En İyi VPN Yönlendiricileri 2020 – Komple Kurulum Kılavuzu

[ware_item id=33][/ware_item]

Başınızdaki çiviyi vurmak için VPN yönlendiricileri, ister evde ister iş yerinde olun, cihazlarınızı güvenli hale getirir. Her biri için yapılmış bu çift, bir VPN istemcisinin istediği tüm avantajları sunar. Bir spoiler olarak, onlara bağlı olan tüm cihazları korurlar. Ayrıca birden fazla cihaz için hızlı, güvenli ve güvenilir bir bağlantı sunar. Bir VPN yönlendiricisi hakkında en faydalı şey, ona bağlı olan tüm cihazların, her cihaza ayrı bir VPN yüklemeden bir VPN'nin avantajlarından yararlanabilmesidir..


Tüm gelişmiş internet kullanıcıları, her cihaza ayrı ayrı yüklemek yerine yönlendiricilerine bir VPN yüklemeyi tercih eder. Bu şekilde, o yönlendiriciye bağlı olan tüm cihazlar bir VPN'den yararlanır. Kulağa daha akıllı gelmiyor mu? VPN yönlendiricileri dijital yaşamınızı güvende tutar ve size tam bir anonimlik sağlar. Ama genel olarak bahsettiğimiz kombo bu, Şimdi ruh arkadaşlarından tek tek konuşalım.

Yönlendirici Nedir??

Yönlendiriciler internete açılan kapıdır. Bir ağ cihazıdır. Veri paketlerini bilgisayar ağları arasında iletir. En az 2 ağa bağlı, en yaygın ağlar WAN'lar veya LAN'lar veya bir LAN ve ISS ağlarıdır. Bir yönlendirici ağlara katılır. Bu ağlar arasındaki trafiği yönlendirir.

Temel yönlendirici sizi başka hiçbir özelliğe sahip olmadan basitçe web'e bağlar. Bir sürü high-fi yönlendirici de var. Bunlar özellik ağırdır ve temel işlevlerin çok ötesine geçer. Gelişmiş yönlendiriciler şüphesiz çevrimiçi deneyiminizi artırabilir, ancak VPN istemcilerini destekleyen bir yönlendirici kullanmalısınız. Çeşitli yönlendirici türleri vardır. Onlardan bazıları;

Çekirdek Yönlendirici

İnternet Servis Sağlayıcıları (İSS) tarafından kullanılırlar. Bu yönlendirici, veri paketlerini bir ağ içindeki bilgisayar ana bilgisayarlarına iletir. İnternet omurgasında veya çekirdeğinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Buna bir ağın omurgası da denir. Birden çok hızlı veri iletişim arabirimi sağlar.

Kenar Yönlendirici

Erişim yönlendiricisi olarak da bilinir. Daha düşük kapasiteli bir cihazdır. Bir LAN'ı genel İnternete veya bir WAN'a bağlar. Bir ağın kenarında bulunan özel bir yönlendiricidir. Ağının harici ağlarla bağlantısını sağlar. Harici bir sınır ağ geçidi protokolü kullanır.

Şube Yönlendiricileri

Bu yönlendiriciler bir kuruluşun uzak ofis konumlarını WAN'a bağlar. Genellikle ek özellikler sağlarlar; kablosuz LAN yönetimi özellikleri, zaman bölmeli çoğullama ve WAN uygulama hızlandırma.

Mantıksal Yönlendirici

Bu yönlendirici, fiziksel bir yönlendirici aygıtın yazılım kasılmasıdır. Fiziksel bir temelden ziyade mantıksal bir temel üzerinde çalışan farklı işlevler yaratmaya yardımcı olur. Sanallaştırılmış ağ oluşturmada çok önemlidir. Ağ oluşturma gibi birçok modern protokolle çalışır; sınır geçidi protokolü ve çok protokollü etiket anahtarlama.

Kablosuz Yönlendiriciler

Bu yönlendirici LAN veya sabit kablolu bir evdeki yönlendirici ile aynı şekilde çalışır. Ancak, taşınabilir bilgisayarlar veya dizüstü bilgisayarlar için sabit kablolu bir evdeki LAN veya yönlendiriciden daha fazla hareketlilik sağlar. 802.11g özelliklerini kullanır. Bir yönlendiricinin işlevlerini yerine getirir. Kablosuz erişim noktasının işlevlerini de içerir.

Bir Şirket Neden İşletme Sınıfı VPN Yönlendiricilere İhtiyaç Duyar??

İnternet bağlantısı her işyeri için şarttır. Her işletmenin, birden fazla ağa bağlanmak ve aralarındaki trafiği yönlendirmek için bir yönlendirici ile donatılmış olması gerekir. Sadece herhangi bir yönlendirici değil, hızlı, verimli ve güvenilir bir yönlendirici.

Bir iş yönlendiricisi genellikle entegre bir servis cihazı şeklinde gelir. Ağ, uygulama ve güvenlik hizmetlerinin tümünü tek bir aygıtta sağlar. Daha iyi güvenlik için, en azından çift veya üçlü bant yönlendirici olmalıdır.

Bir başka önemli şey, bir işletmenin VPN uyumlu bir yönlendiriciye ihtiyacı olmasıdır, böylece şirketin önemli bilgileri yanlış ellere geçmez.

Bazı En İyi İş VPN Yönlendiricileri

Piyasada bulunan İş Yönlendiricileri için çeşitli seçenekler vardır. Ancak, hızlı, güvenilir ve güvenli bir iş yönlendiricisi seçmek çok önemlidir. Bu şekilde olası kayıplardan kaçınabilirsiniz.

En iyi iş yönlendiricilerinden bazıları:

  • Synology RT2600ac
  • Netgear Nighthawk X10
  • Linksys Max-Stream AC1900 Kablosuz Yönlendirici
  • NETGEAR Nighthawk X10 Akıllı WiFi Yönlendirici (R9000)
  • NETGEAR Orbi Pro AC3000
  • ve Linksys EA6350 Akıllı Wi-Fi kablosuz çift bant + yönlendirici

Yönlendiricinize Neden Bir VPN Yüklemelisiniz?

Her normal internet kullanıcısı bir VPN kullanmalıdır. İnsanların çevrimiçi olarak ne yaptığınızı bildiklerinden ve verilerinizi bilgisayar korsanlarına açık tutmadıkça, bir VPN kullanmayı düşünmelisiniz. Bir VPN satın aldığınızda, onu cihazlarınızın her birine ayrı ayrı indirmeniz gerekir.

1 veya 2 cihazınız varsa sorun değil, ancak çok fazla cihazınız varsa bir yönlendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Yönlendiricinizde kurulu bir VPN'i indirmeniz ve ödemeniz yeterlidir. Bu yönlendiriciye bağlanacak tüm cihazlar bir VPN'den yararlanır. Dolayısıyla, anonimlik, güvenlik ve çevrimiçi gizlilik konusunda gerçekten ciddiyseniz, ihtiyacınız olan tek şey VPN özellikli bir yönlendiricidir.

VPN Yönlendiricilerin Avantajları

VPN yönlendiricilerinin birkaç avantajı vardır. Bir VPN yönlendiricinin en belirgin avantajlarından biri, sayılamayan cihaz sayısını koruma yeteneğidir. VPN sağlayıcıları genellikle bağlanabilecek cihaz sayısını sınırladığı için bu büyük bir avantajdır. Bir VPN yönlendiricinin diğer bir avantajı, ona bağlı olan her aygıtı korumasıdır. VPN yönlendiricileri ayrıca tüm trafiğinizi şifreler, böylece size zarar verebilecek üçüncü taraflardan tamamen güvende olursunuz.

Daha ince bir notta, yönlendiricinize yalnızca bir kez VPN yüklemeniz gerekir. Bu şekilde, her cihazda ayrı olarak bir VPN indirme zorunluluğundan kurtulursunuz. Birçok gadget ile çalışmak zorundaysanız, bu büyük bir avantajdır. Bir VPN yönlendirici ile müşterilerinize ve çalışanlarınıza da koruma sağlayabilirsiniz. Son olarak, VPN'iniz açıksa veya olmasa endişelenmenize gerek yoktur, her zaman.

VPN Yönlendirici Nasıl Seçilir

Artık yönlendiricinize bir VPN kurmanın gerçekten yararlı olduğunu biliyorsunuz. İşte gerçek bir soru, “VPN yönlendirici nasıl seçilir?”. Bu sorunun cevabı, VPN uyumlu bir yönlendirici almanın birkaç yolu olmasıdır. En kolayı doğrudan VPN sağlayıcınızdan satın almaktır. Birçok VPN sağlayıcısı şimdi yönlendiriciler sunuyor. Ancak, yalnızca VPN uyumlu bazı yönlendirici modelleri vardır. Bu, seçtiğiniz VPN'nin desteklediği protokol türlerini bilmenin önemli olduğu anlamına gelir. Bu VPN'yi yönlendiricinize yükleyip yükleyemeyeceğinizi bilmek gerekir.

Önceden yanıp sönen bir yönlendirici satın almak da harika bir seçenektir. Önceden yanıp sönen bir yönlendirici satın aldığınızda, satıcı sizin için yönlendiriciye DD-WRT koyacaktır. Bu şekilde başarılı bir şekilde yapıldığını bilirsiniz. Ayrıca, yönlendiricinizdeki CPU'nun hızlı olması gerektiğini unutmayın, çünkü bir yönlendiriciye bir VPN yüklemek, üzerinde çok fazla yük oluşturacaktır. Yani, yönlendiricinizin CPU'su ne kadar hızlı olursa, o kadar iyi.

Bir diğer önemli faktör ağınızın hızıdır. İhtiyaçlarınız için gereken doğru aralık ve hız seviyesine sahip bir yönlendirici seçmek gerekir. Bir şey daha, yönlendiricinizin en az bir çift bant modu (2 anten) içerdiğinden emin olmaktır.

En İyi 5 VPN Yönlendirici

VPN bağlantınızı mükemmel bir şekilde kullanmak için iyi bir VPN yönlendirici kullanmalısınız. İyi bir VPN yönlendirici satın almak internete anonim ve güvenli bir şekilde göz atmanıza izin verecektir. Bunlar, bir VPN aracılığıyla internete bağlanmanızı kolaylaştıracak en iyi 5 VPN yönlendiricimizdir;

Linksys - WRT AC3200 Çift Bantlı WiFi 5 Yönlendirici - Siyah / Mavi

Genel olarak en iyi VPN yönlendiricilerinden biridir. Gibi özellikleri vardır; Üç akışlı, 512 MB RAM, 1.8 GHz çift çekirdekli ve 256 MB flash bellek. Bunlar, bir VPN yönlendiricisinin içerebileceği mükemmel özelliklerden bazılarıdır. Çok yönlü ve güçlü bir yönlendiricidir. VPN kullanımı için mükemmel bir seçimdir. Bağlantısı 4x gigabit ethernet, 1xUSB 3.0, 1X ESATA / USB 2.0. Hızlı ağ hızları için 4 anten ve 3 bant ile birlikte gelir. VPN uyumluluğu için DD-WRT sabit yazılımını yükleyebilirsiniz.

Asus RT-AC5300 Yönlendirici

Yüksek güçlü bir yönlendiricidir. Bir VPN için harika. Bir dizi gelişmiş özellik ile birlikte gelir; bağlantı toplama, trafik analizörü, MU-MIMO desteği, WPS, 512 MB RAM ve 8 harici anten. Popüler olarak üst düzey bir oyun yönlendiricisi olarak bilinir. Çevrimiçi ve ağ oyunlarını sizin için hayal kırıklığına uğratır. Aynı zamanda harika bir VPN yönlendiricisidir. Bağlantısı 4x gigabit ethernet, 1x WAN, 1x USB 2.0, 1X USB 3.0. Bu yönlendiricinin de mükemmel bir aralığı var.

TP-Link Archer C7 AC1750 Kablosuz Çift Bantlı Gigabit Yönlendirici

Bu yönlendirici, hızlı performans gerektiren ofisler için en iyisidir. Bu yönlendirici aracılığıyla ağa bağlı cihazlarla dosya ve medyayı kolayca paylaşabilirsiniz. Kurulumu kolaydır. Kablosuz N hızlarından 3 kat daha hızlı 802.11ac standardını destekler. İnanılmaz bir menzile sahip. Bu gelişmiş yönlendirici, yüksek trafikli çevrimiçi etkinlikler için tasarlanmıştır. 4 kablolu LAN bağlantı noktası vardır. IPv6 ile de uyumlu.

Asus RT-AC86U Yönlendirici

Aynı zamanda harika bir VPN yönlendiricisidir. Performansı tasarım kadar yüksek. Mükemmel hız ve kapsama alanı sunar. Hızlı bir performans ve bazı gelişmiş VPN özelliklerine sahiptir. Özellikleri arasında; uyarlanabilir QoS WTFast Gamers Özel Ağı, MU-MIMO ve Trafik Analizörü. Bağlantısı 5x gigabit LAN, 1x USB 2.0, 1x USB 3.0. Yüksek kaliteli bir oyun yönlendiricisidir. Kurulumu da çok kolaydır. Hızlı ve verimli bir yönlendiricidir.

D-Link DIR-885L / R Yönlendirici

Harika bir çok yönlü VPN yönlendiricisidir. Gibi özellikleri iyi bir seçim vardır; gelişmiş kablosuz AC ışın şekillendirme, MU-MIMO ve SmartConnect. Bağlantısı 4x gigabit ethernet, 1x USB 3.0. Güvenilir bir orta menzilli VPN yönlendiricisidir. Aynı zamanda harika bir Wi-Fi yelpazesine sahiptir. Kullanıcı arayüzü güzel tasarlanmış ve kullanımı da çok kolay. Güçlü ve esnek bir VPN yönlendiricisidir. DD-WRT açık kaynaklı ürün yazılımını da destekler.

Yönlendiriciler İçin En İyi 3 VPN Fırsatı

Aşağıda, güvenebileceğiniz yönlendiriciler için en iyi 3 VPN sağlayıcısı verilmiştir;

NordVPN

NordVPN popüler ve güvenilir bir VPN'dir. Kayıt tutmama politikası vardır. Bazı şaşırtıcı özellikleri vardır; kill-switch, çift şifreleme, yüksek hız, DNS sızıntı koruması, sınırsız bant genişliği, kullanıcı dostu arayüz, farklı amaçlar için özelleştirilmiş VPN Protokolleri ve CyberSec (reklamları engellemek için kullanılır), bu nedenle iki kat daha güvenlisiniz!

İOS, Android, Windows, macOS, Chrome ve Firefox ile uyumludur. Ayrıca Bitcoin ile ödeme kabul ediyorlar. Fiyatlandırması ile ilgili olarak, 11,95 $ / ay gerçekten kulağa pahalı geliyor. Ancak, bu gün, 30 yıllık para iade garantisi ile 3 Yıllık + 3 Aylık planlarında sadece 3.49 $ / ay'dan% 80 indirim alabilirsiniz, bu da dürüstçe büyük bir anlaşma!

Bunun dışında, 2 yıllık planları bu gün için% 58 indirim olan 4,99 $ / ay. 1 Yıllık planın ücreti şu anda% 41 indirimli 6,99 $ / ay.

ExpressVPN

ExpressVPN ayrıca VPN'ler arasında en üst sıralardan biridir. bu VPN'in VPN endüstrisindeki yerini iddia etmek için hiçbir övgüye ihtiyacı yoktur, herkes bunun farkındadır. Mükemmel bir hıza sahiptir. Tüm özelliklerinden en iyisi, çok güvenli ve güvenli olmasıdır. Çok yönlüdür ve tüm cihazları destekler. Express VPN coğrafi kısıtlamaları kolayca atlayabildiğinden kısıtlı içeriği ziyaret edebilirsiniz. Günlük kaydı, sınırsız sunucu anahtarı, sınıfının en iyisi şifreleme, sıfır bilgili DNS, kill switch, bölünmüş tünelleme ve sınırsız bant genişliği gibi bazı şaşırtıcı özellikler sunar..

Netflix ile de çalışır. 7/24 müşteri hizmeti de vermektedir. Aynı zamanda çok kullanıcı dostudur. Bunun dışında, özellikle inanılmaz hızı nedeniyle akış için mükemmeldir. Ayrıca kullanıcılarına 30 günlük para iade garantisi veriyor.

IPVanish

Şu anda, 1 yıllık planları için inanılmaz bir anlaşma sunuyorlar. 3 aylık ücretsiz hizmet ile birlikte 6.67 $ / ay maliyeti.

IPVanish aynı zamanda güvenilir ve yaygın olarak bilinen bir VPN'dir. Piyasadaki ilk VPN hizmetlerinden biridir ve hala yaygın olarak kullanılmaktadır ve güvenilmektedir. Yüksek güvenlik sağlar ve çok güvenilirdir. 60'tan fazla ülkede 1000'den fazla sunucuları var.

Şaşırtıcı özelliklerinden bazıları, anonim torrent, sınırsız P2P trafiği, çoklu platform koruması, günlük yok, sınırsız sunucu değiştirme ve sınırsız bant genişliği içerir..

Bir IPVanish teklifi gibi 7 günlük iyi bir para iadesi garantisine sahip olmak her zaman iyidir. IPVanish ile aynı anda 5 cihazda OpenVPN ve L2TP / IPsec VPN protokollerinin güvenliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Express VPN'lerin 1 yıllık planı şu anda% 60'lık inanılmaz bir indirimle 4.87 $ / ay maliyeti.

VPN İncelemelerine Göz Atın

Yönlendiricinize VPN Nasıl Yüklenir

Yönlendiricinize nasıl VPN kuracağınızı öğrenmek için, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir;

Aşama 1

Bugünlerde üçüncü taraf satıcılar tarafından tekrar satılan bazı VPN yönlendiricileri var. Bazı VPN sağlayıcıları VPN istemcilerini yönlendiricinin ürün yazılımına kendileri yüklüyor. Ancak, olasılıkla mevcut yönlendiricinizden memnun olabilirsiniz ve sadece bir VPN almak için tamamen yeni bir yönlendirici için bazı paralar harcamak sizin için cazibe olmayabilir.

Bu, seçtiğiniz VPN sağlayıcının istemcisini veya bir OpenVPN'yi destekleyecek alternatif bir ürün yazılımı aramanızı sağlar. En popüler olanı DD-WRT'dir. İster eski ister yeni olsun, çeşitli yönlendiriciler üzerinde çalışır. Ekstra çaba harcamaya hazırsanız, ekstra bir ağ bağlantı noktası ekleyerek eski bir x86 PC'yi yönlendiriciye dönüştürebilirsiniz. Bu, herhangi bir ek ücret ödemeden kendiniz için son derece özelleştirilebilir, birinci sınıf bir yönlendirici oluşturmanın mükemmel bir yoludur.

Adım 2

Şimdi yönlendiricinizi yükseltmeye başlayabilirsiniz. Yönlendiricinizi yükseltmeden önce, tam teşekküllü bir yönlendirici olduğundan emin olun. 3 yönlendiricide yükseltme yaptıktan sonra, Linksys markalarını taşıyan iki yönlendirici başarıyla yükseltildi, ancak LAPAC1200’ün yükseltmesi başarısız oldu. Tam teşekküllü bir yönlendirici olmadığı için başarısız oldu.

Aşama 3

Tüm yönlendiriciler birbirinden biraz farklıdır, ancak çoğu oturum açma ve yapılandırmada değişiklik yapma konusunda benzer bir desen izler. Yapılacak ilk şey IP adresinizin ne olduğunu bulmaktır. IP adresinizin ne olduğunu öğrenmek için (Microsoft Windows 10'da) “Başlat menüsü” ne tıklayın. “Komut istemi” yazın ve ardından Enter tuşuna basın. Bundan sonra, “ipconfig” yazın ve tekrar Enter tuşuna basın. Yönlendiricinizin IP adresi varsayılan ağ geçidi olarak listelenir.

4. Adım

Ardından, tarayıcınızı açın. URL olarak yönlendiricinizin IP adresini yazın. Bu sizi bir giriş istemine götürür. Yönelticinin yönetici işlevlerine eriştiğinizde, bir ürün yazılımı güncellemesine izin veren konsolu bulmanız gerekir. Bunu "Yönetim sekmesi" altında bulabilirsiniz.

Adım 5

DD-WRT'yi yükleyin. DD-WRT kurulduktan sonra, yeni DD-WRT'nin varsayılan IP adresini bilgisayarınızın web tarayıcısına URL olarak girin. Ardından, varsayılan şifreyi ve kullanıcı adını sıfırlayabileceğiniz bir ekran açılır. Bundan sonra, yeni yönlendiricinizin yapılandırma işleminin temellerine geçin.

6. Adım

Yönlendirici tamamen mırıldandıktan sonra, yalnızca VPN istemcinizi yüklemeyi düşünün. Bunu yapmak için, "Hizmetler" altındaki "VPN sekmesine" gitmeniz gerekir. Ardından, "OpenVPN İstemcisini Başlat" ın yanındaki Etkinleştir Balonu'na bakın. Bu noktadan sonra, bu işi yapmak için talimat yoktur. Ayarlar VPN sağlayıcısı için tamamen özelleştirilecektir. VPN markanız için talimatları uygulamanız yeterli, doğru yolda olacaksınız.

Adım 7

DD-WRT'de bir VPN bölümü olan bir “Durum sekmesi” vardır. Bu sekme size bağlı olup olmadığınızı söyleyecektir. Artık tüm cihazlarınızda daha fazla anonimlik ile internette gezinebilirsiniz.

Fotoğraf kredisi: Pinterest

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments