Ako skryť IP adresu pomocou VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Táto číselná adresa vás stavia do zraniteľnej situácie zakaždým, keď idete na internet, od kontroly vašich sociálnych médií až po hranie hier a chatovanie s priateľmi. SÚ IDENTIFIKOVATEĽNÉ!


Úplný nedostatok súkromia, krádeže identity, spywaru a spamu sa prejavuje, keď prehľadávate takmer odkiaľkoľvek na svete, ale máte možnosť byť inkognito. Skryť svoju IP adresu! Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete bezpečne prehliadať takmer ľubovoľné webové stránky z ľubovoľného miesta na svete, aj keď používate verejnejšie pripojenie Wi-Fi.

IP je skratka pre internetový protokol a jednoducho povedané, je to spôsob, ako môže jeden počítač (alebo tablet alebo telefón) komunikovať s iným na internete. Doslova vás práve teraz spojí so všetkými ostatnými digitálnymi zariadeniami online. Vaša IP adresa sú štyri čísla a každá obsahuje jednu až tri číslice. Mohlo by to byť napríklad 76.103.2.567 alebo 98.102.56.32. Bez ohľadu na to, aké je vaše, sú to práve tieto štyri čísla, ktoré vám umožňujú odosielať a prijímať údaje online.

IP adresy sú buď statické alebo dynamické, čo znamená, že sa menia alebo nemenia. Statická adresa IP zostáva stále rovnaká a vždy informuje, kde sa nachádzate. Dynamické adresy sa však pri každom prihlásení požičiavajú z množstva možností.

Každý počítač so systémom Gadgets, ktorý používa počítač a internet, pridelil ISP jedinečnú adresu IP na pripojenie k internetu. Pri návšteve webovej stránky sa na týchto serveroch zaznamená vaša IP adresa. Kedykoľvek používate internet na prístup na webové stránky, vaše internetové aktivity sa zaznamenávajú a zaznamenávajú pomocou verejnej IP adresy.

Prečo potrebujete neviditeľný plášť?

Počítačoví zločinci môžu sťahovať nelegálny obsah pod identitou vašej adresy IP. Môžu si stiahnuť pirátske filmy, hudbu a videá - čo by vás mohlo dostať do problémov s poskytovateľom internetových služieb.

Po zadaní adresy IP môže útočník pomocou technológie geografickej polohy zistiť, v ktorom regióne, meste alebo štáte sa nachádzate. Pomocou tohto rozhodnutia rozhoduje, či je vaša oblasť hodným cieľom pre budúce útoky. Napríklad môžu hľadať adresy IP v bohatších lokalitách alebo v oblastiach so slabšou gramotnosťou, aby získali väčšiu návratnosť z útoku alebo ľahšie prenikli do systému..

Zvážte skryť svoju IP adresu ako prioritu

Zločinci môžu vašu IP adresu použiť nielen pri útokoch vo veľkom meradle, ale môžu tiež priamo zacieľovať svoju sieť a spúšťať rôzne útoky. Jedným z najpopulárnejších je útok DDoS (distribuované odmietnutie služby). K tomuto typu kybernetického útoku dochádza, keď zlodeji používajú predtým infikované stroje na generovanie veľkého množstva požiadaviek na zaplavenie cieľového systému alebo servera. Týmto spôsobom sa vytvára príliš veľká prevádzka na spracovanie servera, čo má za následok prerušenie služieb. V podstate to vypne váš internet.

Hráčom online to hrozí obzvlášť vysoké riziko, pretože ich obrazovka je viditeľná počas streamovania (na ktorom je možné zistiť adresu IP).

Infekcia malwaru? pozor!

Počítačoví zločinci môžu byť hrozne zdvorilí, aby našli svoju IP adresu. Tu je niekoľko spôsobov, ako útočníci vŕtajú dolu, aby videli toto magické číslo.

Útočníci môžu pomocou sociálneho inžinierstva oklamať vás, aby odhalili vašu IP adresu. Napríklad vás môžu nájsť prostredníctvom Skype a ďalších aplikácií okamžitých správ, ktoré všetky používajú na komunikáciu IP adresy. Ak náhodou chatujete s cudzími ľuďmi, ktorí používajú tieto aplikácie, je dôležité si uvedomiť, že môžu vidieť vašu IP adresu. Útočníci môžu použiť nástroj s názvom Skype Resolver, kde môžu nájsť vašu IP adresu, keď vedia iba vaše používateľské meno.

Okrem toho môžu zločinci sledovať vašu IP adresu jednoduchým sledovaním vašej online aktivity. Vaša IP adresa môže odhaliť ľubovoľný počet online aktivít, od hrania videohier až po komentáre na webových stránkach a fórach.

VPN - bezpečné nebo pre IP adresu

Všetko sa zužuje na kroky, ktoré podniknete na zabezpečenie svojej adresy IP. Takto môžete zabrániť tomu, aby vaša adresa IP bola mimo dosahu zločincov.

Používanie virtuálnej súkromnej siete bude chrániť vaše dáta online pomocou šifrovania a tunelovania proxy. Skryje vašu IP adresu a presmeruje vašu komunikáciu cez samostatný server, čím je pre vás oveľa bezpečnejšie online. Služby VPN sú bezpochyby najlepšou praxou pre skrytie vašej adresy IP. Nájdete ich online s mesačnými poplatkami za služby, cena však nemusí stáť za každého domáceho používateľa. Existujú bezplatné služby VPN, ale neočakávajte ich, že budú dostatočne rýchle na streamovanie alebo hranie hier.

ExpressVPN

ExpressVPN je číslo jeden v skrývaní vašej IP pomocou funkcie kill switch. Je génius, ktorý zašifruje váš internetový prenos a skryje vašu IP adresu pred hackermi a špiónami.

Ďalšími najlepšími službami VPN, ktoré môžete použiť na skrytie svojej adresy IP, je PIA (Private Internet Access), kde môžete anonymne prehliadať so skrytou IP, ktorá umožňuje Wi-Fi zabezpečenie pomocou VPN. Anonymné tunely VPN sú najlepším spôsobom ochrany vášho súkromia a súkromný prístup na internet má najlepšiu službu VPN.

Vyprvpn

S serverom VyprVPN vám ponúkame 200 000+ IP adries, 700+ serverov a ľahké, neobmedzené prepínanie serverov. VyprVPN ponúka najvyššiu rýchlosť a bezpečnosť.

VPN fungujú so všetkým internetovým prenosom na vašom počítači, na rozdiel od webových proxy, ktoré fungujú iba cez prehliadač. Patria sem správy a prenos súborov.

NordVPN

nordvpn webová stránka

Šifrovanie spoločnosti NordVPN vás chráni pred každým, kto má prístup k vašim online údajom, či už ide o počítačoví zločinci, snoopery alebo ctižiadostivých dospievajúcich hackerov..

navštíviť webovú stránku

Každý z týchto poskytovateľov VPN má servery umiestnené v mnohých krajinách po celom svete, čo vám umožňuje nosiť neviditeľný plášť.

Využitie VPN

Môžete si stiahnuť a nainštalovať softvér VPN (Virtual Private Network). Na počítači budete potrebovať prístup správcu. Väčšina sietí VPN vyžaduje predplatné. Na oplátku získate prístup k tisícom anonymných IP adries, ktoré môžete použiť.

Sieť VPN ponúka oveľa vyššiu úroveň šifrovania ako servery proxy na webe. Ak by ste radšej softvér nestiahli a namiesto toho by ste manuálne zadali podrobnosti pripojenia pre svoju VPN, môžete VPN nastaviť pomocou ovládacieho panela Windows. Vyberte Možnosti siete Internet. Ak sa chcete pripojiť, budete musieť získať adresu IP. Na karte Pripojenia kliknite na položku Pridať sieť VPN. Tým sa otvorí okno VPN. Zadajte IP adresu, ku ktorej sa pripájate. Ak sieť VPN vyžaduje meno používateľa a heslo, zobrazí sa výzva na jeho zadanie. viola!

obrazové kredity: www.Lifewire.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments