Facebook snooping na své konkurenty pomocí vlastní VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Facebook je tak populární trend 21. století, že někdo, kdo jej nepoužívá, se dívá zamračeným obočím. Facebook se bezpochyby stal „digitálním domovem“ většiny lidí na celém světě. I když byste tvrdili, že víte vše, jak můžete Facebook používat, možná si nejste vědomi toho, jak Facebook používá svou „inteligentní technologii“ k získání srdcí svých uživatelů. uživatelé. Zde je několik faktů o Facebooku, co by vás mohlo zajímat a dokonce šokující, pokud pro vás budou nové.


Dynamika myšlení na Facebooku

Facebook měl ve třetím čtvrtletí roku 2018 více než 2,27 miliardy uživatelů, ale s jistotou nesedí na gauči a sleduje jeho práci na platformě každý den. Místo toho sedí v myslící židli a přemýšlí o tom, jaký bude další krok, který bude konkurovat svým technologickým konkurentům. Nejen to, ale také tajně slídí na výkon svých konkurentů.

To je pravda! Přestože má FB moc, vliv, zdroje a vše, o čem by společnost kdy snila, stále dohlíží na své konkurenty a na jejich potenciální hrozbu převzetí. Pravděpodobně proto se z ní stal technický gigant, kterého známe dnes.

K zamyšlení:

I když není nic špatného na sledování vašich konkurentů v oboru, aby s nimi mohli lépe konkurovat, stále je otázkou, jak to dokážou..

Jak Facebook číhá kolem konkurentů

Nedávno bylo ve veřejném dokumentu zjištěno, že Facebook dohlíží na své konkurenty získáním informací pomocí vlastní VPN. Nyní obecně VPN nemá uchovávat protokoly a data svých uživatelů. nicméně, Síť VPN společnosti Facebook dokázala získat data svých uživatelů, dává Facebooku představu o tom, jak si jeho konkurenti vedou na trhu. Voila! VPN je tedy vše, co se tam tajně vaří!

Dokumentovaný důkaz

Britští zákonodárci nedávno vydali mezipaměť dokumentů a součástí této mezipaměti dokumentů byly dokumenty ze serverů Facebooku. V těchto souborech bylo zjištěno, že technický gigant dohlíží na své konkurenty, mezi něž patří Snapchat a WhatsApp. Ano, WhatsApp, který si Facebook později koupil v roce 2014, ale v době této zprávy to byl stále konkurent. Díky sledování Facebook věděl, jak je důležité koupit WhatsApp!

Interní dokumenty byly tedy označeny jako „vysoce důvěrné“. Tyto dokumenty obsahovaly prezentační snímek dat z roku 2013. Data jsou porovnáním „dosahu“ Facebooku a jeho konkurenčních společností WhatsApp a Snapchat.

Statistiky zprávy

Podle prezentace prezentace se aplikace Snapchat pro iPhone umístila na 16. místě s dosahem 13,2 procenta. Na druhé straně, vlastní platforma pro zasílání zpráv na Facebooku byla na 15. místě a dosáhla 13,7 procenta.

Facebook snooping konkurenty pomocí VPN

WhatsApp byl schopen zajistit americký trh, protože má značný dosah v USA. Ve skutečnosti se umístila na třetím místě, pokud jde o aplikaci pro online zasílání zpráv. Skype se umístil na prvním místě a Facebook messenger na druhém místě v prezentačním snímku, který byl v roce 2013 přijat znovu.

WhatsApp také zanechal Messenger na Facebooku, pokud jde o zapojení, protože WhatsApp byl dvakrát vyšší než Facebook, pokud jde o celkový počet odeslaných zpráv..

Facebook s sebou

Přestože Facebook byl v této hře před námi podle tohoto vysoce důvěrného dokumentu, rozdíl byl stále velmi malý. Z tohoto důvodu nebylo překvapivé, kdyby obě aplikace brzy dominovaly. To je důvod, proč Facebook pozorně sledoval tyto dvě aplikace, protože byly velkou hrozbou pro Facebook, což přesně definuje, proč šlo koupit WhatsApp a pokusil se koupit Snapchat dvakrát..

Spory proti Facebooku

Nyní by vás mohlo zajímat, jak Facebook dokázal získat tato vysoce důvěrná a citlivá data. Jak už bylo řečeno, bylo to prostřednictvím vlastní VPN nebo virtuální privátní sítě, zvané Onavo (Podívejte se, proč se nákup VPN pro osobní potřebu v těchto dnech stává tak běžným?).

Nicméně, akvizice Facebooku, Onavo je v tomto odvětví velmi kontroverzní, protože s ním bylo vždy spojeno firemní spyware. Onavo je známo, že vede protokoly svých uživatelů. To je důvod, proč se Facebooku podařilo získat údaje o dosahu svých konkurentů.

Ačkoli je to soukromě nezákonné a nemožné jej dosáhnout z důvodu souvisejících právních důsledků, vedení záznamů o uživatelích nebo sledování bylo bohužel velmi běžné na úrovni velkých her, jako je NSA, vládní organizace, která sleduje osobní údaje..

Tento rok byl však z aplikace Apple odebrán produkt Onavo. To je v souladu s novými pokyny společnosti Apple pro vývojáře. Podle jeho pokynů zakazuje vývojářům nebo aplikacím, které shromažďují data od svých uživatelů.

Později společnost Apple objasnila, že odstranění produktu Onavo není způsobeno problémem Facebooku, přestože ke změnám v pokynech pro vývojáře došlo až poté, co vyšlo vydání problému týkajícího se Facebooku pomocí produktu Onavo, který se dostal ke svým konkurentům..

Přestože Onavo již není v obchodě Apple, ti, kdo si jej stáhli před takovou změnou, mají stále přístup a použití. Je k dispozici také v Obchodě Google Play.

Vyznání Facebooku

Facebook nepřipustil použití Onavo při snoopingu na své konkurenty. Připustil však, že data společnosti Onavo byla už mnoho let využívána jinými weby a aplikacemi k provádění analýzy trhu a výzkumu.

Facebook také dodal, že jsou v podmínkách používání Onavo velmi jasné. Jasně informují ty, kteří budou stahovat a používat VPN, o druhu informací, které budou shromažďovány a jak budou tyto informace použity.

Díky tomu mají uživatelé na výběr, zda si aplikaci stáhnou nebo ne. Rovněž poznamenali, že uživatelé mají možnost změnit nastavení soukromí při stahování VPN. V nastavení své VPN mohou deaktivovat jakýkoli typ sběru dat.

Přestože však uživatelé mají možnost změnit nastavení své aplikace, VPN shromažďující informace od jejích uživatelů je hrozbou pro soukromí online.

Sítě VPN se vážně informovaly o zabezpečení online a soukromí

Proto většina komerčních VPN, zejména těch velkých na trhu, věnovala zvláštní pozornost online bezpečnosti a soukromí. Zaprvé je to to, k čemu jsou jejich produkty určeny, pokud jde o osobní použití. Pokud však VPN uchovává protokoly, činnosti, časová razítka nebo jiné důležité informace o uživateli, může to uživatelům hodně poškodit a také způsobit vážné právní problémy pro malou společnost, není divu, kdy měla pro tak velkou společnost, jako je Facebook..

Tyto protokoly, pokud jsou dosaženy, mohou být použity ke sledování uživatele a poškození. Přestože Facebook tvrdí, že se jedná o průzkum trhu a že uživatelé se mohou rozhodnout změnit nastavení shromažďování dat, VPN by neměla vést záznamy nebo data svých uživatelů..

Je pravda, že uživatelé mají možnost stáhnout si aplikaci VPN nebo ne. A pro uživatele, kteří si velmi cení jejich soukromí online a nechtěli by být součástí průzkumu trhu, mohou hledat další důvěryhodné sítě VPN na trhu, aby zvýšili ochranu svých zařízení..

Akvizice Facebooku po důkladném dohledu

Ve snaze zcela ovládnout trh Facebook hledal aplikace nebo technologie. Při nákupu společností jsou velmi agresivní. To je pravda, když získali Instagram.

Facebook také nabídl koupit Snapchat v roce 2013 za 3 miliardy amerických dolarů. Snapchatův generální ředitel Evan Spiegel nabídku vždy odmítá.

Facebook se snažil společnost ohromovat roky. Nicméně, to selhal a jen se rozhodl replikovat funkci Instagramu Story a začlenit ji na Facebook.

Facebook se také pokusil koupit WhatsApp s neuvěřitelnou částkou 16 miliard amerických dolarů, kde se mu podařilo získat aplikaci, o které je známo, že má masivní sledování po celých USA.

Závěrečné slovo

Technologie se neustále mění a vyvíjí. Tato jména mohou dnes na trhu dominovat, ale kdo ví, že Facebook bude moci v blízké budoucnosti zcela ovládnout a koupit všechny své konkurenty. Na druhé straně se může jeden konkurent objevit a zpochybnit vládu Facebooku a může změnit příliv. Nikdy nevíme. Průzkum jeho konkurentů však mohl být v studené válce mezi konkurenty poctivý, ale určitě to není spravedlivé pro uživatele, kteří v této digitální éře soupeří o soukromí. Dejte si pozor na online dohled!

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments