Co je to VPN a jak to funguje

[ware_item id=33][/ware_item]

I když internet hraje v našem každodenním životě obrovskou roli, stále je pro nás, pokud jde o data, často nebezpečný. Proto je bezpečnost na internetu nutností. Mnoho služeb bylo aktualizováno, aby byly prováděny online. Denně sdílíte citlivé informace na internetu. Jsou tam hackeři a predátoři, na které musíte dávat pozor. Možná vás překvapí, jak snadné a cenově dostupné je zůstat v bezpečí online pomocí VPN.


Abyste pochopili, jak VPN funguje, musíte nejprve pochopit, co přesně VPN dělá.

Základní dvě funkce VPN

Virtuální privátní síť (VPN) je druh dohody 2 v 1. Takže pokud to potřebujete pro jeden účel, dostanete spolu s ním i další službu. Čtěte dále, abyste pochopili, jaké jsou tyto dvě klíčové funkce a jak vám mohou přinést lepší online zážitek.

Online ochrana

Antivirový software se každým dnem zvyšuje. Není tedy důvod se obávat, pokud máte v zařízení nainstalovánu skvělou, že? Špatně! Mezi prací v zařízení offline a online je velký rozdíl. Jediný způsob, jak by se virus mohl dostat do systému offline, je, pokud byl do systému zaveden pomocí disku nebo USB. To by okamžitě přimělo váš antivirový program k akci. To by vás upozornilo na nebezpečí a pokračovalo v opravě. Virus není jediným nebezpečím na webu. Na vás čekají hackeři, kteří vás nechají hlídat. Jakmile jste připojeni k veřejnému Wi-Fi, mohl se do vašeho systému vkradnout jakýkoli jiný uživatel používající stejné Wi-Fi. Představte si, že budete ohrožovat své účty sociálních médií, bankovní účty a únik vašich osobních údajů.

Další stále frustrující otázkou je akt špionáže uživatelů ze strany vládních agentur. Zákon může respektovat soukromí uživatelů, ale vláda může vždy najít mezery, které by ho obcházely. Existuje spousta organizací, které se skrývají, aby dohlížely na vaše soukromá data. Tyto informace používají k vytváření uživatelských profilů. Marketingoví výzkumníci pracují podobně, i když mohou mít méně zdrojů než vláda. Váš uživatelský profil se hodí, když si přeje, aby vám vybrané produkty / služby přitáhly. Netizens už zuří nad tím, jakou kontrolu mají takové organizace nad svými soukromými údaji. Nepovažují za pronásledování nebo neustálé bombardování reklamami žádoucími.

Na Facebooku došlo k velkému rozruchu sbírání dat od jeho uživatelů neeticky a jejich pomocí ke generování zisku. Facebook je jen jedna aplikace. Představte si, že je vystaven každou sekundu, že jste online. Facebook není ani uveden jako zločinecká organizace. Víte o organizované počítačové kriminalitě, která těží z vaší nevědomosti? Je to docela děsivá myšlenka a hrozba je skutečná

Co tedy lze udělat, abychom se vyhnuli tomuto neoprávněnému dohledu?

Průvodce pro čtení: Jak vybrat službu VPN

I když je nejlepší přenášet své vlastní internetové zařízení, v některých případech je nevyhnutelné použití veřejného Wi-Fi nebo připojení k síti. Zde se připojí VPN, aby se zachránil den! Za normálních okolností se vaše příchozí a odchozí data volně pohybují a nechávají na vás kohokoli s vhodným softwarem. Jak VPN funguje, je to, že vytváří šifrovaný kanál výhradně pro vaše data. Kdykoli odesíláte nebo přijímáte data, když je síť VPN zapnutá, prochází tímto kanálem bezpečně. Tímto způsobem nemůže do vašeho systému proniknout žádný jiný uživatel. Počet zařízení, která můžete zabezpečit jedním účtem VPN, se v jednotlivých společnostech liší. S vaším účtem VPN můžete propojit více zařízení doma nebo zabezpečit své kapesní zařízení na cestách během veřejné sítě / Wi-Fi.

Možná se obáváte, že spolehlivé VPN jsou nejdražší. Zde je rychlý tip: zvolte delší předplatné, aby se peníze účtované každý měsíc snížily o značné procento. Další výhoda při výběru dlouhodobých závazků je, že máte často povoleno současně se připojit k více zařízením. Jakmile si uvědomíte, jak služby VPN fungují, aby poskytovaly žádoucí kvalitu za nízké ceny při zachování zdravého zisku, pochopíte, jak je využít.

Přístup umožněn

V případě online obsahu často existují omezení v závislosti na tom, kde žijete. Může to být způsobeno tím, že se zákony o autorských právech liší v různých lokalitách nebo vládní zákazy. Možná víte, že některé země mají silný zákaz mainstreamového obsahu pro dospělé. Ostatní vlády mají naléhavější důvody, které se točí kolem politiky. V opozici jsou často lidé, kteří zveřejňují obsah, který může být pro vládnoucí stranu urážlivý. Jindy se nejedná o vnitřní situaci, ale o vládu, která se snaží omezit přístup občana k zahraničnímu obsahu.

V Číně je například zakázáno několik mezinárodních zpravodajských webů. Asijská dramata získávají v současné době mezi masy popularitu, ale mnoho populárních korejských webů o dramatu neumožňuje prohlížení mimo Jižní Koreu. Samozřejmě musíte vědět, jak známý je japonský hudební průmysl, pokud jde o prudkou obranu jejich autorských práv. Na YouTube nebo jiných bezplatných platformách pro streamování můžete jen zřídka najít jakákoli japonská alba. Jejich oficiální hudební videa jsou krátké verze a to je vše. Určitě si zaslouží udržet zisky, které vydělali ze svých investic na ochranu ekonomiky své země, ale tento zákaz je pro mezinárodní fanoušky příliš tvrdý.

Spolehlivá VPN je nejlepším řešením takových problémů, takže pojďme zjistit, jak VPN funguje, aby oklamala systém.

Jak VPN funguje, aby udělil přístup k omezenému obsahu, také funguje, aby vám nemohl být sledován prostřednictvím vaší IP adresy. Proto je to přímo spojeno s oddílem o online ochraně a o tom, jak VPN nabízejí dvojí výhodu. Nejprve určíme vaši IP adresu. Jste připojeni k webu prostřednictvím svého poskytovatele internetových služeb (ISP). Přidělili vám server. IP adresa tohoto serveru je vaše skutečná IP adresa. Zobrazuje se při každé návštěvě webové stránky. Je k dispozici komukoli na druhém konci. To vám umožní sledovat pro vládní monitorování nebo marketingové účely.

Jaké je řešení? Skrýt svou skutečnou IP adresu! Přesně tak funguje VPN. Při zapnutí sítě VPN vyberete server podle umístění, které chcete zobrazit na webech. Pokud například chcete sledovat korejské drama, měla by být viditelná jihokorejská IP adresa; jinak vám web neumožňuje prohlížení videa. V takovém případě byste jako preferovanou polohu mezi možnostmi VPN měli zvolit Jižní Korea. Váš poskytovatel VPN vám přiřadí server v Jižní Koreji. Z pohledu toho dramatického webu vaše IP adresa ukáže, že jste aktuálně přihlášeni z Jižní Koreje. Web vám tedy nezabrání sledovat toto drama. Stalo se to, že adresa IP tohoto jihokorejského serveru se nyní zobrazuje kdekoli, pokud nezměníte možnosti VPN, kdekoli. Tím se skryje vaše skutečná IP adresa a skutečné umístění dokonale.

Nebojte se, pokud nemůžete najít server, který pracuje s vaší konkrétní aplikací nebo webovým serverem pro streamování. Většina dobrých poskytovatelů VPN nabízí nepřetržitý živý chat s vyškolenými profesionály. Mohou snadno najít nejvhodnější server pro vás a poskytnout radu ohledně ideálního protokolu VPN pro váš účel. Pro vysokorychlostní streamování by měl být server blízko vás a bylo by skvělé, kdyby poskytovatel VPN vlastní velké množství serverů. To rozděluje zátěž mezi servery a umožňuje rychlost blesku pro Torrenting, hraní her a streamování.

Nyní, když jste se dozvěděli, co VPN je a jak to funguje, byste si měli být vědomi svých možností. Existuje několik skvělých poskytovatelů VPN, ale pozor, mnoho webů začíná uvalit zákazy na oblíbené společnosti VPN. Musíte udělat trochu průzkumu v závislosti na tom, proč potřebujete VPN. Podívejte se na populární VPN, které jsou známé tím, že zásobují zejména vaše uživatele. Existuje několik VPN známé pro hraní, streamování a Torrenting Location je nesmírně důležité, pokud se těšíte na odemknutí omezených webů / aplikací. Zkontrolujte, zda výhody, které nabízejí, odpovídají vašim potřebám a zda je cena správná. Neexistuje žádná šance, že v dnešní době nenajdete perfektní VPN s rozmanitostí, která je k dispozici.

Image Credits: wpbeginner.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments