Ako si vybrať VPN – každý titul o VPN

[ware_item id=33][/ware_item]

Zdá sa nemožné prežiť v dnešnom digitálnom veku bez internetu. Používanie internetu však nie je celkom bezpečné, najmä ak je toľko hackerov a špiónov online, ktorí sledujú iba jednu chybu svojej obete. Za týchto okolností bezpečnosť online nezostáva voliteľná, ale stáva sa povinným krokom na zabezpečenie pri používaní internetu. Keď hovoríme o online bezpečnosti, VPN je najmodernejší štít, ktorý chráni naše údaje a všetko, čo prechádza cez internet cez servery. Preto, keď sa chystáte komunikovať, prehliadať, elektronicky nakupovať alebo streamovať online, vaša VPN vás bude v bezpečí a zároveň bude ponúkať výhody. Dozvieme sa, ako to VPN práve robí. 


3-ročný plán Avail NordVPN len za 2,99 USD

Čo je to VPN?

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je softvér, ktorý pridáva do vášho internetového pripojenia vrstvu zabezpečenia, ktorá chráni vaše zariadenie pred votrelcami a tými, ktorí sa vás snažia sledovať bez vášho vedomia. Okrem toho VPN odblokuje webové stránky a aplikácie, na ktoré majú vlády alebo vlastníci samotné geografické obmedzenia. K tomu často dochádza v prípade streamovania webových stránok, ako je Netflix, a webových stránok, ktoré vlastnia tlačové agentúry.

Ako vás VPN chráni online?

Existujú dve hlavné zložky VPN: protokol a server. Aspekt bezpečnosti je založený na silných protokoloch ako OpenVPN (TCP, UDP), L2TP-IPsec, SSTP a PPTP, ktoré vytvárajú šifrovanie. To znamená, že vaše prichádzajúce a odchádzajúce údaje sú šifrované, takže žiadny iný užívateľ ich nemôže použiť.

Okrem toho platíte poskytovateľovi internetových služieb (ISP), aby vám poskytol prístup na internet prostredníctvom servera. Poskytovateľ VPN vlastní servery VPN v rôznych krajinách. Preto, ak vyberiete server VPN, vaša IP adresa sa zmení na server, ktorý vlastní poskytovateľ VPN. Výsledkom je, že webové stránky a aplikácie nedokážu určiť vašu skutočnú polohu. To vám umožní odblokovať webové stránky a aplikácie pomocou geografických obmedzení.  

Prečo potrebujem sieť VPN?

Môžete si myslieť, že vám nehrozí napadnutie hackerom, pretože máte vlastné Wi-Fi pripojenie a zdržiavate sa verejných sietí alebo bezplatných Wi-Fi zón. Vaše osobné internetové pripojenie má heslo, ale skúsený hacker by ho mohol skutočne dešifrovať, ak skutočne chcú používať vaše Wi-Fi. Nejde však iba o bezplatné používanie siete Wi-Fi. V skutočnosti každý, kto používa rovnaké pripojenie k internetu ako vy, má ľahký prístup ku všetkým údajom prichádzajúcim a odchádzajúcim z vášho systému..

Vytvorte silné heslo pomocou nášho Nástroj na generovanie hesla

Všetky vaše online účty vrátane účtov online bankovníctva, sociálnych médií, streamingových webových stránok, online knižníc atď. Sú zraniteľné. Počítačoví zločinci často zaraďujú nevinných používateľov do styku s trestnou činnosťou. V takom prípade by ste mohli čeliť vážnym súdnym poplatkom. Agentúry činné v trestnom konaní vytvárajú profily používateľov na základe svojich preferencií získaných sledovaním online. Zaznamenané sú aj webové stránky a aplikácie, ktoré navštevujete, a ich frekvencia. Firmy okrem toho zhromažďujú údaje o vašich preferenciách aj na uverejňovanie relevantných reklám.

    Ak sa stále pýtate, „Prečo potrebujem sieť VPN?“ Odpoveď je, že spoľahlivá sieť VPN môže zabrániť takémuto sledovaniu a spoľahlivo zaistiť váš systém pred hackermi.

Vaša verejná adresa IP môže vidieť ktokoľvek. Skontrolujte ip>>

pick-a-VPN-servis

Len veriť, že VPN je váš skutočný záchranca online sledovania, počítačových hrozieb alebo počítačových útokov, nestačí. Dozvedieť sa, ako rozumne zvoliť VPN, je zásadným krokom, ktorému by ste sa nemali vyhnúť, najmä ak ste novým používateľom VPN. Nasledujú oblasti, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere siete VPN, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Servisné miesta

Prvým krokom pri výbere služby VPN je kontrola krajín, v ktorých pôsobia. Ak vo vašej krajine neponúkajú služby, nebudú mať vo vašej oblasti žiadne servery. Prehliadajte poskytovateľov VPN podľa krajín alebo prechádzajte zoznam krajín prítomných na webových stránkach služby VPN, na ktorú ste sa dostali.  

Počet serverov

Akýkoľvek základný sprievodca o výbere služby VPN vysvetlí, prečo je počet serverov dôležitý. V tom istom čase môžu používať stovky používateľov VPN, ktorí používajú ten istý server ako vy. Čím viac serverov existuje, tým väčší je váš výber a menšie zaťaženie. Zapnutím siete VPN preto nebude vaša rýchlosť internetu vážne ovplyvnená.

Zásady denníka používateľov

Existujú zákony, ktoré upravujú činnosť používateľov internetu v každej krajine. Mnohé orgány činné v trestnom konaní zasahujú do súkromia používateľov v mene národnej bezpečnosti. V dôsledku toho tieto agentúry požadujú uchovávanie protokolov používateľov a poskytovatelia VPN to robia. Tieto údaje niekedy predávajú aj na účely neuromarketingu. To je však zvyčajne prípad menších sietí VPN. Preto pri zvažovaní výberu siete VPN vyberte ten, ktorý neuchováva žiadne denníky používateľov.

VPN aplikácie

Niekoľko poskytovateľov VPN optimalizuje svoj softvér tak, aby fungoval rovnako dobre naprieč rôznymi operačnými systémami, ako sú Windows, iOS, Android atď. A viac zariadení, ako sú laptopy, smartfóny, tablety atď. Spoločnosti VPN s vyhradenými aplikáciami pre rôzne OS sú vynikajúce. Pred konečným rozhodnutím vyhľadajte, ktorá aplikácia VPN je najlepšia.   

Starostlivosť o zákazníka

Pri spúšťaní siete VPN môžu nastať problémy, preto sa uprednostňujú spoločnosti, ktoré ponúkajú nepretržitý priamy rozhovor a majú talent na rýchle riešenie problémov. Zaobchádzanie so zákazníkmi hovorí o spoľahlivosti poskytovateľa VPN. Toto je obzvlášť dôležité v prípade, že potrebujete požiadať servery, ktoré vám umožňujú odblokovať určité streamingové webové stránky.  

Bezplatná skúšobná verzia VPN

Našťastie mnohí poskytovatelia VPN ponúkajú novým používateľom bezplatné skúšky na pár dní. Keď to zažijete sami, môžete určiť, či sa chcete zaviazať k tejto službe VPN. Záruka vrátenia peňazí sa zvyčajne poskytuje až do obmedzeného počtu dní, čo len ukazuje, ako si je istý poskytovateľ VPN v ich službách.

Plány predplatného

Cenové rozpätie sa medzi poskytovateľmi VPN veľmi líši, avšak lacní poskytovatelia služieb nie sú vždy zlí a tí drahší nie sú vždy najvhodnejší. Flexibilné spôsoby platby a dobrý výber balíkov predplatného pomáhajú pri výbere služby VPN. Lepšiu hodnotu zvyčajne ponúkajú dlhodobé predplatné, napríklad jednoročné, dvojročné alebo dokonca trojročné plány.

3-ročný plán Avail NordVPN len za 2,99 USD

Viaceré zariadenia

Jeden účet VPN môžete používať súčasne na rôznych zariadeniach s rôznymi OS. Existujú poskytovatelia VPN, ktorí zvyšujú počet zariadení, ku ktorým sa môžete súčasne pripojiť, a to o niečo drahšie plány predplatného. Medzi spoľahlivé siete VPN môžete súčasne pripojiť 3 až 6 zariadení, záleží to však výlučne na firemných zásadách.

Užívateľské recenzie

Všetko odhalili recenzie používateľov z rýchlosti internetového pripojenia k starostlivosti o zákazníka. Aj keď sme ho umiestnili na koniec, je to najúčinnejší spôsob, ako sa učíte prostredníctvom skúseností ostatných. Je to šikovný spôsob, ako posúdiť príťažlivosť ktorejkoľvek služby VPN. Hodnotenia jednotlivých poskytovateľov VPN vo vašom užšom zozname môžete porovnávať a kontrolovať pomocou recenzií používateľov.  

Vyskúšajte naše tri najlepšie VPN

Ak ste už začali hľadať najlepšiu sieť VPN, ktorá vyhovuje vašim potrebám a je tiež uznávaná na trhu, kurátori sme vybrali naše tri najčastejšie privátne VPN a osobitne ich zvýraznili. Pamätajte, že pri výbere funkcií si môžete lepšie vybrať a diskutovali sme o tom, ako vyššie. Tu sú naši odporúčaní poskytovatelia VPN:

NordVPN

 • 5000+ serverov v 60 krajinách
 • 2048 bitové šifrovanie
 • Viacnásobné prihlásenie pre 6 zariadení
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Podpora Netflix s funkciou SmartPlay na aplikáciách
 • Zľava 75% na trojročný plán

ExpressVPN

 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Šifrovanie vojenskej triedy
 • Ľahko použiteľná aplikácia / softvér
 • Podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • 160 pobočiek v 94 krajinách
 • 49% zľava na 15-mesačný plán

navštíviť webovú stránku

IPVanish

 • Vynikajúce funkcie aplikácie
 • Rýchlosť a spoľahlivosť Dobré
 • 40 000+ anonymných adries IP
 • 1300+ serverov na viac ako 75 miestach
 • 7-denná záruka vrátenia peňazí
 • 46% zľava na ročný plán

navštíviť webovú stránku

Teraz viete, ako si vybrať službu VPN a najlepších poskytovateľov VPN v roku 2019. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa výberu služby VPN, neváhajte nás kontaktovať na adrese [email protected] Ak máte ďalšie otázky, komentujte nižšie. spôsoby, ako to urobiť.

Kredity obrázkov: CyberWorldMirror.com

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments