Bir VPN Nasıl Seçilir – VPN’ler Hakkında Her Titbit

[ware_item id=33][/ware_item]

Günümüz dijital çağında internet olmadan hayatta kalmak imkansız görünüyor. Ancak, internet kullanımı özellikle kurbanlarının sadece bir hatayı göz önünde bulundurarak çok fazla hacker ve casus çevrimiçi olduğunda oldukça güvenli değildir. Bu gibi durumlarda, çevrimiçi güvenlik isteğe bağlı kalmaz, ancak interneti kullanırken sağlanacak zorunlu adım haline gelir. Çevrimiçi güvenlikten bahsederken, VPN, verilerimizi ve İnternet üzerinden sunucular üzerinden geçen her şeyi koruyan son teknoloji ürünü bir kalkandır. Bu nedenle, iletişim kurmaya, göz atmaya, e-alışverişe veya çevrimiçi akışa devam ederken, VPN'iniz sizi güvende tutar ve aynı zamanda avantajlar sunar. Bir VPN'in bunu nasıl yaptığını öğrenelim. 


Avail NordVPN’in 3 yıllık planı sadece 2,99 ABD doları

VPN nedir?

Sanal Özel Ağ (VPN), internet bağlantınıza, cihazınızı davetsiz misafirlerden ve sizi bilginiz olmadan sizi takip etmek isteyenlerden koruyan bir güvenlik katmanı ekleyen bir yazılımdır. Buna ek olarak, VPN, hükümetler veya sahiplerinin kendileri tarafından coğrafi kısıtlamaları olan web sitelerinin ve uygulamaların engellemesini kaldırır. Bu genellikle Netflix ve haber ajanslarının sahip olduğu web sitelerinin akışı durumunda oluşur.

Bir VPN Sizi Çevrimiçi Nasıl Korur??

Bir VPN'nin iki ana bileşeni vardır: protokol ve sunucu. Güvenlik yönü, şifreleme oluşturan OpenVPN (TCP, UDP), L2TP-IPsec, SSTP ve PPTP gibi güçlü protokollere dayanmaktadır. Bu, gelen ve giden verilerinizin şifreleneceği anlamına gelir, böylece başka hiçbir kullanıcı bunu kullanamaz.

Ayrıca, internet servis sağlayıcınıza (ISS) internet üzerinden sunucu üzerinden erişebilmeniz için ödeme yaparsınız. Bir VPN sağlayıcısı, çeşitli ülkelerdeki VPN sunucularına sahiptir. Bu nedenle, bir VPN sunucusu seçtiğinizde, IP adresiniz VPN sağlayıcısının sahip olduğu sunucu olarak değiştirilir. Sonuç olarak, web siteleri ve uygulamalar gerçek konumunuzu belirleyemez. Bu, web sitelerinin ve uygulamaların coğrafi kısıtlamalarla engellemesini kaldırmanıza olanak tanır.  

Neden bir VPN'e ihtiyacım var??

Kendi Wi-Fi'niz olduğu ve halka açık ağlardan veya ücretsiz Wi-Fi bölgelerinden uzak durduğunuz için saldırıya uğrama tehlikesi taşımadığınızı düşünebilirsiniz. Kişisel internet bağlantınızın bir şifresi var, ancak gerçekten Wi-Fi'nizi kullanmak istiyorlarsa, yetenekli bir hacker tarafından şifresi çözülebilir. Bu sadece Wi-Fi'nizi ücretsiz olarak kullanmakla ilgili değildir. Nitekim, sizinle aynı internet bağlantısını kullanan herkes, sisteminize giren ve çıkan tüm verilere kolayca erişebilir.

Bizim kullanarak güçlü bir şifre yapmak Parola Oluşturma Aracı

Çevrimiçi bankacılık, sosyal medya, gerçek zamanlı web siteleri, çevrimiçi kütüphaneler vb. Dahil tüm çevrimiçi hesaplarınız savunmasızdır. Siber suçlular, masum kullanıcıları genellikle hesaplarını kriminal faaliyetler için kullanarak çerçevelendirir. Böyle bir durumda ciddi yasal suçlamalarla karşılaşabilirsiniz. Kolluk kuvvetleri, çevrimiçi izleme ile toplanan tercihlerine göre kullanıcıların profilleri oluşturur. Ziyaret ettiğiniz web siteleri ve uygulamalar ile sıklığı da not edilir. Ayrıca, işletmeler de alakalı reklamlar yayınlama tercihleriniz hakkında veri toplar.

    Hâlâ merak ediyorsanız, “Neden bir VPN'e ihtiyacım var?” cevap, güvenilir bir VPN'in böyle bir izlemeyi önleyebilmesi ve sisteminizi bilgisayar korsanlarına karşı kusursuz bir şekilde güvence altına alabilmesidir..

Genel IP adresinizi herkes görebilir. IP'nizi kontrol edin>>

omzuna alarak vpn-hizmet

Bir VPN'in çevrimiçi gözetim, siber tehdit veya siber saldırılardan gerçek kurtarıcınız olduğuna inanmak yeterli değildir, bir VPN'i akıllıca nasıl seçeceğinizi öğrenmek, özellikle yeni bir VPN kullanıcısıysanız kaçınmamanız gereken hayati ikinci adımdır. İhtiyaçlarınıza en uygun VPN'i seçerken dikkat etmeniz gereken alanlar aşağıdadır.

Servis yerleri

Çalıştıkları ülkeleri kontrol etmek, bir VPN hizmetinin nasıl seçileceğinin ilk adımıdır. Ülkenizde hizmet sunmazlarsa, bölgenizde sunucuları olmaz. Ülkelere göre VPN sağlayıcılarına göz atın veya gözlerinizin bulunduğu VPN hizmetinin web sitesinde bulunan ülkelerin listesini gözden geçirin.  

Sunucu sayısı

Bir VPN hizmetinin nasıl seçileceğine dair herhangi bir temel kılavuz, sunucu sayısının neden önemli olduğunu açıklayacaktır. Belirli bir zamanda sizinle aynı sunucuyu kullanan yüzlerce VPN kullanıcısı olabilir. Ne kadar çok sunucu varsa, seçiminiz o kadar büyük ve yük o kadar az olur. Bu nedenle, internet hızınız VPN'nizi açarak ciddi şekilde etkilenmeyecektir.

Kullanıcı günlüğü politikası

Her ülkede internet kullanıcılarının faaliyetlerini düzenleyen yasalar vardır. Birçok emniyet teşkilatı ulusal güvenlik adına kullanıcı gizliliğine müdahale etmektedir. Sonuç olarak, bu ajanslar kullanıcı günlüklerini tutmayı talep ederler ve VPN sağlayıcıları bunu yapar. Bazen bu verileri nöropazarlama amacıyla da satarlar. Ancak, genellikle daha küçük VPN'lerde durum böyledir. Bu nedenle, nasıl VPN seçileceğini düşünürken herhangi bir kullanıcı günlüğü tutmayan birini seçin.

VPN uygulamaları

Birkaç VPN sağlayıcısı, Windows, iOS, Android vb. Gibi çeşitli işletim sistemlerinde ve dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler vb. Gibi birden fazla cihazda eşit derecede iyi çalışacak şekilde yazılımlarını optimize eder. Son bir karar vermeden önce en iyi VPN uygulamasının hangisi olduğunu arayın.   

Müşteri Hizmetleri

VPN'nizi çalıştırırken sorunlar olabilir, bu nedenle 7/24 canlı sohbet sunan ve sorunları hızlı bir şekilde çözme konusunda usta olan şirketler tercih edilir. Müşterilerin muamelesi, bir VPN sağlayıcısının güvenilirliği hakkında çok sayıda şey konuşur. Bu, özellikle belirli web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza izin veren sunucular için bir temsilciden yardım istemeniz gerektiğinde önemlidir.  

Ücretsiz VPN denemesi

Neyse ki, birçok kaliteli VPN sağlayıcısı, yeni kullanıcılara birkaç gün boyunca ücretsiz denemeler sunuyor. Kendiniz deneyimlediğinizde, söz konusu VPN hizmetine bağlı kalmak isteyip istemediğinizi belirleyebilirsiniz. Genellikle bir VPN sağlayıcısının hizmetlerine ne kadar kendinden emin olduğunu gösteren sınırlı bir güne kadar para iade garantisi sunulur.

Abonelik planları

Fiyat aralığı VPN sağlayıcıları arasında büyük ölçüde değişir, ancak ucuz olanlar her zaman kötü değildir ve pahalı olanlar her zaman en uygun olanlar değildir. Esnek ödeme yöntemleri ve iyi bir abonelik paketleri seçeneği, bir VPN hizmetinin nasıl seçileceğine karar vermenize yardımcı olur. Daha iyi değer genellikle 1 Yıllık, 2 Yıllık ve hatta 3 yıllık planlar gibi uzun vadeli aboneliklerde sunulur.

Avail NordVPN’in 3 yıllık planı sadece 2,99 ABD doları

Birden fazla cihaz

Farklı işletim sistemlerine sahip farklı cihazlarda aynı anda tek bir VPN hesabı kullanabilirsiniz. Biraz daha pahalı abonelik planları için aynı anda bağlanabileceğiniz cihaz sayısını artıran VPN sağlayıcıları vardır. Güvenilir VPN'ler arasında aynı anda 3 ila 6 cihaz bağlayabilirsiniz, ancak bu yalnızca şirketin politikasına bağlıdır.

Kullanıcı yorumları

Tümü, internet bağlantısının müşteri hizmetlerine olan hızından kullanıcı incelemeleri ile ortaya çıkar. Sonuna koymuş olsak da, başkalarının deneyimleri yoluyla öğrenmenin en etkili yoludur. Bu, herhangi bir VPN hizmetinin cazibesini ölçmenin akıllı bir yoludur. Kısa listenizdeki her VPN sağlayıcısının derecelendirmelerini kullanıcı incelemeleriyle karşılaştırabilir ve kontrol edebilirsiniz..  

En İyi 3 VPNimize Göz Atın

Gereksinimlerinize en uygun ve pazarda beğeni toplayan en iyi VPN aramanızı daha önce başlattıysanız, özelliklerini ayrı ayrı vurgulayarak en iyi 3 VPN'imizi seçtik. Unutmayın, özellikleri inceleyerek daha iyi bir seçim yapabilirsiniz ve biz nasıl olduğunu tartıştık. Önerilen VPN sağlayıcılarımız:

NordVPN

 • 60 ülkede 5000'den fazla sunucu
 • 2048 bit şifreleme
 • 6 cihaz için Çoklu Giriş
 • 30-gün para iade garantisi
 • Uygulamalarda SmartPlay Özelliği ile Netflix desteği
 • 3 Yıllık Planda% 75 İndirim

ExpressVPN

 • 30-gün para iade garantisi
 • Askeri Sınıf Şifreleme
 • Kullanımı Kolay Uygulama / Yazılım
 • 7/24 Canlı Destek
 • 94 ülkede 160 lokasyon
 • 15 Aylık Planda% 49 İndirim

siteyi ziyaret et

IPVanish

 • Mükemmel Uygulama Özellikleri
 • Hız ve Güvenilirlik İyi
 • 40.000+ Anonim IP
 • 75'ten fazla yerde 1300+ sunucu
 • 7 Günlük Para İade Garantisi
 • Yıllık Planda% 46 İndirim

siteyi ziyaret et

Şimdi bir VPN hizmetini ve 2019'un en iyi VPN sağlayıcılarını nasıl seçeceğinizi biliyorsunuz. Daha iyi bir VPN hizmetini nasıl seçeceğiniz veya aşağıdaki yorum hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen [email protected] adresinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. bunu yapmanın yolları.

Resim Kredileri: CyberWorldMirror.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments