Jak bezpiecznie torrentować i legalnie unikać wszystkich płaczących oczu

[ware_item id=33][/ware_item]

Ostatnio dużo mówi się o legalnych torrentach, a niektóre z największych stron z torrentami przymusowo lub dobrowolnie wyłączają się. Twórcy są oburzeni tym, jak wiele stron z torrentami ucieka przed pośrednim naruszaniem ich praw autorskich. Należy pamiętać, że wiele stron z torrentami zachęca właścicieli do składania skarg. Spełniają życzenia właścicieli i usuwają obrażające potoki, jeśli twórcy zgłaszają takie prośby.


Pobieranie nielegalnych filmów torrentowych?

Problem polega na tym, że strony torrentowe są oskarżane o umożliwienie innym kradzieży własności poprzez bycie pośrednikiem. Gdyby nie istniały strony z torrentami, znacznie łatwiej byłoby wyśledzić podobną cyberprzestępczość i podjąć kroki prawne. Przed torrentowaniem użytkownicy po prostu przesyłali treści chronione prawem autorskim w Internecie, a twórca mógł je łatwo zlokalizować. Ilość spekulacji wokół legalnych torrentów może prowadzić do zastanowienia się, czy torrentowanie jest nielegalne w USA.

Czytać: Alternatywy dla Kickass Torrent

Jak działają torrenty?

Musisz zrozumieć mechanizm torrentowania, aby odpowiedzieć na pytania, takie jak to, czy pobieranie filmów jest nielegalne do użytku osobistego? Zasadniczo jest to forma sieci zbudowana na zasadzie udostępniania plików peer-to-peer lub (w skrócie P2P). Istnieje już od ponad dziesięciu lat i pozostaje najlepszym sposobem na znalezienie zawartości za darmo, nawet jeśli jest chroniona prawem autorskim. Witryny z torrentami nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek naruszenia praw autorskich, ale akceptują prośby o usunięcie torrentów od właścicieli, których dotyczy problem.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić swój adres IP Torrenta

Tutaj dość łatwo jest dostrzec problem. Po utworzeniu treści i chęci uzyskania pełnych praw do niej otrzymujesz od władz oficjalny certyfikat praw autorskich. To może wydawać się stratą pieniędzy dla użytkowników Torrenta w dzisiejszym świecie online, ale jest to prawny dokument własności przyznany przez odpowiedni organ zarządzający. Zazwyczaj jest to tymczasowe, ale niezależnie od czasu wskazanego w certyfikacie praw autorskich, treść należy do tego, kto o nią wystąpił. Jest to trudne, ponieważ niektórzy twórcy nie mogą sobie pozwolić na ubieganie się o odpowiednie prawa autorskie lub są zbyt beztroscy. Czy widzisz lukę? Każdy może ukraść jego treść lub opracować podobną treść przed złożeniem wniosku o legalny certyfikat praw autorskich. Teraz ta treść należy do naśladowcy, a nie prawdziwego właściciela. Jak wspomniano, nie wszyscy ubiegają się o ten dokument, co oznacza, że ​​istnieje niekończąca się treść, którą każdy może pobrać i przesłać na wybraną przez siebie platformę. Witryny z torrentami mogą następnie łatwo je zlokalizować, udostępniając je każdemu użytkownikowi Torrenta. W rezultacie treść jest kradziona bez wyraźnej zgody programisty, ale właściciel nie może wnieść roszczenia dotyczącego praw autorskich przeciwko nikomu, ponieważ nie jest ona prawnie właścicielem tej treści. To jest luka, z której korzystają strony Torrenting. Czy to nieetyczne? Tak. Czy torrentowanie jest nielegalne? Nie. Pobieranie nie jest wolne od winy, chyba że twórca przesłał zawartość za darmo lub nie upłynął jej limit praw autorskich.

Zamiast zbierać dane z jednego źródła, każdy plik jest konstruowany przez zbieranie elementów z kilku różnych źródeł online. Czynność ta jest wykonywana jednocześnie, a efekt końcowy jest doskonale zorganizowany, co daje pełny plik, który jest wolny od korupcji. Po prostu odwiedzasz witrynę z torrentami i szukasz tego, czego chcesz. Istnieją filtry i kategorie, które mogą ci pomóc. Po zakończeniu pobierania możesz zezwolić na „seedowanie”, co oznacza, że ​​nastąpiła dystrybucja pełnego pliku. Tak więc „siewnik” zarówno pobiera, jak i przesyła dane. Z drugiej strony „pijawka” to użytkownik, który nie zezwala na inicjowanie po pobraniu, więc ma negatywny wpływ na system. Dlatego bycie „pijawką” nie jest czymś, z czego można być dumnym. Użytkownicy mogą znajdować wszelkiego rodzaju pliki, w tym oprogramowanie, muzykę, filmy, gry i aplikacje. Jest całkowicie darmowy, co jest świetne dla użytkowników, ale straszne dla twórców, którzy nie otrzymują tantiem za swoją pracę.

sprawdź torrent VPN

Jest nielegalny w USA?

Kradzież treści chronionych prawem autorskim i ich rozpowszechnianie za darmo jest z pewnością nielegalne w kilku krajach, w tym w USA. Oznacza to, że powinieneś unikać torrentów, które naruszają prawa właścicieli. Nie jest tak trudno sprawdzić, czy plik jest chroniony prawem autorskim. Jeśli jest dostępny do pobrania po cenie na swojej oficjalnej stronie, z pewnością jest chroniony prawem autorskim. Właściciele zawsze wspominają, czy plik jest dostępny za darmo, więc lepiej na to uważać. Możesz także zobaczyć starsze wersje książki lub ostateczną wersję wysłaną do recenzji wśród torrentów przed jej faktycznym wydaniem. Przesyłanie i pobieranie tego rodzaju treści jest nielegalne.

Bezpiecznie torrent z bezpiecznymi VPN

Są chwile, kiedy wygasło prawo autorskie lub przesyłający odkrył jakąś lukę, którą można wykorzystać jako wymówkę. Torrenty jako całość nie są nielegalne, ale gdy nie szanują praw autorskich, stają się celem dla federalnego rządu USA. W przeszłości władze podjęły surowe działania przeciwko stronom z torrentami i nadal ściśle je monitorują. Powinieneś starać się nie ryzykować z powodu nielegalnego pobierania torrentów, zwłaszcza gdy możesz kupić ten plik za pomocą odpowiednich kanałów.

IPV 728 × 90 (zestaw 8)

Co to są legalne torrenty?

Zależy to wyłącznie od praw autorskich obowiązujących w Twoim kraju, które informują Cię, czy torrentowanie jest legalne. Oznacza to, że musisz je wcześniej sprawdzić. USA bardzo surowo traktują ochronę praw właścicieli. Dlatego musisz szczegółowo zapoznać się z tymi przepisami. Istnieje niewielka szansa, że ​​uda Ci się znaleźć legalne rozwiązanie, jeśli mieszkasz w USA. Prawa autorskie obowiązują przez dziesięciolecia lub do końca życia. Nadal pojawia się pytanie, czy pobieranie filmów jest nielegalne do użytku osobistego? Tak! Wypożyczenie DVD lub subskrypcja usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Netflix, nie jest trudna. Nie chcesz stawić czoła ostrzeżeniom lub działaniom prawnym w najgorszym przypadku tylko dla filmu. Istnieje kilka świetnych aplikacji do legalnego kupowania muzyki i wspierania ulubionych artystów. Wiele produktów oprogramowania jest dostępnych bez wirusów na ich oficjalnych stronach internetowych. Książki można wypożyczyć od innych mól książkowych lub bibliotek, jeśli nie chcesz odwiedzać księgarni.

Przeczytaj także: Bittorrent vs uTorrent

Są autorzy, którzy czasami oferują swoje książki za darmo przez ograniczony czas, więc skorzystaj z tego. Możesz także zarejestrować się, aby zostać recenzentem. Muzycy przesyłają swoją muzykę do bezpłatnego przesyłania strumieniowego na SoundCloud, który jest doskonałym miejscem do odkrywania nowych artystów. Aplikacje mobilne z zakupami w aplikacji można również pobierać i uruchamiać bezpłatnie. Istnieje wiele sposobów na znalezienie bezpłatnych treści i legalnych torrentów.

Jak bezpiecznie torrentować?

Zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że wirusy uszkodzą Twój system, więc dobry antywirus jest niezbędny przed rozpoczęciem torrentowania. Nauczysz się rozpoznawać torrenty wysokiej jakości na podstawie opinii innych użytkowników. Jeśli nie masz pewności co do nielegalnych torrentów, możesz zrobić dodatkowy krok, aby uchronić się przed gniewem władz.

VPN to wirtualna prywatna sieć, która chroni Cię przed hakerami i organizacjami, które chcą gromadzić poufne dane, gdy jesteś online.

Jeśli istnieją treści, których nie można legalnie uzyskać z powodu problemów z lokalizacją, dostępnością lub metodą płatności, niezawodna sieć VPN jest najlepszym sposobem na bezpieczne korzystanie z Torrenta. Zwykle dane internetowe są swobodnie przenoszone między urządzeniami. Oznacza to, że każda osoba korzystająca z tej samej sieci co Ty (czy to Wi-Fi, czy sieć lokalna) może szybko uzyskać do niej dostęp i włamać się do twojego systemu. VPN tworzy bezpieczny, szyfrowany kanał, przez który przechodzą wszystkie twoje dane. Chroni to Twój system i dane przed wścibskimi oczami, takimi jak agencje wywiadowcze lub hakerzy.

Oto jak najlepiej wykorzystać torrent

Spróbuj wybrać VPN, który nie ma siedziby w kraju o niekorzystnych przepisach dotyczących prywatności użytkowników. Stany Zjednoczone słyną z szpiegowania w celu gromadzenia danych, które wolisz zachować w tajemnicy.

Wybierz torrent VPN znajduje się w kraju, w którym nie są zobowiązane do przekazywania danych klientów.

sprawdź torrent VPN

Byłoby idealnie, gdyby ta firma VPN nie prowadziła żadnych dzienników swoich użytkowników. Sieci VPN spowalniają prędkość Internetu, co jest przeszkodą dla użytkowników torrentów. Poszukaj VPN, który jest popularny ze względu na wysoką prędkość, zwłaszcza wzmocniony, aby mógł wytrzymać ciężkie zadania przez Internet, takie jak torrent. Najlepszym scenariuszem byłoby wybranie sieci VPN, która ma specjalne funkcje udostępniania P2P.

Błędem byłoby twierdzenie, że torrentowanie jest nielegalne we wszystkich krajach. Musisz tylko wybrać sprytne sposoby, aby uniknąć przyłapania na torrentach.

Przeczytaj także: Najlepszy klient BitTorrent

Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym torrentowanie jest nielegalne, np. W Stanach Zjednoczonych Ameryki, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji itp., Sugerujemy połączenie się z takich miejsc jak Indie, Pakistan, Szwajcaria, Bangladesz itp. Pozwoli ci to uniknąć jakichkolwiek ograniczeń podczas korzystania z Torrenta i cieszyć się darmowym doświadczeniem.

Aby ułatwić ci ostatni krok, który zwykle jest dość kłopotliwy, sprawdziliśmy kilka stron Torrent. Zajrzyjmy do najlepszych stron z torrentami z 2019 roku, w których możesz bezpiecznie pobierać torrenty z VPN.

Najlepsze strony z bezpiecznymi torrentami w 2019 roku

Jeśli szukasz strony z torrentami i masz trudności z wybraniem spośród najlepszych spośród nich, możesz dodać do zakładek tę listę najlepszych stron z torrentami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli zastanawiasz się, czy są one również legalne, to znowu zależy od kraju, w którym mieszkasz. Ale na pewno, jeśli używasz VPN do torrentowania, co już jesteś przekonany, dlaczego powinieneś, to sprawi, że będziesz anonimowy i żaden rząd nie może powiedzieć, że naruszasz prawo, ponieważ nie jesteś nigdzie w sieci VPN. Więc bingo!

Kryteria, na podstawie których stworzyliśmy tę listę, to to, czy te strony z torrentami dostarczają wysokiej jakości torrenty i czy istnieje wiele seederów, których wszyscy szukają. Więc bez zbędnych ceregieli, oto lista najlepszych stron z torrentami w 2019 roku.

The Private Bay

Oczywiście ten klasyk znajduje się na szczycie naszej listy, ponieważ jest najstarszy w grze z dużą ilością seederów. Ponieważ jest to jeden z pionierów, użytkownicy ufają swoim torrentom ponad wszystko, podobnie jak my!

RARBG

Jeśli wszystko, czego szukasz, to pikselowana jakość, to jest to odpowiednia strona z torrentami. Ma tę treść HD, której szukasz. Jeszcze jedno, może nie mieć wielu torrentów, a ilość jest niska, ale jakość zadowoli każdego entuzjastę P2P.

Sprawdź także: Najlepsze strony z torrentami 2019 roku

ExtraTorrent

To jedna z tych stron z torrentami, które walczyły i walczyły o przetrwanie. Kolejny wielki hit w branży torrentów, który nie tylko go stworzył, ale także przez lata.

LimeTorrents

Według użytkowników jest to jedna wielka baza stron z torrentami. Ich częstotliwość jest całkiem dobra i dlatego ich torrenty wracają, dlatego stworzyli ogromną bazę danych z ogromną kolekcją legalnych torrentów, których możesz szukać. Na pewno nie chcesz przegapić tego popularnego.

1337X

Ta najlepsza strona z torrentami jest najlepsza dla miłośników rocznika. Jeśli szukasz starych i niejasnych filmów, jest to właściwy wybór dla Ciebie. Chociaż ich baza danych może nie być tak duża jak kilka innych gigantów na tej liście, z pewnością mają tę starą sprawę, której próżno szukałeś wszędzie.

TorrentDownloads

Musieliśmy umieścić jeden na końcu, ale zazwyczaj pasuje to do stereotypu „ostatni, ale nie najmniej”. Wszyscy, łącznie z nami, uwielbiają odważną stronę ze szczegółami dotyczącymi torrentów. To daje wyobrażenie o ich niezawodności, a ponadto otrzymujesz treści dobrej jakości i dużą bazę danych do przeszukania. Wszystko to zdecydowanie czyni tę opcję częścią listy najlepszych stron z torrentami.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments