Bir VPN ile IP Adresini Gizleme

[ware_item id=33][/ware_item]

Bu sayısal adres, internete her girdiğinizde sizi sosyal medyanızı kontrol etmekten oyun oynamaya ve arkadaşlarınızla sohbet etmeye kadar savunmasız bir duruma sokar ve SİZİN TANIMLANABİLİRSİNİZ!


Gizlilik, kimlik hırsızlığı, casus yazılım ve spam konusunda tam bir eksiklik, dünyanın hemen hemen her yerinden göz atarken ortaya çıkar, ancak gizli olma seçeneğiniz vardır. IP adresinizi gizleyin! Birkaç basit adımda, daha genel bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyor olsanız bile dünyanın herhangi bir yerinden neredeyse tüm sitelere güvenle göz atabilirsiniz.

IP, İnternet Protokolü anlamına gelir ve basitçe söylemek gerekirse, bir bilgisayarın (veya tabletin veya telefonun) internetteki başka bir bilgisayarla iletişim kurmasının bir yoludur. Kelimenin tam anlamıyla sizi şu anda çevrimiçi olan diğer tüm dijital cihazlara bağlar. IP adresiniz dört sayıdır ve her biri bir ila üç basamak içerir. Yani 76.103.2.567 veya 98.102.56.32 gibi bir şey olabilir. Sizinki ne olursa olsun, çevrimiçi veri göndermenize ve almanıza izin veren bu dört sayıdır.

IP adresleri statik veya dinamiktir, yani değişirler veya değişmezler. Statik IP adresi her zaman aynı kalır ve her zaman nerede bulunduğunuzu söylerler. Bununla birlikte, dinamik adresler her oturum açışınızda bir seçenekler havuzundan ödünç alınır.

Her Bilgisayar ve İnternet destekli Gadget, İnternet'e ISP ile Bağlanmak için Benzersiz IP adresi atar. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde IP adresiniz bu sunuculara kaydedilir. Web sitelerine erişmek için İnternet'i her kullandığınızda, İnternet etkinlikleriniz Genel IP Adresi kullanılarak kaydedilir ve kaydedilir.

Görünmezlik Pelerinine Neden İhtiyacınız Var??

Siber suçlular yasadışı içeriği IP adresinizin kimliği altında indirebilir. Korsan filmleri, müzikleri ve videoları indirebilirler; bu da ISS'nizle başınızı belaya sokar.

Bir IP adresi verildiğinde, bir saldırgan hangi bölge, şehir veya eyalette olduğunuzu belirlemek için coğrafi konum teknolojisini kullanabilir. Bunu, bölgenizin gelecekteki saldırılar için değerli bir hedef olup olmadığına karar vermek için kullanır. Örneğin, bir saldırıdan daha fazla getiri elde etmek veya bir sisteme daha kolay nüfuz etmek için daha zengin konumlarda veya daha az güvenlik okuryazarlığı olan alanlarda IP adresleri arıyor olabilirler.

IP Adresinizi Öncelik Olarak Gizlemeyi Düşünün

Suçlular IP adresinizi sadece daha büyük ölçekli saldırılar için değil, aynı zamanda doğrudan ağınızı hedeflemek ve çeşitli saldırılar başlatmak için de kullanabilirler. En popüler olanlardan biri DDoS saldırısıdır (dağıtılmış hizmet reddi). Bu tür siber saldırı, kötü adamlar daha önce enfekte olmuş makineleri, hedeflenen sistemi veya sunucuyu taşmak için yüksek miktarda istek oluşturmak için kullandığında oluşur. Bunu yaparak, sunucunun işlemesi için çok fazla trafik oluşturur ve hizmetlerin aksamasına neden olur. Temel olarak, internetinizi kapatır.

Çevrimiçi oyuncular bunun için özellikle yüksek risk altındadır, çünkü akış sırasında ekranları görünür (bir IP adresinin keşfedilebileceği).

Kötü Amaçlı Yazılım Enfeksiyonu? Dikkat!

Siber suçlular IP adresinizi bulmak için son derece kurnaz olabilir. İşte bu büyülü sayıyı görmek için saldırganların ayrıntılı inceleme yöntemleri.

Saldırganlar, IP adresinizi açığa çıkarmak için sosyal mühendisliği kullanabilir. Örneğin, sizi iletişim kurmak için IP adreslerini kullanan Skype ve diğer anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla bulabilirler. Bu uygulamaları kullanarak yabancılarla sohbet ederseniz, IP adresinizi görebileceklerini belirtmek önemlidir. Saldırganlar, Skype Resolver adlı bir araç kullanabilir; burada, tüm bildikleri kullanıcı adınız olduğunda IP adresinizi bulabilirler.

Buna ek olarak, suçlular sadece çevrimiçi etkinliğinizi izleyerek IP adresinizi izleyebilir. Video oyunları oynamaktan web siteleri ve forumlarda yorum yapmaya kadar çok sayıda çevrimiçi etkinlik IP adresinizi gösterebilir.

VPN - IP Adresi için Güvenli Bir Cennet

Her şey IP adresinizi korumak için attığınız adımlara değiniyor. IP adresinizi suçluların elinden nasıl çıkarabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Sanal Özel Ağ'ı kullanmak, şifreleme ve proxy tünelleme kullanarak verilerinizi çevrimiçi olarak koruyacaktır. IP adresinizi gizler ve trafiğinizi ayrı bir sunucu üzerinden yönlendirerek çevrimiçi olarak sizin için daha güvenli hale getirir. VPN hizmetleri şüphesiz IP adresinizi gizlemek için en iyi uygulamadır. Aylık servis ücretleri ile çevrimiçi olarak bulunabilirler, ancak fiyat her ev kullanıcısı için buna değmeyebilir. Orada ücretsiz VPN hizmetleri var, ancak herhangi bir akış veya oyun için yeterince hızlı olmalarını beklemeyin.

ExpressVPN

KillV özelliği ile IP'nizi gizlemede bir numara olan ExpressVPN, internet trafiğinizi şifreleyecek ve IP adresinizi bilgisayar korsanlarından ve casuslardan gizleyecek bir dahidir.

IP adresinizi gizlemek için kullanabileceğiniz diğer en iyi VPN hizmetleri, VPN hizmeti ile Wi-Fi güvenliğini sağlayan gizli bir IP ile anonim olarak göz atabileceğiniz PIA'dır (Özel İnternet Erişimi). Anonim VPN tünelleri gizliliğinizi korumanın en iyi yoludur ve Özel İnternet Erişimi en iyi VPN hizmetine sahiptir.

Vyprvpn

VyprVPN ile 200.000+ IP adresi, 700+ sunucu ve kolay, sınırsız sunucu geçişi sunulur. VyprVPN en yüksek hız ve güvenlik seviyesini sunar.

VPN'ler, yalnızca tarayıcı üzerinden çalışan web tabanlı proxy'lerin aksine bilgisayarınızdaki tüm internet trafiğiyle çalışır. Buna mesajlaşma ve dosya aktarımları dahildir.

NordVPN

nordvpn web sitesi

NordVPN’in şifrelemesi, ister siber suçlular, gözetmenler veya istekli genç bilgisayar korsanları olsun, çevrimiçi verilerinize erişen herkesten sizi korur.

siteyi ziyaret et

Bu VPN sağlayıcılarının her biri, dünyanın birçok ülkesinde bulunan ve görünmezlik pelerini giymenize izin veren sunuculara sahiptir.

VPN Kullanımı

VPN (Sanal Özel Ağ) yazılımını indirip yükleyebilirsiniz. PC'nizde yönetici erişimine ihtiyacınız olacak. Çoğu VPN yazılımı bir abonelik gerektirir. Bunun karşılığında kullanabileceğiniz binlerce anonim IP'ye erişirsiniz.

VPN'ler, web tabanlı proxy'lerden çok daha yüksek düzeyde şifreleme sunar. Yazılımı indirmek istemiyorsanız ve bunun yerine VPN'nizin bağlantı ayrıntılarını manuel olarak girmek istiyorsanız, VPN'yi Windows kontrol panelinden ayarlayabilirsiniz. İnternet Seçenekleri'ni seçin. Bağlanmak için yine de bir IP almanız gerekir. Bağlantılar sekmesinde VPN Ekle'ye tıklayın. VPN penceresi açılacaktır. Bağlandığınız IP'yi girin. VPN'niz bir kullanıcı adı ve şifre gerektiriyorsa, girmeniz istenir. Viyola!

görüntü kredisi: www.Lifewire.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments