Ako používať VPN s TOR na neurčitú online ochranu

[ware_item id=33][/ware_item]

Ak prehliadate web bez zabezpečenia, ako je TOR alebo Virtual Private Network, ste vystavení hackerom a snooperom údajov. Mali by ste ich preto začať používať, ak tomu chcete zabrániť. 


Pre veľmi neznámych ľudí premýšľajte o tom, keď sa pripájate k cestnej reštaurácii alebo medzinárodnému letisku, a dostanete všetky tieto upozornenia, že vaša žiadosť odoslaná prostredníctvom ich siete môže byť zraniteľná. Všetky siete, ale presnejšie verejné siete, sú citlivé na analýzu prenosu.

Tieto bezpečnostné nástroje sú pre vás nevyhnutné na ochranu vašich osobných údajov, ako sú údaje o kreditnej karte, vaše používateľské mená, heslá, adresa, kontaktné údaje a ďalšie osobné údaje, ktoré zadáte online. Pri použití verejných sietí Wi-Fi je to viac náchylné na krádež. 

Aby ste sa ochránili pred týmto hackerstvom a kontrolami na vysokej úrovni, dôrazne sa odporúča virtuálna súkromná sieť alebo TOR. 

Pre tých, ktorí nemajú potuchy o tom, čo sú Virtual Private Network a TOR, začnem stručným preskúmaním týchto dvoch vecí.. 

VPN (Virtual Private Network) je typ siete, ktorý umožňuje používateľom bezpečne a anonymne prehliadať web.

Cieľom TOR je predovšetkým skrývať totožnosť používateľa a jeho online aktivitu pred sledovaním oddelením identifikácie a smerovania. Obidve siete majú jednu spoločnú funkciu, ktorou je ochrana osobných údajov.

Použitie Tor a VPN - podrobná analýza

Používanie Tor a VPN môže byť zložité a dokonca nebezpečné, ak sa to urobí nesprávne. Smerovanie toku VPN cez Tor alebo naopak má v závislosti od modelu hrozby určité hlavné výhody a nevýhody. 

Obe tieto služby poskytujú prvok ochrany osobných údajov, ale to, čo väčšina ľudí nevie, je to, že keď skombinujete obe tieto siete, výsledky sú neuveriteľné. Toto pripojenie sa dá vykonať buď vo virtuálnej súkromnej sieti prostredníctvom TOR alebo TOR prostredníctvom virtuálnej súkromnej siete. Obaja majú klady a zápory. Ak používate virtuálnu súkromnú sieť prostredníctvom TOR, musíte sa najskôr pripojiť k serveru Tor a potom k serveru virtuálnej súkromnej siete.

Váš počítač bude;

 -> Šifrovať pomocou VPN-> Tor -> VPN -> internet.

Jedným z vynikajúcich serverov virtuálnej súkromnej siete je ExpressVPN po spustení svojho cibuľového servera. Pretože v tomto sa najprv pripájate k TOR a server Virtual Private Network nemá potuchy o vašej skutočnej IP adrese. Umožňuje vám vybrať si umiestnenie servera, ktoré sú skvelé pre geografické spoofing. Tiež riadi internetový prenos cez Tor, a to aj prostredníctvom programov, ktoré ho zvyčajne nepodporujú. Toto je jediný spôsob, ako sa poskytovateľ VPN môže s vami spojiť. 

V časti „Prostredníctvom virtuálnej súkromnej siete“ sa musíte najprv pripojiť k serveru virtuálnej súkromnej siete a potom až potom, ako budete konečne používať internet. Váš poskytovateľ internetu nebude mať potuchy, že používate Tor, ale vie o pripojení virtuálnej súkromnej siete. To vám umožňuje prístup k skrytým službám Tor.Avšak hlavnou nevýhodou tohto pripojenia je, že vaša skutočná IP je otvorená a otvorená vášmu poskytovateľovi internetových služieb..

Čítať: Ako skryť IP adresu

Dalo by sa obávať, že je potrebné kombinovať obe tieto siete.

Toto nie je pre niekoho, kto nemá doslova čo skrývať ako bežný užívateľ internetu. Pre takého používateľa by malo stačiť použitie virtuálnej súkromnej siete alebo TOR samotného. 

Ale opäť, vo svete, kde nemáte potuchy, kto môže pristupovať k vašim údajom hacknutím účtov alebo sledovaním histórie protokolov, je určite dôležité podniknúť tento veľký krok na zvýšenie ochrany súkromia a bezpečnosti kombináciou oboch týchto služieb. Bude takmer nemožné, aby vás niekto online identifikoval alebo ublížil.

Je Tor & Dostatočne silné pripojenie VPN?

-> Ani VPN, ani TOR nie sú samy osebe efektívne a to vyvoláva otázku ich prevádzkovania súčasne alebo nie. Poskytne tak užívateľovi dvojitú vrstvu ochrany súkromia.

Jednou z často kladených otázok je, či je táto kombinácia dostatočne silná na neurčitú online ochranu? V prvom rade by ste mali používať VPN, ktorá používa nejakú formu šifrovania, ako napríklad NordVPN, keď prehľadávate internet bez TOR. Týmto spôsobom môžete chrániť svoje osobné informácie. 

Obidva samozrejme majú odlišné účinky. Samostatne sú dostatočne pevné na to, aby vás zaistili, ale ich kombinácia je len na vyplnenie medzier a škvŕn zanechaných jedným z nich.. 

Ak chcete byť realistickejší, ak dôverujete poskytovateľovi virtuálnej súkromnej siete, použitie Toru prostredníctvom virtuálnej súkromnej siete bude z pochopiteľných dôvodov preferovaným spôsobom nastavenia pre používateľov; jedným je, že poskytuje lepšiu anonymitu.

VPN cez Tor

VPN cez Tor znamená, že počítač je najprv pripojený k VPN a je vytvorený šifrovaný tunel. Potom prevádzka prechádza prehliadačom Tor. VPN tak nevidí IP adresu užívateľa a poskytuje mu lepšie súkromie.

Metóda „VPN over Tor“ sa vo všeobecnosti považuje za anonymnejšiu. NordVPN vlastne nabáda svojich používateľov, aby používali Tor so svojou VPN pre maximálne súkromie a bezpečnosť online. 

Cez VPN / cibuľa cez

Najprv sa pripájate k VPN a potom sa Tor nazýva „Tor cez VPN“ alebo „cibuľa cez VPN“. Získa vám dodatočnú ochranu, ktorá chráni vašu IP adresu tak, aby bola viditeľná akýmkoľvek uzlom Tor. „Tor over VPN“ tiež poskytuje prístup k sieti Tor, aj keď je blokovaná, napríklad v niektorých krajinách alebo školských sieťach.

Ďalšou výhodou „cibule cez VPN“ je to, že poskytovateľ služieb VPN nebude schopný vidieť, čo robíte online. Ak sa v sieti vyskytne chyba, VPN medzi vami vloží ďalšiu vrstvu.

Ako Tor funguje bez VPN

Tor je navrhnutý tak, aby urobil anonymného používateľa online a funguje dobre aj bez VPN. Bez siete VPN však údaje nešifruje. Známy je tiež ako „The Onion Router“, čo je špecializovaný prehliadač, ktorý odosiela údaje používateľa prostredníctvom niekoľkých anonymných serverov, čo sťažuje identifikáciu toho, čo používateľ robí online, ale nespôsobí to úplnú anonymitu. 

Nižšie sú uvedené 3 chmeľu, ktorými vaše dáta prechádzajú pri používaní Tor:

 1. Vstupný uzol (pozná vašu IP adresu)
 2. Stredný uzol (zabraňuje koncovému uzlu zistiť, kto ste)
 3. Ukončiť uzol (vie, ku ktorému webu sa pripájate, ale nevie, kým ste)

Najlepšie VPN pre Tor

Pri výbere virtuálnej súkromnej siete musíte byť veľmi opatrní. Tu sú najlepšie VPN a ich vlastnosti:

NordVPN

Najlepšia voľba je NordVPN. Niektoré z jeho najlepších funkcií, ktoré priťahujú každého, kto hľadá súkromie online, sú:

 • Vysoká rýchlosť.
 • Politika bez prihlásenia
 • Ľahko obchádza obmedzenia na veľkých geograficky blokovaných streamingových serveroch
 • Vysoká bezpečnosť a súkromie.
 • 24/7 zákaznícka podpora prostredníctvom live chatu
 • Prepínač automatického zabíjania
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Neobmedzená šírka pásma
 • Šifrované rozšírenia proxy pre prehliadače Chrome a Firefox
 • Používatelia môžu službu používať až na 6 zariadeniach súčasne

ExpressVPN

 • Užívatelsky prívetivý
 • Rýchly a spoľahlivý
 • Má lokalitu .onion
 • Vysoká bezpečnosť
 • Žiadne identifikačné záznamy
 • Prijíma bitcoíny
 • Aplikácie sú k dispozícii pre väčšinu zariadení
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

IPVanish

 • 10 súčasných pripojení
 • Zabezpečiť
 • Vysoká rýchlosť
 • Žiadne záznamy
 • 7-denná záruka vrátenia peňazí
 • Neporušiteľné šifrovanie

Môžem používať bezplatnú VPN s Tor?

Áno, s VPN môžete využívať bezplatnú sieť VPN, ale spôsobí vám viac škody ako úžitku. Dajte si pozor na bezplatné VPN. Vyzerajú veľmi pekne a pútavo online, ale v skutočnosti často spôsobujú veľa škôd. 

Okrem toho neexistuje žiadna záruka, že bezplatná sieť VPN skutočne ochráni vaše citlivé informácie ako súkromné. Vo voľných sieťach VPN tiež existujú zlé zásady protokolovania, ktoré nútia používateľov čakať v radoch na pripojenie a na používateľov ukladanie dát alebo obmedzení šírky pásma. Takže použitie bezplatnej VPN s Torom nie je dobrý nápad.

Naše hlavné výbery VPN a prečo

Teraz je na trhu mnoho poskytovateľov virtuálnych súkromných sietí, ale bohužiaľ, len málo z nich ponúka dobré služby, NordVPN je jednou z tých najlepších možností. Je to vynikajúca voľba pri používaní nechránených prístupových bodov Wi-Fi. Táto sieť vám poskytuje okamžitý prístup k šifrovanej ceste, ktorá vás ochráni pred krádežou dát, narušením súkromia a počítačovými útokmi na nezabezpečené Wi-Fi.. 

Okrem toho môžete tiež použiť VyprVPN ktorá je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov virtuálnej súkromnej siete, ktorá sa môže pochváliť rýchlym výkonom a podporou zákazníkov. Je obľúbený, pretože berie súkromie používateľov a ochranu online veľmi vážne. 

Poskytuje hlavné bezpečnostné funkcie pre všetky druhy operačných systémov, ako sú Windows, Mac a Android. Ďalšími sú PrivateInternetAccess a SurfShark VPN, ktoré sú tiež veľmi efektívne, pokiaľ ide o šifrovanie vašich osobných údajov.

Obrázok Kredit: NordVPN

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments