BitTorrent vs uTorrent – Który jest lepszy?

[ware_item id=33][/ware_item]

Kiedy protokół BitTorrent został utworzony po raz pierwszy, wymagał klienta BitTorrent, który skłonił Brama Cohena i BitTorrent, Inc. do wydania go w 2001 roku. Obecnie dostępnych jest kilka opcji, ale klient BitTorrent jest nadal znany jako Mainline. Możesz być pewien, że oryginalny klient musi być najlepszym wyborem, ale nie zawsze tak jest. Wysoki odsetek użytkowników torrentów zaleca μTorrent. Obaj klienci mają wiele podobieństw, ale mają też pewne różnice, które mogą pomóc ci zdecydować, który z nich jest dla Ciebie lepszy.


Interfejs użytkownika jest zdecydowanie podobny. Wynika to z faktu, że μTorrent został opracowany przez ten sam zespół jako alternatywa dla BitTorrent cztery lata później. Przez lata istniały różne wersje μTorrent. Wcześniej występowały większe różnice w funkcjach, ale ostatnio są prawie na tym samym poziomie. BitTorrent vs μTorrent 2019 jest wciąż gorącym tematem po tylu latach. Wygląda na to, że większość użytkowników nadal nie jest świadoma funkcji tych klientów.

Przeczytaj także: Najlepsze strony z torrentami do torrentowania

Użytkownik torrent rozważałby szereg czynników przed wybraniem μTorrent lub BitTorrent. Rzućmy okiem na porównanie tych dwóch popularnych klientów po ich najnowszych aktualizacjach.

Reklamy & VPN

Nikt nie jest fanem roju reklam podczas pobierania torrentów. Niestety ani BitTorrent, ani μTorrent nie jest oprogramowaniem typu open source. Wcześniej BitTorrent działał bez reklam, a użytkownicy μTorrent ciągle narzekali na problemy związane z reklamami. Twierdzili, że reklamy automatycznie go spowalniają i zakłócają ich przepływ. Jeśli chodzi o reklamy, żadna nie jest lepsza od drugiej. Jeśli zwrócisz uwagę na ich paczki, zauważysz, że są one prawie identyczne. Aby usunąć reklamy, otrzymasz od nich plan cenowy w wysokości 4,95 USD rocznie.

Przeczytaj także: Tanie VPN dla BitTorrent

Jedyną zaletą jest to, że nie musisz się już przejmować reklamami. Pakiet Pro usuwa reklamy, pozwala na natychmiastowe odtwarzanie plików, zapewnia bezpieczeństwo, pozwala na konwersję plików i odtwarzanie ich w jakości HD. Funkcje są takie same i kosztują 19,95 USD rocznie. Jedną rzeczą, która przechyla szalę na korzyść μTorrent, jest trzeci plan cenowy „PRO + VPN” dostępny za 69,95 USD rocznie. Może to zabrzmieć dużo, ale pomyśl o znalezieniu i połączeniu innej sieci VPN z klientem torrent. Będzie to dodatkowy ból głowy i może kosztować więcej pieniędzy. Eksperci bardzo zalecają korzystanie z niezawodnego VPN torrentowego podczas pobierania torrentów. Chroni to dane wchodzące i wychodzące z systemu przed hakerami w sieci publicznej. Zapobiega również śledzeniu za pomocą adresu IP, co byłoby rozsądne, biorąc pod uwagę niedawne ataki na nielegalne strony z torrentami.

sprawdź torrent VPN

Prędkość pobierania

Powodem, dla którego użytkownicy wybierają torrenty zamiast konwencjonalnych pobrań, jest szybkość, więc byłoby to duże rozważanie w kliencie BitTorrent w porównaniu z debatą μTorrent. Kiedy BitTorrent był wciąż open source, ludzie mówili, że jest szybszy, ponieważ μTorrent był zatkany reklamami. Tak już nie jest, więc jak oboje sobie teraz radzą? Użytkownicy zgłosili, że BitTorrent wciąż pozostaje najszybszym z dwóch klientów. Najwyraźniej BitTorrent lepiej zarządza reklamami, więc nie wpływa to na proces torrentowania tak bardzo, jak dzieje się to w μTorrent. Oba mają wbudowane zarządzanie pasmem, aby zmaksymalizować prędkość pobierania torrentów. Pamiętaj, że VPN również zmniejszają szybkość twojego systemu. VPN przygotowuje szyfrowany kanał dla wszystkich twoich przychodzących i wychodzących informacji do przejścia. Im bliżej znajduje się serwer VPN, tym silniejsze połączenie i większa prędkość. Możesz więc podjąć środki ostrożności, aby upewnić się, że twoja prędkość nie ulegnie znacznemu zmniejszeniu podczas pobierania torrentów i włączania VPN w tym samym czasie.

Przeczytaj także: Torrent bezpiecznie i anonimowo

Rozmiar programu

Innym powodem, dla którego możesz skłaniać się do μTorrenta w bitwie między klientem BitTorrent a μTorrent, jest rozmiar. Ponieważ użytkownicy mają obecnie obsesję na punkcie aplikacji, potrzebujesz miejsca na urządzeniu, aby je zapisać i uruchomić. Ciągłe czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji nie jest pożądane. Chcą, aby klient torrent był lekki i nie zjadł zbyt wielu zasobów swojego systemu. Jeśli jesteś bardzo świadomy rozmiaru pliku, μTorrent będzie dla Ciebie odpowiedni. Słynie z około 2 MB. BitTorrent jest znacznie większy niż ten, więc prawdopodobnie chcesz w tym przypadku zaoszczędzić więcej miejsca na urządzeniu.

Jednoczesne pobieranie

Użytkownicy, którzy często pobierają pliki przez torrent, mogą być trochę niecierpliwi i chcą szybciej wykonać zadanie. Wspomniano już, że wydaje się, że BitTorrent wygrał kategorię prędkości debaty BitTorrent vs. μTorrent 2019. Chodzi jednak o coś więcej niż tylko prędkość. Prawdopodobnie masz kilka plików, które musisz pobrać w określonym czasie. Jeśli otworzysz link do torrenta w μTorrent, natychmiast rozpocznie się jego pobieranie. Będziesz mógł zobaczyć postęp w postaci wartości procentowej i statusu pobierania. Jeśli chcesz jednocześnie pobrać inny plik do μTorrent, będziesz musiał ustawić aktywny plik na pauzę lub umieścić drugi w kolejce. Zgadnij co? BitTorrent nie każe ci tak czekać. Po prostu otwórz wiele linków torrentowych w BitTorrent, a zostaną pobrane obok siebie. To duży plus BitTorrenta.

System operacyjny

Mówiąc o systemach operacyjnych, nie ma wiele do dodania do klienta BitTorrent vs. μTorrent, ponieważ oba są kompatybilne z kilkoma popularnymi systemami operacyjnymi. Możesz zainstalować BitTorrent i μTorrent na urządzeniach z Microsoft Windows, Mac OSX, Linux i Android. Możesz je uruchomić na komputerze stacjonarnym, tablecie lub telefonie. Działają równie dobrze na wszystkich urządzeniach i zostały zoptymalizowane dla każdego systemu operacyjnego. Jeśli szukasz klienta torrent dla bardziej niejasnego systemu operacyjnego, spróbuj Transmission.

Zarówno klient BitTorrent, jak i μTorrent oferują wspaniałe funkcje dla użytkowników torrent. Zapewniają doskonałą funkcjonalność i ścisłe bezpieczeństwo przy przystępnej cenie.

Odniesienie do wiedzy

Iliofotou, M., Siganos, G., Yang, X., & Rodriguez, P. (2010, kwiecień). Porównanie klientów BitTorrent na wolności: przypadek prędkości pobierania. W IPTPS (s. 11).

Csernai, K. Stan prywatności w sieciach P2P i BitTorrent.

Zhang, C., Dhungel, P., Wu, D.., & Ross, K. W. (2010). Odkrywanie ekosystemu BitTorrent. Transakcje IEEE w systemach równoległych i rozproszonych, 22 (7), 1164-1177.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments