BitTorrent vs uTorrent – Ktorý z nich je lepší?

[ware_item id=33][/ware_item]

Pri prvom vytvorení protokolu BitTorrent bolo v roku 2001 požadované klienta BitTorrent, ktorý vyzval Bram Cohen a BitTorrent, Inc., aby ho vydal v roku 2001. Dnes existuje niekoľko možností, ale klient BitTorrent je stále známy ako Mainline. Môžete si byť istí, že pôvodný klient musí byť tou najlepšou voľbou, ale nie vždy tomu tak je. Veľké percento používateľov torrentu odporúča μTorrent. Obaja klienti zdieľajú veľa podobností, ale majú aj určité rozdiely, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa, ktorá z nich je pre vás lepšia.


Používateľské rozhranie je určite podobné. Dôvodom je, že μTorrent bol vyvinutý tým istým tímom ako alternatíva k BitTorrentu o štyri roky neskôr. V priebehu rokov existovali najmä rôzne verzie μTorrentu. Medzi týmito dvoma prvkami existovali väčšie rozdiely, ale v poslednej dobe sú takmer na rovnakej úrovni. BitTorrent vs μTorrent 2019 je po všetkých tých rokoch stále horúcou témou. Zdá sa, že väčšina používateľov stále nevie o funkciách týchto klientov.

Prečítajte si tiež: Najlepšie stránky typu Torrent na Torrenting

Užívateľ torrentu by pred výberom μTorrent alebo BitTorrent zvážil niekoľko faktorov. Pozrime sa, ako sa títo dvaja populárni klienti po poslednej aktualizácii porovnajú.

Reklamy & VPN

Počas sťahovania torrentov nikto nie je fanúšikom reklamy na reklamu. Bohužiaľ ani BitTorrent ani μTorrent nie sú open source. BitTorrent predtým fungoval bez reklám a používatelia μTorrent sa neustále sťažovali na problémy súvisiace s reklamami. Tvrdili, že reklamy ho automaticky spomalili a prerušili ich tok. Pokiaľ ide o reklamy, ani jeden z nich nie je lepší ako ten druhý. Ak dávate pozor na ich balíčky, všimnete si, že sú takmer totožné. Na odstránenie reklám dostanete oboje cenový plán 4,95 USD / rok.

Prečítajte si tiež: Lacná VPN pre BitTorrent

Jedinou výhodou, ktorú to má, je, že sa už nemusíte obťažovať reklamami. Balík Pro odstraňuje reklamy, umožňuje vám okamžite prehrávať súbory, poskytuje bezpečnosť, umožňuje prevádzať súbory a prehráva ich v HD. Funkcie sú rovnaké pre obe a stoja vás 19,95 dolárov ročne. Jednou z vecí, ktorá vylepšuje váhy v prospech μTorrentu, je tretí cenový plán PRO + VPN dostupný za 69,95 dolárov ročne. Môže to znieť ako veľa, ale premýšľajte o nájdení a pripojení ďalšej VPN k vášmu torrent klientovi. Bude to bolesť hlavy navyše a môže vás to stáť viac peňazí. Odborníci dôrazne odporúčajú používať spoľahlivú torrentovaciu sieť VPN pri sťahovaní torrentov. Chráni to údaje prichádzajúce a odchádzajúce z vášho systému pred hackermi vo verejnej sieti. Tiež vám to bráni v sledovaní prostredníctvom vašej adresy IP, čo by bolo múdre vzhľadom na nedávny zásah proti nelegálnym torrentovým webom.

skontrolovať torrent vpn

Rýchlosť sťahovania

Dôvodom, prečo si používatelia vyberajú torrent v porovnaní s bežným sťahovaním, je rýchlosť, takže by to v diskusii o klientovi BitTorrentu malo veľký význam v diskusii o μTorrent. Keď bol BitTorrent stále otvoreným zdrojom, ľudia hovorili, že to bolo rýchlejšie, pretože μTorrent bol upchaný reklamami. Už to tak nie je, ako sa teraz obaja navzájom bojujú? Užívatelia hlásili, že BitTorrent stále zostáva rýchlejším z týchto dvoch klientov. BitTorrent zjavne spravuje reklamy lepšie, takže neovplyvňuje proces torrentovania, rovnako ako to robí v μTorrent. Obe majú zabudovanú správu šírky pásma, aby maximalizovali rýchlosť sťahovania torrentov. Nezabudnite, že siete VPN tiež znižujú rýchlosť vášho systému. VPN pripraví šifrovaný kanál na prechod všetkých vašich prichádzajúcich a odchádzajúcich informácií. Čím bližšie je váš server VPN, tým silnejšie pripojenie a rýchlejšia rýchlosť. Môžete teda prijať preventívne opatrenia, aby ste pri sťahovaní torrentov a súčasnom zapnutí siete VPN neznížili toľko rýchlosti..

Prečítajte si tiež: Torrent bezpečne a anonymne

Veľkosť programu

Ďalším dôvodom, prečo sa môžete oprieť o μTorrent v bitke medzi klientom BitTorrent vs. μTorrent, je jeho veľkosť. Keďže používatelia sú v súčasnosti posadnutí aplikáciami, na ich ukladanie a spúšťanie potrebujete na svojom zariadení miesto. Neustále je potrebné čistiť vyrovnávaciu pamäť aplikácií. Chcú torrent klienta, ktorý je ľahký a nespotrebuje príliš veľa zdrojov svojho systému. Ak ste si veľmi vedomí veľkosti súboru, μTorrent by bol pre vás vhodný. Je známe tým, že je okolo 2 MB. BitTorrent je značne objemnejší, takže v tomto prípade pravdepodobne budete chcieť na svojom zariadení ušetriť viac miesta.

Súbežné sťahovanie

Používatelia, ktorí často sťahujú súbory prostredníctvom torrentu, môžu byť trochu netrpezliví a chcú, aby sa práca vykonala rýchlejšie. Už bolo uvedené, že sa zdá, že BitTorrent zvíťazil v kategórii rýchlosť v diskusii BitTorrent verzus μTorrent 2019. Je to však viac ako len rýchlosť. Pravdepodobne máte niekoľko súborov, ktoré musíte stiahnuť v určitom časovom období. Ak otvoríte odkaz na torrent v μTorrent, okamžite ho začne sťahovať. Uvidíte pokrok vo forme percenta a stavu sťahovania. Ak chcete súčasne stiahnuť ďalší súbor do aplikácie μTorrent, musíte aktívny súbor pozastaviť alebo druhý umiestniť do frontu. Hádaj čo? BitTorrent vás tak núti čakať. Jednoducho otvorte viac odkazov na torrent v BitTorrent a stiahnu sa vedľa seba. To je veľká výhoda služby BitTorrent.

Operačné systémy

Keď už hovoríme o operačných systémoch, k diskusii o klientovi BitTorrent nie je veľa čo pridať, zatiaľ čo diskusia o μTorrent nie je veľa, pretože sú kompatibilné s niekoľkými bežnými operačnými systémami. BitTorrent a μTorrent môžete nainštalovať na zariadenia s Microsoft Windows, Mac OSX, Linux a Android. Môžete ich spustiť na stolnom počítači, tablete alebo telefóne. Fungujú rovnako dobre na všetkých zariadeniach a boli optimalizované pre každý operačný systém. V prípade, že hľadáte torrent klienta pre temnejší operačný systém, skúste Transmission.

Klient BitTorrent aj μTorrent ponúkajú pre používateľov torrentu niekoľko úžasných funkcií. Poskytujú vynikajúcu funkčnosť a prísnu bezpečnosť s dostupnosťou.

Referencie pre vedomosti

Iliofotou, M., Siganos, G., Yang, X., & Rodriguez, P. (2010, apríl). Porovnanie klientov BitTorrent vo voľnej prírode: prípad rýchlosti sťahovania. V IPTPS (s. 11).

Csernai, K. Stav ochrany súkromia v sieťach P2P a BitTorrent.

Zhang, C., Dhungel, P., Wu, D., & Ross, K. W. (2010). Rozlúštenie ekosystému BitTorrent. Transakcie IEEE v paralelných a distribuovaných systémoch, 22 (7), 1164-1177.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments