Facebook prepadá svojim konkurentom pomocou vlastnej VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Facebook je taký populárny trend 21. storočia, že sa na niekoho, kto ho nepoužije, pozerá zamračený obočie. Facebook sa bezpochyby stal „digitálnym domovom“ väčšiny ľudí na celom svete. Aj keď by ste tvrdili, že viete všetko, ako môžete Facebook používať, možno si nebudete vedomí toho, ako Facebook používa svoju „inteligentnú technológiu“ na získanie srdca svojich používateľov. užívateľov. Tu je niekoľko faktov o Facebooku, ktoré by vás mohli zaujímať, ba dokonca šokujúce, ak sú pre vás nové.


Dynamika myslenia na Facebooku

Facebook mal v treťom štvrťroku 2018 počet vyše 2,27 miliárd používateľov, ale s istotou nesedí na gauči a každý deň sleduje svoju prácu na platforme. Namiesto toho sedí v mysliteľskej stoličke a premýšľa o tom, aký bude ďalší krok, aby konkuroval svojim technologickým konkurentom. Nielen to, že sa tiež tajne pripája k výkonu svojich konkurentov.

To je pravda! Aj keď má FB moc, vplyv, zdroje a všetko, o čom by spoločnosť kedy snívala, stále dohliada na svojich konkurentov a na potenciálne hrozby ich prevzatia. Pravdepodobne to je dôvod, prečo sa z neho stal technologický gigant, ktorý poznáme dnes.

Potraviny na zamyslenie:

Aj keď nie je nič zlé na dohľade nad svojimi konkurentmi v tomto odvetví, aby s nimi mohli lepšie konkurovať, stále je otázkou, ako to robia..

Ako Facebook ukrýva okolo konkurencie

Nedávno sa vo verejnom dokumente zistilo, že Facebook sleduje svojich konkurentov získaním informácií pomocou vlastnej VPN. Teraz VPN spravidla nemá viesť protokoly a dáta svojich používateľov. však, Sieť VPN spoločnosti Facebook dokázala získať údaje svojich používateľov, dať Facebooku predstavu o výkonnosti svojich konkurentov na trhu. Voila! Takže VPN je všetko, čo sa tam tajne varilo!

Dokumentovaný dôkaz

Britskí zákonodarcovia nedávno vydali vyrovnávaciu pamäť dokumentov a časťou týchto vyrovnávacích dokumentov boli dokumenty zo serverov Facebooku. V týchto spisoch sa zistilo, že technický gigant dohliada na svojich konkurentov, medzi ktoré patria Snapchat a WhatsApp. Áno, WhatsApp, ktorý si neskôr spoločnosť Facebook kúpila v roku 2014, ale v čase tejto správy to bola stále konkurencia. Vďaka sledovaniu Facebook vedel, aké je dôležité kúpiť WhatsApp!

Interné dokumenty boli označené ako „vysoko dôverné“. Tieto dokumenty obsahovali prezentačný list údajov z roku 2013. Údaje sú porovnaním „dosahu“ Facebooku a jeho konkurenčných spoločností WhatsApp a Snapchat.

Štatistika správy

Podľa prezentácie sa aplikácia pre iPhone od spoločnosti Snapchat umiestnila na 16. mieste s dosahom 13,2 percenta. Na druhej strane, vlastná platforma pre zasielanie správ Facebooku sa umiestnila na 15. mieste a dosiahla dosah 13,7 percenta.

Facebook snooping konkurenti pomocou VPN

WhatsApp bol schopný zaistiť americký trh, pretože má značný dosah v USA. Pokiaľ ide o aplikáciu online na zasielanie správ, v skutočnosti sa umiestnila na treťom mieste. Skype sa umiestnil na prvom mieste a Messenger na Facebooku sa umiestnil na druhom mieste v prezentačnom liste, ktorý bol v roku 2013 prijatý znova.

WhatsApp tiež zanechal Facebook Messenger, pokiaľ ide o jeho angažovanosť, pretože WhatsApp bol z hľadiska celkového počtu odoslaných správ dvakrát vyšší ako Facebook..

Prenos na Facebooku

Aj keď Facebook bol v tejto hre v súlade s týmto vysoko dôverným dokumentom, rozdiel bol stále veľmi malý. Z tohto dôvodu nebolo prekvapujúce, či by obe aplikácie čoskoro dominovali. To je dôvod, prečo Facebook pozorne sledoval tieto dve aplikácie, pretože predstavovali veľkú hrozbu pre Facebook, čo presne definuje, prečo išlo o nákup WhatsApp a pokúsil sa kúpiť Snapchat dvakrát..

Spory proti Facebooku

Teraz by vás zaujímalo, ako Facebook dokázal získať tieto vysoko dôverné a citlivé údaje. Ako už bolo povedané, bolo to prostredníctvom vlastnej siete VPN alebo virtuálnej súkromnej siete nazývanej Onavo (Zistite, prečo sa nakupovanie sietí VPN na osobné použitie stáva v dnešnej dobe tak bežné?).

Avšak, akvizícia Facebooku, Onavo je v tomto odvetví veľmi kontroverzný, keďže s ním vždy súvisel firemný spyware. Onavo je známy tým, že si uchováva denníky svojich používateľov. To je dôvod, prečo mohla spoločnosť Facebook získať údaje o dosahu svojich konkurentov.

Aj keď je to súkromne nezákonné a nemožné ho dosiahnuť z dôvodu právnych dôsledkov, vedenie záznamov používateľov alebo sledovanie je bohužiaľ veľmi bežné na úrovni veľkých hier, ako napríklad NSA, vládna organizácia, ktorá sleduje osobné údaje..

Tento rok bol však z aplikácie Apple odstránený produkt Onavo. Je to v súlade s novými pokynmi spoločnosti Apple pre vývojárov. Podľa jeho pokynov zakazuje vývojárom alebo aplikáciám, ktoré zhromažďujú údaje od svojich používateľov.

Neskôr spoločnosť Apple objasnila, že odstránenie produktu Onavo v obchode nie je spôsobené problémom Facebooku, aj keď zmena v pokynoch pre vývojárov nastala po vydaní problému o službe Facebook pomocou služby Onavo na vstup do konkurencie..

Aj keď Onavo už nie je v obchode Apple, tí, ktorí si ho pred takou zmenou stiahli, majú stále prístup a používanie. Je k dispozícii aj v Obchode Google Play.

Vyznanie Facebooku

Facebook nepripustil, že Onavo použil Onavo na snooping svojich konkurentov. Pripustil však, že údaje spoločnosti Onavo už mnoho rokov používajú iné webové stránky a aplikácie na vykonávanie analýzy trhu a prieskumu.

Facebook tiež dodal, že v podmienkach používania služby Onavo sú veľmi jasné. Jasne informujú tých, ktorí budú sťahovať a používať VPN, o druhu informácií, ktoré sa budú zhromažďovať a ako sa tieto informácie použijú.

Vďaka tomu majú používatelia na výber, či si aplikáciu stiahnu alebo nie. Tiež poznamenali, že používatelia majú možnosť zmeniť svoje nastavenia ochrany osobných údajov pri sťahovaní VPN. V nastavení svojej siete VPN môžu deaktivovať akýkoľvek typ zhromažďovania údajov.

Napriek tomu, že používatelia majú možnosť zmeniť nastavenia svojej aplikácie, sieť VPN zhromažďujúca informácie od jej používateľov predstavuje hrozbu pre súkromie online.

Sieť VPN sa zriekol závažného oznámenia o zabezpečení online a súkromí online

Preto väčšina komerčných sietí VPN, najmä tie veľké na trhu, venovala osobitnú pozornosť online bezpečnosti a súkromiu. V prvom rade je to to, pre čo sú ich výrobky určené na osobné použitie. Ak však VPN uchováva denníky, činnosti, časové pečiatky alebo iné dôležité informácie o používateľoch, môže to spôsobiť používateľom veľa škody a tiež spôsobiť vážne právne problémy pre malú spoločnosť. Niet divu, kedy mala pre takú veľkú spoločnosť, ako je Facebook..

Tieto protokoly, ak sa dosiahnu, sa môžu použiť na sledovanie používateľa a na jeho poškodenie. Aj keď sa tvrdenie spoločnosti Facebook týka prieskumu trhu a že používatelia sa môžu rozhodnúť zmeniť nastavenie zhromažďovania údajov, VPN by si nemala uchovávať denníky alebo údaje svojich používateľov..

Je pravda, že používatelia majú možnosť stiahnuť si aplikáciu VPN alebo nie. A pre používateľov, ktorí si veľmi cenia svoje súkromie online a nechceli by sa stať súčasťou prieskumu trhu, môžu hľadať ďalšie dôveryhodné siete VPN na trhu, aby zvýšili ochranu svojich zariadení..

Akvizície Facebooku po dôkladnom dohľade

V snahe úplne ovládnuť trh Facebook hľadal aplikácie alebo technológie. Pri nákupe spoločností sú veľmi agresívne. To je veľmi pravda, keď získali Instagram.

Facebook tiež ponúkol, že v roku 2013 kúpi Snapchat za 3 miliardy dolárov. Avšak, výkonný riaditeľ Snapchatu Evan Spiegel ponuku vždy rýchlo odmietne.

Facebook sa pokúšal spoločnosť ohromiť roky. Avšak, to zlyhal a rozhodol sa na replikáciu funkcie Príbeh Instagramu a jej začlenenie na Facebook.

Facebook sa tiež pokúsil kúpiť WhatsApp s neuveriteľnou sumou 16 miliárd amerických dolárov, kde sa mu podarilo získať aplikáciu, o ktorej je známe, že po USA masívne sleduje.

Záverečné slovo

Technológia sa neustále mení a vyvíja. Tieto názvy môžu dnes dominovať trhu, ale kto vie, v blízkej budúcnosti bude Facebook môcť úplne dominovať a kúpiť všetkých svojich konkurentov. Na druhej strane sa jeden konkurent môže objaviť a napadnúť vládu Facebooku a môže zmeniť príliv. Nikdy to nevieme. Prieskumy jej konkurentov však mohli byť v studenej vojne medzi konkurentmi férovou hrou, ale určite nie je spravodlivé pre používateľov, ktorí v tejto digitálnej dobe bojujú o súkromie. Dajte si pozor na online dohľad!

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments