Czy dostawcy VPN przechowują dane użytkownika? – Ostatnie dochodzenie

[ware_item id=33][/ware_item]

Większość dostawców usług wirtualnej sieci prywatnej (VPN) bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Jest to konieczne, ponieważ sama ich usługa koncentruje się przynajmniej na zapewnieniu bezpieczeństwa online. Dlatego większość z tych dostawców usług VPN ma ścisłe zasady bezpieczeństwa. Ta polityka bezpieczeństwa obejmuje nie prowadzenie dzienników aktywności użytkownika, adresów IP i innych ważnych informacji jego użytkowników.


Właśnie dlatego w niedawnej ankiecie przeanalizowano te sieci VPN i ich zasady dotyczące bezpieczeństwa online i tego, jak dobrze nadążają. Badanie obejmowało ponad 100 sieci VPN, które są dość powszechnymi nazwami wśród użytkowników. Na podstawie badań stwierdzono, że ponad 26 z tych 100 usług VPN przechowuje i zbiera informacje od swoich użytkowników. Niektóre z przechowywanych przez nich informacji obejmują adres IP, lokalizację rzeczywistą, dane dotyczące przepustowości, a nawet znaczniki czasu połączenia.

Z biegiem lat zagrożenia prywatności w Internecie stale rosną. A dzięki możliwościom Google i Facebooka zdobywania informacji i śledzenia twoich działań, naprawdę trudno jest dziś zachować anonimowość w Internecie.

Dlatego zapotrzebowanie na VPN rośnie z każdym rokiem i oczekuje się, że w 2019 r. Wzrośnie. Koszt popytu wyniesie w przybliżeniu ponad 70 mln USD.

Agencje śledzące Twoje ruchy

Wśród bardziej popularnych nazw VPN, o których wiadomo, że przechowują dzienniki twoich działań, należą BufferedVPN, HolaVPN, HotspotShield, AnonVPN, AceVPN i VPNGate. Jednak ich zasady bezpieczeństwa stanowią inaczej.

Zgodnie z ich polityką bezpieczeństwa monitorują aktywność użytkowników, ale nie prowadzą z nią żadnych dzienników. W związku z tym nie mają żadnych zapisów dotyczących aktywności użytkowników.

Okazało się to jednak nieprawdą w przypadku jednego dostawcy z siedzibą w HongKongu. Dzieje się tak po tym, jak Ryan Lin, 24-latek aresztowany przez agentów FBI po ujawnieniu jego logów przez dostawcę VPN z Hongkongu.

Ryan Lin może nie być dobrym facetem, jednak fakt, że dostawcy usług VPN mogą przekazywać informacje agencjom lub organizacjom (bez względu na przyczynę) jest dość niepokojący. Jest to wyraźnie sprzeczne z ich polityką bezpieczeństwa.

Jakie są zasady bezpieczeństwa, jeśli nie są prawdziwe?

Wyżej wspomniani dostawcy VPN nadal opierają się na polityce bezpieczeństwa polegającej na tym, że nie prowadzą żadnych dzienników, na podstawie badania raportu VPNOverview. Prowadzą dzienniki aktywności swoich użytkowników i dane osobowe (numer telefonu, adres e-mail itp.) Prowadzą również adresy IP, dane dotyczące przepustowości i znaczniki czasu.

Niestety, dostawca z Hongkongu nie jest jedynym, który to robi. Inne znane sieci VPN, takie jak Hotspot Shield i HolaVPN, rzekomo zbierają dane od swoich użytkowników.

Możemy się z tego nauczyć, że nie wszystkie sieci VPN są takie same. Nie wszystkie z nich są zgodne z ich słowami, a nawet politykami bezpieczeństwa. Dlatego zanim wybierzesz VPN, dobrze jest poświęcić czas na podjęcie decyzji i przestudiowanie ich funkcji i zasad bezpieczeństwa. Ważne jest również sprawdzenie, czy VPN nie ma złych danych dotyczących sprzedaży informacji o użytkowniku, a nawet przechowywania ich dla siebie jako dzienników użytkowników. A jak byś się tego dowiedział, wybierając VPN? Cóż, ten artykuł z pewnością będzie pomocny w decydującym momencie.

Rzeczy do sprawdzenia przed zakupem VPN

Przy wielu sieciach VPN dostępnych obecnie na rynku trudno jest wybrać taką, która zapewni bezpieczeństwo online, którego szukamy. Aby pomóc Ci podjąć decyzję, oto kilka rzeczy, które powinieneś sprawdzić przed zakupem.

Ich polityka bezpieczeństwa

Wszystkie sieci VPN mają zasady bezpieczeństwa. Pamiętaj, aby je przejrzeć przed subskrybowaniem ich usług. Upewnij się, że nie przechowują dzienników, danych ani innych danych osobowych. Możesz to dwukrotnie sprawdzić na wiele sposobów. Jednym ze sposobów jest wyszukanie wiadomości, że łamią one własne zasady bezpieczeństwa.

Outsourcing do zewnętrznych dostawców

Miliony klientów szukają VPN. Dlatego większość dostawców usług VPN obsługuje setki, a nawet tysiące klientów. Aby zaspokoić tak dużą liczbę klientów, czasami potrzebują pomocy zewnętrznych centrów danych. Sprawdź, czy dostawca usług VPN współpracuje z zaufanym centrum danych, które ma dobrą historię zabezpieczeń i doświadczenie. Niektóre sieci VPN nawet nie zlecają na zewnątrz swoich serwerów; mają swoje, co jest najlepszym, czego możesz szukać. Takimi najlepszymi VPNami są NordVPN, ExpressVPN, prywatny dostęp do Internetu (PIA), IPVanish i VyprVPN.

Wirtualne lokalizacje

Zakres niektórych dostawców usług VPN jest duży. Niektóre z nich są nie tylko ograniczone do jednego kraju, ale obsługują wiele lokalizacji na całym świecie. Niektóre mają nawet tendencję do udostępniania wirtualnych lokalizacji lub tworzenia fałszywych. Może to jednak być szkodliwe dla użytkowników, ponieważ może to prowadzić do wycieków DNS. Wielkie nazwiska w branży dbają o to, aby problem był rozwiązywany z silnymi serwerami.

Udostępnianie peer to peer

Warto również wiedzieć, czy dostawca usług VPN zezwala na udostępnianie peer-to-peer lub ruch internetowy z witryn do udostępniania plików, takich jak BitTorrent. Większość VPN na to pozwala. Na przykład NordVPN zezwala na ruch internetowy w witrynach do udostępniania plików.

Metoda płatności

Najpopularniejszą metodą płatności używaną przez VPN jest PayPal. Niektóre z nich akceptują również kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Jeśli więc chcesz mieć pełną anonimowość w swojej transakcji, zalecamy użycie kryptowaluty.

W zależności od wyboru płatności dobrze jest wiedzieć, czy dostawca usług VPN nie przechowuje poufnych informacji finansowych, postępując zgodnie z właściwymi i powszechnie stosowanymi metodami płatności.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci znaleźć właściwą sieć VPN. Pamiętaj, że VPN może zapewnić Ci bezpieczeństwo online, którego potrzebujesz. Zaleca się również usuwanie plików cookie za każdym razem, gdy surfujesz po Internecie, aby również chronić swoje dane.

BestVPNDeals zaleca najlepsze sieci VPN zapewniające bezpieczeństwo online

  1. NordVPN
  2. ExpressVPN
  3. Prywatny dostęp do Internetu
  4. VyprVPN
  5. IPVanish
James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments