Co to jest VPN i jak to działa

[ware_item id=33][/ware_item]

Chociaż internet odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym życiu, często jest dla nas niebezpieczny, jeśli chodzi o dane. Dlatego bezpieczeństwo jest koniecznością w Internecie. Wiele usług zostało zaktualizowanych do prowadzenia online. Codziennie udostępniasz poufne informacje w Internecie. Są hakerzy i drapieżniki, na które musisz uważać. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, jak łatwo i niedrogo jest zachować bezpieczeństwo w Internecie za pomocą VPN.


Aby zrozumieć, jak działa VPN, musisz najpierw zrozumieć, co dokładnie robi VPN.

Dwie podstawowe funkcje VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) to rodzaj umowy 2 w 1. Więc jeśli potrzebujesz go do jednego celu, otrzymasz drugą usługę wraz z nim. Czytaj dalej, aby zrozumieć, jakie są te dwie kluczowe funkcje i jak mogą one w ogóle poprawić jakość korzystania z Internetu.

Ochrona online

Oprogramowanie antywirusowe z dnia na dzień staje się coraz bardziej zaawansowane. Więc nie ma powodu do obaw, jeśli masz świetny zainstalowany na swoim urządzeniu, prawda? Źle! Istnieje duża różnica między pracą na urządzeniu offline i online. Wirus może dostać się do twojego systemu offline tylko wtedy, gdy zostanie wprowadzony do twojego systemu przez dysk lub USB. To natychmiast pobudzi Twój program antywirusowy do działania. Ostrzegłby cię przed niebezpieczeństwem i zajął się naprawieniem go. Wirus nie jest jedynym zagrożeniem w sieci WWW. Są hakerzy, którzy tylko czekają, abyś stracił czujność. Po połączeniu z publicznym Wi-Fi każdy inny użytkownik korzystający z tego samego Wi-Fi może wkraść się do twojego systemu. Wyobraź sobie, że narażasz swoje konta w mediach społecznościowych, konta bankowe i wycieki danych osobowych.

Innym, coraz bardziej frustrującym problemem jest szpiegowanie użytkowników przez agencje rządowe. Prawo może szanować prywatność użytkowników, ale rząd zawsze może znaleźć luki do obejścia. Istnieje wiele organizacji czających się wokół twoich prywatnych danych. Używają tych informacji do generowania profili użytkowników. Badacze marketingu działają podobnie, chociaż mogą mieć mniej zasobów niż rząd. Twój profil użytkownika jest przydatny, gdy chcesz przekazać wybrane produkty / usługi. Internauci są już wściekli z powodu kontroli, jaką takie organizacje mają nad prywatnymi danymi. Nie uważa się za prześladowanie lub ciągłe bombardowanie reklamami w ogóle pożądane.

Na Facebooku pojawiły się duże zamieszanie związane z nieetycznym gromadzeniem danych od użytkowników i wykorzystywaniem ich do generowania zysków. Facebook to tylko jedna aplikacja. Wyobraź sobie, że jesteś narażony na każdą sekundę, kiedy jesteś online. Facebook nie jest nawet wymieniony jako organizacja przestępcza. Czy zdajesz sobie sprawę z zorganizowanej cyberprzestępczości, która czerpie zyski z Twojej ignorancji? To dość przerażająca myśl, a zagrożenie jest realne

Co więc można zrobić, aby uniknąć tego nieuzasadnionego nadzoru?

Przeczytaj przewodnik: Jak wybrać usługę VPN

Chociaż najlepiej jest nosić przy sobie własne urządzenie internetowe, zdarza się, że korzystanie z publicznego Wi-Fi lub połączenie z siecią jest nieuniknione. To właśnie tam wkracza VPN, aby uratować dzień! Zwykle twoje przychodzące i wychodzące dane przepływają swobodnie, pozwalając każdemu z odpowiednim oprogramowaniem na szpiegowanie ciebie. VPN działa tak, że tworzy szyfrowany kanał wyłącznie dla twoich danych. Za każdym razem, gdy wysyłasz lub odbierasz dane, gdy VPN jest włączony, bezpiecznie przechodzi przez ten kanał. W ten sposób żaden inny użytkownik nie może włamać się do twojego systemu. Liczba urządzeń, które można zabezpieczyć za pomocą jednego konta VPN, różni się w zależności od firmy. Możesz połączyć wiele urządzeń z kontem VPN w domu lub zabezpieczyć swoje urządzenie przenośne w podróży, gdy jesteś w sieci publicznej / Wi-Fi.

Być może martwisz się, że niezawodne sieci VPN są najdroższe. Oto krótka wskazówka: wybierz dłuższą subskrypcję, aby pieniądze pobierane co miesiąc były zmniejszane o znaczny procent. Kolejną zaletą wybierania długoterminowych zobowiązań jest to, że często możesz jednocześnie łączyć się z większą liczbą urządzeń. Kiedy zdasz sobie sprawę, jak działają usługi VPN w celu zapewnienia pożądanej jakości przy niskich stawkach przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowego zysku, wiesz, jak z niego skorzystać.

Dostęp przyznany

Często istnieją ograniczenia dotyczące treści online w zależności od miejsca zamieszkania. Może to wynikać z różnych praw autorskich w różnych lokalizacjach lub zakazów rządowych. Być może zdajesz sobie sprawę, że w niektórych krajach obowiązuje zdecydowany zakaz umieszczania treści dla dorosłych w głównym nurcie. Inne rządy mają bardziej palące powody, które dotyczą polityki. Często opozycja publikuje treści, które mogą być obraźliwe dla partii rządzącej. Innym razem nie jest to sytuacja wewnętrzna, ale rząd stara się ograniczyć dostęp obywatela do zagranicznych treści.

Istnieje na przykład kilka międzynarodowych serwisów informacyjnych, które są zakazane w Chinach. Azjatyckie dramaty zyskują obecnie popularność wśród mas, ale wiele popularnych koreańskich witryn z dramatami nie pozwala oglądać poza Koreą Południową. Oczywiście musisz wiedzieć, jak głośny jest japoński przemysł muzyczny, jeśli chodzi o zaciekłą obronę ich praw autorskich. Rzadko można znaleźć japońskie albumy na YouTube lub innych darmowych platformach streamingowych. Istnieją krótkie wersje ich oficjalnych teledysków i to wszystko. Zdecydowanie zasługują na zachowanie zysków, które zarobili na inwestycjach w celu ochrony gospodarki kraju, ale zakaz jest zbyt surowy dla międzynarodowych fanów.

Niezawodna sieć VPN jest najlepszym rozwiązaniem dla takich problemów, więc dowiedzmy się, jak VPN działa w celu oszukania systemu.

Sposób działania sieci VPN w celu zapewnienia dostępu do ograniczonych treści działa również w celu zapobiegania śledzeniu za pomocą adresu IP. Dlatego jest to bezpośrednio powiązane z sekcją dotyczącą ochrony online i tego, w jaki sposób VPN zapewnia podwójną korzyść. Najpierw określmy twój adres IP. Masz połączenie z Internetem za pośrednictwem swojego dostawcy usług internetowych (ISP). Przydzielili ci serwer. Adres IP tego serwera to Twój prawdziwy adres IP. Pokazuje się za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę internetową. Jest dostępny dla każdego na drugim końcu. Umożliwia śledzenie w celu monitorowania przez rząd lub celów marketingowych.

Jakie jest rozwiązanie Ukryj swój prawdziwy adres IP! Właśnie tak działa VPN. Po włączeniu VPN wybierasz serwer na podstawie lokalizacji, którą chcesz wyświetlać na stronach internetowych. Na przykład, jeśli chcesz oglądać dramat w Korei, adres IP w Korei Południowej powinien być widoczny; w przeciwnym razie strona internetowa nie pozwoli na obejrzenie filmu. W takim przypadku należy wybrać Koreę Południową jako preferowaną lokalizację wśród opcji VPN. Twój dostawca VPN przydzieli ci serwer w Korei Południowej. Z punktu widzenia tej witryny dramatu Twój adres IP pokaże, że jesteś aktualnie zalogowany z Korei Południowej. Witryna nie powstrzyma Cię przed obejrzeniem tego dramatu. Stało się tak, że adres IP tego południowokoreańskiego serwera jest teraz wyświetlany jako Twój adres IP w dowolnym miejscu, chyba że zmienisz opcje VPN. To ukrywa twój prawdziwy adres IP i prawdziwa lokalizacja idealnie.

Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć serwera, który współpracuje z określoną aplikacją lub witryną do przesyłania strumieniowego. Większość dobrych dostawców VPN oferuje czat na żywo przez całą dobę z wyszkolonymi profesjonalistami. Mogą łatwo znaleźć najbardziej odpowiedni serwer dla Ciebie i udzielić porady na temat idealnego protokołu VPN dla twojego celu. Serwer powinien być blisko Ciebie w celu szybkiego przesyłania strumieniowego i byłoby świetnie, gdyby Twój dostawca VPN był właścicielem dużej liczby serwerów. To rozkłada obciążenie między serwerami, zapewniając błyskawiczną prędkość do torrentowania, grania i przesyłania strumieniowego.

Teraz, gdy wiesz, czym jest VPN i jak działa, powinieneś być świadomy swoich opcji. Jest kilku świetnych dostawców VPN, ale uważaj, że wiele stron internetowych zaczyna nakładać zakazy na popularne firmy VPN. Musisz przeprowadzić trochę badań w zależności od tego, dlaczego potrzebujesz VPN. Sprawdź popularne sieci VPN, które słyną z cateringów szczególnie dla Twoich użytkowników. Istnieje kilka VPN znane z gier, Streaming i torrentowanie Lokalizacja jest niezwykle ważna, jeśli nie możesz się doczekać odblokowania ograniczonych stron / aplikacji. Sprawdź, czy oferowane przez nich korzyści odpowiadają Twoim potrzebom i czy cena jest odpowiednia. Nie ma szans, że nie znajdziesz idealnej sieci VPN z różnorodnością dostępną w tych dniach.

Kredyty obrazkowe: wpbeginner.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments