Jak korzystać z VPN z TOR do nieokreślonej ochrony online

[ware_item id=33][/ware_item]

Gdy przeglądasz bez żadnych zabezpieczeń, takich jak TOR lub wirtualna sieć prywatna, jesteś narażony na ataki hakerów i szpiegujących dane. Powinieneś więc zacząć z nich korzystać, jeśli chcesz temu zapobiec. 


Dla bardzo nieświadomych osób zastanów się, kiedy połączysz się z przydrożną restauracją lub międzynarodowym lotniskiem, a otrzymasz wszystkie te ostrzeżenia, które mogą być narażone na Twoje żądanie wysłane przez ich sieć. Wszystkie sieci, a ściślej sieci publiczne, są podatne na analizę ruchu.

Te narzędzia bezpieczeństwa są niezbędne do ochrony danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej, nazwy użytkownika, hasła, adres, dane kontaktowe, a także inne dane osobowe, które wprowadzasz online. Jest to bardziej podatne na kradzież podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi. 

Aby uchronić się przed wszystkimi atakami hakerów i kontroli wysokiego poziomu, wysoce zalecane jest korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej lub TOR. 

Dla tych, którzy nie mają pojęcia o tym, czym jest Virtual Private Network i TOR, zacznę od krótkiego przeglądu tych dwóch rzeczy. 

VPN (Virtual Private Network) to rodzaj sieci, która pozwala użytkownikom bezpiecznie i anonimowo przeglądać sieć.

TOR ma przede wszystkim na celu ukrycie tożsamości użytkownika i jego aktywności online przed inwigilacją poprzez oddzielenie identyfikacji i routingu. Obie sieci mają jedną wspólną cechę - prywatność.

Korzystanie z Tora i VPN - szczegółowa analiza

Używanie zarówno Tora, jak i VPN może być trudne, a nawet niebezpieczne, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo. Routing ruchu VPN przez Tora i odwrotnie ma pewne główne zalety, a także wady, w zależności od modelu zagrożenia. 

Obie te usługi zapewniają element prywatności, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że po połączeniu obu tych sieci wyniki są niewiarygodne. To połączenie można wykonać w wirtualnej sieci prywatnej za pośrednictwem TOR lub TOR za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej. Oba mają zalety i wady. Gdy używasz wirtualnej sieci prywatnej za pośrednictwem TOR, musisz najpierw połączyć się z Torem, a następnie z serwerem wirtualnej sieci prywatnej.

Twój komputer będzie;

 -> Szyfruj za pomocą VPN-> Słup -> VPN -> Internet.

Jednym z wielkich serwerów wirtualnej sieci prywatnej jest ExpressVPN, po uruchomieniu strony z cebulą. Ponieważ najpierw łączysz się z TOR, a serwer wirtualnej sieci prywatnej nie ma pojęcia o twoim prawdziwym adresie IP. Pozwala wybrać lokalizacje serwerów, które świetnie nadają się do fałszowania geograficznego. Kieruje także ruchem internetowym przez Tora, nawet przez te programy, które zwykle go nie obsługują. Jest to jedyny sposób, w jaki dostawca VPN może nawiązać z Tobą połączenie. 

W „Tor za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej” musisz najpierw połączyć się z serwerem wirtualnej sieci prywatnej, a następnie z tor, zanim w końcu skorzystasz z Internetu. W tym przypadku twój dostawca Internetu nie będzie miał pojęcia, że ​​używasz Tora, ale wie o połączeniu wirtualnej sieci prywatnej. Pozwala ci na dostęp do ukrytych usług Tora, jednak główną wadą tego połączenia jest to, że twoje prawdziwe IP jest niedostępne i otwarte dla twojego dostawcy usług internetowych.

Czytać: Jak ukryć adres IP

Można mieć obawy, że istnieje potrzeba połączenia obu tych sieci.

To nie jest dla kogoś, kto dosłownie nie ma nic do ukrycia, jak przeciętny użytkownik Internetu. Użycie wirtualnej sieci prywatnej lub samej TOR powinno wystarczyć dla takiego użytkownika. 

Ale znowu, w świecie, w którym nie masz pojęcia, kto może uzyskać dostęp do twoich danych poprzez zhakowanie kont lub śledzenie historii logów, z pewnością ważne jest, aby zrobić duży krok w celu zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa poprzez połączenie obu tych usług. Sprawi, że prawie nikt nie będzie mógł Cię zidentyfikować ani wyrządzić Ci krzywdy.

Czy Tor & Kombinacja VPN wystarczająca?

-> Ani VPN, ani TOR nie są całkowicie skuteczne same w sobie, co rodzi pytanie, czy należy je uruchamiać jednocześnie, czy nie. Dzięki temu użytkownik zyska podwójną warstwę ochrony prywatności.

Często zadawane jest pytanie, czy ta kombinacja jest wystarczająco silna, aby zapewnić nieograniczoną ochronę online? Przede wszystkim powinieneś używać VPN, który korzysta z pewnego rodzaju szyfrowania, takiego jak NordVPN, gdy przeglądasz internet bez TOR. W ten sposób możesz chronić swoje dane osobowe. 

Oba zapewniają oczywiście różne efekty. Niezależne, są wystarczająco mocne, aby cię zabezpieczyć, ale kombinacja jest po to, aby wypełnić wszelkie luki i łatki pozostawione przez jedno z nich. 

Aby być bardziej realistycznym, jeśli ufasz swojemu dostawcy wirtualnej sieci prywatnej, korzystanie z Tora za pośrednictwem wirtualnej sieci prywatnej będzie preferowanym sposobem konfiguracji dla użytkowników z oczywistych powodów; jednym jest to, że zapewnia lepszą anonimowość.

