Ako bezpečne a legálne torrentovať a vyhnúť sa všetkým zvedavým očiam

[ware_item id=33][/ware_item]

V poslednej dobe sa veľa hovorilo o právnych torrentoch, pričom niektoré z najväčších torrent webových stránok boli násilne alebo dobrovoľne vypnuté. Tvorcovia sú pobúrení z toho, koľko torrentových webových stránok nepriamo zasahuje do autorských práv. Je dôležité si uvedomiť, že mnoho torrent webových stránok povzbudzuje majiteľov, aby im podávali sťažnosti. Sú v súlade so želaniami vlastníkov a odstránia porušujúce torrenty, ak ich tvorcovia predložia.


Sťahovanie torrentov je nelegálne?

Problém je v tom, že webové stránky torrent sú obviňované z toho, že ostatným umožňujú kradnúť majetok tým, že sú prostredníkom. Keby neexistovali torrentové weby, bolo by oveľa ľahšie vystopovať podobný počítačový zločin a podniknúť právne kroky. Pred nahrávaním by používatelia iba nahrávali obsah chránený autorskými právami na internet a tvorca by ich mohol ľahko určiť. Množstvo špekulácií okolo zákonných torrentov môže viesť k premýšľaniu, či je torrentovanie v USA nezákonné.

Čítať: Alternatívy pre Kickass Torrent

Ako Torrenty fungujú?

Musíte pochopiť mechanizmus torrentingu, aby ste odpovedali na otázky, napríklad či je sťahovanie filmov na osobné použitie nezákonné alebo nie? V podstate ide o formu sietí vytvorenú na základe myšlienky zdieľania súborov typu peer-to-peer (skrátene P2P). Je tu už viac ako desať rokov a zostáva najlepším spôsobom, ako nájsť obsah bezplatne, aj keď bol chránený autorskými právami. Webové stránky torrent nezodpovedajú za žiadne porušenia autorských práv, ale prijímajú žiadosti o odstránenie torrentov od postihnutých vlastníkov.

Prečítajte si tiež: Ako skontrolovať svoju Torrent IP adresu

Tu je celkom ľahké vidieť problém. Keď vytvoríte obsah a chcete naň získať plné práva, získate od úradov úradný certifikát na autorské práva. Používateľom Torrentu to môže vyzerať ako plytvanie peniazmi v dnešnom exponovanom online svete, je to však právny dokument o vlastníctve udelený príslušným riadiacim orgánom. Zvyčajne je dočasný, ale na akýkoľvek čas uvedený v osvedčení o autorských právach tento obsah patrí tomu, kto oň požiadal. Je to zložité, pretože niektorí tvorcovia si nemôžu dovoliť žiadať o riadne autorské práva alebo sú o to príliš bezstarostní. Vidíš medzeru? Pred podaním žiadosti o osvedčenie o autorských právach môže ktokoľvek ukradnúť alebo vytvoriť podobný obsah. Teraz tento obsah patrí kopírovacej strane a nie skutočnému vlastníkovi. Ako už bolo spomenuté, nie každý žiada o tento dokument, čo znamená, že existuje nekonečný obsah, ktorý si môže niekto vybrať a nahrať na svoju zvolenú platformu. Torrentingové weby ho potom môžu ľahko nájsť a sprístupniť ho každému užívateľovi Torrentu. Výsledkom je, že obsah bol odcudzený bez výslovného súhlasu vývojára, ale jeho vlastník nemôže voči nikomu podať sťažnosť na porušenie autorských práv, pretože tento obsah nevlastní legálne. Toto sú medzery, ktoré Torrenting využíva. Je to neetické? Áno. Je Torrenting nezákonný? Nie. Nie je to sťahovanie bez viny, pokiaľ tvorca neodovzdal obsah bezplatne alebo neuplynula platnosť jeho autorských práv.

Namiesto zhromažďovania údajov z jedného zdroja sa každý súbor zostavuje zhromažďovaním častí z niekoľkých rôznych online zdrojov. Tento úkon sa vykonáva súčasne a konečný výsledok je dokonale zorganizovaný, čím získate úplný súbor bez korupcie. Stačí navštíviť torrent web a vyhľadať to, čo chcete. Existujú filtre a kategórie, ktoré vám pomôžu. Po dokončení sťahovania môžete povoliť „nasadenie“, čo znamená, že došlo k distribúcii celého súboru. Takže „sejačka“ sťahuje aj nahráva údaje. Naopak „pijavice“ sú používateľom, ktorí po stiahnutí nepovoľujú nasadenie, takže majú negatívny vplyv na systém. Preto byť pijavice nie sú na čo pyšní. Používatelia môžu nájsť všetky druhy súborov vrátane softvéru, hudby, videa, hier a aplikácií. Je to úplne zadarmo, čo je pre používateľov skvelé, ale pre tvorcov, ktorí za svoju prácu nedostanú honorár, je to hrozné.

skontrolovať torrent vpn

V USA je nezákonný?

Krádež obsahu chráneného autorskými právami a jeho bezplatná distribúcia je v niektorých krajinách vrátane USA určite nezákonná. To znamená, že by ste sa mali vyhýbať torrentom, ktoré porušujú práva vlastníkov. Nie je také ťažké skontrolovať, či je súbor chránený autorskými právami. Ak je k dispozícii na stiahnutie na svojej oficiálnej webovej stránke za cenu, je na to autorské právo. Majitelia vždy uvádzajú, či je súbor k dispozícii zadarmo, takže je lepšie na ne hľadať. Mohli by ste si tiež zobraziť staršie verzie knihy alebo konečnú verziu zaslanú na preskúmanie medzi torrentmi pred jej skutočným vydaním. Nahrávanie a sťahovanie tohto druhu obsahu je nezákonné.

bezpečne torrent s bezpečnými vpns

Niekedy uplynula doba platnosti autorských práv alebo používateľ, ktorý video odovzdal, objavil nejakú medzeru, ktorá sa môže použiť ako ospravedlnenie. Torrenty nie sú nelegálne ako celok, ale ak nerešpektujú autorské práva, stávajú sa cieľom federálnej vlády USA. Úrady v minulosti podnikli striktné kroky proti webovým serverom typu torrent a naďalej ich dôsledne monitorujú. Mali by ste sa pokúsiť riskovať pri nelegálnom sťahovaní torrentov, najmä keď si môžete tento súbor zakúpiť prostredníctvom správnych kanálov.

IPV 728 × 90 (sada 8)

Čo sú to právne torrenty?

Závisí to výlučne od autorských zákonov vašej krajiny, ktoré vám povedia, či je torrentovanie legálne. To znamená, že ich musíte vyhľadať vopred. USA prísne dodržiavajú ochranu práv vlastníkov. Preto si musíte tieto zákony podrobne prečítať. Ak máte bydlisko v USA, je malá šanca, že nájdete spôsoby, ako to urobiť legálnym. Autorské práva sú zavedené desaťročia alebo celý život. Stále vyvstáva otázka, či je sťahovanie filmov na osobné použitie nezákonné? Áno! Nie je také ťažké prenajať si DVD alebo si objednať službu streamovania, ako je Netflix. Nechcete čeliť upozorneniam alebo súdnym konaniam v najhoršom prípade iba pre film. Existuje niekoľko skvelých aplikácií, ktoré legálne nakupujú hudbu a podporujú vašich obľúbených interpretov. Mnoho softvérových produktov je dostupných na svojich oficiálnych webových stránkach bez vírusov. Knihy si môžete požičať od iných kníhkupcov alebo knižníc, ak nechcete navštíviť kníhkupectvo.

Prečítajte si tiež: Bittorrent vs uTorrent

Existujú autori, ktorí svoje knihy ponúkajú niekedy bezplatne na obmedzený čas, takže ich využite. Môžete sa tiež zaregistrovať a stať sa recenzentom. Hudobníci odovzdávajú hudbu bezplatne na server SoundCloud, ktorý je skvelým miestom na objavovanie nových umelcov. Mobilné aplikácie s nákupmi v aplikácii je možné tiež zadarmo sťahovať a spúšťať. Existuje veľa spôsobov, ako nájsť bezplatný obsah a legálne torrenty.

Ako bezpečne torrentovať?

Vždy existuje nebezpečenstvo, že váš systém poškodí vírusy, takže skôr, ako začnete torrentovať, je potrebný dobrý antivírus. Naučíte sa rozoznávať torrenty vysokej kvality na základe spätnej väzby od ostatných používateľov. Ak si nie ste istí nelegálnymi torrentmi, môžete urobiť ďalší krok, aby ste sa ochránili pred hnevom orgánov..

VPN je virtuálna súkromná sieť, ktorá vás chráni pred hackermi a organizáciami, ktoré sa snažia zhromažďovať citlivé údaje, keď ste online.

Ak existuje obsah, ktorý nemôžete legálne získať z dôvodu polohy, dostupnosti alebo spôsobu platby, spoľahlivá sieť VPN je najlepším spôsobom, ako bezpečne Torrent spustiť. Spravidla sa vaše údaje na internete voľne pohybujú medzi zariadeniami. To znamená, že ktokoľvek, kto používa rovnakú sieť ako vy (či už je to sieť Wi-Fi alebo lokálna sieť), môže k nej rýchlo pristupovať a preniknúť do vášho systému. VPN vytvára bezpečný šifrovaný kanál, cez ktorý prechádzajú všetky vaše dáta. Toto chráni váš systém a údaje pred zvedavými očami, ako sú spravodajské agentúry alebo hackeri.

Tu je návod, ako môžete čo najlepšie využiť Torrent

Pokúste sa zvoliť sieť VPN, ktorá nemá sídlo v krajine s nepriaznivými zákonmi o ochrane osobných údajov používateľov. USA sú preslávené tým, že sa plížia okolo zhromažďovania údajov, ktoré by ste radšej mali mať v tajnosti.

Vyberte Torrent VPN ktorá sa nachádza v krajine, kde nie sú povinní odovzdávať údaje o zákazníkoch.

skontrolovať torrent vpn

Bolo by perfektné, keby spoločnosť VPN neuchovávala žiadne záznamy svojich používateľov. VPN spomaľujú rýchlosť internetu, čo je pre užívateľov torrentov odbočkou. Preto hľadajte sieť VPN, ktorá je populárna pre svoju vysokú rýchlosť, najmä je silnejšia, aby odolala ťažkým úlohám na internete, ako je napríklad torrenting. Najlepším prípadom by bolo zvoliť sieť VPN, ktorá má špeciálne funkcie na zdieľanie P2P.

Bolo by nesprávne tvrdiť, že torrentovanie je vo všetkých krajinách nezákonné. Musíte si jednoducho zvoliť inteligentné spôsoby, ako sa vyhnúť tomu, aby ste sa chytili za horúčavy.

Prečítajte si tiež: Najlepšie BitTorrent klient

Ak žijete v mieste, kde je nezákonné torrentovanie, napríklad v Spojených štátoch amerických, Nemecku, Spojenom kráľovstve, Francúzsku atď., Naším návrhom by bolo spojiť sa z miest, ako sú India, Pakistan, Švajčiarsko, Bangladéš atď. To vám umožní vyhnúť sa akýmkoľvek obmedzeniam pri používaní Torrentu a užívať si bezplatný zážitok.

Aby sme vám uľahčili posledný krok, ktorý je zvyčajne dosť zmätený, preskúmali sme niekoľko webových stránok Torrent. Prejdime na niekoľko najlepších webových stránok s torrentmi z roku 2019, ktoré si môžete bezpečne načítať z torrentov pomocou VPN.

Najlepšie bezpečné webové stránky Torrent z roku 2019

Ak hľadáte webovú stránku s torrentmi a ťažko si vyberiete, z ktorých z nich sú tie najlepšie, z ktorých si môžete vybrať, môžete si vytvoriť zoznam najlepších webových stránok s torrentmi, ktoré sme pre vás zostavili. Ak vás zaujíma, či sú aj legálne, záleží to opäť na krajine, v ktorej máte trvalý pobyt. Určite však, ak používate VPN na torrenting, o ktorom ste už presvedčení, prečo by ste mali, urobí vás anonymným a žiadna vláda nemohla povedať, že ste porušovali zákony, pretože ste nikde, ktorí nepoužívate VPN. Takže, bingo!

Kritériá, na základe ktorých sme zostavili tento zoznam, sú informácie o tom, či tieto torrentové weby poskytujú kvalitné torrenty a či existuje veľa sejačiek, ktoré hľadajú všetci torrenteri. Takže, bez ďalších okolkov, tu je zoznam najlepších torrent webových stránok roku 2019.

Súkromná zátoka

Samozrejme, táto klasika je na vrchole nášho zoznamu, pretože je najstaršia v hre s pomerne veľkým množstvom sejačiek. Pretože je to jeden z priekopníkov, používatelia dôverujú svojim torrentom nad všetkým a my aj my!

RARBG

Ak všetko, čo hľadáte, je pixelová kvalita, potom je to správna stránka torrentu pre vás. Má HD obsah, po ktorom ste. Ešte jedna vec, nemusí mať veľa torrentov a ich množstvo je nízke, ale kvalita uspokojí každého nadšenca P2P.

Skontrolujte tiež: Najlepšie torrent stránky z roku 2019

ExtraTorrent

Toto je jeden z tých torrent webov, ktoré bojovali o prežitie a bojovali oň. Ďalší veľký hit v priemysle torrentov, ktorý ho nielen dosiahol, ale v priebehu rokov si ho dobre osvojil.

LimeTorrents

Toto je podľa používateľov jeden obrovský databázový torrent server. Ich frekvencia je pomerne dobrá, a preto sa ich toky neustále vracajú, a preto si vytvorili obrovskú databázu obrovskej zbierky legitímnych torrentov, ktoré možno hľadáte. Určite by ste nechceli nechať ujsť túto obľúbenú.

1337X

Táto najlepšia torrent webová stránka je vhodná pre milovníkov ročných období. Ak hľadáte staré a nejasné videá, je to pre vás to pravé. Aj keď ich databáza nemusí byť tak veľká ako niekoľko ďalších gigantov v tomto zozname, určite majú tú starú záležitosť, ktorú ste hľadali všade zbytočne.

TorrentDownloads

Nakoniec sme to museli dať, ale obyčajne to vyhovuje klišé „v neposlednom rade“. Každý, vrátane nás, miluje svoju odvážnu stránku podrobností o torrentoch. To vám dá predstavu o ich spoľahlivosti, navyše získate kvalitný obsah a veľkú databázu na vyhľadávanie. To všetko určite robí túto možnosť súčasťou zoznamu najlepších torrent webových stránok.

James Rivington Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Thanks! You've already liked this
No comments