VPN przez Tor

VPN przez Tor oznacza, że ​​komputer jest najpierw podłączony do VPN i tworzony jest szyfrowany tunel. Następnie ruch przechodzi przez przeglądarkę Tor. W ten sposób VPN nie widzi adresu IP użytkownika i zapewnia lepszą prywatność użytkownika.

Metoda „VPN przez Tor” jest ogólnie uważana za bardziej anonimową. NordVPN faktycznie zachęca swoich użytkowników do korzystania z Tora z VPN dla maksymalnej prywatności i bezpieczeństwa online. 

Tor przez VPN / Cebula przez Tor

Najpierw łączymy się z VPN, a potem Tor jest znany jako „Tor przez VPN” lub „cebula przez VPN”. Zapewnia to dodatkową ochronę, która chroni twój adres IP, aby był widoczny dla dowolnego węzła Tora. „Tor przez VPN” zapewnia również dostęp do sieci Tor nawet tam, gdzie jest ona zablokowana, na przykład w niektórych krajach lub sieciach szkolnych.

Kolejną zaletą „cebuli nad VPN” jest to, że twój dostawca usług VPN nie będzie mógł zobaczyć, co robisz online. Jeśli występuje błąd w sieci Tor, VPN nałoży dodatkową warstwę między tobą a tym błędem.

Jak działa Tor bez VPN

Tor ma na celu uczynienie użytkownika anonimowym online i działa dobrze nawet bez VPN. Jednak bez VPN nie szyfruje danych. Jest również znany jako „The Onion Router”, czyli specjalistyczna przeglądarka, która wysyła dane użytkownika przez kilka anonimowych serwerów, co utrudnia identyfikację tego, co użytkownik robi w Internecie, ale nie czyni cię całkowicie anonimowym. 

Poniżej podano 3 przeskoki, przez które przechodzą twoje dane podczas korzystania z Tora:

 1. Węzeł wejściowy (zna twój adres IP)
 2. Środkowy węzeł (zapobiega temu, aby węzeł wyjściowy dowiedział się, kim jesteś)
 3. Węzeł wyjściowy (wie, z którą stroną się łączysz, ale nie wie, kim jesteś)

Najlepsze VPN dla Tora

Wybierając wirtualną sieć prywatną, musisz być bardzo ostrożny. Oto najlepsze sieci VPN i ich funkcje:

NordVPN

Najlepszym wyborem jest NordVPN. Niektóre z jego najlepszych funkcji, które przyciągają każdego, kto szuka prywatności w Internecie, to:

 • Wysoka prędkość.
 • Polityka braku dziennika
 • Z łatwością omija ograniczenia w głównych witrynach blokowanych geograficznie
 • Wysokie bezpieczeństwo i prywatność.
 • Obsługa klienta 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo
 • Automatyczny przełącznik zabijania
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Nieograniczona przepustowość
 • Szyfrowane rozszerzenia proxy dla przeglądarek Chrome i Firefox
 • Użytkownicy mogą korzystać z usługi na maksymalnie 6 urządzeniach jednocześnie

ExpressVPN

 • Przyjazny użytkownikowi
 • Szybki i niezawodny
 • Ma witrynę .onion
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Brak dzienników identyfikujących
 • Akceptuje bitcoiny
 • Aplikacje dostępne dla większości urządzeń
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

IPVanish

 • 10 jednoczesnych połączeń
 • Bezpieczne
 • Duża prędkość
 • Brak dzienników
 • 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Niezniszczalne szyfrowanie

Czy mogę używać darmowego VPN z Torem?

Tak, możesz używać darmowego VPN z torsem, ale spowoduje to więcej szkody niż pożytku. Uważaj na bezpłatne VPN. Wyglądają bardzo ładnie i przyciągają wzrok w Internecie, ale w rzeczywistości często powodują wiele szkód. 

Co więcej, nie ma gwarancji, że darmowe VPN faktycznie zachowa poufność twoich wrażliwych informacji. Ponadto w bezpłatnych sieciach VPN istnieją słabe zasady rejestrowania, które zmuszają użytkowników do czekania w kolejkach na połączenie i narzucają użytkownikom dane lub ograniczenia przepustowości. Zatem korzystanie z darmowej sieci VPN z Torem nie jest dobrym pomysłem.

Nasze najlepsze typy VPN i dlaczego

Obecnie na rynku jest wielu dostawców wirtualnej sieci prywatnej, ale niestety tylko kilku oferuje dobre usługi, NordVPN jest jedną z tych najlepszych opcji. To świetny wybór, gdy używasz niechronionych punktów dostępowych Wi-Fi. Ta sieć zapewnia natychmiastowy dostęp do zaszyfrowanego sposobu, który ochroni Cię przed kradzieżą danych, naruszeniem prywatności i cyberatakami przez niezabezpieczone Wi-Fi. 

Oprócz tego możesz także użyć VyprVPN który jest jednym z najpopularniejszych dostawców wirtualnych sieci prywatnych, oferującym wysoką wydajność i obsługę klienta. Jest popularny, ponieważ bardzo poważnie traktuje prywatność użytkowników i ochronę online. 

Zapewnia główne funkcje bezpieczeństwa dla wszystkich rodzajów systemów operacyjnych, takich jak Windows, Mac i Android. Inne to PrivateInternetAccess i SurfShark VPN, które są również bardzo skuteczne, jeśli chodzi o szyfrowanie danych osobowych.

Źródło zdjęcia: NordVPN

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments